ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Nokia N-Gage

śro, 02 kwiecień 2003 12:29:04 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

Czy to telefon dla graczy? Słowa, a raczej czyny przemawiają za stwierdzeniem tak. Prześledziłem dokładnie cały sjat Nokia N-Gage (www.n-gage.com/) poświęcony temu aparatowi i oto moje wywody.

Aparat budową przypomina grajka 5510, wyświetlacz to klon z aparatu 7650. Z ciekawszych funkcji telefonu wymienię: MMS`y, przeglądarkę obrazków, kalendarz, 3,4 mb wbudowanej pamięci flash, możliwość dotwarzania filmów oraz plików mp3 oraz odpalanie aplikacji napisanych w Java. Do komunikacji z aparatem służy Bluetooth, wykorzystywany będzie również podczas zabawy multiplayerowej (bezprzewodowa komunikacja). Telefon waży niespełna 137 gram, ale nie można o nim powiedzieć, że jest poręczny. Baterie, jak baterie, wystarczą na około 5 godzin gry, 4 godziny rozmowy, 8 godzin słuchania mp3 czy 20 ze stacją radiową (tak telefon ma też radio). Wracając do gier, swoje tytuły zapowiedziały już takie firmy jak Sega, Activision, Eidos, THQ czy Taito. Gry rozprowadzane będą na zabezpieczonych czytnikach MultimediaCard, odpalisz je tylko na swoim aparacie. Wśród pozycji zawartych na stronie internetowej na uwagę zasługują, przepiękny klasyczny Tomb Raider oraz utra super szybki Sonic :) Do tego dochodzą jeszcze takie tytuły jak: Bounce, Kart Racing, Major League Baseball, MotoGP, Pandemonium, Red Fraction (znany FPP), Super Monkey Ball (Hit z NGC), Taito Memories (klasyka) oraz niedługo Puyo Puyo, Virtua Tennis oraz Sega Rally.

Wspomnieć muszę również o kompatybilności telefonu z aplikacjami i grami 7650. Tak więc bez problemu pogracie w Dooma, ściągniecie programy i gry dostępne w internecie. Na 7650 pojawił się również emulator Game Boy Advance (ponad 1000 gier, oczywiście są pewne ograniczenia), czyli N-Gage powinno sobie poradzić. Premiera telefonu w Polsce jest jeszcze nieznana, to samo tyczy się ceny. Ja mam nadzieje, że cena będzie jakaś promocyjna 49.99, wtedy nie zawaham się kupić, czego sobie i wam życzę. Na koniec kilka danych oraz foto telefonu, pełen pakiet informacji znajdziecie pod adresem n-gage.com (tapety, obrazki, lista gier oraz filmy).

Dodatki

  • Ergonomiczny kontroler

  • Wysokiej jakości zestaw słuchawkowy

  • Wbudowana antena

  • Wibracje

  • Głośnik IHF, rozmowa, muzyka oraz gry

  • Analogowy recording

  • USB 1.1. do przesyłania danych z PC

Interfejs użytkownika oraz ekran

  • pełna paleta kolorów, 176 x 208 pixeli

  • seria 60 graficznych interfejsów

  • wygodne klawisze aplikacyjne

-Pozostałe

  • Odtwarzacz muzyczny, pliki AAC i MP3

  • obsługa kart pamięci MMC 32, 64 lub 128 mb

  • Protokoły IMAP4, POP3, SMTP, MIME2

  • 20 kanałów radiowych w pamięci

  • HSCSD do 43.2 kilobits, GPRS do 40.2

  • Bluetooth

  • SyncM

  • Supports dla Java 2 Micro Edition (J2ME™)

  • System operacyjny Symbian OS

  • Polifoniczne dzwonki (MP3, AAC, Midi, WAV)

  • GSM 900/1800/1900

  • Wybieranie głosowe (20 telefonów)

  • Nagrywanie głosu

  • XHTML oraz WAP

exo | 2003-04-02 13:30:50 +0200

Fura, skóra no i ... komóra :P . Chyba sobie taka kupie :D

Gravatar

focus | 2003-04-02 13:32:15 +0200

lol wypasik niezly - ta ale cena bedzie jeszcze lepsza :(

SAI4H | 2003-04-02 14:38:31 +0200

Ja mam 5510 - wystarczy. ;> Od grania mam kompa.

Mattias | 2003-04-02 14:51:11 +0200

trzeba bedzie sobie kiedys skołowac :D

obni | 2003-04-02 14:57:01 +0200

no fajna :] chyba jej jeszcze niema w Polsce :P a co dopiero u złodzieja :P

*MR.GOD* | 2003-04-02 15:36:59 +0200

joooooo napewno za 50zł bezie nie ebdzie nawet za 50 euro czy doalrów a ty cces zł.... z 300dolarów pewnie ale posx

FvT | 2003-04-02 16:37:52 +0200

Te telefony robia sie coraz wieksze !! co z tego ze beda gry skoro t obedzie tka poreczne jak cegla?? bez sensu lepiej juz miec malutka komure i laptopika do gier i tyle :P

cOijN | 2003-04-02 21:54:41 +0200

huh ale bajerancji offtopic ;p
inna sprawa jakby na tym w q mozna bylo pozamiatac :P
hmm... moze za 3 lata ;p

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63