ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Movie Maniack

nie, 11 wrzesień 2005 20:41:03 | Autor: fhantom | Quake 3 Arena

Ostatnimi czasy nasz serwis nie raczył naszych czytelników świeżymi informacjami z quake'owego ''Hollywoodu''. Redakcja q3arena.gry.imro.pl postanowiła ożywić tą nieco zakurzoną gałąź serwisu i tym samym witam w pierwszym odcinku Movie Maniack'a. Będę miał przyjemność cyklicznie recenzować dla Was wszystkie filmy, jakie tylko ujrzą światło dzienne. Niestety czasy, w których godne uwagi produkcje pojawiały się jak grzyby po deszczu bezpowrotnie minęły w związku, z czym niektóre przedstawione przeze mnie obrazy mogą nie spełniać oczekiwań osób, które rozsmakowały się w wybitnych pozycjach - będą jednak trzymały solidny poziom. Tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.


Daniem głównym dzisiejszego odcinka będzie Nemesis autorstwa nbt|G3ron1mo dzięki któremu będziemy mieli okazję zerknąć na najlepsze akcje tytułowego czeskiego klanu. Dawno nie pojawiło się nic zjadliwego na polu fragmovies i dobrze się stało, że nasi południowi sąsiedzi postanowili zmienić ten stan rzeczy. Atutem tego obrazu jest editing i muszę przyznać że G3ron1mo w tym aspekcie stanął na wysokości zadania. Na uwagę zasługuje bardzo dobra synchronizacja muzyki z obrazem i świetna jakość, która pozytywnie kojarzy się z takimi produkcjami jak Lyon Connection czy Tricking iT2. Trzeba nadmienić, iż sam dobór ścieżki dźwiękowej był genialny, wreszcie nie musimy nadstawiać uszu do odgrzewanych kotletów pokroju Linkin Park. Efektów nie ma zbyt wiele, co zaliczyłbym raczej na plus (kilka poprawnie zastosowanych filtrów nie zepsuło obrazu a jedynie poprawiło efekt końcowy) natomiast drugą stroną medalu jest poziom fragów. Nie spodziewaj się niczego, co mogłoby cię zadziwić a w dodatku nastaw się na ograną do granic możliwości dm6 (na szczęście autor zachował zdrowy rozsądek i chociaż naszej kochanej szósteczki jest za dużo to map jest całkiem sporo). Suma sumarum - nie oczekuj zbyt wiele, do ściągnięcia masz przyzwoity kawałek kina, który w natłoku totalnego chłamu jest przysłowionym rodzynkiem w cieście. [ Download 1o:4o | 384 mb | wmv 8oox448 ]


Deser dla odmiany będzie kawałkiem kfakowego kina bez ''you fragged'' w tle. The Final noob 3 autorstwa Lags'a i robkee to prezentacja runów i freestyle'u na najwyższym poziomie (materiału użyczoło aż 40 trickerów i to widać - będziemy mieli do czynienia głównie z rekordami świata). Editing w tej produkcji stoi na przyzwoitym poziomie, nie uświadczymy co prawda boskich efektów rodem z Adobe After Effects ale obraz jest dobrze zmontowany i oglądanie kolejnych sekwencji nie usypia widza (spory wpływ na ten fakt miał wybór odpowiedniej ścieżki dźwiękowej). Należy również odnotować że akcja filmu zmienia się diametralnie, raz szybkie defragowe kamery dynamizują obraz, po czym nagle muzyka nieco zwalnia i autor serwuje nam spokojne oglądanie ewolucji przy slow-motion. Same defragowe runy sprawiają wrażenie przemyślnie dobranych - wielu map nigdy nie widziałem na oczy a powiew świeżości jest zawsze w cenie. Jakość jest całkiem niezła natomiast kompresja mogła być zdecydowania lepsza, niestety do ściągnięcia mamy przeszło 700 mb (za niecałe 28 minut). Podsumowując - solidna produkcja dla entuzjastów defraga z szybkimi łączami. [ Download 27:49 | 732 mb | wmv 72ox48o ]


Okruchy pysznego ciasta mojej mamy przeznaczone są dla miłośników Rocket Areny. Cupidity For Frags II o którym mowa to typowy fragmovie nastawiony na prezentację fragów a nie bajeczną stronę wizualną. Nie spodziewajcie się niesamowitych efektów (na szczęście możemy od czasu do czasu zobaczyć podstawowy stuff z Vegasa) dobrego synchro (bo to właściwie zlepek fragów z zaimplementowanymi dźwiękami z gry) czy obłędnej jakości (której nie da się osiągnąć zgrywając klatki frapsem). Jedyne, co przykuwa uwagę to akcje które prezentują całkiem porządnego skilla autora tego avika PsYcHo|Os3. Jeżeli jesteś na głodzie i potrzebujesz rakietowych fragów to łykaj - w innym przypadku trzymaj się z daleka. [ Download 16:o4 | 391 mb | XviD 64ox48o ]
*
* Masz ochotę na resztki ? W ostateczności możesz połknąć Cats and Dogs mote'a. Jest to krótki klip z fragami z Capture The Flag. Dobra jakość, editing ledwo namacalny, średnie fragi. Na własną odpowiedzialność możesz również zobaczyć Czm on Fire - ownage on Qcon 2oo4. Jedyną atrakcją tego obrazu jest sam czm, ale jeśli jesteś desperatem to możesz zaryzykować.
*

Na koniec muszę wspomnieć o jeszcze jednym obrazie. Jakiś czas temu światło dzienne ujrzał film promujący Electronic Sports League ekipy 4thDimension. Możemy w nim zobaczyć urywki z filmów nagrywanych na niemieckich odsłonach lanowych ESL oraz wstawki z najpopularniejszych gier (w tym naszego poczciwego quake'a). Całość tego splotu reklamowego oceniam pozytywnie aczkolwiek można było w większym stopniu pokazać emocje graczy związane z rywalizacją w e-sporcie a wspomniane wyżej wstawki z gier to niestety głównie renderowane animacje. [ Download 3:28 | 77 mb | XviD 64ox36o ]

PeterSchiff | 2005-09-11 21:01:32 +0200

oo bardzo fajnie ze cos takiego jest:D mam nadzieje ze niedlugo w takiej kolumnie bedzie fragtime 2 (chociaz narazie za nic nie moge znalesc motywacji do dalszej roboty :/)

StaWik | 2005-09-11 21:15:27 +0200

doskonale fh mam nadzieje że to niebył 1 i ostatni odcinek twojego "programu" :) pomysł w każdym razie n1 zobaczymy co dalej :)

MisieX | 2005-09-11 21:28:55 +0200

czekałem, czekałem i sie w końcu doczekałem :) GJ fhantom, i zajebista graficzka :DDDDDDDDDD
Zasysam wszystko bo mi sie nudzi :)

Gravatar

_riper_ | 2005-09-11 21:31:04 +0200

vgj dude

d00mer | 2005-09-11 22:31:16 +0200

spoko spoko program :D zasysam wszystko jak leci :) bedzie co robic jak sie z budy wroci :) [+]

plej | 2005-09-11 22:52:48 +0200

nice news fh :*

gr. | 2005-09-11 23:06:54 +0200

misiex tak mi do glowy przyszlo ze lepiej by to wygladalo jakby dol i gora byl taki jak te boki czyli jakby calosc wtopiona w tlo
fh czemu te obrazki nim nizej tym mniejsze? ;D ten ostatni to lupa normalnie XD

wishoza | 2005-09-11 23:40:06 +0200

Movie [M]anieck ;p Obadam kiedys ... ;)

fhantom | 2005-09-11 23:41:25 +0200

@ gr - bo jest różnica między głównym daniem a okruszkami ;D (btw - Ty chyba używasz 16oo na 12oo ? to faktycznie obrazki muszą być małe)
dzięki za dobre słowa ludzie :*

k3m | 2005-09-11 23:48:45 +0200

Yeah, pierwszy raz od dwóch miesięcy ściagnę kilka filmów. Namówiłeś mnie :d
gj.

gr. | 2005-09-12 00:00:18 +0200

uzywalem ale wiesz nie te oczy teraz 1280x1024 i tez tyci tyci zreszta wypowiedzialem sie na super duper mega tajnym zakatku forum

Gravatar

edix | 2005-09-12 09:21:04 +0200

the n00bs 3 ciekawy film godny uwagi :)

Hakan | 2005-09-12 09:53:11 +0200

Swoja droga ciekawe ile przyjdzie nam poczekac na takie filmy jak na tym banerze nad newsem? I czy jeszcze sie na takie doczekamy?

Tramal | 2005-09-12 12:31:34 +0200

wszytskie filmy mi sie podobały, czekam na nastepną dawke rozywki

THRAWN | 2005-09-12 12:51:09 +0200

ten film ESl jakis taki slaby - tylko urywek z intra q3 :P

fhantom | 2005-09-12 13:03:38 +0200

@ gr - kliknij na miniaturkę i ciesz oko ;-)

Gravatar

edix | 2005-09-12 13:28:27 +0200

nemsis tez dobry nawet bardzo :) grafika wymiata :]

move | 2005-09-12 14:04:54 +0200

czemu ten .wmv mi tak rwie? ma ktos jakis pomysl jak temu zaradzic?

Hakan | 2005-09-12 14:52:35 +0200

Z wmv jest zawyczaj tak, ze jak rwie to komputer sie nie wyrabia i niewiele da sie zrobic (tymbardziej, ze tu jest duza rozdzielczosc). Mozesz ew. sprobowac odtworzyc to przy pomocy czegos innego jak WMP

cocaine | 2005-09-12 15:52:54 +0200

dobra robota fh :) obys nie stracił zapału :)

move | 2005-09-12 17:08:02 +0200

w winampie idzie mi najlepiej w sumie, bo przynajmniej nie rozmazuje mi obrazu, ale przycina co pare sekund...

zdecydowanie nie jestem zwolennikiem wmv...

voodoo|norad | 2005-09-12 18:38:27 +0200

omg, 2 film z defraga niszczy rofl, ukłony :o

Gravatar

th0rax | 2005-09-13 08:25:33 +0200

Już niedługo oczekiwać możecie finalnej wersji filmu Fragmadness, o którym można już było znaleźć informacje na tym serwisie...

Mam nadzieję, że produkcja ta będzie godna do zamieszczenia jej w którymś z takich newsów ;]

Gravatar

zebAn | 2005-09-13 13:38:45 +0200

sziemka.
kurrrwac .. mam problem z the final noob - nie moge znalezc codeca ktory by go prawidlowo odpalil. ciagle mi rwie zarowo obraz jak i dzwiek ...

pomoze ktos ??

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63