O zgrozo !
pon, 31 październik 2005 11:31:23 | Autor: bryan | Quake 3 Arena

Na http://www.quake3world.com/ ukazało się to, co nie uniknione. O'dium wypuścił betę wykonanego przez siebie remake'u naszej, przez jednych znienawidzonej, przez innych czczonej, mapy jedynej w swoim rodzaju - czyli pro-q3dm6! Nic w tym nadzywczajnego, gdyby nie to, że remake ten został swtworzony pod Quake'a 4. Na szczęście jednak dla tej pierwszej grupy graczy, którzy na widok pro-q3dm6 dostają konwulsji i ślinotoku - ta beta jest jeszcze mało grywalna i w obecnej postaci nie wróżę jej zbyt świetlanej przyszłości. Poza zmianami w teksturach , dodaniu elementów oświetlenia, sporej ilości obiektów (np. rury w ścianach przy jumppadzie do raila i kilka różnych innych "dekoracji" typu zmiania kształtu słupów przy armorze) jest do dokładna konwersja bsp z q3. Skutek jest bardzo przewidywalny - grywalność spadła na łeb na szyję przez zbyt dużą odległość od mostka do RailGun'a (nie można jej przeskoczyć), czy zbyt niskie stropy w przejściach , co przy próbie szybkiego przebiegnięcia mapy skutkuje najczęściej uderzeniem głową w "futrynę" i zatrzymaniem się. Kolejnym problemem tej mapy, który dużo bardziej daje się we znaki jest ilość FPS. Jest ona nawet 5x mniejsza niż na standardowych mapach dostarczonych z grą. Oczywiście fanatykom wyznającym kult proszóstki żaden z tych elementów przeszkadzać nie będzie, gdyż właśnie dostali to, bez czego nie mogą żyć ;-) Nie pograją na niej jednak raczej po sieci na dedykowanych serwerach... napewno nie w obecjej postaci. Poniżej podaję link do tematu, w którym można wypowiadać swoje uwagi związane z mapą i proponować rozwiązania do zastosowania w wersji końcowej, oraz oczywiście linki do pobrania pliku.
..:: Topic na forum [ klik ]
..:: Download #1 [ klik : 21.57 MB ]
..:: Download #2 [ klik : 21.57 MB ]





d00mer | 2005-10-31 11:56:58 +0100
@#$%ć głową w futrynę :DDDDDd
#728112
HaSu_Szlauf | 2005-10-31 12:05:11 +0100
hahahha to juz początek końca :DDDDDDD
#728114
bfr_aka_pablonzo | 2005-10-31 12:07:04 +0100
hahahaha ! pro-q4dm6 !!!!!!:D wszyscy bylismy ciekawi czy bedzie i oto jest !!!:d zobaczycie , jeszcze ja poprawia i bedzie to samo co z q3 :DDDDDDD
#728115
ta1kun | 2005-10-31 12:09:05 +0100
katastrofa, jak tak wszystkie mapki beda przerabiac to koniec swiata bliski, az sie odechciewa grac na tych mapach, q4 dla mnie byl po to, zeby sobie pograc na innych mapkach,a tu wracaja dawne scierwa;p
#728117
eng | 2005-10-31 12:15:06 +0100
to nie graj w q4.
#728118
furi | 2005-10-31 12:21:28 +0100
To byla tylko kwestia czasu :D
#728119
wishoza | 2005-10-31 12:47:18 +0100
piechdolicie qfa ... pewnie kazdy chcial tego q4dm6 ;p;p
#728120
rapek | 2005-10-31 12:50:01 +0100
niech nam bóg wybaczy :D
#728122
fen1x. | 2005-10-31 12:58:32 +0100
przeciez ta fotka to jawny fotomontarz :D:D:D
#728124
bfr_aka_pablonzo | 2005-10-31 13:04:43 +0100
nom fotka na 100% gorny hud z q3 dolny z q4 :D
#728127
Pavulon | 2005-10-31 13:07:59 +0100
aha czyli brak dm6 to jest drugi najwiekszy mankament ( 1-szy to wymagania sprzetowe) q4... O zgrozo!!!
#728128
bryan | 2005-10-31 13:09:37 +0100
jezu ale wy glupi jestescie tak te screeny skleilem zeby bylo widac ze to jedna i ta samam mapa :D buehehhe :P
ps. bfr - gdzie w q3 jest gorny hud ?:-))
#728129
Lena | 2005-10-31 13:16:16 +0100
o boże nieeeeeeeeee...... za co????!!!!
człowiek chce zacząć grać q4 żeby się od pewnych rzeczy z q3 odciąć, a tu wpieprzają do zarzygania ograną i znienawidzoną przeze mnie mapę, na której znowu na wszystkich serwerach bedą grać
nosz kuerwa!!!!
#728131
bfr_aka_pablonzo | 2005-10-31 13:19:39 +0100
bry - gorny hud chodzilo mi o timer, fps i napis "waiting for players" mowiac fotomontaz mielismy na mysli (przynajmniej ja) wlasnie te lipne sklejenie na pol :P
#728132
bryan | 2005-10-31 13:20:37 +0100
sane : raczej nie beda :) z przyczyn wymienionyvch przeze mnie w newsie :P)
#728133
Vymmiatacz | 2005-10-31 13:31:29 +0100
Skoro to jest dokładna konwersja BSP, to oznacza, że nie byłoby większej odległości mostu od RG i tak dalej... widać nie jest dokładna, autor coś namieszał.
#728135
[pogo] | 2005-10-31 13:59:16 +0100
1 fps na tej mapie ;xxxx na innych 20 wzwyz ;ASD slabo ? :D ale dm6 i tak rox ;p
#728137
THRAWN | 2005-10-31 14:15:21 +0100
no to teraz mozna jzu grac w q4 ?^^ neich zrobia ca i insta to juz bedzie przegiecie :E imo przydalo by sie cpma :D
#728138
bryan | 2005-10-31 14:16:53 +0100
odleglosc nie jest wieksza , tylko w q4 jest mniejsza dlugosc skoku , wyzsze modele itd. Tak samo jak z dm6 z q1 w q3 - tez sie zahacza o sufit w wielu miejscach.
#728139
shell | 2005-10-31 14:31:37 +0100
:O :O :O :O :O :O bez kita...
#728141
Pavulon | 2005-10-31 14:34:00 +0100
spokojnie zrobia "grywalna" dm6 to tylko kwesia czasu
(czytaj: bo i naczej servery beda staly puste) :D
#728142
vTm | 2005-10-31 15:56:33 +0100
ostro ale na 30fpsach nie mam zmairu grac na tej mapie ;p
#728147
gr. | 2005-10-31 16:18:08 +0100
hahah no jasne q4 bez dm6 to nie gra lol xD ..
#728148
.gogi | 2005-10-31 17:36:36 +0100
najlepsza mapa pod sloncem powraca :D yeah chyba kupie lepszego kompa tylko po to zeby grac na tej mapie w q4
:ASDSADASDASDASD
#728153
sab | 2005-10-31 17:48:38 +0100
@#$% to jest strona www.q4arena.gry.imro.pl?
#728155
k3m | 2005-10-31 19:20:26 +0100
pr0-q4dm6 - zmieniona flaga przy rg ;)
’czas na zmiany’ (c) ue
#728164
Caleb | 2005-10-31 22:08:07 +0100
mogliscie to dac przedwczoraj, bo wtedy wlasnie do mnie qmpel wpadl pograc w q4 i troche nam cos brakowalo pro-q3dm6... :P
#728168
vvv | 2005-10-31 22:37:08 +0100
polska scena znowu w amoku pro-q3dm6 ? :d
omotania ciag dalszy :d
#728171
Lena | 2005-10-31 22:44:11 +0100
oj bryanku kochany, chciałabym wierzyć, że nie doczekamy dm6 dostosowanej do q4, ale tak wiele głosów woła o tą mapę, że w końcu ją zrobią :((( koniec świata, degradacja, degeneracja, nawet w kwaku :/
#728173
b4m | 2005-11-01 20:11:56 +0100
no to sie doczekalismy w koncu :PP
#728207
Krew_z_szafy | 2005-11-02 08:50:59 +0100
APOKALIPSA ;E
#728239
edix | 2005-11-02 21:42:19 +0100
smierdzi ta mapa ut :
#728380
Zaloguj się by dodać komentarz.