Kod źródłowy Q3 dostępny !
nie, 21 sierpień 2005 18:55:35 | Autor: RauL | Quake 3 Arena
Pamiętacie zapewne news sprzed około tygodnia, w którym pisałem o konferencji prasowej, która miała miejsce na niedawno zakończonym Quakeconie 2005, w której udział wziął sam John Carmack i przemawiał do interesantów, oraz odpowiadał na ich pytania przez 2h. Pan John obiecał wtedy, że kod źródłowy Quake3: Arena ukaże się w obrębie tygodnia. Tym razem rzeczywiście dotrzymał słowa, bowiem kod ten(v. 1.32), wraz ze wszystkimi niezbędnymi kompilatorami jest już dostępny. Tak jak zostało zapowiedziane już wcześniej, nie ma w nim śladu po Punk Busterze, gdyż jak podejrzewam Evenbalance nie wyraziło zgody na upublicznienie ich cacka, z prostych przyczyn. Zapewne gdyby taka sytuacja miała by miejsce, sprytni programisci napisali by zaraz całe mnóstwo hacków do gier znając PB od podszewki. John Carmack wyraził głęboką nadzieję, że jakaś komercyjna firma wykorzysta warunki umowy GPL (umowa ta zezwala na komercyjne wykorzystanie produktu, oraz jego dowolną modyfikację, pod warunkiem, że firma taka przedstawi, kto jest faktycznym wynalazcą kodu, oraz udostępni jego źródło w celu dalszych modyfikacji. Na takiej właśnie licencji wypuszczana jest większość oprogramowania Unixowego open-source) i stworzy na jego bazie grę !
:: pobierz kod źródłowy Q3: Arena v.1.32 z serwera id Software - click !





p0nchek | 2005-08-21 20:02:53 +0200
moze gracze zaczna tworzyc gry ala Q3 :)
#724403
HaSu_Szlauf | 2005-08-21 20:35:48 +0200
albo ulepszone zboty... :/
#724404
kosob | 2005-08-21 20:44:43 +0200
stary news, u mnie byl juz wczoraj, kekeke ;P
#724406
szłem | 2005-08-21 21:19:49 +0200
sory, ale co to ten kod zrodlowy ? chodzi o silnik q3 czy cos takiego ?
#724409
AL|EN | 2005-08-21 21:22:30 +0200
No mam bardzo poważne obawy co do słuszności tego kroku ...
Zaraz wyjdzie masa nowych z-botów i wallhacków ...
Przestrzegam przed używaniem Cheatów ,szczególnie tych co sie niby teraz nie da wykryć ... kiedyś się da i bedzie wiadomo kto oszukiwał ... przypomnijcie sobie co się stało z AmfeeK’iem i jemu podobnymi ...
A jak ktos już chce pokazać jaki z niego "bug programistuf" to niech lepiej spróbuje rozwalić zabespieczenia plików .wmv i .asf
płatnymi licencjami z internetu bo to wszystkim wyjdzie na dobre !!!
#724410
t1| | 2005-08-21 22:16:38 +0200
no to czas zakonczyc zabawe w quaka... zacznie sie maxymalne cziterstwo...ehh
#724412
Caleb | 2005-08-21 22:20:01 +0200
a to oznacza tez ze q3 jest darmowy od tej chwili?
#724413
PeterSchiff | 2005-08-21 22:20:55 +0200
wreszcie bede dobry :D
#724414
WILK | 2005-08-21 22:30:49 +0200
Kto trzymal reke na pulsie mial juz wczoraj ... :D
(Complete Time 08/20/05 ... )
Hehe...hacki...nie ma tutaj nic z PB co by mialo wplynac na wysyp hackow...ale wiadomo potrzeba (glupia) matka wynalazkow i napewno cos wylezie wstretnego. Ale z drugiej strony i tak nie dlugo wyjdzie Quake 4 i na Quake 4 bede pisac hacki hehe...beda mieli zajecie pozatym moze zaczna powstawac dobre darmowe gierki oparte na tym silniku =]
Moze ktos na bazie tego napisze kolejnego Pointrelease 1.33 :D (tylko nie wiem jakby bylo z obsluga PB skoro nie ma jego zrodla).
#724415
SpOOnman | 2005-08-21 23:00:07 +0200
Zmeini sie chlopaki, zmieni. Popatrzcie na inne sceny. I co sie stalo?
Powstana nowe klienty Q3, juz powstaje OpenArena, jakies fuhQ3 czy ezQ3 powychdza. Nastepnie napisze sie nowy system anty-cheaterski, ktorego bedziemy uzywac, zamiast PB. Nie wiem jak z modami, ale dogadanie sie koderzy-modziarze to juz ich broszka. Tak wiec czekajmy tylko co sie wydarzy, a zmieni sie duzo ;)
#724418
chr0m. | 2005-08-21 23:24:58 +0200
NOOO i poszlo ciekawe co ludzie z tym zrobia...
#724420
cocaine | 2005-08-21 23:32:35 +0200
własnie zasysam a wy ? :DDDDDDDD ::ASD:A przyda sie ;d
#724421
Vymmiatacz | 2005-08-22 00:01:29 +0200
Też sobie zassałem, ale szkoda, że dokumentacji nie ma do tego kodu, rozkminiać to wszystko od zera to straszna masakra...
#724424
niufel | 2005-08-22 00:34:37 +0200
żadna rozkmina na przystanku nie jest nudna
#724425
november | 2005-08-22 01:35:40 +0200
Jak lole chca grac na jakis gu..... modach to niech graja OSP+1.32 do konca bedzie najlepsze mam juz z torenta test q4 i to nie to samo grafa spoko ale nie ma tego klimatu do zo w q3a jak zrobicie z tego jakies g.... to wasza sprawa
#724427
ramm | 2005-08-22 01:52:17 +0200
ja tez sobiem zbota zrobiem :Q
#724428
gr. | 2005-08-22 02:12:49 +0200
aaaa co mi tam pojade po swojemu
po 1 cholernie swieza wiadomosc ze tez Raul chcialo Ci sie pisac o tym to powinno byc napisane 3-4 dni temu ale widocznie nikomu sie nie chcialo z redaktorow orga
po 2 czastke skladowa "by" piszemy lacznie wiecej nie powiem bo mnie posadzicie o dzialanie na szkode strony
po 3 do not take it seriously a teraz ide spac
#724430
RauL | 2005-08-22 02:20:39 +0200
niebylo mnie przez wekkend, wliczajac piatek. nikt nie napisal, ale jest to inf. kluczowa, i niewyobrazam sobie, zeby nic o niej nie pisalo. ps. a to, ze napisalem zprzed to juz nie zauwazyl nikt, dziwne ; D
#724432
szłem | 2005-08-22 08:58:29 +0200
no dobra ale o co chodzi ? :A
#724436
den | 2005-08-22 09:45:05 +0200
gr cząstke "by" piszemy razem z formami osobowymi czasownika... :]
#724438
t1| | 2005-08-22 10:04:10 +0200
temu to wiecznie cos nie pasuje... idealny czlowiek...ciagle zwraca uwage kazdemu.. pozdro
#724439
fredi | 2005-08-22 10:14:04 +0200
spoko ziom...tylko nei tak podresiarsku :)
btw: november LOL!:D a masz dołączone pliki *.avi z q4? i jak fajne? może wrzuciz na serwer :D wiesz co ja nawet jestem skłonny zapłacić jak mi wyślesz pocztą polską płytkę z Q4 :D :D:D:D:D:D
#724441
shell | 2005-08-22 11:04:17 +0200
gdybym ja wiedzial co z tym @#$% zrobic? Tylko ni chuja C++ nie znam :)
#724443
gr. | 2005-08-22 12:39:51 +0200
t1` jak dorosniesz to zrozumiesz pewnego dnia ze to co robie jest wazne
den tak wlasnie napisalem ;) w tym przypadku razem ale wiadomo ze sa przypadki ze pisze sie oddzielnie
raul przeciez napisalem ze wiecej nie powiem bo mnie przeciez zabiją
#724450
fredi | 2005-08-22 13:35:21 +0200
btw: gr co Ty studiujesz? czy juz moze masz mgr polonista?
#724455
gr. | 2005-08-22 16:23:06 +0200
nabijasz sie ze mnie no ok kazdy ma prawo otoz nie nie studiuje polonistyki tylko automatyke i robotyke
#724470
b.3. | 2005-08-22 19:07:35 +0200
News faktycznie deczko z poslizgiem ;P - cóż, lepiej późno niż wcale :)
Do gr’a (wiem, wiem, nie odmienia się :*), zwyczajnie trzeba się przekonac, swego czasu tez go nie trawiłem, ale z biegiem lat (huh, zaledwie deczko ponad 1.5 roku ;P) nauczyłem sie doceniać jego ’pracę’ poza tym, bardzo mi odpowiada jego cyniczny (czasem bardziej czasem mniej widoczny) charakter komentarzy, no ale to nie znaczy że każdemu ma to pasować, zwyczajnie trzeba się do tego ustosunkować.
A teraz tak z innej beczki, w momencie gdy wciskam ALT+z wyskakuje mi to co obecnie jest grane w winampie, jak jest wyłączony to jest git, ale zaczyna mnie to denerwować, bo sęk w tym że winamp chodzi u mnie non stop i nie wiem jak wyłączyć/pozbyć się tego efektu - może jakieś propozycje ? :|
(jestem ciekaw ile błędów nawaliłem w tej wypowiedzi brrrrrrrrrrr...)
#724473
fredi | 2005-08-22 20:37:11 +0200
ze niby ja sie nabijam? nie, ja nawet to Cie lubie. A ytalem tylko tak z ciekawosci :) ale powiem Ci ze zdziwilo mnie to automatyka-robotyka i tak dobrze znasz pisowne. Ale to sie ceni, może też powtóze gramatyke...
#724477
Zaloguj się by dodać komentarz.