Otwarcie kodu id Tech 4
czw, 28 sierpień 2008 08:39:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne
Silnik Doom3 uwolniony!

Silnik id Tech 4, graczom znany przede wszystkim z Doom 3 oraz Quake 4 zostanie uwolniony już w przyszłym roku. Taka wiadomość została ogłoszona przez Johna Carmacka na ostatnim QuakeConie.
Co oznacza ta wiadomość dla przeciętnego gracza? Otóż "uwolnienie silnika" oznacza nic innego jak otwarcie kodu źródłowego. Taka sama sytuacja miała miejsce w przypadku poprzednich silników od ID, co zaowocowało niezliczoną ilością konwersji oraz zupełnie nowych (w większości darmowych!) gier.
Co prawda id Tech 4 nie zachwyca już tak jak kiedyś, ale z pewnością drzemie w nim wielki potencjał. Dzięki otwarciu kodu programiści dostaną wielkie pole do popisu. Możemy więc spodziewać się podrasowanych wersji enginu, podobnie jak chociażby w przypadku id Tech 2 (silnik Q2), z którego narodził się Qfusion 3D - engine dla gry Warsow, lub id Tech 1 (silnik Q1), na bazie którego powstał DarkPlaces wykorzystywany w Nexuiz.
źródło: OSnews.pl





move | 2008-08-28 09:26:19 +0200
OOOO! Wujcio wrócił! Witamy z powrotem ;-)
#745682
yotoon! | 2008-08-28 10:01:48 +0200
Może ktoś pokusi się o stworzenie gry z grafiką od D3 i fizyką Q3? :)
#745683
Wujek_Bogdan | 2008-08-28 10:19:53 +0200
@mov9k
siema, siema! narazie tymczasowy powrót. nadal nie mam dostępu do internetu. za okolo 2 tyg wracam na dobre. pozdr!
@r3v!yotoon
a gracze w konfigach i tak "zepsują" żeby wyglądał spowrotem jak Q1 ;)
#745684
srakal1ty | 2008-08-28 11:01:48 +0200
Słaby silnik. Klaustrofobiczny można rzec
#745685
Wujek_Bogdan | 2008-08-28 23:25:15 +0200
mowisz o silniku czy raczej o grach q4/doom3 ?
ogolnie silniki z serii Tech sa raczej klaustrofobiczne. tzn nie nadaja sie do wielkich map znanych np. z Unreal... co nie znaczy ze sa zle. taka jest po prostu ich charakterystyka.
#745686
Kl3kot | 2008-08-29 00:03:45 +0200
Ciekawe co zrobia na tym silniku ;D
#745687
Zaloguj się by dodać komentarz.