ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



OT: Tenebrae 2

pią, 06 czerwiec 2003 16:24:11 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

Pamietacie moze Tenebrae? To byla taka fajna modyfikacja silnika Q1. Już tamta wersja urywała głowe, co dopiero oczekiwać po wersji Tenebrae 2? Ano bedzie to zupełnie osobno działająca aplikacja, na mapach q1 juz nie pogracie. Willi Hammes przygotował dla wersji 1.03 dwie specjalne mapy: TestMap R1.5 oraz TestMap R1.0 (screeny, info oraz download tutaj). Ale to co ma sobą prezentować odsłona numer dwa, jednym slowem szok :). Poniżej zamieszczam shoty, tutaj znajdziecie więcej!

Willi pracuje/ował m.in. nad takimi projektami jak: Spy Hunter 2, Crimson Skies, Blood Rayne, Mortal Kombat - Deadly Alliance, Combat Flight Simulator 3 czy Sphinx (głównie gry konsolowe, zajmuje sie grafiką, projektami oraz reklamą tv).

terror | 2003-06-06 17:08:17 +0200

bez komentarza

enjoy | 2003-06-06 19:22:19 +0200

co to bedzie single????
bo jak multi to kazdy da picmip 5 (albo i 10 :P ) i na co mi taka wypas grafika??

bfr_aka_pablonzo | 2003-06-06 20:58:23 +0200

ale wyglada wypasnie =]]

Hakan | 2003-06-06 21:56:16 +0200

Moze powiem tak: Tenebrae 1, Celeron 850, GF2-400, 320MB RAM = 6-10 fps. Dziekuje postoje :/

LaGranda | 2003-06-06 22:14:39 +0200

no i macie d3 za free, po co przeplacac i czekac na oficjalna premiere :P

MaxDamage | 2003-06-07 11:35:23 +0200

To jest ciemniejsze od doom3 :] , Xp1700@3000 fsb 200x12 , 1gb ddr 333 , radek 9700 pro herca - kolo 40fps 0_o :/ Z deka cienko jak na taka machine... Przeciez doom3 alpha ma na tym sprzecie kolo 70-80 w medium... strach sie bac :]

NeaQuan | 2003-06-07 19:18:33 +0200

Nic dziwnego, ten kto przegląda forum tenebrae wie, że engine jest pisany głównie pod karty nvidii, kwestia optymalizacji. Nie wiem jak będzie wyglądać to w tenebrae 2 jeśli chodzi o radeony, ale wiem że kolo co to pisze pracuje nad pełnym wykożystaniem Cg - języka "C for graphics" wydanego przez nikogo innego jak nvidie, dający większą wydajność na kartach tej firmy.
A tak swoją drogą to chciałbym zauważyć że tenebrae nie ma dokładnie takich samych cech jak engine doom'a 3 - w tenebrae1 np. nie ma animacji szkieletowej. Za to jest pare efektów których nie ma w doom'ie (a przynajmniej w alphie)...

damndog | 2003-06-07 22:52:09 +0200

a czego sie spodziewacie po silniku q1? ze bedzie wygladac jak doom3 a smigac jak doom2? ;-) tenebrea wykorzystuje quake C i to go ogranicza. efekt lustra calkiem ladny nawet :D "realtime casting shadows" tyz :> a te mapki to jak doom3 tylko bug na bugu :/ wiatraki sie zatrzymuja, granaty nie wybuchaja :0

btw (taka moda teraz...) zobaczcie tez projekt "quake remodeled" tutaj. nowe modele broni/przedmiotow.

NeaQuan | 2003-06-07 23:24:34 +0200

To jest modyfikowany GlQuake, ale mocno modyfikowany. Mapki 'ala doom' są robione w formacie lekko przerobionego bsp z q3 (nie obsługuje map z q3), mapki z q1 wymagają dodatkowych ustawień, stąd niekompatybilność tenebrae z różnymi customami, modami etc.
W tenebrae 2 będzie więcej tenebrae niż quake'a :).

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. Requiem napisał post: Cały czas :D Napisz swoje wspominki z tamtych lat! / Stara gwardia
  2. baks stworzył temat: Stara gwardia
  3. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  4. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  7. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  8. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  9. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  10. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  11. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  12. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  13. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  14. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  15. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63