ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Nowy board

pią, 29 kwiecień 2005 13:59:08 | Autor: BrickBazooka | Quake 3 Arena

ALLELUJA ! Nowy board zrobiony

Po długiej i ciężkiej pracy wreszcie się udało - całkiem nowy Board działa !
Wygląd prawie nie różni się od poprzedniego, ale skrypty PHP od A do Z są całkiem nowe.
Najważniejszym celem była szybkość działania i funkcjonalność
Myślę, że udało mi się osiągnąć jedno i drugie.
Sam kod PHP jest o połowę mniejszy od poprzedniego ale szybkość wzrosła co najmniej 7-10 krotnie. Zależy też to od obciążenia serwera, ale na testowym serwerze chodzi jak burza :)

Oczywiście nie brakuje ani jednego posta ze starego forum.

Niestety nie dało się zrobić "płynnego przejścia" - musiałem na jakiś czas wyłączyć forum (zmiany w bazie danych) - wiem że cierpieliście wszyscy ale ja też (głowa mnie już boli) :)

Nie udało się jeszcze zrobić
* Administracji - czyli na razie nie można dodawać i kasować nowych forów, ani moderatorów. (opcje moderatorskie są)
* Ankiet
* Stopni użytkkowników - będą nowe zależne od ilości postów i czasu zarejestrowania. Licznika postów nie będzie (jest dostępny w danych usera)
* Pomoc i Regulamin - do zrobienia przez ochotnika
NOWOŚCI
* Edytor - oparty na HTMLarea edytor umożliwia pisanie postów tak jak w Wordzie (na screenie) Koniec z zabawą ze znacznikami typu [b] itd.
* Wyszukiwanie - 10 x szybsze z opcją wyboru Forum, szukania w postach czy tematach, z podziałem wyników na podstrony.
* Skocz do forum - odbywa się też po wybraniu forum bez klikania przycisku
* Wróć do tematu - działa tak jak trzeba (poprzednia wersja była do niczego) - czyli jeżeli zalogujesz się bezpośrednio po przeglądaniu tematu - pojawia się przycisk "Wróć do tematu"
* Brak archiwum - koniec z tym. Żadnego przenoszenia automatycznego, przywracania, szukania itd. Wszystkie posty z danego forum na nim zostają po wsze czasy. Odpowieni podział na podstrony umożliwia sprawne poruszanie się.
* Moderator główny - to nowy stopień który pozwala na moderowanie wszystkich forów. Kilka odpowiedzialnych osób musi dostać taki stopień (zwłaszcza do wglądu i sprzątania forów klanowych - przy pracy spojrzałem co sie tam dzieje czasem !!)
* "Są nowe posty" - "pinezka" świeci się na żółto jak są nowe posty od czasu ostatnich odwiedzin - na konkretnym forum. Poprzednia wersja chyba nie działała najlepiej.

Więcej już nie pamiętam co zrobiłem ;)

Na pewno błędy będą jakieś dlatego proszę o wszystkim pisać w oddzielnym temacie na forum redakcyjnym. Mogą też być jakieś błędy na ORGu ponieważ sporo przy okazjii zrobiłem. Tych zmian nie widać.

Komentarze, uwagi, opinie itd - w drugim temacie.

Życzę miłego korzystania !

P.S. Cenzura dalej działa :)

szaky | 2005-04-29 14:08:32 +0200

Nice, gj =)
Jedna mala uwaga tylko... Why po kliknieciu na temat nie przenosi jak kiedys do ostatniej strony?

k3m | 2005-04-29 14:14:08 +0200

Juhuuuuuuuuuuuuu, gw :-))))))

Gravatar

shell | 2005-04-29 14:27:35 +0200

działa o wiele szybciej :D

^M^ | 2005-04-29 14:52:19 +0200

:**

aaaa, spadles jak z nieba, tutaj juz polowa orgowiczow usycha :D.

move | 2005-04-29 14:53:14 +0200

GW BB :-)
Niech ktoś zmieni SOTD ;-)

[M]aniek | 2005-04-29 15:00:23 +0200

jest pewien problem bo widac te tematy ktorych wczesniej nie bylo widac z uwagi na to, ze posiadaly w tresci cudzyslow, teraz te tematy sie pojawily :D

oXygen | 2005-04-29 15:05:59 +0200

o/ o/ /o/

BTW wy tez widzicie niektore tematy podwojnie, potrojnie ?

Edit: ucielo gostkowi rece ;p

b.3. | 2005-04-29 15:07:33 +0200

Szacuneczek :)

GW

PO takiej abstynencji juz czuje co to sie zacznie tam dziac ;p

tak, zdarzaja sie podwojne i potrojne

Yeltzyn | 2005-04-29 15:10:12 +0200

Jezeli wejdzie sie na podstorne (w moim przypadku ntrafilem na to na podstronie promode) to nie da sie wejsc na podstrony inne niz Quake3.

Pod linkami do posdtron (np. ptc) w adresie pojawia sie niepoprawny link: .....adres_orga..."/..ptc" zamiast "/ptc"

BrickBazooka | 2005-04-29 15:10:12 +0200

Te tematy są pozostałością błędów jakie były na forum, zwłaszcza po przeniesieniu orga z ... innego serwera.
Moderatorzy - do pracy - kasować ! (BTW. poprawiłem ikonki dla moderatorów)

Gravatar

StaryOrgowicz_93 | 2005-04-29 15:12:09 +0200

Szakalko nie wiem, ale zawsze mnie to denerwowało, a teraz mnie denerwuje brak tego :)

Edycja:

"NOWOŚCI:

* Wróć do tematu - działa tak jak trzeba (poprzednia wersja była do niczego) - czyli jeżeli zalogujesz się bezpośrednio po przeglądaniu tematu - pojawia się przycisk "Wróć do tematu"
* "Są nowe posty" - "pinezka" świeci się na żółto jak są nowe posty od czasu ostatnich odwiedzin - na konkretnym forum. Poprzednia wersja chyba nie działała najlepiej."

Ja te 2 opcje miałem już wcześniej :) Obydwie dobrze działały...

Gravatar

h00lsfanat1c | 2005-04-29 15:42:59 +0200

Niedość że nowy to jeszcze w "jeden dzień" zrobiony :QQQQQQQQ

Gravatar

edix | 2005-04-29 15:47:06 +0200

omg !

enjoy | 2005-04-29 15:51:13 +0200

o/ o/

mega fajno, ale imo fora klanowe to lepiej zostawic w spokoju, w koncu po to sa prywatne zeby nikt tam przypadkowy nie zagladal a co tam ludzie wypisuja to juz ich sprawa.....

Pawuj | 2005-04-29 16:29:56 +0200

gj :>

PeterSchiff | 2005-04-29 16:52:42 +0200

bricku kocham Cie ;D aaaa wreszcie forumooooo :D

jam | 2005-04-29 17:06:35 +0200

mnie jak na razie zaskoczyla szybkosc wczytywania sie strony...
5 minut i ni cholery nie chce sie zaladowac a gdzie indziej net smiga jak szalony

7328221o | 2005-04-29 17:13:12 +0200

jam ... mnie po 1/2 h nadal nie wszystko się wczytało .... 650 kbps i po co mi to ?

MaS | 2005-04-29 17:17:37 +0200

Brick RULES ! >:-)

Gravatar

avek | 2005-04-29 17:54:22 +0200

fajnie po 5 razy pisze posta na forum i mi zawsze kasuje jezu co za ... You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ’a

cocaine | 2005-04-29 18:35:18 +0200

lalalal nie widac licznika postów lalala :D:D

THRAWN | 2005-04-29 18:52:27 +0200

sa jeszcz jakies bledy czy mi sie zdaje , jak chcalem zalozyc temat na forum klanowym to nie bylo ...raz ...dwa :E czyli to samo co aveczek : "You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ’a "

^^

Buli | 2005-04-29 19:00:07 +0200

nie wiem jak innych mnie nie wylogowywuje i tak jakby mnie nie widiał bo na własne forum wejsc nie moge:D

Razor | 2005-04-29 19:02:44 +0200

Kawal dobrej roboty Brick!!! :) Wielkie dzieki :)

SL4VE | 2005-04-29 19:25:55 +0200

Błąd avka i thrawna powstaje pewnie przez to, że używacie cudzysłowia albo apostrofu w postach. Kiedyś już był podobny bład.

Ja jestem przeciwko cenzurze i przeciwko dawaniu komukolwiek dostępu do forum klanowych.

dinhkertal | 2005-04-29 20:25:50 +0200

@#$% z cenzurą, ja normalnie też klnę jak pies i mnie po prostu W.K.U.R.W.I.A że w postach/komentsach nie moge wyrazić swojego zdania w 100prc. This sux. Imho alleluja bracia,mamy boarda i powinniśmy się cieszyć :P

Gravatar

StaryOrgowicz_93 | 2005-04-29 20:42:54 +0200

Slave to nie to :) Mi też tak pare razy się wykrzaczyło, ale na nowym forum można robić cudzysłowia bo sam już kilka zapostowałem, po prostu nowe forum jest nie do końca zrobione, ale i tak szybciej działa od starego więc nie ma co się mazać :)

bfr_aka_pablonzo | 2005-04-29 21:04:02 +0200

a co z podpisami?

SaTaNiKa | 2005-04-29 21:57:33 +0200

Jeachhhh wkońcu ruszyło nowe forum : ] : ]
Już tego czekania się nie dało wytrzymać ale powiem jedno że się opłacało :D :D :D :D

k3m | 2005-04-29 22:16:01 +0200

bfr: Sa podpisy, ale bez obrazkow i bardzo dobrze. html only.

VipeR | 2005-04-29 22:25:48 +0200

Teraz to board za....... az milo patrzec, ledwo co sie obruce by wyjrzec przez okno a tu board zaladowany :D

gr. | 2005-04-29 23:49:23 +0200

nareszcie :))) dzieki za wszystko Bricku ;*

jam | 2005-04-30 00:37:16 +0200

godz 0:30 nic sie nie zmienilo board jak sie nie chcial zaladowac tak nie chce dalej...

edit:
godzina 2:00 tez ni wuja :ASD

pluskff4 | 2005-04-30 02:15:44 +0200

proponowal bym zrobic odnosniki do podstron takze na gorze ;p bo jakos (mi) tego brakuje ;)

obni | 2005-04-30 08:48:17 +0200

super teraz chodzi. faktycznie z 5 razy szybciej

markolm | 2005-04-30 10:02:28 +0200

" Licznika postów nie będzie (jest dostępny w danych usera)" przeciez Pawuj sie zaplacze

pluskff4 | 2005-04-30 10:11:40 +0200

zawsze moze miec w opisie ^^

eng | 2005-04-30 11:36:16 +0200

pawuj nabijaczu :D

wuder | 2005-04-30 11:53:53 +0200

coś szwankuje board, w tej chwili nie moge wejść na żadne subforum bo się po prostu nie chce się wczytać :o

Gravatar

StaryOrgowicz_93 | 2005-04-30 12:12:13 +0200

Mi działa wszystko... ale wkurwia mnie jedno - a mianowicie, dawniej nie można było robić znaku cudzysłowiu, teraz nie można stawiać apostrof :/

Gravatar

gluekp | 2005-04-30 12:29:02 +0200

no usze przyznac ze swietnie sei udalo ! dziala naprrawde szybko !

jam | 2005-04-30 13:05:43 +0200

juz doszedlem co i jak

otóż board nie dziala w przegladarce Opera ...
i to jedyny jak na razie zauwazony minus. ale na tyle wielki ze wqrza niesamowicie...

gu4rd | 2005-04-30 13:24:52 +0200

Ja nie moge ani w IE ani w Mozilli napisac zadnego posta. Po prostu nie moe na to pole tekstowe kliknac nic sie nie pojawia.

eng | 2005-04-30 20:28:15 +0200

Mnie sie w ogole ten edytor w operze nie pojawia :o

gu4rd | 2005-05-01 07:22:59 +0200

No a jak wylacze tego HTMLArea to ten drugi jest totalnie bez sensu :/ Zrobcie cos z tym. Mam najnowszego FIrefoxa oka wlacza sie all ale czemu nie moge pisac?

BrickBazooka | 2005-05-01 09:35:28 +0200

  • wyszukiwanie w forach klanowych daje w wynikach tematy, wejśc na te tematy się nie da
  • u mnie board działa ok w Operze, Netscape, Firefox i IE. W Operze nie działa tylko edytor, dlatego zrobiłem drugi/opcjonalny. Jest to niestety wina Opery - nie zrobili obsługi dynamicznego formatowania tekstu.
  • Poprawiony jest czas generowania - wyświetla się na dole strony. NIe mam wpływu na szybkość czyjegoś łącza.
  • Inne błędy np. a apostrofem - zostały poprawione.
  • Cenzura musi być - nie jesteśmy na swoim serwerze. Poza tym ludzie w różnym wieku tu zaglądają. Też mam czasem ochote zakląć ale lepiej odpuścic.

obni | 2005-05-01 17:38:41 +0200

he są juz nowe stopnie !:D
jestem jakimś Rocket Rider

Rozz | 2005-05-01 21:28:45 +0200

Rockin’!! :)

SL4VE | 2005-05-07 10:38:45 +0200

Co do cenzury to na esports.pl wchodzi o wiele więcej młodych ludzi, a cenzury nie ma. Redaktorzy powinni umieć zachować się jak należy, a za komentarze serwis nie odpowiada. A jak jest k**** to młodzi i tak dobrze wiedzą o co chodzi.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63