ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Mapy, mapy...

czw, 19 luty 2004 18:24:52 | Autor: szaky | Quake 3 Arena


Na TikiDomain pojawiła się recenzja dość starej już mapki AlterBeta autorstwa 79DieselRabbit'a... Hm... mam ją już jakiś rok, a prezentowana jest dopiero teraz... Choć spora część z was pewnie jej nie zna...
Całość przedstawia jakąś skalną platformę, umiejscowioną w górach. Konstrukcja jest słaba - teren może wygląda ładnie, ale nie jest zbyt grywalny. Rozciągnięta poziomo... Można wyróżnić jedną arenę, tą w której centrum znajduje się rl. Reszta to tylko efektownie pofalowany teren... Mapa może nie jest płaska, całość jest tak zrobiona, że im dalej idziemy tym jesteśmy wyżej... Nieco niżej możemy znaleźć raila, pare healthów.
Głównie nadaje się do gry ffa... Na 1v1 nie nadaje się przez konstrukcję, oraz układ itemów...
Broni jest niewiele, rail, shotgun oraz rl. Przy dziurze z lawą, za tarczą możemy znaleźć schowany mh. Pare jednostek w prawo, na skałce jest regeneration... Wydaje mi się, że tego healtha jest nieco za dużo... Od mh do regen jest parę kroków drogi... Ze zbroi natomiast mamy tylko jedno YA.

Warto napisać też o wyglądzie... Pierwsze co możemy zobaczyć to wyróżniający się kolor świateł - wszystko dzięki skyboxowi. Ładny jest, ale według mnie, efektowniej by pasowało do stylu gothic, jakby był czerwony... Tak mapa jest nieco za... różowa. Ale mimo to prezentuje się ciekawie. Przedstawia jakąś platformę, w górach... Autor użył standardowych gotyckich textur, ale oświetlenie sprawia, że nie wygląda jak te mapy, które widzimy na codzień grając w q3. Rail jest otoczony efektownie wyglądającymi kolcami. Przy wejściu na główną arenę możemy zobaczyć przejście zrobione z podobnych kolców. Mimo dość dużej ilości szczegółów, nie narzekam na spadek fpsów...
Podsumowując, warto ściągnąć aby zobaczyć, jak wspomniałam wyżej z grywalnością jest słabo...
Do dyspozycji mamy wersję mapy z dźwiękiem - tej niestety nie miałam okazji przetestować - aż 20mb..
Dla osób o słabszym łączu polecam pak no-sound.

.:[ Download - 20mb ]:.
.:[ Download ver.no_sound - 5.66mb ]:.

Również na map-center.com ukazała się mapa...

The Core by Idolator
Duży level, przeznaczony do gry główne 1v1.
Konstrukcja dwuarenowa dość sporych rozmiarów, możemy również wyróżnić dwa poziomy (nie licząc platform z RA i okienka z teleportem). Pomiędzy arenami możemy się przemieszczać bocznymi korytarzami, na górze, bądź za pomocą teleportu. Dobrze rozplanowane itemy - mh i ra znajdują się po przeciwnych stronach mapy, dzięki czemu, każdy gracz, podczas gry duelowej pilnuje jednego itemu i walka jest wyrównana. Z broni dostępne mamy wszytko, poza bfg... choć ze względu na rozległość konstrukcji dominującą bronią na mapie będzie zapewne rail.
Pomiędzy poszczególnymi piętrami jest chyba nieco za duża odległość... Spadając na niższą część mapy tracimy dość dużo hp... Zreszta jak na 1v1 to ogólnie jest nieco za duża; gdyby nie itemy to bez problemów można by było zagrać tdm 2v2 - 3v3...

Level posiada także ciekawy wygląd. Może nie wyróżnia się sposród wielu innych, nie dorównuje 'urodą' tym popularniejszym, ale mimo to jest ładny. Staranne wykonanie. Miejscami wydaje się nieco puste, np. pomieszcznienie z shardami i ammo do plasmy... Da się także łatwo zauważyć, że praktycznie brak jest krzywych... Kolumny podtrzymujące platformę, i trim przy ścianie to troche mało. Wszelkie łuki, przy skoczniach, nad przejściami autor wykonywał robiąc z pojedyńczych bloków.
Ciekawie wygląda ten zielony kwas za szkłem, bardzo ładnie prezentują się również teleporty.
Ogólnie mówiąc polecam, gra wydaje się ciekawa, a jest i co pooglądać.

.:[ Download ]:.

MsT | 2004-02-19 19:37:43 +0100

: -)

Gravatar

KieszonkowyZabojca | 2004-02-19 20:54:17 +0100

jeb**ny game spy!!!!!!!!!!

dAde | 2004-02-19 21:17:08 +0100

Coś do Mst - co mają znaczyć Twoje komentarze? :D Bo mnie powalają za każdym razem i nie mogę zrozumieć przesłania jakie ze sobą niosą. Więc?

szaky | 2004-02-19 22:25:42 +0100

dAde, jak chce napisac to niech pisze.... ehh ...

pluskff4 | 2004-02-20 00:10:53 +0100

yyyyy ... ne kce mi sie strona doladowac :

Gravatar

tęczowa.zemsta | 2004-07-02 22:48:40 +0200

ahah

cOlOssus | 2004-08-31 13:33:41 +0200

Fajna

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63