ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Kolejny osp-style mod

sob, 05 listopad 2005 11:08:40 | Autor: bryan | Quake 3 Arena


Jak grzyby po deszczu wyrastają nam mody do Quake4 mimo, że nie udostępniono jeszcze oficjalnie żadnego SDK. Najwięcej jednak możemy zaobserwować mini-modów spełniających zachcianki graczy q3, dodających mniej, lub więcej opcji znanych z będącego standardem turniejowym OSP. Po q4max przyszedł czas na GANKMOD'a. Tym razem dostaniemy znacznie więcej udogodnień znanych z rozgrywek mikserowych. Przedstawię więc listę zmian wraz ze szczegółowym opisem :

  • kolorowe skiny - lepsze niż w q4max, dużo bardziej stonowane, a jednocześnie dobrze widoczne. Do wyboru (w rozgrywkach teamowych) zółty/zielony i czerwony/niebieski
  • wyłączone ślady dymu - nie widzimy torów lotu rakiet, granatów i gwoździ
  • zmieniony efekt wystrzału railguna - szybsze znikanie promienia - poprawia widoczność
  • dźwięki uderzeń - w końcu nie będziemy słyszeć "pikania" przy trafianiu w przeciwnika, tylko dźwięki, do jakich przywykliśmy w q3 !
  • szybki zoom - zoom następuje natychmiast, a nie płynnie przez 100ms
  • dźwięk mg - przyciszony - nie męczy tak uszu
  • poprawione granaty - teraz są dużo jaśniejsze, przez co lepiej widoczne
  • poprawiony hud - teraz wygląda podobnie do huda z modu xbattle
  • zmieniony efekt wystrzału LG - teraz bardziej widzimy efekty wystrzału na obiektach (lightningimpact)

Niestety, nie można na chwilę obecną włączać/wyłączać tych funkcji z poziomu konsoli, co nie wyszstkich może zadowalać. Z czasem jednak liczę na dodanie takiej możliwości.
Pół żartem, pół serio, martwi mnie jednak logo moda ... czyżby po erze pomarańczowego miksera nastawała era śmierdzącej, świętej kupy ?;)

..:: Download [1.28MB]

gr. | 2005-11-05 11:25:54 +0100

no i kurfa bajka :) gj dla tworcow

gr. | 2005-11-05 11:27:10 +0100

btw. nie podales linka do dloadu wariacie XD ten w zrodle slabo sie w oczy rzuca

sYnth|Bubu | 2005-11-05 11:42:48 +0100

Co z tego ze sa mody : D Najpierw niech CB zatwierdzi a pozniej bedzie czas na zachwyty : P

bryan | 2005-11-05 11:53:06 +0100

poprawione :) zapomnialem :P

ff7 | 2005-11-05 12:01:25 +0100

no zaczyna sie robic ciekawie moze sa juz jakies serverki na tego moda ? btw moze ktos podac jakies polskie serverki ? nie koniecznie z tym modem

szaq | 2005-11-05 12:11:48 +0100

ssam :b

Gravatar

GunneR | 2005-11-05 12:34:18 +0100

ech ale biednie jest w tym q4 poki co. Nie bedzie osp to nie zaczynam nawet grac w to cos... w q3 gram/gralem jakies 4lata wiec sie do pewnych norm przyzwyczailem. Wchodze sobie w tego calego q4 prubuje wlaczyc console zeby sie czegokolwiek dowiedziec o tym co jest a czego nie ma a tu cos takiego nie istnieje albo ja nie mam pojecia gdzie to jest:O nawet nie chce mi sie szukac nie ma pod tylda to @#$% to. W q3 tez sie tak koles kiwal?:O czemu w menu opcji zmiany grafiki jest tak duzo:O normalnie nic nie mozna zmienic:/ co oni sie uwsteczniaja czy jak w tej firmie:/ a pierdziele. dopoki nie bedzie pozadnego osp to nie ma sensu tego nawet wlaczac chyba ze sie ktos nudzi i w singla pogra...

a tak wogule to o czemu cos takiego jak boty nie mozna wrzucic na multi?:O tez im sie nie chcialo zrobic... przesrane wielka gra qwa za przeszlo 200zl...

bryan | 2005-11-05 12:42:13 +0100

skoro grasz tyle w q3 to napewno grales i na 1.11 i 1.16 , wiec powinienes zdawac sobie sprawe ze kazda gra na poczatku tak wyglada.

a to ze czegos nie mozesz znalezc nie znaczy ze tego nie ma albo ze jest gorsze (patrz - aktualna kolumna). przeciez nie wypuszcza gry takiej samej jak q3 bo to by sie mijalo z celem. zmiany w konsoli q4 sa akurat na plus , a sama gra jest calkowicie w porzadku. zaczynaja wychodzic mody i poprawiac niedopatrzenai tak samo jak to mialo miejsce w q1, q2 i q3

gr. | 2005-11-05 13:08:22 +0100

no pogralem troszke po lanie na moich kulawych fpsach i calkiem przyjemne zmiany zwlaszcza odglosy trafien z dziadka ku trzy

Gravatar

den | 2005-11-05 13:27:25 +0100

giera wymiata i tyle :d dziś sobie pograłem na brytyjskim servie to ostra sieczka była, VoO nawet "zaszczycił" wszystkich swoja obecnoscią ;p wszedł zrobił own i nara :]]]

furi | 2005-11-05 15:54:39 +0100

193.42.218.19:28004 pass 666
mozecie sprawdzac (fps-mappack)

pat | 2005-11-05 18:19:05 +0100

etam, kiedy wyjdzie OSP a nie jakies podrobki ktore daja tylko czesc tego co nam potrzebne ?;)

bryan | 2005-11-05 22:02:11 +0100

www.orangesmoothie.org/ - nie wiadomo czy w ogole bedzie osp :)

Gravatar

b4m | 2005-11-05 22:13:57 +0100

co raz fajniej sie dzieje z q4 tylko szkoda ze nie mam jeszcze calej kasy na nowego kompa :P

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63