ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Komórka z gwoździem ?

śro, 07 styczeń 2004 00:37:04 | Autor: bryan | Quake 3 Arena

Były już wersje quake'a na PeCety , były remake'i na konsole , były również na palmtopy. Przyszedł również czas na nasze kieszonkowe pokemony , czyli komórki ;-) Telefony komórkowe coraz szybciej gonią parametrami komputery, zaczynają integrować w sobie wiele innych urządzeń poza tradycyjną słuchawką, ba ! coraz częściej mają specyfikację zbliżoną do konsol do gier (np. Nokia N-Gage) i tradycyjnych palmtopów. Dążenia producentów do stworzenia urządzenia typu all-in-one prowokuje programistów do wykorzystania potencjału drzemiącego w nowym sprzęcie. W taki właśnie sposób rozpoczęto prace nad konwersja Q1 na "mały ekran", projekt ochrzczono nazwą spvQuake / Quake for the Smartphone. Oto link do gry : tutaj , oraz do oficjalnego forum. Czas pokaże , kiedy będziemy mogli zapakować więcej gwoździ do telefonu ;-)

null | 2004-01-07 00:40:08 +0100

No. 1 !!

ca1 | 2004-01-07 09:02:40 +0100

na moj niepojdzie bo javki niemam ;[

ca1 | 2004-01-07 09:51:58 +0100

sin telefon w dzisiejszych czasach sluzy do wszytkiego
dla mnie taka gra by sie przydala np kiedy stoje na przystanku i niemam co robic , bo mam za 15 min autobus=P

Razor | 2004-01-07 10:20:56 +0100

im sie chyba najzwyczajniej nudzi :P

ca1 | 2004-01-07 11:16:09 +0100

ostatnia szansa dla sceny q1 - komorka ;d

Shadow | 2004-01-07 11:19:56 +0100

15 minut na przystanku, to akurat zeby przejsc q1 na skillu Nightmare :]

Gravatar

nxs.izap | 2004-01-07 12:18:10 +0100

mam nadzieje ze jak juz kupie ngaga to bedzie juz na niego kwak. juz se to wyobrazam: o jaki nudny dzisjaj wyklad- zagram w klaka :d

semp2 | 2004-01-07 13:09:23 +0100

tylko czekac kiedy bedziemy w q3 grali na serwerach przez komorki :D

Gravatar

Dybikowsky | 2004-01-07 14:02:48 +0100

Kiedyś o tym już pisałem, okazało się jednak, że Rozz traktował to jako "off-topic.". Cóż, zdarza się zapomnieć o Q1 :)

bryan | 2004-01-07 14:26:35 +0100

java raczej nie jest potrzebna =) to nie na telefony z java , tylko z Windowsem ;P

riv | 2004-01-07 14:53:23 +0100

Nie bardzo rozumiem... :/ na jakim telefonie ta "gra" moze dzialac? bo nigdy nie widzialem phona z winem :P bry napisz cos wiecej bo nie wiele wiadomo z twojego newsa...

ca1 | 2004-01-07 20:37:11 +0100

phon z winem?? - czyzby plamtop .......
po tym co widzialem plamtop ma tyle mghz ile moj procek 333 mghz ( kompa mam 5lat ;/ )
hmm niemam pojecia na jakie to komorki , bo nieznam zabardzo zadnej komorki "z winem"
chyba tylko taka gra na ngame czy jak to sie nazywa pojdzie.......

Gravatar

PLANET | 2004-01-07 23:18:21 +0100

ca1 - 333 ghz? to szybki komp masz ;)

OK, a powaznie - moge wsio wytlumaczyc, bo wiem o co biega:

Potrzebna jest komorka nie z Java, tylko z Symbianem - jest to otwarta platforma i jezyk programowania, cos pieknego. Na nim dzialaja zreszta palmtopy firmy Palm (poniekad bardzo znanej, brytyjskiej) i nie tylko, zreszta (calkiem sporo urzadzen, ale jednak glownie telefony).

Aktualnie dostepne u nas telefony z Symbianem to: (w nawiasie wersja, najnowsza to 7.0s)
Nokia: 9210 (6.0, wyswietlacz 640x200, 4096 kolorow czyli 12-bit, slot na karty multimedia card/mmc), 9210i (6.0, 640x200, 12-bit, slot na karty mmc), 7650 (6.1, tania w Erze, 176x208, 12-bit), 3650 (6.1, ma slot na karty pamieci + kosc 16 mb default, 176x208, 12-bit, slot na karty mmc), N-Gage (6.1, tez slot na karty ale tylko z grami - dosc ulomna komorka moim zdaniem, 176x208, 12-bit) (i dosc tania w w Plusie), 6600 (7.0s, tylko Idea firmowa, nawet tanio, mam taka zreszta od niedawna :D, , slot na karty mmc + kosc w zestawie 32 mb, 176x208, 65536 kolorow czyli 16-bit)
Sorry Edisson ;) P800 (7.0, tylko Idea - droogo, 208x320, 12-bit, slot na karty ms/memory stick)

Na swiecie aktualnie mozna kupic takze dwa telefony Fujitsu (obydwa 6.1), Motorole, ktora wyglada jak palmtop (7.0) i nastepce SE P800 czyli P900 (7.0).
Dalszych szczegolow nie podam, bo chwilowo i tak sie ich nie da kupic u naszych operatorow, a co za tym idzie za rozsadna cene.

Pozniej beda takze dostepne: Nokia 3660 (6.1, 3650 z normalna klawiatura :), 176x208, 16-bit, slot na karty mmc), 7700 (7.0s, wg mnie - komorka idealna, wylaczajac cene hahaha - latwiej powiedziec czego ona nie ma niz MA - otoz nie bedzie miala tylko niskiej ceny :), Siemens SX1 (6.1, 176x208, 12-bit) ktory jest juz zapowiadany od przeszlo roku :D i dwa nadzwyczaj ciekawe telefony: Sendo X (6.1) :DD oraz BenQ P30 (7.0) :DDD, ktore maja poniekad b.dobre speki. (polecam poszukac na wlasna reke)

Osobiscie polecam jakakolwiek Nokie ofkoz :D, z mocnym wskazaniem na 6600 - power without the price - wg mnie najlepsza komorka na dzien dzisiejszy na rynku w ogole :)
Wszystkie telefony z Symbianem maja duzo ciekawych rozszerzen (typu aparaty VGA itp), ale nie o tym teraz mowa.

Jesli chodzi o gry, sprawa jest prosta - sciagnac z P2P (chyba ze ktos ma kase, to mozna placic za ten soft), wgrac na kosc pamieci za pomoca adaptera/kabelka/irda/bluetootha i hulaj dusza, mozna grac.
Tylko lepiej miec aparat na kosci pamieci (przewaznie MMC lub MS, a nie kazdy aparat ma slot) i dokupic 128 albo i 256.
De facto na kosci 128 mb przy sporej kompresji udalo mi sie wgrac poltoragodzinny film (Real wbudowany :) - cos idealnego na podroze.

Do gier i filmow, jesli komus nie pasuje rozdzielczosc z gatunku 'Series 60' (czyli 176x208, 12 albo 16 bit) albo pokrewnych (208x320 u Sony Ericssonow, glebia koloru jak wyzej), to polecam albo Communicatory (640x200, 12-bit), albo 7700 (16-bit, 640x320! :)
Tylko ze jesli chcecie tamta ostatnia, to polecam sprzedac komputer i to co odlozyliscie na nastepny ;)

Reasumujac: Komorki w naszych czasach potrafia 'troszke' wiecej niz poprzednio :)

bryan | 2004-01-08 00:08:18 +0100

planet nie z symbianem. Windows Mobile for Smartphone. Kolejna mutacja WindowsCE =)
Zreszta po sciagnieciu gry mozesz sobie sprawdzic.

Gravatar

PLANET | 2004-01-08 01:48:02 +0100

alez ja o tym wiem :) przecie SPV nie rowna sie Symbian. co nie zmienia faktu ze ten ostatni rzadzi i dzieli :)

edit: a tak przy okazji, to predzej czy pozniej pojawi sie konwersja Qn (gdzie n dazy do nieskonczonosci ;) na Symbiana i tak :)

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. Requiem napisał post: Cały czas :D Napisz swoje wspominki z tamtych lat! / Stara gwardia
  2. baks stworzył temat: Stara gwardia
  3. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  4. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  7. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  8. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  9. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  10. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  11. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  12. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  13. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  14. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  15. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63