ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Koniec nocnej gry w Tajlandii

sob, 12 lipiec 2003 11:46:13 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Na frazpc log wypatrzył dość ciekawego newsa, podobnego w treści do znanej nam afery z Grecji. Otóż tajlandzkie władze zakazały gier online w godzinach nocnych tłumacząc to ochroną młodych ludzi przez uzależnieniem od nocnego giercowania. Na czas nocy serwery mają być po prostu wyłączane. Oto treść newsa Roberta Wrońskiego z frazpc:

*"W Tajlandii od 15 lipca wchodzi w życie zakaz nocnego grania. Zakaz ten obowiązywał będzie w godzinach od 22:00 do 6:00 i egzekwowany będzie przez blokadę serwerów udostępniających gry online. Według statystyk duża liczba tajlandzkich nastolatków spędza w kafejce internetowej kilkanaście godzin dziennie, przeznaczając ten czas na gry online, a w szczególności na grę MMORPG "Rangarok Online". Gra nie jest brutalna i przyznaje to sam minister Surapong Suebwonglee a wprowadzenie zakazu tłumaczy w ten sposób:

... Problem w tym, że dzieci uzależniają się od niej. Musimy więc zapobiegać sytuacjom, w których dzieci spędzają na grze wiele godzin.

Decyzja ta jak każdy zakaz wprowadziła troszkę zamieszania, a szczególnie wśród dorosłych graczy którzy komentują to tak, że sami powinny zarządzać czasem kiedy mogą grać a kiedy nie, a dziećmi powinni zająć się rodzice a nie państwo."*

Ok to może my też będziemy wyłączać MiBy, Koniki i resztę po 22, co? :)

matr1x | 2003-07-12 11:52:22 +0200

ahahahahahahhahahahahahahahahhahahaha

szczere wyrazy wspolczocia dla tajwanskich playerow ;]

.gogi | 2003-07-12 11:54:04 +0200

nie ma to jak demokracja

s3rfer | 2003-07-12 12:14:22 +0200

u nas lepiej nie ;p bo ja mam wolna chate dzis i chce sobie pograc w nocy ;DDD muahaha biedni tajwanczycy ;p

obni | 2003-07-12 12:15:14 +0200

a gry typu szachy makao i te inne ?tam to dopiero siedzą :D ciekawe czy tamto tez zablkowali :P i te czaty:P

Zell | 2003-07-12 12:18:14 +0200

tajwanczycy serf :ASD

nxs.rush | 2003-07-12 12:28:43 +0200

niestety nie wiem jaki ustroj panuje w tajlandii :/ jezeli demokracja to "ciekawy" rzad sobie wybrali obywatele, moze niedlugo kartki na granie online beda...

finsek | 2003-07-12 12:31:55 +0200

hyhy tajlandzy nie pograja juz w RO tzn Ragnark Online fajny MMORPG ale zrobili servy platne i nie kce mi sie bulic kilkanascie euro zeby muc se pograc:o a jak tajlandczyka w nocy nie wolno grac to beda pewnie szkole opuszczac;) i zad ma kolejny problem jakim jest edukacja;o

MaxDamage | 2003-07-12 12:49:19 +0200

Ale oni sa pierdolnieci, przeciez kazdy gracz zrobi wszystko zeby pograc, poza tym nie rozumieja ze w dzien sa lagi i ciezko porac np w q3... :/

Zreszta ja w dzien wogole czasu nei mam , i gram w nocy jak wszyscy chyba.

Ale kicha :(

Poza tym i tak beda stac pirackie serwy... nio chyba ze jakis bobek z rzadu bedzie siedziec na konsoli i szukac ip dzialajacych serwow to loool...

h|neok | 2003-07-12 13:04:39 +0200

KONIKI juz dawno wylaczone :>

spEN | 2003-07-12 13:19:22 +0200

bosh jaka glupota. Gratulacie dla Pana Ministra. A myslalem, ze tylko w Polsce takie ekscesy odchodza.
nO cOmmEnt.

nita | 2003-07-12 13:43:21 +0200

jak dla mnie mozecie te miby i koniki wylaczyc w pizdu :> albo postawic je na cpma :)

spEN | 2003-07-12 14:02:20 +0200

I agree. :]

der4l | 2003-07-12 14:10:29 +0200

nie to niemozliwe, nam nie moga tego zrobic. Wspulczuje im

Gravatar

gruson | 2003-07-12 14:17:07 +0200

jaasne, to tak samo jak u nas jest zakazane kupowanie piractkich plyt :)

NecrosiS | 2003-07-12 16:04:56 +0200

Buhahaha "z przegrania" :)
Wyskoczyl im obraz z "game over" w jakiejs gierce i zawalu dostali pewnie :P

SL4VE | 2003-07-13 12:07:29 +0200

buehehe
Grecja - całkowity zakaz grania
Tajlandia - zakaz grania nocnego
Czekam na zakaz gry w Hiszpanii podczas siesty (13-15) =D

SL4VE | 2003-07-13 12:09:10 +0200

hehe... jade do Grecji na wakacje i przynajmniej mam gwarancje, ze tam q3 nie tkne, bo by mnie zamknęli :DDDDDDD

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. Requiem napisał post: Cały czas :D Napisz swoje wspominki z tamtych lat! / Stara gwardia
  2. baks stworzył temat: Stara gwardia
  3. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  4. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  7. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  8. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  9. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  10. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  11. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  12. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  13. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  14. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  15. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63