ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Kod źródłowy Q3 dostępny !

nie, 21 sierpień 2005 18:55:35 | Autor: RauL | Quake 3 Arena

Pamiętacie zapewne news sprzed około tygodnia, w którym pisałem o konferencji prasowej, która miała miejsce na niedawno zakończonym Quakeconie 2005, w której udział wziął sam John Carmack i przemawiał do interesantów, oraz odpowiadał na ich pytania przez 2h. Pan John obiecał wtedy, że kod źródłowy Quake3: Arena ukaże się w obrębie tygodnia. Tym razem rzeczywiście dotrzymał słowa, bowiem kod ten(v. 1.32), wraz ze wszystkimi niezbędnymi kompilatorami jest już dostępny. Tak jak zostało zapowiedziane już wcześniej, nie ma w nim śladu po Punk Busterze, gdyż jak podejrzewam Evenbalance nie wyraziło zgody na upublicznienie ich cacka, z prostych przyczyn. Zapewne gdyby taka sytuacja miała by miejsce, sprytni programisci napisali by zaraz całe mnóstwo hacków do gier znając PB od podszewki. John Carmack wyraził głęboką nadzieję, że jakaś komercyjna firma wykorzysta warunki umowy GPL (umowa ta zezwala na komercyjne wykorzystanie produktu, oraz jego dowolną modyfikację, pod warunkiem, że firma taka przedstawi, kto jest faktycznym wynalazcą kodu, oraz udostępni jego źródło w celu dalszych modyfikacji. Na takiej właśnie licencji wypuszczana jest większość oprogramowania Unixowego open-source) i stworzy na jego bazie grę !

:: pobierz kod źródłowy Q3: Arena v.1.32 z serwera id Software - click !

p0nchek | 2005-08-21 20:02:53 +0200

moze gracze zaczna tworzyc gry ala Q3 :)

HaSu_Szlauf | 2005-08-21 20:35:48 +0200

albo ulepszone zboty... :/

kosob | 2005-08-21 20:44:43 +0200

stary news, u mnie byl juz wczoraj, kekeke ;P

szłem | 2005-08-21 21:19:49 +0200

sory, ale co to ten kod zrodlowy ? chodzi o silnik q3 czy cos takiego ?

AL|EN | 2005-08-21 21:22:30 +0200

No mam bardzo poważne obawy co do słuszności tego kroku ...
Zaraz wyjdzie masa nowych z-botów i wallhacków ...

Przestrzegam przed używaniem Cheatów ,szczególnie tych co sie niby teraz nie da wykryć ... kiedyś się da i bedzie wiadomo kto oszukiwał ... przypomnijcie sobie co się stało z AmfeeK’iem i jemu podobnymi ...

A jak ktos już chce pokazać jaki z niego "bug programistuf" to niech lepiej spróbuje rozwalić zabespieczenia plików .wmv i .asf
płatnymi licencjami z internetu bo to wszystkim wyjdzie na dobre !!!

t1| | 2005-08-21 22:16:38 +0200

no to czas zakonczyc zabawe w quaka... zacznie sie maxymalne cziterstwo...ehh

Gravatar

Caleb | 2005-08-21 22:20:01 +0200

a to oznacza tez ze q3 jest darmowy od tej chwili?

PeterSchiff | 2005-08-21 22:20:55 +0200

wreszcie bede dobry :D

Gravatar

WILK | 2005-08-21 22:30:49 +0200

Kto trzymal reke na pulsie mial juz wczoraj ... :D
(Complete Time 08/20/05 ... )
Hehe...hacki...nie ma tutaj nic z PB co by mialo wplynac na wysyp hackow...ale wiadomo potrzeba (glupia) matka wynalazkow i napewno cos wylezie wstretnego. Ale z drugiej strony i tak nie dlugo wyjdzie Quake 4 i na Quake 4 bede pisac hacki hehe...beda mieli zajecie pozatym moze zaczna powstawac dobre darmowe gierki oparte na tym silniku =]
Moze ktos na bazie tego napisze kolejnego Pointrelease 1.33 :D (tylko nie wiem jakby bylo z obsluga PB skoro nie ma jego zrodla).

SpOOnman | 2005-08-21 23:00:07 +0200

Zmeini sie chlopaki, zmieni. Popatrzcie na inne sceny. I co sie stalo?

Powstana nowe klienty Q3, juz powstaje OpenArena, jakies fuhQ3 czy ezQ3 powychdza. Nastepnie napisze sie nowy system anty-cheaterski, ktorego bedziemy uzywac, zamiast PB. Nie wiem jak z modami, ale dogadanie sie koderzy-modziarze to juz ich broszka. Tak wiec czekajmy tylko co sie wydarzy, a zmieni sie duzo ;)

chr0m. | 2005-08-21 23:24:58 +0200

NOOO i poszlo ciekawe co ludzie z tym zrobia...

cocaine | 2005-08-21 23:32:35 +0200

własnie zasysam a wy ? :DDDDDDDD ::ASD:A przyda sie ;d

Vymmiatacz | 2005-08-22 00:01:29 +0200

Też sobie zassałem, ale szkoda, że dokumentacji nie ma do tego kodu, rozkminiać to wszystko od zera to straszna masakra...

niufel | 2005-08-22 00:34:37 +0200

żadna rozkmina na przystanku nie jest nudna

november | 2005-08-22 01:35:40 +0200

Jak lole chca grac na jakis gu..... modach to niech graja OSP+1.32 do konca bedzie najlepsze mam juz z torenta test q4 i to nie to samo grafa spoko ale nie ma tego klimatu do zo w q3a jak zrobicie z tego jakies g.... to wasza sprawa

ramm | 2005-08-22 01:52:17 +0200

ja tez sobiem zbota zrobiem :Q

gr. | 2005-08-22 02:12:49 +0200

aaaa co mi tam pojade po swojemu
po 1 cholernie swieza wiadomosc ze tez Raul chcialo Ci sie pisac o tym to powinno byc napisane 3-4 dni temu ale widocznie nikomu sie nie chcialo z redaktorow orga
po 2 czastke skladowa "by" piszemy lacznie wiecej nie powiem bo mnie posadzicie o dzialanie na szkode strony
po 3 do not take it seriously a teraz ide spac

RauL | 2005-08-22 02:20:39 +0200

niebylo mnie przez wekkend, wliczajac piatek. nikt nie napisal, ale jest to inf. kluczowa, i niewyobrazam sobie, zeby nic o niej nie pisalo. ps. a to, ze napisalem zprzed to juz nie zauwazyl nikt, dziwne ; D

szłem | 2005-08-22 08:58:29 +0200

no dobra ale o co chodzi ? :A

Gravatar

den | 2005-08-22 09:45:05 +0200

gr cząstke "by" piszemy razem z formami osobowymi czasownika... :]

t1| | 2005-08-22 10:04:10 +0200

temu to wiecznie cos nie pasuje... idealny czlowiek...ciagle zwraca uwage kazdemu.. pozdro

fredi | 2005-08-22 10:14:04 +0200

spoko ziom...tylko nei tak podresiarsku :)
btw: november LOL!:D a masz dołączone pliki *.avi z q4? i jak fajne? może wrzuciz na serwer :D wiesz co ja nawet jestem skłonny zapłacić jak mi wyślesz pocztą polską płytkę z Q4 :D :D:D:D:D:D

Gravatar

shell | 2005-08-22 11:04:17 +0200

gdybym ja wiedzial co z tym @#$% zrobic? Tylko ni chuja C++ nie znam :)

gr. | 2005-08-22 12:39:51 +0200

t1` jak dorosniesz to zrozumiesz pewnego dnia ze to co robie jest wazne
den tak wlasnie napisalem ;) w tym przypadku razem ale wiadomo ze sa przypadki ze pisze sie oddzielnie
raul przeciez napisalem ze wiecej nie powiem bo mnie przeciez zabiją

fredi | 2005-08-22 13:35:21 +0200

btw: gr co Ty studiujesz? czy juz moze masz mgr polonista?

gr. | 2005-08-22 16:23:06 +0200

nabijasz sie ze mnie no ok kazdy ma prawo otoz nie nie studiuje polonistyki tylko automatyke i robotyke

b.3. | 2005-08-22 19:07:35 +0200

News faktycznie deczko z poslizgiem ;P - cóż, lepiej późno niż wcale :)

Do gr’a (wiem, wiem, nie odmienia się :*), zwyczajnie trzeba się przekonac, swego czasu tez go nie trawiłem, ale z biegiem lat (huh, zaledwie deczko ponad 1.5 roku ;P) nauczyłem sie doceniać jego ’pracę’ poza tym, bardzo mi odpowiada jego cyniczny (czasem bardziej czasem mniej widoczny) charakter komentarzy, no ale to nie znaczy że każdemu ma to pasować, zwyczajnie trzeba się do tego ustosunkować.

A teraz tak z innej beczki, w momencie gdy wciskam ALT+z wyskakuje mi to co obecnie jest grane w winampie, jak jest wyłączony to jest git, ale zaczyna mnie to denerwować, bo sęk w tym że winamp chodzi u mnie non stop i nie wiem jak wyłączyć/pozbyć się tego efektu - może jakieś propozycje ? :|

(jestem ciekaw ile błędów nawaliłem w tej wypowiedzi brrrrrrrrrrr...)

fredi | 2005-08-22 20:37:11 +0200

ze niby ja sie nabijam? nie, ja nawet to Cie lubie. A ytalem tylko tak z ciekawosci :) ale powiem Ci ze zdziwilo mnie to automatyka-robotyka i tak dobrze znasz pisowne. Ale to sie ceni, może też powtóze gramatyke...

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63