ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Movie Maniack no 2

wto, 04 październik 2005 14:06:00 | Autor: fhantom | Quake 3 Arena


Na pierwszoplanową pozycję dzisiejszego odcinka wybrałem So Fuckin' Yeah! v1ncenta_veGi. Jeżeli oglądałeś wcześniejsze produkcje tego autora (jeden z najlepszych graczy ra3 na świecie) to zapewne spodziewasz się bardzo dobrych fragów i słabej edycji obrazu. Masz rację - atutem tego obrazu są akcje i głównie dla tych fenomenalnych rakiet warto ściągać ten dosyć ciężki (ponad 6oo mb) klip. Edycja obrazu w porównaniu z poprzednimi filmami veGi jest nieco lepsza niż zwykle (motyw z Terminatora, podstawowy stuff z Vegas Video, zjadliwe synchro), ale nadal nie zadowoliła mojego dosyć już wyśrubowanego gustu. Jakość całkiem znośna w wersji Director's Cut natomiast w przypadku Second Edition jest troszkę lepiej (de facto należy wspomnieć właśnie o dwóch wersjach tego filmu - pierwsza Director's cut jest nieco dłuższa i różni się montażem od części drugiej - listę zmian znajdziecie w opisie filmu na own-age, ale osobiście uważam że lepsza jest SE). Suma sumarum polecam ten film entuzjastom wspaniałych akcji, z których słynie v1ncent_veGa - szukając czegoś więcej możesz się zawieść. [ Download 24:3o | 65o mb | XviD 8oox6oo ]


Ekipa 4thDimension nie zasypiając gruszek w popiele po ostatnio wydanym ESL Promo Movie udostępniła szerszej publice swoje kolejne dzieło. Klasyczny fragmovie jakim niewątpliwie jest Fragmadness to doskonały przykład na to jak bardzo głupie błędy mogą zrujnować dobry film. Autorzy zlekceważyli maksymę każdego szanującego się filmowca - najpierw zainwestuj w obróbkę nieskompresowanego materiału, potem działaj. Niestety większa część obrazu to ujęcia zgrywane bez AA|AF i co za tym idzie momentami są bardzo słabej jakości, brzydko mówiąc - pikseloza bije po oczach. Pomijając sprawę jakości edycja nie była wcale zła a właściwie stanowiła główny motor napędzający tą produkcję. Synchronizacja muzyki z tym, co widzimy na ekranie stała na bardzo przyzwoitym poziomie, praca kamer, intro i outro to solidna robota ludzi znających się na rzeczy. Kolejnym dosyć istotnym elementem całości jest dobór akcji i jak się okazało znane nicki tym razem nie zagwarantują nam porządnej rozrywki (między innymi Cooller, czm, LeXer, Fox). Quake 3 jest już bardzo starą grą i oglądanie pojedyńczych raili, rakiet z bliskiej odległości (scena z 6:48 woła o pomstę do nieba) czy też wątpliwej jakości shaftu w dniu dzisiejszym jest nieporozumieniem. Podsumowując - produkcja z środkowej półki, nie pozbawiona szczypty dobrej edycji i wielu błędów, możesz zerknąć, jeżeli jesteś w posiadaniu szybkiego łącza. [ Download 9:36 | 228 mb | XviD 64ox4oo ]


Teraz coś z innej beczki. Jakiś czas temu redaktor Global Gaming League, dobrze nam wszystkim znany Michał ''Carmac'' Blicharz, przeprowadził wywiad z twórcą Tricking iT 2 - filmu który zgarnął aż pięć nagród podczas presiżowego Golden Llama Awards. Jethro Ryan ''jrb'' Brewin opowie nam między innymi o powstawaniu tegoż filmu, swoich mocnych stronach jako reżyser oraz dlaczego nie zrobił jeszcze gorącego fragmovie. Szczerze polecam - całość w języku angielskim tutaj. Warto również wspomnieć o kilku ciekawych tutorialach które mogą się przydać niejednemu użytkownikowi naszego serwisu. Na own-age.com Tania przygotowała spory poradnik dla początkujących pod tytułem jak zrobić dobry film ?, na naszym boardzie Hakan przetłumaczył tutorial przedstawiający nam jak wrzucić plik na filefront ? natomiast o tym jak stworzyć obraz w standardzie h.264 przy użyciu kompresora x264 możemy przeczytać tutaj.


Przyszedł czas na kącik dla desperatów. Tym razem z braku laku możesz zassać zbiór akcji popełnionych przez Herz'a. Herz @ CPMA to przeciętna pozycja przypominająca mi po trochu mój własny film (All About ProMode Ownage) - te same błędy, prawie zerowy editing i zawartość merytoryczna w postaci fragów sprowadzająca się do cpm3(a) (chociaż tutaj mamy przynajmniej dźwięki z gry i względną jakość). Same fragi solidne aczkolwiek opis tego obrazu na own-age budzi we mnie politowanie, przeczytajcie sami. Nie przedłużając przejdźmy do konkluzji - film jedynie dla zagorzałych fanów szybkich laserów. Na sam koniec możesz jeszcze zwrócić uwagę na nową produkcję Kos'a - The Enlightenment. Ten krótki defragowy klip pozytywnie kojarzy się z Reaching Aural Nirvana a co za tym idzie możesz spodziewać się spokojnej muzyki która ma za zadanie zapewnić ci odprężenie po kolejnym ciężkim dniu. Brak większej dynamizacji obrazu, jako taka synchronizacja i przeciętna zarówno jakość jak i edycja w ogóle - avik o klasę gorszy niż wspomniany wyżej obraz Shaolin. Tylko w skrajnych przypadkach.

gr. | 2005-10-04 14:08:48

hehe na orgu pop-up heyah johny 11 palcow :D heyah rox -_-

Pionier | 2005-10-04 14:40:22

chyba nie idzie sciagnac tego fragmadness

Vymmiatacz | 2005-10-04 16:12:52

Czyli chyba nie ma nic godnego uwagi...

markolm | 2005-10-04 16:13:05

fanthom, czy to mojego ivera z VooDoo Ty tam tak bijesz? :)

StaWik | 2005-10-04 16:15:44

marq trzymaj bidon :

MateoMartinezz | 2005-10-04 16:25:30

swietny news stary, naprawdę fajny

k3m | 2005-10-04 16:28:20

’So Fuckin Yeah!’ - oglądałem kilka dni temu, dzięki za linka :)
Fragi z pewnością jedne z najlepszych (głównie air), imo przewyższają te z annihilation. Tą produkcję warto obejrzeć. Polecam!

Gravatar

shell | 2005-10-04 20:27:18

co do fragmadness to się zawiodłem :/
myslalem, ze lepiej wyjdzie :P (indyk też myślał :D)

Hakan | 2005-10-04 20:50:35

Nie chcialbym nic mowic ale fh to chyba prawdziwy moviemaniack ;)

fhantom | 2005-10-04 22:33:01

Hakan :- D
@ markolm - tak, pykamy sobie po lanie od czasu do czasu z tym że Rafał też mnie bije - zwykle gra toczy się do ostatniego fraga :]
@ Mateo - dzięki : -)
@ sTawas - hehe bidon wymiatał !

StaWik | 2005-10-04 22:37:38

fh jak jak ja sobie przypomne te wspolne chwile :( az mi sie lezka kreci ; D przy odrobine szczescia powtorzymy to podkoniec miecha w nowym targu jak wybierzesz sie z Wuderem ?: >

teo | 2005-10-04 22:43:21

ja chyba jestem inny bo mi nie dziala ta www z fragmadness... nie moge go sciagnac :E.

olek | 2005-10-05 10:06:12

nie ty jeden :/

Not Found

The requested URL /vids/Fragmadness_full_divx.rar was not found on this server.
Apache/2.0.51 (Fedora) Server at www.4d.gaming.pl Port 80

MateoMartinezz | 2005-10-05 10:37:09

film vincenta vegi wymiata, ten koleś naprawde zmontował niezłe akcje :D

gr. | 2005-10-05 12:01:58

moim zdaniem robienie filmow dluzszych niz te 12 minut nie ma sensu bo wieje nuda w kolko fragi fragi fragi no chyba ze film jest podzielony na takie jakby czesci tak jak to bylo w Q3Rulezzz 2 ktory trwal godzine (jakos tak) i sie nie nudzil

move | 2005-10-05 13:00:01

Fragmadness mógł być najlepszą produkcją w Polsce. Dlaczego nie jest?

  • pixeloza
  • pixeloza
  • pyardolona pixeloza!!!
  • brak dźwięku z akcji (to akurat mniej ważne)
  • monotonny pod koniec kawałku kidney thieves
  • fragi: Tylko niektóre nadające się na film
  • bardzo mała różnorodność wykonawców akcjii: Ciągle albo Cooller, albo matr0x, albo autor filmu - mAfer.

Na prawdę spodziewałem się czegoś więcej po obejrzeniu trailera, który mnie zaskoczył pod względem editingu, jednak był z tymi samymi błędami co film całościowy. Sądziłem, że trailer ma być jedynie takim tam filmikiem zapowiadającym prawdziwe uderzenie w formie Fragmadness full ver. - już bez żadnej pixelozy (o czym mnie początkowo zapewniali autorzy - dlatego tak nagłośniłem tę produkcję), bez rażących błędów... Sądziłem, że zostanie to dopięte na ostatni guzik, skoro tak oszczędzano czas na robieniu trailera.

Zawiodłem się i tyle.

Co do reszty - ściągam pierwszą pozycję, na razie mam 72%. Później się wypowiem.

GJ fhantom :).

Edit:

Obejrzałem "So fuckin yeah!": To co koleś wyprawia w tym filmie potrafi zamknąć buzię niejednemu pro-playerowi! Jeszcze nigdy nie widziałem kogoś, kto potrafi grać aż tak efektownie i zarazem efektywnie! Niesamowite akcje, gorąco polecam!

Jedyne minusy to:

  • 2 niezbyt dobrze dobrane kawałki (bodajże czwarty w kolejności i ten podczas napisów)
  • zdecydowanie za dużo overkill :)))
  • zbyt częste używanie jednego efektu przy fragach z raila.

Ale ogólnie rzecz biorąc - film bardzo polecam ze względu na niesamowite rakiety, które z pewnością byłyby marzeniem każdego gracza :).

lecho | 2005-10-05 18:33:47

nie zebym sie czepial, ale slowo "Maniack" w jezykach polskim jak i angielskim nie wystepuje i razi jak cholera :o a reszta dobra.

gr. | 2005-10-05 19:13:22

no troche muka ale wiesz to taki slang xD

k3m | 2005-10-05 23:04:10

Już występuje ;d

Gravatar

dani | 2005-10-05 23:05:38

niechce mi sie sciagnac dajcie linka zebym odrazu sciagna bo ja nieiwem co jest

Gravatar

th0rax | 2005-10-06 08:50:26

Jeśli chodzi o ściąganie fragmadness to film dalej jest na serwie, ale nasz transfer przekroczył ponad 2 TB i odpada dalsze hostowanie go... jeśli jest ktoś kto może zamieścić go na serwie to niech się do mnie odezwie gg:4983123

Co do komentarzy że niedopracowany film to już pisałem na own-age dlaczego tak jest, ale mogę napisać tu jeszcze raz.

Po pierwsze chciałbym zapytać mova kiedy mówiliśmy mu że wszystko w Fragmadness będzie na pikus glancuś... :)

Kolejnie, prace nad fragmadness trwały już ponad rok, jednak mieliśmy prawie półroczną przerwę, ponieważ kiedyś mieliśmy tylko 40 GB dysku i trzeba było czekać na wsparcie...

Tu najbardziej widać, które akcje były zgrywane wcześniej a które teraz. Widać, że przez ten czas poczyniliśmy postępy, bo widać to na akcjach starych i nowych.
A co do tego, że nie poprawiliśmy wszystkiego to powiem tak: gdyby nie to że popyt na nasze usługi jest bardzo wielki to wszystkie akcje byłyby zgrywane na nowo. Niestety ilość czasu nie pozwala nam na tworzenie filmów tylko dla naszej przyjemności i chcieliśmy zakończyć film jak najszybciej i z jak najlepszym skutkiem.

Widać nie wyszło naljlepiej ale teraz już się to nie powtórzy ponieważ więcej razy nie powstanie żaden film fragmovie z naszej stajni... Teraz naszymi prodyktami będą spoty reklamowe oraz same reklamówki. Jednak to nie wszystko ;]

No to chyba tyle co miałem do powiedzenia.

Pozdrawiam wszystkich ;]

move | 2005-10-06 09:59:14

th0rax misiu :) Twój brat mi powiedział, że nie będzie żadnej pixelozy w full wersji :) - o to mi chodziło głównie! :>

fhantom | 2005-10-06 16:30:31

dzięki lecho za zwrócenie uwagi (zastanawiam się teraz jak mogłem tak bezmyślnie przepisać tekst z obrazka)

Gravatar

kilagor | 2005-10-06 18:36:58

All about promode ownage jest przeciętny? Eee :/ imho jest wypasiony !:) Mam go na dysku już ładne pare lat i lubię raz na jakiś czas go sobie "zapuścić" (podobnie jak POS). To że nie ma w nim efektów to moim zdaniem duży +. Dzięki temu jest taki oldschoolowy, taki inny. Bardzo szybka i klarowna akcja bez zbednych "upiększajek", tzw. "pure skill" czyli to co tygryski lubią najbardziej. AAPO jest zdecydowanie bardziej interesujący dla kogoś, kto widział już masę "efekciarskich" i pustych na dłuższą metę filmów, które bardzo szybko się nudzą :/ Od pewnego czasu wolę ten film niż hiciory pokroju Annihilation, którym dużo osób tak bardzo się zachwyca. :P Jeżeli macie dość tej całej nagonki na jak najlepszy editing, efekty itd. to z czystym sumieniem polecam All about promode ownage :)

fhantom | 2005-10-07 23:12:05

nie sądziłem że ktoś oprócz mojej skromnej osoby ma jeszcze aapo na dysku ;)

|faust| | 2005-10-11 09:05:30

hmm, kiedy pojawi się Fragmadness na jakimś działającym servie? Chciałby się ściągnąć ten filmik.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. bfr_aka_pablonzo napisał post: @Requiem: ja ostatnio pogrywam ft melodeiro :D wciągnęło mnie na no... / hellou ludziska :)
  2. Requiem napisał post: Fajnie, że ktokolwiek tutaj bywa :D Co tak na co dzień w życiu pora... / hellou ludziska :)
  3. MucieK napisał post: o to już nas troje jest ;) / hellou ludziska :)
  4. bfr_aka_pablonzo napisał post: @MucieK: ja co parę dni też zaglądam :D / hellou ludziska :)
  5. MucieK napisał post: chyba co dwa dni :P ;) / hellou ludziska :)
  6. Requiem napisał post: Tutaj masz Patcha do Q3 oraz linka do ulepszonego silnika Quake3e: ... / eFreeze 1.31 proszę o pomoc.
  7. Requiem napisał post: Tak :D Ja tutaj bywam codziennie :D / hellou ludziska :)
  8. MucieK napisał post: żyje ktoś jeszcze ? ;) / hellou ludziska :)
  9. bit stworzył temat: eFreeze 1.31 proszę o pomoc.
  10. bfr_aka_pablonzo napisał post: @247_QL: qra1337 :D @LongeR HoQ to jest aktywny discord, ctf, tdm ... / Czy są tu jacyś aktywni gracze? :)
  11. LongeR napisał post: Też szukam kogoś z kim można pograć , jest jakoś aktywny discord z ql? / Czy są tu jacyś aktywni gracze? :)
  12. k3m napisał post: Dzień dobry :D / Powspominajmy ! :>
  13. Szczawson napisał post: trzeba zatem pograć / 05.06 (sobota) trening
  14. Requiem zaktualizował post: Na wieczór podzielę się z Wami moim nowym filmem - nagrałem kulisy ... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  15. 247_QL napisał post: @bfr_aka_pablonzo: wszystko jasne. Jaki masz tam NICK? / Czy są tu jacyś aktywni gracze? :)
  1. bfr_aka_pablonzo napisał post: @Requiem: ja ostatnio pogrywam ft melodeiro :D wciągnęło mnie na no... / hellou ludziska :)
  2. Requiem napisał post: Fajnie, że ktokolwiek tutaj bywa :D Co tak na co dzień w życiu pora... / hellou ludziska :)
  3. Requiem zaktualizował newsa: Quake Live Instagib Pickup 3v3 - dołącz do gry!
  4. MucieK napisał post: o to już nas troje jest ;) / hellou ludziska :)
  5. bfr_aka_pablonzo napisał post: @MucieK: ja co parę dni też zaglądam :D / hellou ludziska :)
  6. MucieK napisał post: chyba co dwa dni :P ;) / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Tutaj masz Patcha do Q3 oraz linka do ulepszonego silnika Quake3e: ... / eFreeze 1.31 proszę o pomoc.
  8. Requiem napisał post: Tak :D Ja tutaj bywam codziennie :D / hellou ludziska :)
  9. MucieK napisał post: żyje ktoś jeszcze ? ;) / hellou ludziska :)
  10. bit stworzył temat: eFreeze 1.31 proszę o pomoc.
  11. bfr_aka_pablonzo napisał post: @247_QL: qra1337 :D @LongeR HoQ to jest aktywny discord, ctf, tdm ... / Czy są tu jacyś aktywni gracze? :)
  12. LongeR napisał post: Też szukam kogoś z kim można pograć , jest jakoś aktywny discord z ql? / Czy są tu jacyś aktywni gracze? :)
  13. k3m napisał post: Dzień dobry :D / Powspominajmy ! :>
  14. Szczawson napisał post: trzeba zatem pograć / 05.06 (sobota) trening

Pokaż więcej »

Gracze

  1. scisek - 83 pkt
  2. Requiem - 28 pkt
  3. Czarna_Bakłażana - 21 pkt
  4. bfr_aka_pablonzo - 7 pkt
  5. MucieK - 5 pkt
  6. bit - 1 pkt
Zobacz cały »
Zobacz wszystko »

Statystyki graczy ogółem:

  • Wygranych / przegranych: 163276 / 170973
  • Trafień / strzałów: 97258977 / 322570048
  • Fragów / zgonów: 5029245 / 4356508

Więcej statystyk już wkrótce...

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 54