ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Peace, love and rockets...

wto, 22 marzec 2005 19:47:33 | Autor: Mav_8217 | Quake 3 Arena

Bardzo ciekawe, czy ktokolwiek z grupy prawie setki osób zrzeszonych na kanałach IRCowych sieci EFnet obecnych dziesięć lat temu na swoim pierwszym osobistym spotkaniu wiedzieli, że właśnie tworzą historię...

Według mnie nikt z nich nie mógł zdawać sobie sprawy z tego, że właśnie wtedy, w małym miasteczku Garland w stanie Texas zapoczątkuje się nowy rozdział w dziejach profesjonalnego... lub i nie, Gamingu - ogromne LAN Party. Takie spotkania jak Dreamhack, LAN 4 FUN czy właśnie QuakeCon zrzeszają setki lub nawet tysiące graczy, którzy robią coś, czego nie są w stanie zrozumieć ich bliscy, znajomi a nawet ich najlepsi przyjaciele - po prostu non-stop, w dzień i w nocy nieustannie grają!

Zaledwie przed kilkoma godzinami ukazał się na oficjalnej stronie QuakeCon komunikat rzucający nieco więcej światła na tegoroczną imprezę ochrzczoną tą dumną nazwą. Tym razem będzie to wydarzenie szczególne - QuakeCon 2005 będzie jednocześnie dziesięcioleciem spotkań graczy wielbiących się w niszczeniu siebie nawzajem na Arenach już przez dekadę. Narzędzia zbrodni się zmieniały - Nailgun, Big Fucking Gun 10000, czy Lightning Gun to czysta symbolika trzech części Quake'a. Jednak jedno się nigdy nie zmieniało - każdy, kto tam przyjechał zawsze opuszczał to miejsce z wielkim smutkiem, że czas tak szybko w takim towarzystwie mija. Na uczczenie dekady nazwanej epoką "Pokoju, Miłości oraz Rakiet" organizatorzy przewidzieli specjalne atrakcje dla każdego, kto ma zamiar pojawić się razem ze swoim komputerem w strefie BYOC lub w popularnie określanym "The QuakeCon Heart and Soul" - strefie profesjonalnych turniejów.

Wracając jednak do samego ogłoszenia - przedstawiono w nim bardzo cenne informacje dla wszystkich, którzy mają się tam zamiar wybrać. Pierwszą i zapewne najważniejszą jest pojemność hal w których wszystko będzie miało miejsce. Otóż tym razem będzie dostępnych ponad 3200 stałych miejsc do gry, co jest wartością wprost niewyobrażalną! Jednak strefa graczy, to nie wszystko. QuakeCon to także okazja na zwiedzenie stanowisk różnych firm, które płacą grube pieniądze aby jak najlepiej się tam reklamować - a przyciąga to oczywiście jeszcze więcej ludzi. Szacuje się, że tym razem do doskonale znanego wszystkim członkom Texas-Gaming-Area miasteczka Mesquite ściągnie ponad 6000 ludzi!

Nie mniej ważną informacją jest dokładna data rozpoczęcia zapisów do turniejów i rezerwacji miejsc w strefie BYOC. Otóż to z kolei rozpocznie się dokładnie 15 Kwietnia o godzinie 21:00 czasu EST. Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy, kto choć raz próbował się tam dostać wie, że nawet te 3000 miejsc rezerwuje się zwykle w kilka godzin nie wspominając już o próbie zajęcia sobie miejsca w jakimś turnieju. Cała zabawa potrwa 4 dni, czyli dokładnie 96 godzin nieustannej zabawy przy swoich ulubionych tytułach. Oczywiście data jest jak najbardziej na taką imprezę odpowiednia - od 11 do 14 sierpnia. Nie powinniśmy także długo czekać na ogłoszenie listy gier oraz turniejów jakie będą na QC rozgrywane a wiadomo, że w tej kwestii, organizatorzy z Toddem Hollensheadem na czele lubią nas zaskakiwać.


Jako ciekawostkę powiem jeszcze, że informacje o zakwaterowaniu, można uzyskać na stronie internetowej kompleksu, który ma je graczom zapewnić. Ten ogromny hotel nosi uroczą nazwę Gaylord Texan. No cóż... dosyć to pasuje do Amerykańskich pro-playerów. Zerkając na to, co Deus'owi zrobił Socrates...

d00mer | 2005-03-22 20:02:54 +0100

ja chce jechac!!!!! a to zdjecie to serio oni?

Gravatar

StaryOrgowicz_93 | 2005-03-22 20:04:50 +0100

Ty się Doomer nie śmiej, ja mam możliwość jechać :) Będę wtedy w USA :)

STING | 2005-03-22 20:34:40 +0100

Tak, to oni ;)

akk0 | 2005-03-22 20:41:52 +0100

Każdy by chciał jechać, jest jeden główny problem PIENIĄDZE!

fiszon | 2005-03-22 21:07:00 +0100

nazwa hotelu kojarzy mi se z panem Gaylordem Fockerem :p

MisieX | 2005-03-22 21:12:47 +0100

Ja jade za rok na 100%...zeby tylko bylo q3 i quakecon wtedy jeszcze :D:D:D

Mav_8217 | 2005-03-22 21:18:24 +0100

QuakeCon będzie nawet na 200% Jednak wtedy będzie się już pewnie w turnieju głównym grało Quake’a IV :)) Jednak w BYOC ponoć można nawet CS’owców spotkać, więc jeśli tylko będziesz miał swoją machinę, ew. $$$ na wynajęcie kompa - nie ma problemu :)

tysik | 2005-03-22 22:01:47 +0100

ile to jest 150 000 stóp kwadratowych w metrach? :/

Gravatar

afeg | 2005-03-22 22:20:07 +0100

cyt.: of e łik
choćby wino było z gówna nic mu w smaku nie dorówna

Gravatar

zmorra | 2005-03-23 23:05:23 +0100

hehe ;d

vdr | 2005-03-24 16:45:16 +0100

Niezly hotelik, burzuazyjny :) W sumie chetnie bym sie przejechal w tym roku, a za rok to juz musowo :P

Tylko ta nazwa ... Gaylord :)

rzu | 2005-03-24 19:34:21 +0100

"peace, love and rockets" - jakie to mile i ... pokojowe dostac z rakiety w pysk, albo jeszcze milej w plecki :P

Gravatar

LeSzNy | 2005-03-25 12:25:25 +0100

a co ten gostek majdruje przy spodenkach drugiego gostka ;]?

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63