ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



O zgrozo !

pon, 31 październik 2005 11:31:23 | Autor: bryan | Quake 3 Arena


Na http://www.quake3world.com/ ukazało się to, co nie uniknione. O'dium wypuścił betę wykonanego przez siebie remake'u naszej, przez jednych znienawidzonej, przez innych czczonej, mapy jedynej w swoim rodzaju - czyli pro-q3dm6! Nic w tym nadzywczajnego, gdyby nie to, że remake ten został swtworzony pod Quake'a 4. Na szczęście jednak dla tej pierwszej grupy graczy, którzy na widok pro-q3dm6 dostają konwulsji i ślinotoku - ta beta jest jeszcze mało grywalna i w obecnej postaci nie wróżę jej zbyt świetlanej przyszłości. Poza zmianami w teksturach , dodaniu elementów oświetlenia, sporej ilości obiektów (np. rury w ścianach przy jumppadzie do raila i kilka różnych innych "dekoracji" typu zmiania kształtu słupów przy armorze) jest do dokładna konwersja bsp z q3. Skutek jest bardzo przewidywalny - grywalność spadła na łeb na szyję przez zbyt dużą odległość od mostka do RailGun'a (nie można jej przeskoczyć), czy zbyt niskie stropy w przejściach , co przy próbie szybkiego przebiegnięcia mapy skutkuje najczęściej uderzeniem głową w "futrynę" i zatrzymaniem się. Kolejnym problemem tej mapy, który dużo bardziej daje się we znaki jest ilość FPS. Jest ona nawet 5x mniejsza niż na standardowych mapach dostarczonych z grą. Oczywiście fanatykom wyznającym kult proszóstki żaden z tych elementów przeszkadzać nie będzie, gdyż właśnie dostali to, bez czego nie mogą żyć ;-) Nie pograją na niej jednak raczej po sieci na dedykowanych serwerach... napewno nie w obecjej postaci. Poniżej podaję link do tematu, w którym można wypowiadać swoje uwagi związane z mapą i proponować rozwiązania do zastosowania w wersji końcowej, oraz oczywiście linki do pobrania pliku.

..:: Topic na forum [ klik ]
..:: Download #1 [ klik : 21.57 MB ]
..:: Download #2 [ klik : 21.57 MB ]

d00mer | 2005-10-31 11:56:58 +0100

@#$%ć głową w futrynę :DDDDDd

HaSu_Szlauf | 2005-10-31 12:05:11 +0100

hahahha to juz początek końca :DDDDDDD

bfr_aka_pablonzo | 2005-10-31 12:07:04 +0100

hahahaha ! pro-q4dm6 !!!!!!:D wszyscy bylismy ciekawi czy bedzie i oto jest !!!:d zobaczycie , jeszcze ja poprawia i bedzie to samo co z q3 :DDDDDDD

Gravatar

ta1kun | 2005-10-31 12:09:05 +0100

katastrofa, jak tak wszystkie mapki beda przerabiac to koniec swiata bliski, az sie odechciewa grac na tych mapach, q4 dla mnie byl po to, zeby sobie pograc na innych mapkach,a tu wracaja dawne scierwa;p

eng | 2005-10-31 12:15:06 +0100

to nie graj w q4.

furi | 2005-10-31 12:21:28 +0100

To byla tylko kwestia czasu :D

wishoza | 2005-10-31 12:47:18 +0100

piechdolicie qfa ... pewnie kazdy chcial tego q4dm6 ;p;p

Gravatar

rapek | 2005-10-31 12:50:01 +0100

niech nam bóg wybaczy :D

fen1x. | 2005-10-31 12:58:32 +0100

przeciez ta fotka to jawny fotomontarz :D:D:D

bfr_aka_pablonzo | 2005-10-31 13:04:43 +0100

nom fotka na 100% gorny hud z q3 dolny z q4 :D

Gravatar

Pavulon | 2005-10-31 13:07:59 +0100

aha czyli brak dm6 to jest drugi najwiekszy mankament ( 1-szy to wymagania sprzetowe) q4... O zgrozo!!!

bryan | 2005-10-31 13:09:37 +0100

jezu ale wy glupi jestescie tak te screeny skleilem zeby bylo widac ze to jedna i ta samam mapa :D buehehhe :P

ps. bfr - gdzie w q3 jest gorny hud ?:-))

Lena | 2005-10-31 13:16:16 +0100

o boże nieeeeeeeeee...... za co????!!!!

człowiek chce zacząć grać q4 żeby się od pewnych rzeczy z q3 odciąć, a tu wpieprzają do zarzygania ograną i znienawidzoną przeze mnie mapę, na której znowu na wszystkich serwerach bedą grać
nosz kuerwa!!!!

bfr_aka_pablonzo | 2005-10-31 13:19:39 +0100

bry - gorny hud chodzilo mi o timer, fps i napis "waiting for players" mowiac fotomontaz mielismy na mysli (przynajmniej ja) wlasnie te lipne sklejenie na pol :P

bryan | 2005-10-31 13:20:37 +0100

sane : raczej nie beda :) z przyczyn wymienionyvch przeze mnie w newsie :P)

Vymmiatacz | 2005-10-31 13:31:29 +0100

Skoro to jest dokładna konwersja BSP, to oznacza, że nie byłoby większej odległości mostu od RG i tak dalej... widać nie jest dokładna, autor coś namieszał.

[pogo] | 2005-10-31 13:59:16 +0100

1 fps na tej mapie ;xxxx na innych 20 wzwyz ;ASD slabo ? :D ale dm6 i tak rox ;p

THRAWN | 2005-10-31 14:15:21 +0100

no to teraz mozna jzu grac w q4 ?^^ neich zrobia ca i insta to juz bedzie przegiecie :E imo przydalo by sie cpma :D

bryan | 2005-10-31 14:16:53 +0100

odleglosc nie jest wieksza , tylko w q4 jest mniejsza dlugosc skoku , wyzsze modele itd. Tak samo jak z dm6 z q1 w q3 - tez sie zahacza o sufit w wielu miejscach.

Gravatar

shell | 2005-10-31 14:31:37 +0100

:O :O :O :O :O :O bez kita...

Gravatar

Pavulon | 2005-10-31 14:34:00 +0100

spokojnie zrobia "grywalna" dm6 to tylko kwesia czasu
(czytaj: bo i naczej servery beda staly puste) :D

Gravatar

vTm | 2005-10-31 15:56:33 +0100

ostro ale na 30fpsach nie mam zmairu grac na tej mapie ;p

gr. | 2005-10-31 16:18:08 +0100

hahah no jasne q4 bez dm6 to nie gra lol xD ..

.gogi | 2005-10-31 17:36:36 +0100

najlepsza mapa pod sloncem powraca :D yeah chyba kupie lepszego kompa tylko po to zeby grac na tej mapie w q4
:ASDSADASDASDASD

sab | 2005-10-31 17:48:38 +0100

@#$% to jest strona www.q4arena.gry.imro.pl?

k3m | 2005-10-31 19:20:26 +0100

pr0-q4dm6 - zmieniona flaga przy rg ;)

’czas na zmiany’ (c) ue

Gravatar

Caleb | 2005-10-31 22:08:07 +0100

mogliscie to dac przedwczoraj, bo wtedy wlasnie do mnie qmpel wpadl pograc w q4 i troche nam cos brakowalo pro-q3dm6... :P

Gravatar

vvv | 2005-10-31 22:37:08 +0100

polska scena znowu w amoku pro-q3dm6 ? :d

omotania ciag dalszy :d

Lena | 2005-10-31 22:44:11 +0100

oj bryanku kochany, chciałabym wierzyć, że nie doczekamy dm6 dostosowanej do q4, ale tak wiele głosów woła o tą mapę, że w końcu ją zrobią :((( koniec świata, degradacja, degeneracja, nawet w kwaku :/

Gravatar

b4m | 2005-11-01 20:11:56 +0100

no to sie doczekalismy w koncu :PP

Gravatar

Krew_z_szafy | 2005-11-02 08:50:59 +0100

APOKALIPSA ;E

Gravatar

edix | 2005-11-02 21:42:19 +0100

smierdzi ta mapa ut :

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63