ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Od 1 marca obowiązuje 22 proc. VATu za usługi internetowe

czw, 03 marzec 2005 19:54:57 | Autor: akk0 | Quake 3 Arena


Podwyżkę wprowadzono, gdyż wymagało tego dostosowanie polskiego prawa do unijnych przepisów. Jednak nie wszyscy operatorzy podniosą cenę usługi aż o 22 proc. Tak uczynią np. Telekomunikacja Polska i Netia. Z kolei już 21 lutego Tele2 obniżyło o 11 proc. cenę netto usługi "Internet przez modem". Także mniejsi operatorzy dadzą odetchnąć swoim abonentom internetowym.

Z jednej strony jest to również dobra wiadomość: można skorzystać z nowej ulgi podatkowej i w rozliczeniu za 2005 rok uszczknąć fiskusowi nawet do 760 zł od podstawy opodatkowania z tytułu korzystania z sieci. Takie prawo, na mocy znowelizowanej ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, przysługuje każdej osobie bedącej płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych, która podniosła wydatki na użytkowanie Internetu, w lokalu będącym miejscem zamieszkania podatnika. Od dochodu nie można odliczyć kosztów związanych z przyłączeniem do sieci (np. zakupu modemu czy opłaty aktywacyjnej). Użytkownicy sieci, którzy chcą skorzystać z odliczenia, muszą zachować wszystkie faktury wystawione na początku 2005 roku. Nie będą mieli problemów z dokonaniem odliczenia, gdyż na rachunku znajduje się osobna pozycja, dotycząca usług dostępu do Internetu. Jeżeli klienci regulują rachunek za pomocą stałego zlecenia w banku, to mogą również skorzystać z ulgi.

Zdaniem Ministerstwa Finansów używanie telefonu do łączenia się z Internetem nie przekreśla korzystania z odliczenia, choć nie jest jasne, czy można to robić poza domem. Niemniej to wyjaśnienie nie ma rangi wiążącej interpretacji prawa podatkowego. Dlatego też na wszelki wypadek warto zbierać faktury VAT za "komórkę" z całego roku.

foto: IDG.pl

Gravatar

StaryOrgowicz_93 | 2005-03-03 20:09:55 +0100

First =u

Pocieszający news, nie ma co, teraz czekać na przekręty z TP =)

7328221o | 2005-03-03 20:26:17 +0100

U mnie poprostu obniżyli abonament tak by płacić tyle samo ile wcześniej.

Vymmiatacz | 2005-03-03 20:40:42 +0100

Ktoś wie, co zrobi Dialog?

davep | 2005-03-03 20:54:41 +0100

dzisiaj w radio slyszalem, ze tepsa bedzie/jest ’zmuszona’ udostepniac swoje kable innym uslugodawcom i providerom internetowym, przez co wiekszosc z nas bedzie miala teraz duzo wiekszy wybor, co za tym rowniez idzie bedzie tpsa zmuszona do obnizania stopniowo oplat za rozmowy telefoniczne i uslugi intern. poniewaz konkurencja bedzie powoli naciskala :-)

Gravatar

n3ku | 2005-03-03 21:18:14 +0100

haha ! :D a u mnie nic :D cena bez zmian ;p zreszta nie chcialoby mi sie placic wiecej za neta niz teraz :/

KaszaWspraju | 2005-03-04 00:35:29 +0100

z tego 760 zl zostaje tak faktycznie 150zl na reke

policzyla to moja starsza: ksiegowa, sad okregowy w lodzi

niufel | 2005-03-04 08:38:38 +0100

icp też w huuja tnie (22%) :P

Blizzen | 2005-03-04 10:25:04 +0100

ale dobrze ze sieci kablowe nie beda podwyzszac oplat ,np. TOYA...ROX!!xD

gr. | 2005-03-04 12:06:23 +0100

lux torpeda

Gravatar

m4mut | 2005-03-04 13:54:40 +0100

hu.jakos ale co poradzisz Polska :P

niufel | 2005-03-04 14:11:48 +0100

a icp to @#$% niby co ?:OO

verd1 | 2005-03-04 15:02:47 +0100

unia k***a ==////

Gravatar

songo30 | 2005-03-04 15:45:41 +0100

CZy możliwe jest przy 200heltah i przy 200 pancerzu przeżyc po 4 strzałach z reyla

lizard | 2005-03-04 16:06:14 +0100

No a mi dojebali podwyzke o ponad 12 zl :] geje wstretne :d

Gravatar

LeSzNy | 2005-03-04 16:15:34 +0100

a ja kocham moja mame ...

[pogo] | 2005-03-04 19:07:35 +0100

...od tylu?

ff7 | 2005-03-04 19:44:14 +0100

u mnie kablowka podwyzsza abonament ale pakiety ida w gore dotychczas mialem 380 kilo za 46 zl teraz czeka mnie 640 za 56 zl : )

Gravatar

Subwoofer | 2005-03-04 23:34:07 +0100

jak podwysza mi abonament za neo to pujde tam i ich powybijam :D

Pawuj | 2005-03-05 09:00:27 +0100

@#$% newsy co 2 dni ;/

lizard | 2005-03-05 11:30:12 +0100

to straszne :d

move | 2005-03-05 13:57:57 +0100

chociaz podalbys aktualne ceny pakietow tepsy...

ramm | 2005-03-05 19:11:36 +0100

nuuuuuda

rzu | 2005-03-06 00:17:18 +0100

"telekomunikacja chuuuuuuujeeeeeee..." (c)Tymon Tymański
;P

FriZ | 2005-03-07 02:33:26 +0100

ta unia euroPEJSKA nic na nie dała tylko same kłopoty! myślałem że coś stanieje a tu d00pa :( dosyć że najdroższy internet mamy w europie to jeszcze najbardziej mierny w szwecji za te pieniądze można qpić z 10mb

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63