ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Nexuiz 2.5 wydany

sob, 04 kwiecień 2009 17:00:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

Nexuiz 2.5 wydany

Na temat gry Nexuiz pisałem już jakiś czas temu. Żeby się nie powtarzać przypomnę tylko, że jest to zupełnie niezależny projekt oparty na mocno zmodyfikowanym silniku pierwszej części Quake.

Została właśnie wydana nowa wersja oznaczona numerem 2.5.

Zmiany w wersji 2.5:

  • poprawiona grafika

  • poprawiony kod sieciowy

  • nowy Hud, oraz menu

  • poprawa inteligencji botów

  • 2 nowe mapy (desertfactory, racetrack)

  • nowe modele i dźwięki

  • nowy tryb rozgrywki, Race

  • integracja edytora map NetRadiant

  • możliwość nagrywania wideo

Gra dostępna jest za darmo na platformy: Windows, Linux, oraz MacOS X

Download z oficjalnej strony projektu.

źródło: OSnews.pl

aiken | 2009-04-04 17:30:09 +0200

Gierka jest ciekawa, ale kiedys instalowalem i cos mi tam nie pasowalo. Nie pamietam juz dokladnie co, ale trzeba by obczaic najnowsza wersje.

_Vh | 2009-04-04 17:48:28 +0200

Z tymi modami, to trzeba uważac, bo CS też jest oparty na zmodyfikowany silniku Q.

Wujek_Bogdan | 2009-04-04 17:53:35 +0200

CS na początku był modem do Half Life, potem stał się oddzielnym projektem. Half Life działał na zmodyfikowanym silniku Quake.
Nexuiz nie jest modem, od początku był niezależnym projektem opartym na silniku Dark Places, który wywodzi się od Q1... ale w obecnej formie już nie wiele ma wspólnego z 'czystym' Q1.

czemu uważasz, że z "tymi modami to trzeba uważac"? ;)

_Vh | 2009-04-04 18:20:10 +0200

Bo teraz ten świński CS jest popularniejszy od Q. Ale prawda jest taka, że im większa kupa, tym więcej much.

Wujek_Bogdan | 2009-04-04 18:25:08 +0200

widocznie coś musi być w tym CS, skoro tyle osób w to gra. gdyby to była chwilowa moda... to bym był skłony uwierzyc, że CS to kupa, ale skoro scena istnieje tak długo to coś w tym musi jednak być.
ale nie grałem nigdy więc się nie wypowiem.

btw, CS miał zawsze więcej serwerów od Q.

AM1G0 | 2009-04-04 19:36:09 +0200

wyglada jak kopia unreala ;p

Wujek_Bogdan | 2009-04-04 19:52:31 +0200

no, rzeczywiście coś w tym jest

aiken | 2009-04-04 21:07:06 +0200

No mnie tez bardziej UT przypomina. Moze dlatego mi sie nie podoba :).

No z Q1 nie ma to juz wiele wspolnego, bo grafa zupelnie inna, calkiem ladna bym powiedzial. Zreszta podobnie jest z WarSoW, ktory jest na silniki q2 tak samo jak Half-Life -> CS, a graficzne bajery ma niezle (tylko modele i dzwieki z dupy).

CS sie tak trzyma, bo w to kazda ciota moze sie nauczyc grac :P.

Wujek_Bogdan | 2009-04-04 21:32:42 +0200

w pierwszego UT sie całkiem przyjemnie grało. dm i 1v1 nie bylo zbyt ciekawe ale CTF i inne tryby teamowe były całkiem całkiem.

ps. jesli chodzi o HL, to rzeczywiscie byl na enginie quaka, ale nie q2 tylko na q1!!
tez myslalem ze to engine q2 zanim nie sprawdzilem na wiki ;)

aiken | 2009-04-05 01:22:23 +0200

No rzeczywiscie, ale to chyba dlatego ze zaczeli wczesniej tworzyc Half-Life niz wyszedl Q2, mimo wszystko jest wzmianka, ze zawiera tez elementy z silnika Q2:

"GoldSrc is a modified version of the QuakeWorld engine codebase, which in turn is a development of the Quake engine codebase.[1] Some minor fixes from the Quake II engine were incorporated as it was developed."

Edit:
O prosze tutaj jest wszystko pieknie opisane, poza tym ze jest maly blad tam gdzie jest "id Tech 2 Quake engine" mialo byc id Tech 1
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/85/Quake_-_family_tree_2.svg

enjoy | 2009-04-05 14:40:07 +0200

w cs gra wiecej osob bo jest latwiejszy, nie musisz sie martwic o bron czy zbroje, a kazdego mozesz zabic 1 strzalem - podobnie jak instagib w q3

ren | 2009-04-06 15:36:54 +0200

cs suck ,za wolny

Gravatar

cissar | 2009-04-06 19:21:09 +0200

Sciagnalem, wlaczylem, gralem 2 min, wylaczylem, usunalem ;}

A co do csa - grałem tydzien i odpuściłem. Wolne to to... i kampia wszedzie ;]

Gravatar

foOv | 2009-04-07 11:20:06 +0200

Dużo lepsze od tego jest Warsow strasznie zamotane to Nexuiz.

aiken | 2009-04-09 01:34:11 +0200

No mnie sie Warsow bardzo podoba, gdyby nie modele i dzwieki to bylby to bardzo popularny FPS.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63