ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Nowa mapa Sokara i update na Leakspot.

czw, 22 styczeń 2004 19:39:31 | Autor: szaky | Quake 3 Arena

Leakspot ostatnio troche się wzięło do wydawania mapek, tym razem dostaejmy do dyspozycji dwie mapy (ale za to bardzo dobre), jedną polską, zapewne znaną wielu z was - autorstwa dAde. Następna to najnowsza mapa SoKaRa.


sokar3dm5 - Ice Storm [5.35 MB]

Hmm... średniej wielkości mapa. Dwupoziomowa, łatwa do zapamiętania konstrukcja - można wyróżnić jedną główną arenę, ale pozostałość nie jest bezmyślną plątaniną korytarzy. Całość wydaje się zaplanowana i sprawia że gra się nieźle. Gra się dobrze na obu fizykach gry, nie ma żadnych typowych miejsc, że dane skoki da się wykonać np. tylko na Promode.

Jest trochę miejsc do trików min. skok na platformę z teleportem, czy przez mgłę na głównej arenie - ale nie są trudne i nie powinny sprawiać problemów nawet początkującym.

Wygląd mapki jest jak to zwykle bywa przy mapach Sokara bardzo ładny. Styl... trimowanie, textury wskazują, żę jest to base. Takie szare, nie rzucające się w oczy - łatwo odróżnić podlogi, ściany od przeciwnika - nawet na niskim picmipie. Level został otoczony ładnym skyboxem prezentującym ośnieżone góry dobrze dobranym do kolorystyki textur. Nie dostrzegłam żadnych błędów graficznych - całość prezentuje się bardzo dobrze.

Polecam.

.:[ Download ]:.

dade13 - Anguis Herba [2.06 MB]

Opisywana już kilka razy na naszym serwisie trzynasta mapka dAde.

Level przeznaczony do gry na fizyce Promode, najlepiej 1v1 - choć jak ktoś chce da się na niej zagrać ffa, do 3-6 graczy. Sporo teleportów, schodów sprawia że gra na niej jest szybka i przyjemna. Prosta dwupoziomowa (nie licząc jednego przejścia umiejscowionego wyżej) konstrukcja jest łatwa do zapamiętania.

Wygląd - mapa zrobiona w popularnym ostatnio egipskim stylu przy użyciu textur z Sock Egyptian Pack. Sporo detali jak np. słupy i obeliski wystające zza jednej z aren Nie dostrzegłam żadnych błędów.

Ogólnie bardzo dobra produkcja - polecam.

.:[ Download ]:.

damndog | 2004-01-22 19:57:08 +0100

(-: :-)

MsT | 2004-01-22 20:30:19 +0100

[-: :-]

damndog | 2004-01-22 20:43:37 +0100

-: :-

dAde | 2004-01-22 20:54:27 +0100

Porównam mapkę SoKaRa do "Electro hate" ReDDoTa ze względu na dobór textur. Lepiej pod tym względem wypada mapka polska, także grywalność jak dla mnie lepsza na rodzimej produkcji.

Gravatar

electric | 2004-01-22 21:03:38 +0100

tylko czemu sie tego kur@!# sciagnac nie da?!
Ok juz sie da. :)

furi | 2004-01-23 03:18:12 +0100

ztn2dm1 czy ktos mi to skonwertuje do q3 ?!?!

Lukin | 2004-01-23 10:54:42 +0100

Szakal - zapodaj newsa (szczegóły na q3arena.prv.pl) o konkursie z nagrodami na burial grounds. Tam zagląda mniej osób, a fajnie by było jakby wszystkie polskie maporoby dowiedziały się o tej imprezie...

Requiem | 2004-01-23 12:40:56 +0100

Szakal widocznie nie ma, wiec ja zaraz napisze newsa... pierwszego po powrocie do swiata zywych :)

szaky | 2004-01-23 13:43:19 +0100

moze zrobmy tak ze req bedzie pisal o jakis 'imprezach zwiazanych z mapami' typu konkursy, itd.
a ja jakes opisy, updaty, jakies nowe mapki na stronach znanych maporobow - radiant i q3map2? hm?
bo req wrocil a i ja tez chce o czyms pisac...

damndog | 2004-01-23 14:30:17 +0100

sprytnie! req nie bedzie mial o czym pisac ;0

ztn2dm1 na q3

szaky | 2004-01-23 21:06:01 +0100

a tak to ja bym nie miala o czym... a nie chce byc znowu nic ie robiacym nierobem.

damndog | 2004-01-23 22:11:53 +0100

jak dla mnie mozesz byc nic nie robiacym nierobem! ;-)
i tak za duzo masz na glowie! nawet pogadac czasu nie masz =

furi | 2004-01-23 22:21:34 +0100

dzieki :P

edit : nie ma rg jak w orginale :

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63