Podsumowanie RA3Cup3
sob, 10 marzec 2007 23:51:01 | Autor: uciu | Quake 3 Arena
Niektórzy nie mogą w to uwierzyć, ale to jednak prawda. Po 2 latach ostoju na polskiej scenie pojawiła się wielka szansa na jej odświeżenie. A za to wszystko możemy być wdzięczni zgredowi, który włożył w to wiele pracy. Ileż ten człowiek ma zapału i cierpliwości. Za ten czyn należy się jemu duży ukłon. Nie obyło się też bez sponsora, który załatwił Platine. Dla niego też się należą podziękowania. Tym sponsorem była firma Sigma Electronics. Podarowała nam ona serwer, gdzie mogły odbywać się rozgrywki oraz nagrody dla 3 najlepszych klanów. Przejdźmy jednak do spraw organizacyjnych. Zapisy odbyły się w 13.01.07 r. Zapisało się 10 klanów. Losowanie grup odbyło się w 19.01.07 r. Zobaczmy poniżej jak w efekcie to wygląda.
Grupa A
krS
P3d4lo
team Nations
sK31
nxs
Grupa B
MB
voodoo
sir
vd
666
Mecze rozgrywane były w określonych terminach (tygodniowo). Nad meczami panowali sędziowie, a byli nimi wspomniany już zgredek oraz buli, gav i ja. Z grupy A przeszedł klan krS oraz nxs, a z grupy B siR i 666. W pierwszej grupie miał miejsce remis punktowy, dlatego o awansie decydował bilans rund. Tym samym dziękujemy pozostałym klanom za grę i dobrą zabawę. Po fazie grupowej czas było przejść do fazy pucharowej. Klan 666 zagrał z krS. Był to niezwykle szybki, przewidziany mecz. krS’y pokazały co to znaczy gra zespołowa, oczywiście nie grzesząc też skillem. Pragnę podkreślić tu zadanie CL’a, który wiele się „napocił”, aby osiągnąć wręcz profesjonalny do naśladowania styl gry. Szóstki walczyły do końca. Chłopaki się nie poddawali, a to się chwali! Nastawili się optymistycznie na tzw. mały finał (walka o 3 miejsce). Drugi mecz pucharowy siR vs nxs zwany też jako meczem „stare wygi” kontra „wymiatacze” zakończył się wygraną wspomnianych „wymiataczy”. Podstawową rolę, jak sama nazwa wskazuje odegrał tutaj skill. Podkreślę, iż jedną edycję ra3cup’a wygrały „stare wygi” (nxs), lecz tym razem nie dali oni rady. Myślę, że było to spowodowane długą nieobecnością większości graczy tegoż klanu. Zbliżał się WIELKI FINAŁ. Finaliści trenowali ile się dało, zacierając ręce o pierwsze miejsce i tym samym główną nagrodę. Osobiście miałem przyjemność sędziować ten podsumowujący mecz. Pierwszą mapą była mapa 11, zwana overkillem. Wybrał ją klan krS. Oba klany zawzięcie walczyły jak lwy na upperze, ale krS zdominowało siR aż 11:5. Pokazali oni, że są w wspaniałej formie. Pozwolę przytoczyć sobie słowa CL’a klanu siR buliego, „ta mapa i tak była skazana na przegranie”. Możemy wnioskować, iż na swojej mapie ostro powalczą o wygraną. Wybrali oni map3, na której miało się wszystko wyjaśnić. Osobiście nie podobała mi się gra siR, ponieważ przyjęli oni taktykę – schowaj się a nie daj się + rg , potocznie zwane kampieniem. Moja ocena w tym momencie jest nie ważna, ponieważ każdy gra jak potrafi, wygra lepszy. Drugi klan miał taką samą taktykę jak poprzednio. Mapa się strasznie wlekła… runda za rundę (można ją zaliczyć do najdłuższych w cupie). W rezultacie krS wygrało 11:7 i tym samym zostało MISTRZEM POLSKI RA3 ! Gratuluję wygranej ! Gratuluje też oczywiście siR’om za wywalczone srebro.
W 1 dniu marca odbyła się walka o 3 miejsce. W lewym rogu ringu stanęli gracze 666, a w prawym nxs. Było to spotkanie bardzo wyrównane (runda za rundę). Grali oni o być albo nie być. Szala zwycięstwa padła na szóstki.
krS
siR
666
Ra3cup3 dobiegł końca. Miejmy nadzieję, iż będą się pojawiać dalsze edycje pucharu, które będą dążyć do wypromowania naszej jakże małej sceny, w każdym bądź razie życzę powodzenia!
krS
siR
666




RauL | 2007-03-11 00:12:34 +0100
witamy w redakcji :-) ps. dobry news i fajna ikonka :D
#736373
m1ru | 2007-03-11 01:05:27 +0100
oj czuc gimnazjum uciu :D ale gw :D
#736375
O]]]satan | 2007-03-11 01:35:38 +0100
news o ra3 fszoq safd; gj uciu
btw. w przyszlosci nie cytuj buliego ;asfdsad
#736377
nergal | 2007-03-11 01:38:37 +0100
m1ru a TY kiedy wyszedles z gimnazjum ? a moze dalej jestes:P
1 lo?
#736378
uciu | 2007-03-11 02:02:45 +0100
m1ru zawsze miał świetne pomysły jak napisać coś żeby kogoś zaczepić ;D
#736379
freak | 2007-03-11 02:29:43 +0100
noxis o/
#736380
teo | 2007-03-11 10:24:20 +0100
o lol suciu redem ;-D
#736382
THRAWN | 2007-03-11 13:16:05 +0100
gg krs
#736389
Buli | 2007-03-11 13:49:51 +0100
heh a mi napiszą że to ja nie umiem pisać newsów :ASD. Nie no tak poważnie to bardzo fajnie, zaskakujące że tutaj się coś o ra3 ukazało?, btw czuje się pokrzywdzony iż nie zostałem wymieniony jak stworzyciel tej ligi, bo włożyłem równy a może nawet większy wkład pracy od zgredka :) ale gj mu i sobie:D
#736392
sYnth|Bubu | 2007-03-11 18:27:16 +0100
Gad dopiero trzeci :D
#736398
THRAWN | 2007-03-12 01:05:21 +0100
jak zwykle... :PPPPPPPP
#736406
GaD | 2007-03-12 07:23:16 +0100
ej japa ;dddd
#736407
O]]]satan | 2007-03-12 09:04:06 +0100
666 3 miejsce ok. ze skladu ktory gral mapy znala 1 osoba :SAD
#736408
uciu | 2007-03-12 09:24:58 +0100
a my wygraliśmy z 666 i co? i tak oni awansowali ;p
#736409
m1ru | 2007-03-12 10:34:08 +0100
w finale pocieszenia ich wspomoglem bo ma sie ten styl ...
#736410
MateoMartinezz | 2007-03-14 11:23:57 +0100
są demka z meczy? Dajcie
#736441
zgr3dek | 2007-03-15 13:48:42 +0100
uciek dobra robota ;P
#736453
Zaloguj się by dodać komentarz.