ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Podsumowanie RA3Cup3

sob, 10 marzec 2007 23:51:01 | Autor: uciu | Quake 3 Arena

Niektórzy nie mogą w to uwierzyć, ale to jednak prawda. Po 2 latach ostoju na polskiej scenie pojawiła się wielka szansa na jej odświeżenie. A za to wszystko możemy być wdzięczni zgredowi, który włożył w to wiele pracy. Ileż ten człowiek ma zapału i cierpliwości. Za ten czyn należy się jemu duży ukłon. Nie obyło się też bez sponsora, który załatwił Platine. Dla niego też się należą podziękowania. Tym sponsorem była firma Sigma Electronics. Podarowała nam ona serwer, gdzie mogły odbywać się rozgrywki oraz nagrody dla 3 najlepszych klanów. Przejdźmy jednak do spraw organizacyjnych. Zapisy odbyły się w 13.01.07 r. Zapisało się 10 klanów. Losowanie grup odbyło się w 19.01.07 r. Zobaczmy poniżej jak w efekcie to wygląda.
Grupa A

  1. krS

  2. P3d4lo

  3. team Nations

  4. sK31

  5. nxs

Grupa B

  1. MB

  2. voodoo

  3. sir

  4. vd

  5. 666

Mecze rozgrywane były w określonych terminach (tygodniowo). Nad meczami panowali sędziowie, a byli nimi wspomniany już zgredek oraz buli, gav i ja. Z grupy A przeszedł klan krS oraz nxs, a z grupy B siR i 666. W pierwszej grupie miał miejsce remis punktowy, dlatego o awansie decydował bilans rund. Tym samym dziękujemy pozostałym klanom za grę i dobrą zabawę. Po fazie grupowej czas było przejść do fazy pucharowej. Klan 666 zagrał z krS. Był to niezwykle szybki, przewidziany mecz. krS’y pokazały co to znaczy gra zespołowa, oczywiście nie grzesząc też skillem. Pragnę podkreślić tu zadanie CL’a, który wiele się „napocił”, aby osiągnąć wręcz profesjonalny do naśladowania styl gry. Szóstki walczyły do końca. Chłopaki się nie poddawali, a to się chwali! Nastawili się optymistycznie na tzw. mały finał (walka o 3 miejsce). Drugi mecz pucharowy siR vs nxs zwany też jako meczem „stare wygi” kontra „wymiatacze” zakończył się wygraną wspomnianych „wymiataczy”. Podstawową rolę, jak sama nazwa wskazuje odegrał tutaj skill. Podkreślę, iż jedną edycję ra3cup’a wygrały „stare wygi” (nxs), lecz tym razem nie dali oni rady. Myślę, że było to spowodowane długą nieobecnością większości graczy tegoż klanu. Zbliżał się WIELKI FINAŁ. Finaliści trenowali ile się dało, zacierając ręce o pierwsze miejsce i tym samym główną nagrodę. Osobiście miałem przyjemność sędziować ten podsumowujący mecz. Pierwszą mapą była mapa 11, zwana overkillem. Wybrał ją klan krS. Oba klany zawzięcie walczyły jak lwy na upperze, ale krS zdominowało siR aż 11:5. Pokazali oni, że są w wspaniałej formie. Pozwolę przytoczyć sobie słowa CL’a klanu siR buliego, „ta mapa i tak była skazana na przegranie”. Możemy wnioskować, iż na swojej mapie ostro powalczą o wygraną. Wybrali oni map3, na której miało się wszystko wyjaśnić. Osobiście nie podobała mi się gra siR, ponieważ przyjęli oni taktykę – schowaj się a nie daj się + rg , potocznie zwane kampieniem. Moja ocena w tym momencie jest nie ważna, ponieważ każdy gra jak potrafi, wygra lepszy. Drugi klan miał taką samą taktykę jak poprzednio. Mapa się strasznie wlekła… runda za rundę (można ją zaliczyć do najdłuższych w cupie). W rezultacie krS wygrało 11:7 i tym samym zostało MISTRZEM POLSKI RA3 ! Gratuluję wygranej ! Gratuluje też oczywiście siR’om za wywalczone srebro.

W 1 dniu marca odbyła się walka o 3 miejsce. W lewym rogu ringu stanęli gracze 666, a w prawym nxs. Było to spotkanie bardzo wyrównane (runda za rundę). Grali oni o być albo nie być. Szala zwycięstwa padła na szóstki.

  1. krS

  2. siR

  3. 666

Ra3cup3 dobiegł końca. Miejmy nadzieję, iż będą się pojawiać dalsze edycje pucharu, które będą dążyć do wypromowania naszej jakże małej sceny, w każdym bądź razie życzę powodzenia!

RauL | 2007-03-11 00:12:34 +0100

witamy w redakcji :-) ps. dobry news i fajna ikonka :D

m1ru | 2007-03-11 01:05:27 +0100

oj czuc gimnazjum uciu :D ale gw :D

O]]]satan | 2007-03-11 01:35:38 +0100

news o ra3 fszoq safd; gj uciu

btw. w przyszlosci nie cytuj buliego ;asfdsad

nergal | 2007-03-11 01:38:37 +0100

m1ru a TY kiedy wyszedles z gimnazjum ? a moze dalej jestes:P
1 lo?

uciu | 2007-03-11 02:02:45 +0100

m1ru zawsze miał świetne pomysły jak napisać coś żeby kogoś zaczepić ;D

freak | 2007-03-11 02:29:43 +0100

noxis o/

teo | 2007-03-11 10:24:20 +0100

o lol suciu redem ;-D

THRAWN | 2007-03-11 13:16:05 +0100

gg krs

Buli | 2007-03-11 13:49:51 +0100

heh a mi napiszą że to ja nie umiem pisać newsów :ASD. Nie no tak poważnie to bardzo fajnie, zaskakujące że tutaj się coś o ra3 ukazało?, btw czuje się pokrzywdzony iż nie zostałem wymieniony jak stworzyciel tej ligi, bo włożyłem równy a może nawet większy wkład pracy od zgredka :) ale gj mu i sobie:D

sYnth|Bubu | 2007-03-11 18:27:16 +0100

Gad dopiero trzeci :D

THRAWN | 2007-03-12 01:05:21 +0100

jak zwykle... :PPPPPPPP

GaD | 2007-03-12 07:23:16 +0100

ej japa ;dddd

O]]]satan | 2007-03-12 09:04:06 +0100

666 3 miejsce ok. ze skladu ktory gral mapy znala 1 osoba :SAD

uciu | 2007-03-12 09:24:58 +0100

a my wygraliśmy z 666 i co? i tak oni awansowali ;p

m1ru | 2007-03-12 10:34:08 +0100

w finale pocieszenia ich wspomoglem bo ma sie ten styl ...

MateoMartinezz | 2007-03-14 11:23:57 +0100

są demka z meczy? Dajcie

zgr3dek | 2007-03-15 13:48:42 +0100

uciek dobra robota ;P

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63