ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Gravatar

StaryOrgowicz_225 | 2002-08-11 21:47:39 +0200

Rozz, fajnie by bylo jakbys jeszcze raz wkleil tego newsa. Nie wszyscy zdarzyli przeczytac. Ja przeczytalem ale nie zrozumialem o co tak dokladnie chodzi, na szczescie widze ze pomyslales o takich jelopach jak ja - nad tym newsem jest... znowu ten sam news! Dzieki temu bez przeszkodz moglem sie dowiedziec co i jak, bo przeczytalem to w sumie dwa razy...! GG :).
[joke]

Rozz | 2002-08-11 22:00:39 +0200

Nic nie kumam Shield :))
Wgralo mi sie po prostu dwa razy...

Gravatar

StaryOrgowicz_225 | 2002-08-11 22:11:13 +0200

Ja tez to nie za bardzo kumam, ale fajnie ze ci sie tak wgralo - zawsze to jakies urozmaicenie :D

d4rq000z | 2002-08-11 22:20:25 +0200

:PPP
jak to milo swoje demko w niusie zobaczyc:P

Rozz | 2002-08-11 22:25:17 +0200

BTW jestem fatalnie zbulwersowany dlugoscia twojego komentarza Shield ! :)

Gravatar

StaryOrgowicz_225 | 2002-08-11 22:50:22 +0200

Po ogledzinach wstepnych zarowno ponizszych komentarzy jak i powyzszego newsa dochodze do rownie bulwersujacego wniosku. Mianowicie wniosek ten jest nastepujacy - dlugosc komentarzy napisanych przeze mnie, czyli [M@W]-Sh1eldeRa, znacznie zaniza mi srednia dlugosci tychze. Z tego to wlasnie powodu wyrazam ekstremalne ubolewanie poparte - mozna by rzec - wrecz fizycznymi lzami rozpaczy plynacymi niczym rzeka Amazonka z mych przekrwionych oczu. Agabyz twierdze, cizbym byl zmuszony wykorzystac wspomniany przeze mnie wyzej limit znakow, chocby w celu nie zawiedzenia moich jakze wiernych i oddanych fanow. Z tego powodu ciekawostka:
Rosyjski okret podwodny "Kursk" to jedna z nowoczesnych jednostek klasy OSCAR [nazwa NATOwska]. Scislej mowiac jest to odmiana OSCAR II, o wypornosci nawodnej ponad 11, a podwodnej ponad 13.5... tysiaca ton. Dlugosc 143 metry, szerokosc 18 metrow, zanurzenie 11 metrow. Pierwsza jednostka omawianej klasy zostala ukonczona w 1980r, prawdopodobnie w stoczni w Siewierodwinsku - bo tylko ta stocznia moze podolac tak duzym okretom (rowniez okrety klasy TYPHOON sa tam budowane). OSCAR zostal zaprojektowany do sledzenia i niszczenia amerykanskich lotniskowcowych grup uderzeniowych. Z tego wzgledu posiada mocny naped - 2 reaktory daja laczna moc okolo 60 000km, przekazywana jest ona na dwie sruby co daje predkosc maksymalna 25 wezlow. Ciekawostka w ciekawostce: jest to jedyny okret podwodny na swiecie w ktorym reaktory umieszczono jeden za drugim. Rufa okretu jest zbyt waska zeby pomiescic jeden duzy reaktor napedzajacy pojedyncza srube, dlatego wlasnie zdecydowano sie na wyzej wymienione rozwiazanie. Okrety te uzbrojone sa w az osiem wyrzutni torpedowych. Sa wsrod nich wyzutnie zarowno o standardowym kalibrze 533mm jak i duze, 'rosyjskiego kalibru' - 650mm, przeznaczone do strzelania rakietotorpedami SS-N-15 i SS-N-16. Mniejsze wyrzutnie moga sluzyc do odpalania torped typu 65 naprowadzajacych sie po kilwaterze okretu nawodnego. Do niszczenia lotniskowcow sluza ogromne rakiety manewrujace SS-N-19, takie same sa montowane na duzych krazownikach klasy KIROW. Maja dlugosc 10m i zasieg do 450km. Przechowywane sa w pionowych (wlasciwie to skosnych) tubach wyrzutni umieszczonych po bokach okretu - po 12 z obu stron kiosku. Zwieksza to znacznie szerokosc okretu - najwieksze amerykanskie okrety podwodne maja szerokosc 12 metrow przy 171 metrach dlugosci (por z danymi OSCARa). Tylko radziecki TYPHOON ma wieksza szerokosc - 24m przy 172m dlugosci. Okret obslugiwany przez 130 osob zalogi.
Mam nadzieje ze tym razem cie nie zawiodlem, Rozz :), i nabilem sobie limit na nastepnych pare komentarzy. Quakerzy, pamietajcie ze Q3 to nie wszystko - nigdy nie wiadomo czy kiedys nie pojdziecie do ruskiej marynarki, a tam o sluzbe na okretach klasy OSCAR nie jest az tak trudno.
:DDDDDDDDDDDDDD

Gravatar

StaryOrgowicz_285 | 2002-08-11 23:02:36 +0200

no Sh1eldeR teraz to porzadziles :D. A camperow widzisz? :DDDDDDDDDDDDDDD

Aki | 2002-08-11 23:18:02 +0200

hmm mi to samo sie kiedys zdarzylo podczas meczu co tobie dark :) Wiec looz, to zapewne nastepny BUG.. :0)
PEACE!
Ale shielder i tak rzadzi z jego komentarzami...(boze ja tak dlugiego wypracowania chyba nigdy nie napisalem :)

Gravatar

StaryOrgowicz_285 | 2002-08-11 23:45:47 +0200

to nie jest zaden bug! Nie wiem czy zauwazyliscie, ale po prostu ten koles "pod spodem" ma zapewne jakiegos 1 healtha i wskakuje na wyskocznie. Ten u gory pod skakuje, aby tamten mogl sie wybic i chwile potem blokuje jego tor lotu i ten "na dole" przywala z impetem o glebe :). I tyle... zwykle cratered :D. A Sh1eldeR i ja jak gadamy to zawsze jest to rozmowa "na poziomie" jaki Sh1eldeR zaprezentowal pare commentsow nizej, ale jakos tylko on potrafi to w dosc dlugi i dobry stylistycznie sposob zapisac :D

d4rq000z | 2002-08-12 09:52:39 +0200

wystarczy ze gosc ma ponizej 11 helfa:P (w tym przypadku mial 3 helfa). Jak qmpel skoczyl na wyskocznie to powinien sie wybic (ale ja bylem nad nim:P) i spadl z maxymalna predkoscia:P. (wiec to i tak mozna uznac za BUG!)

ps. sproobojcie to zrobic z gosciem ktory ma 100 helfa :PPPP

Gravatar

StaryOrgowicz_285 | 2002-08-12 09:58:52 +0200

hehe... widzicie? Mialem racje? :) A z 11 hp to nie wiem czy by wyszlo, bo maxymalny falling damage wynosi 10. Chyba, ze walniecie glowa w nogi tego u gory odbiera 1 hp :D

d4rq000z | 2002-08-12 10:03:23 +0200

czytaj uwazniej to co pisze:P
musisz miec PONIZEJ 11 HP !:P
i nei miales racji, bo to kolejny bug:PP

Dual | 2002-08-12 10:50:53 +0200

Jak ostatnio grałem z magnesem na pro-q3dm6 tez mu sie jakos wpakowalem na leb na bounce padzie (tym do odbijania okrągłym)i sie w momencie rozprysnal (on na drobne kawalki)
jak bede mial chwlie wolnego czasu to poszukam demka

Gravatar

StaryOrgowicz_285 | 2002-08-12 12:03:46 +0200

heh,... dark, nie doczytalem, ze PONIZEJ. A czy to bug czy nie to takie rzeczy sie zdarzaja od 1.11 do 1.31, wiec nie uwazam tego za buga tylko za chwyt taktyczny :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

d4rq000z | 2002-08-12 13:08:31 +0200

:PPPPPPPP

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63