Nasze mapki - cz.1
czw, 29 styczeń 2004 18:29:43 | Autor: Requiem | Quake 3 Arena
Oto pierwsza część update'u dotyczącego mapek wyłącznie polskich. Niedawno pisałem, że będe przenosił tylko mapki zatwierdzone. Otóż nie. Wiele map leżących w Beta Corner nie jest edytowanych przez autorów od ponad pół roku - więc takie muszą zostać przerzucone, by nie zostawiać śmietnika. Pierwsze dwie mapy zostały zatwierdzone przez autorów. Jedna - Lukina, druga - midair Nemixa. Let's go:

Heavy Metal Machine by Lukin (download: 3.38mb)
..:: Ta mapa, jak mówi sam autor, jest przeznaczona do gry CPMA/VQ3, 1v1. Plansza przedstawia jakąś bazę, dość wysoką (szczytu nawet nie widać), w stylu industrialnym. Wykonanie stoi na wysokim poziomie - dopracowane detale, brak błędów, bardzi dobre oświetlenie mapy, w najwyższych ustawieniach graficznych przypominające to z Dooma3. Zostały użyte tu textury ydnara, thana, evillaira, Lunarana, ID oraz jedna samego autora, Lukina. Gra jest bardzo szybka zarówno z botami (które bez problemów radzą sobie z przemierzaniem mapy), jak i z żywymi graczami - jednym słowem, itemplacement i budowa bardzo dobre. Polecam zessanie i zostawienie sobie jej na dysku.

nmx2 by NemiX (download: 1.52mb)
..:: A oto kolejna plansza inspirowana modem midair. Tym razem styl egipski. Wykonanie dobre - bez błędów (chociaż, jak spada się na te zakrzywione bloczki na dole, to zdaża sie, że traci się życie). Walka - jak wiecie - odbywa się jedynie na rockety. Niedługo pan o xywce damndog wyda Polish Midair Pack, który zostanie wypromowany nawet za granicą.

[**UT Deck16] by kayteck** (download: 769kb)
..:: Konwersja mapy Deck16 z Unreal Tournament. Niestety - do oryginału baaardzo daleko. Pomijając już, że prawie nic nie widać (nawet na gammie 1.2), to wykonanie jest bardzo słabe. Żadnych szczegółów, same proste brushe pokryte podobnymi texturami gotyckimi. Prawie całkowity brak grywalności tak z botami, jak i z człowiekiem. Nic więcej nie da się o niej napisać. Nie polecam.

ts3dm2 by tomecki (download: 791kb)
..:: A tą mapę, autor - tomecki - zrobił dwa lata temu. Niestety, jedyną dobrą rzeczą, jaką można powiedzieć o tej mapce, jest ładny wygląd. Reszta stoi na niskim poziomie. Bardzo często spada się, ponieważ nie wiadomo gdzie stanąć na górze - jedynie w dwóch miejscach są clipy, dzięki którym bezpiecznie mozna zostać. Proste wykonanie - pare brushów, 0 krzywych i skomplikowanych bloków. Mapka do obejrzenia i poskakania.

ts3dm3 by tomecki (download: 921kb)
..:: Druga mapa tego samego autor. Widać, że ten dopiero się uczy(ł). Mapa prawdopodobnie również wykonana jakiś czas temu. Użyte zostały jedynie textury ID. Plansza przedstawia jakąś arenkę, podzieloną na kilka otwartych pomieszczeń, położonych symetrycznie. Autor niestety nie męczył się w wyborze textur - każde pomieszczenie jest identycznie, gotycko oteksturowane. Brushe natomiast, nie są zbytnio skomplikowane - zazwyczaj są to zwykłe prostopadłościany. Mapka na jeden któtki meczówk.

Re_Action by Zakrent (download: 5.64mb)
..:: Jedna z nielicznych tak szczegółowych map polskich. Pierwszą była mapka Shadowa, kolejną - Necrosisa. Jest to konwersja mapki z Unreala ze zmienionym rozkładem pomieszczeń, rozmiarem oraz dodaną dużą ilością detali. Mamy tu do czynienia ze sporym spadkiem FPSów. Gameplay jest dobry, ale nie najlepszy, jednakże mapke polecałbym jedynie do obejrzenia. Brak płynności robi swoje...

QMTDM1 by Qmit3 (download: 1.06mb)
..:: Przed wami pierwsza mapka nxs.qmite-a. Całość przedstawia jakiś zameczek, w kolorach żółto-czerwonych z nutką niebieskiego. Całość jest podzielona na kilka, niestety, wielkich pomieszczeń, które świecą pustkami. Jest tu dużo krzywych, co jest plusem, jak na pierwszą pracę. Autor pół roku temu zapowiadał, że wyda nową wersję, niestety - still nothing :( Plansza przeznaczona jest szczególnie dla TDM.

QMTDM2 by Qmit3 (download: 1.06mb)
..:: Tem sam autor zrobił pierwszą w Polsce mapę w stylu midair. Plansza to zmodyfikowany, duży sześcian, w którym odbywa się rozgrywka. Więcej o mapce - przy wydaniu paka midair.

q3_TheBadPlace by marog (download: 1.47mb)
..:: Oto kolejna konwersja mapki dm4 z quake1. Niestety, wykonanie tej mapki jest bardzo słabe - dużo jest błędów texturowych, sporo błędów w budowie (za cienkie ściany, dziwne drzwi), a także oświetlenie, przez które mapka zupełnie nie ma klimatu (wygląda jak fullbright). Grywalność - musicie to ocenić sami. Wielu ludzi napisało, że mapka jest wyjątkowo grywalna. Czy to prawda? Poskakałem troche - gra jest szybka i przyjemna (jak dla mnie), ale przecież nie jestem pro-graczem:)

Q3s by stefek (download: 81kb)
..:: Hmm co to jest? Cytat autora: "To już moja druga mapka w sieci :D robiłem ją na przykładzie q3dm17 ale mi głupio wyszło :P" - i wszystko jasne. No offence. Mapka składa się z paru brushów (hmm 10? 20?), które przedstawiają 3 duże platrofmy i jedną maluśką na raila. Grywalność - 0.
-
-
to be continued...
-
-
-
BTW: Chciałbym złożyć serdeczne życzenia Necrosisowi, który obchodzi dzisiaj swoje urodzinki! :)
BTW2: Wszystkie linki już działają!





NecrosiS | 2004-01-29 18:31:30 +0100
ta ostatnia jest nie do wyjebania :D.. normalnie geniusz sam w sobie :D
#670663
b31m0 | 2004-01-29 18:39:01 +0100
wtf? czemu dwie ostatnie mapki maja taka sama nazwe i autora? :o poprawta to :]
#670667
... | 2004-01-29 18:40:39 +0100
heh zassyssaam je wszystkie ...
#670669
Requiem | 2004-01-29 18:47:54 +0100
Nie zessasz, bo php robi bledy i nie linkuje plikow po przeniesieniu. Szak doda do opisow plik do pliku, poki brick tego nie naprawi.
Ano, nazwa mi sie pomylila, naprawiam.
#670670
HaSu_Szlauf | 2004-01-29 19:18:26 +0100
Wszystkiego najlepszego NecrosiS :]
#670673
damndog | 2004-01-29 20:31:33 +0100
dlaczego szakala ma uploadowac? ty nie umiesz? :PPP
#670691
gr. | 2004-01-29 21:31:56 +0100
mam nadzieje ze bedzie jakies info ze juz linki dzialaja jakis edit newsa?
#670693
Qelo | 2004-01-29 21:44:07 +0100
ja chce se zassac a niemoge whay?
#670695
Requiem | 2004-01-29 21:52:59 +0100
Damn, bo ja nie znam sciezek, nie amm dostepu do ftp. Nawet nie wiem czy te pliki tam zostaly czy zostaly skasowane, a nie chce wgrywac na nowo. Musi tu byc brick! :D
#670696
NecrosiS | 2004-01-30 10:15:08 +0100
Hehe nie zauwashylem tych zeyczen na poczatku :]
Dziekujem Req i Hasu :]
#670710
GunneR | 2004-01-30 10:41:50 +0100
w komentach widze ze juz wczoraj cos bylo nie tak a dzisia? chyba jeszcze nie dziala co?:P a juz chcialem sobie pograc na czyms nowym:/
#670715
MateoMartinezz | 2004-01-30 10:48:15 +0100
necrosku - sto lat, sto lat !!! lalalalalalla :D
Req, a gdzie Chore Oko Druss'a - ta mapka wymiata na całej linii
#670716
slawek | 2004-01-30 10:57:56 +0100
Jaaaa... co bym dał za dobrą konweresję deka 16 na q3!!!!
#670717
[BF]M@lin | 2004-01-30 12:59:17 +0100
Nie no fajne linki nic nie moge sciagnac a z chęcia pogral bym na tej konwersji z unreala !!!!
#670723
szaky | 2004-01-30 15:18:59 +0100
juz, juz, cierpliwosci... nagrywaja sie na ftp...
Damn - Req nie ma dostepu do ftpa, wiec ja to zrobie.
#670727
szaky | 2004-01-30 15:35:17 +0100
LINKI JUŻ DZIAŁAJĄ
#670728
baxowy | 2004-01-30 20:18:08 +0100
najlepszego
#670774
Zaloguj się by dodać komentarz.