ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Polska - Austria

śro, 11 czerwiec 2008 22:46:01 | Autor: szaq | Inne

Niedawno mój kolega mov9k pisał o jakże ważnym wydarzeniu, jakim niewątpliwie był mecz naszej reprezentacji z reprezentacją sąsiadów z zachodu - Niemiec . Niestety historia jak to historia lubi się powtarzać. Mecz przegraliśmy 0:2 ale jakby nie było to 'Polacy' nam te bramki strzelili, bardziej dokładnie to jeden z nich i to po asyście drugiego. Marne to pocieszenie ale zawsze coś.

Teraz czekają nas dwa mecze, można powiedzieć mecze o wszystko. Już jutro gramy z Austrią, którą co prawda pokonaliśmy w ostatnich dwóch spotkaniach el. MŚ, ale teraz grają oni u siebie więc sytuacja może nie być tak łatwa. W historii graliśmy z Austrią 7 razy z czego 4 spotkania skończyły się naszym zwycięstwem (3 należały do Austriaków). Trzymajcie jutro kciuki bo nasi naprawdę muszą się postarać.
Polska vs Austria

12.06.2008, godzina 20:45

GTV: Polsat i Polsat Sport Extra

Moja osobista uwaga - męczy mnie ta 'Polskość' na pokaz. Działa to wręcz odwrotnie - opisy na gadu z flagą, albo na profilach społecznościowych dodawanie zdjęć flagi polskiej itp - po prostu zaopatrzcie się w piwo tudzież colę i dopingujcie naszym reprezentantom sercem. Oni nie wchodzą na naszą-klasę tuż przed wyjściem na murawę i w żaden sposób im w/w flagi w profilach nie ułatwiają sprawy!

Najlepiej to wyjdźcie do w miarę pozytywnego lokalu gdzie można spotkać normalnych kibiców, pomalujcie sobie twarze i przyodziejcie barwy narodowe a do tego 'zatrzyjcie' gardło na okrzykach. Takiego kibicowania Wam życzę i wielkich emocji jutrzejszego wieczoru.

shiv | 2008-06-11 22:55:37 +0200

was powalilo z tymi newsami o pilce noznej? jak kazdy kibicuje naszym ale bez przesady, to onet.pl czy portal o E

enjoy | 2008-06-11 23:00:20 +0200

"W historii graliśmy z Austrią 7 razy z czego 4 zwycięstwa skończyły się naszym zwycięstwem (3 należały do Austriaków). Trzymajcie jutro kciuki bo nasi naprawdę muszą się postarać."

  • daruje sobie moze komentowanie stylistyki ;) ale jakie to ma znaczenie kto ile razy wygral w calej historii - lata leca, sklady sie calkowicie zmieniaja - liczy sie wiec tylko najnowsza historia, a najnowsza historia jest taka, ze austria jest 60 miejsc nizej w rankingu fifa (tak cos przynajmniej slyszalem lewym uchem w radiu), wiec nie zamierzam trzymac zadnych kciukow - nasi maja to wygrac z palcem w d., a jak nie tzn ze sa do niczego i niech spier****** na drzewo w bierki grac...tak czy siak nie zamierzam w ogole ogladac tego meczu, bo jego poziom niewatpliwie bedzie zbyt niski zeby tracic czas i nerwy

Deo | 2008-06-11 23:02:30 +0200

nie zbesztajcie mnie ale zremisujemy 0:0 / 1:1 lub przegramy 1:2 imo

szaq | 2008-06-11 23:08:48 +0200

enjoy zaprzeczasz sam sobie, mówisz o statystykach a sam przytaczasz liczby - to była ciekawostka z mojej strony :) a to ze są 60 miejsc za nami... cóż, ja słyszałem ze są 80 miejsc za Chorwacją a mimo to nie powstrzymało ich to od bardzo dobrej i wyrównanej gry...

shiv - jak mogłeś, napisałem pierwszego newsa od ... ohohohohhohooo... a Ty taki koment! FOCH po całej linie =)

to jest tylko piłka i liczby mają małe znaczenie

sab | 2008-06-11 23:17:46 +0200

shiv od jakiegoś czasu mieszka w Danzig i już zatruli mu umysł. Oni tam czekają na mecz o 18 z Chorwacją :-)

yac | 2008-06-11 23:28:01 +0200

skonczcie tu pisac o pilce noznej

kaliberr44 | 2008-06-12 01:05:59 +0200

A kiedy gra Pol.A ze SE w NC?

Irae | 2008-06-12 08:49:56 +0200

news na nabicie komentów, lol... :/

eng | 2008-06-12 09:22:06 +0200

Adam Ledwoń popełnił wczoraj samobójstwo a miałbyć ekspertem na tym meczu, God damn it! Pamietam jego piekna bramke w meczu z bodaj Gruzja, mial dopiero 34 lata :/

Niestety Ci co nie lubia sportu beda musieli sie kapke przyzwyczajac bo za 4 lata u nas bedzie 4 razy taki szum co teraz odnosnie pilki.

shiv | 2008-06-12 09:41:29 +0200

a popatrzalem pozniej kto napisal newsa szaq :D co nie zmienia faktu ze podtrzymuje to co napisalem :D

Irae | 2008-06-12 09:54:09 +0200

sab byłem w danzig kiedyś, piękne miasto, moja matka tam rozpoczynała przyjaźń danzig - siedlce (PL)

srakal1ty | 2008-06-12 10:08:36 +0200

Polska musi wygrać 2:0 bo inaczej nie dostanę dodatkowego punktu z egzaminu z architektury :o

Ale o co chosi? Koleś dał nam na początku jedno pytanie wolne - 'dlaczego chmury suną po niebie?' A przy końcu dał nam dodatkową szansę na punkta - 'jaki będzie wynik meczu Polska - Austria?' :P Jak tym razem mnie zawiodą to już więcej nie oglądam meczów z ich udziałem :P

shiv | 2008-06-12 12:28:34 +0200

sab pitolisz farmazony xD

yac | 2008-06-12 12:50:14 +0200

eng, 4x wiekszy szum bedzie, bo beda zmieniac co chwile komisje sledcza odnosnie afer

Gravatar

Fabian | 2008-06-12 14:30:02 +0200

news na pokaz? :d

[lucas] | 2008-06-12 14:38:04 +0200

Będzie powtórka jak z Niemcami;)

eng | 2008-06-12 14:40:57 +0200

Idz bo wpierdol tu zbierzesz w czacharox'a i sie skonczy :)

opos.brutal | 2008-06-12 16:41:53 +0200

go go go Austria !!!

dec | 2008-06-12 18:49:38 +0200

pogram se w q3 jak ten caly mecz pojdzie. :):)
wszedzie pierdola o tej pilce noznej, a o Robercie jak wygral GP w kanadzie prawie nic, w dodatku Polacy przegrali

Garbol | 2008-06-12 19:59:04 +0200

mysle ze lipa i juz szans nei mamy...
chorwacja wygrala z niemcami...
wiec nawet jak wygramy teraz oba meczy to i tak nei wyjdziemy jak niemcy wygraja z austria)

Xhaq | 2008-06-12 20:00:04 +0200

a bedzie gtv? xD

fejk. | 2008-06-12 21:54:55 +0200

1-0 :D

move | 2008-06-12 22:43:31 +0200

Skandal! Sędziowie decydują o wynikach, a nie gra. Drugi raz zostaliśmy pokrzywdzeni, a niby angielscy sędziowie są najlepsi na świecie... Ten mecz zweryfikował prawdziwość tej tezy, na ich niekorzyść.

Cyriakus | 2008-06-12 22:44:15 +0200

noichuuuj!!
SKANDAL! Sędzia przekupiony na bank! ;--(

kos | 2008-06-12 22:45:22 +0200

SĘDZIA @#$%!

pablo | 2008-06-12 22:46:49 +0200

No niestety mov9k ale sędzia się nie pomylił. Takie coś można odgwizdać i akurat w tym wypadku było odgwizdane.

fejk. | 2008-06-12 22:47:35 +0200

sedzia pod biurko !

pu1 | 2008-06-12 22:48:05 +0200

dlatego wole w kłejka grać... jebane gowno.. stsy nie wchodza przez to.. zasrańcy.. jebane świnie.. @#$% nie wierze...
wp chłopaki

move | 2008-06-12 22:55:12 +0200

pablo: Ile takich fauli było w całym meczu? Czy sędzia był konsekwentny dyktując za każdym razem karnego? Odpowiedz sobie na parę pytań i porównaj sędziowanie dla Austriaków do sędziowania dla Polaków. Kilkanaście sekund wcześniej faulował tleniony blondyn z Austrii - naszego obrońcę i co? Bez echa przeszło, a powinien dostać kartkę za niesportowe zachowanie! W dodatku Lewandowski z nurkiem, którego rzekomo powalił w ogóle nie mieli szans dojścia do piłki i założę się o wszystko co mam, że w takiej samej sytuacji w Premiership, szanowny sędzia Webb, nie podyktowałby karnego, tylko spojrzał z politowaniem na gracza, który stara się takie coś wymusić w podobny sposób.

SKANDAL.

enjoy | 2008-06-12 22:56:52 +0200

pablo jasne ze mozna, ale takie cuda to sa przy kazdym rogu, wiec nie ma watpliwosci ze byl to przekrecik na korzysc gospodarzy...co dobrze wrozy na przyszlosc, bo znajac rozmiary korupcji w tym kraju jestem pewien ze za 4 lata polska bedzie w finale ;)

[M]aniek | 2008-06-12 23:04:10 +0200

Jeśli wygramy z Chorwacją to będzie można wtedy żałować :)

pablo | 2008-06-12 23:08:37 +0200

Nie nie, nie możesz porównać Premiership do mistrzostw europy czy nawet innej ligi :) W Premiership nie odgwizduję się nawet nieco ostrzejszych wślizgów, do tego są przyzwyczajeni piłkarze, kibice i sędziowie. Jeśli chodzi o samo sędziowanie w tym meczu muszę szczerze powiedzieć że źle nie sędziował, zdarzały się błędy, jednak i w tą i w tą stronę. I blondynek i Bąk mieli szczęście że nie dostali po kartce, chociaż pedzio zaczął. Kartek nie było ale było upomnienie za co chwilę później za te samo gówno niestety karny. Zauważcie też że po tej popychance Bąka sędzia mówił coś do Lewandowskiego, pewnie coś głupio wyskoczył i sędzia go pomylił z Bąkiem bo nie widziałem by coś mówił do niego.

nergal | 2008-06-12 23:46:36 +0200

normalka:D dla mnie zawody trwaja bo zawsze kibicuje niemcom
pozdro 600!:)

aiken | 2008-06-12 23:50:54 +0200

wiadomo kiedy final NC? :P

Irae | 2008-06-13 00:17:01 +0200

panowie głowa do góry za 4 lata znowu mamy szansę :DSA

move | 2008-06-13 01:13:27 +0200

finał nc 19.06

move | 2008-06-13 01:19:18 +0200

btw, pablo oto cytat Pana Ryszki - raczej nie muszę tłumaczyć kto to? "Rzut karny dla Austrii w 92 min był bardzo problematyczny. Myślę, że wielu europejskiech arbitrów nie zdecydowałoby się na podyktowanie jedenastki w tej sytuacji. Howard Webb się zdecydował i zaskoczyło mnie to, bo przecież jest Anglikiem i na co dzień prowadzi mecze Premier League, która słynie z twardej gry i przepychanek w polu karnym. W Anglii sędziowie często puszczają takie sytuacje."

eng | 2008-06-13 04:56:43 +0200

Webb dostalby banicje conajmniej na rok od zwiazku sedziow Premier League w Angli za takie zlodziejstwo. Nikt obecnie w Europie ani na swiecie w powaznych ligach i mistrzostwach nie dyktuje karnych za cos takiego. Dziwi mnie, ze sedzia tej rangi podpalil sie w zwiazku z decyzja dla gospodarzy.

Szkoda, ze nie padla wczesniej 2 bramka dla naszych, nie bylo by teraz problemu.

pablo | 2008-06-13 08:41:13 +0200

mov9k no i co? Przecież to samo napisałem. Takie coś można odgwizdać ale nie trzeba, a to że sędzia przeważnie gwiżdże sobie w Angielskiej lidze to nie ma z tym nic wspólnego. To są mistrzostwa europy i powiedział bym że całkiem inny styl sędziowania, wcale bym się też nie dziwił gdyby zwrócono uwage sędziom by np częściej gwizdać za ciągnięcie koszulki. Podobnie było przecież chyba na mistrzostwach w Niemczech gdzie sędziowie mieli ostrzej karać tych którzy nieco się rozpychają łokciami na wysokości głowy przeciwnika.
"W Anglii sędziowie często puszczają takie sytuacje." - My akurat mieliśmy tego pecha że nie puścił i tyle.
Aha żeby nie było że ja jestem za karnym. Bronie tylko sędziego który błędu nie popełnił i tyle bo gdybyśmy wygrali to sędzia byłby zajebisty a teraz wszyscy sie obrażają. Ktoś tu nie potrafi przegrywać. Nie zapominajmy też że przeważnie to liniowy by takiej brami jaką strzeliliśmy też nie uznał.

eng ta 2 bramka musiała paść. Ja nie rozumiem jak po drugim meczu w grupie przy stanie 3pkt i różnicy bramek 1:2 można się bronić i grać tak defensywnie. przecież Austriacy byli wykończeni po naszej bramce i ten ich stan trwał praktycznie do samego końca, aż sie prosi by nieco ich pogonić i nadrobić straty. Nie oszukujmy sie ale z Chorwacja na więcej niż 1 gola nie mieli by szans. Oczywiście teraz wygrają.

Gravatar

Wolfxx | 2008-06-13 09:30:24 +0200

jedno wielkie scierwo i tyle z tym meczem, jedno wielkie przekupstwo i to widac ewidentnie, bedzie teraz niezla zadyma

nergal | 2008-06-13 09:41:58 +0200

jaka zadyma??:)

Gravatar

dzedzester | 2008-06-13 10:10:14 +0200

Panowie, panowie...ale o jakim skandalu mowimy? - skandaliczna to byla gra Polakow, skandaliczny byl tez gol z wyraznego spalonego, skandaliczna byla rowniez nieumiejetnosc strzelenia przez Austriakow nam ze 3 goli w pierwszej czesci meczu...nie wiem jak Wy - ale ja ogladam mistrzostwa i ogolnie piłke bardzo regularnie...i wiem, ze wczoraj spotkaly sie 2 najslabsze druzyny turnieju....sedzia? - pomogl Polsce, oddal Austri...de facto uwazam, ze remis jest sprawiedliwym wynikiem, mowi sie, ze gralismy lepiej cala 2 polowe...byc moze...ale takiego "dymu" co oni nam zgotowali w 30 min...my nie potrafilismy w 90..GG:)

raZox | 2008-06-13 11:12:24 +0200

dzedzester jakbys ogladal mecz, a przynajmniej dokladna analize komputerowa po meczu, to bys wiedzial, ze spalonego nie bylo :)

a to gry polakow to sie mozesz przyczepic, ale tylko przez pierwsze 20min , wylaczajac wg pilkarza meczu Boruca !

srakal1ty | 2008-06-13 12:05:52 +0200

dzedzester ma rację

razox - ale skumaj człowieku, że sędzia w trakcie meczu nie ma tych powtórek, nie ma komputerowego systemu NASA do sprawdzania czy przypadkiem koszulka Rogera nie była milimetr przed ostatnim obrońcą, itp. Zresztą całe to gadanie jest bez sensu, dzedzester dobrze to ujął - spotkały się 2 najsłabsze drużyny Euro i dobrze, że odpadną tak wcześnie i nie będą katować nas swą grą w 1/8

eng | 2008-06-13 14:13:20 +0200

@ dzecostam

W tych 30 minutach jedna sytuacja sam na sam byla ze spalonego. Znowu blad sedziego.

@ demon.
Sedzia posiada sluchawke oraz mikrofon i caly czas sie komunikuje z bocznymi i prawdopodobnie z technicznym rowniez.
Dla mnie ten sedzia zrobil skandaliczne zawody. Mniejsza juz o poziom gry.

Ide obejrzec to juz na spokojnie.

Gravatar

luzio | 2008-06-13 14:44:57 +0200

Całkowicie zgadzam sie z dzedzesterem. Wstyd i chanba to bylo to co grali Polacy szczegolnie w 1 polowie. Jedynie fart i Boruc uratowal nas przed blamazem bo ze stanu 3-0 lub 2-0 to bysmy juz nie wyszli. Ogolnie wystep naszych to 1 wielka katastrofa. Zarowno pod wzgledem gry ja i przygotowania fizycznego Austryjacy przy naszych to byli demoni szybkosci i techniczni mistrzowie a to niby Polacy byli faworytami i jak to Kolton mowil ze Austria jest pilkarsko uboga (smiech) To nie sedzia nas ukaral karnym z kapelusza tylko nasi sa sami sobie winni ze na mistrzostwach obrony to nawet do sita porownac nie mozna (Jop owned wszystich)

move | 2008-06-13 16:13:55 +0200

"Howard why? For money!"

raZox | 2008-06-13 22:45:27 +0200

moze i systemow NASA nie ma, ale to nie znaczy, ze nadal po meczu kiedy juz wiadomo czy byl czy nie byl, mozna nadal nawijaz takie farmazony. Nie bylo ani spalonego ani faulu i tyle w tym temacie, nie chce mi sie dyskutowac bo to bez sensu

srakal1ty | 2008-06-14 00:15:47 +0200

Może i nie było, ale jakbyś nie zauważył jest już po herbacie i żadne tam 'zbieramy ziomów i jedziemy @#$%ć Webba' nic nie zmieni. Ani durne petycje o powtórzenie meczu, którymi można się podetrzeć, ani Wasze stękanie ani cała ta głupia nagonka na sędziego. Dlaczego nikt nie ukatrupi Smolarka, który zrobił sobie z Euro wakacje? Albo Jopa, którego przeciwnicy mijali jak tyczkę? Dlaczego zawsze znajdzie się coś lub ktoś, kto odwróci uwagę od najbardziej oczywistej rzeczy, czyli NOSKILLA NASZEJ 'REPREZENTACJI"? A nagonka na Webba tylko potwierdza jak popierdolonym narodem jesteśmy. Polska gola

sYnth|Bubu | 2008-06-14 00:19:31 +0200

No jasne jeszcze mi powiesz ze spalonego nie bylo :-D To chyba jakas nowa definicja wyszla :)
1:1 w bledach=1:1 na boisku.

raZox | 2008-06-14 11:11:46 +0200

ponad 30 razy leo ogladal powtorki niby faulu i niby spalonego i powiedzial jasno "jezeli sedzia uwaza, ze byl faul to sie pomylil, a jezeli uwaza, ze byl spalony to pomylil sie 2 razy" ty pewnie tez to masz czarno na bialym i uwazasz, ze byl spalony :P

to tez bym prosil te powtorki, obejrze sobie rownie wiele razy, ale widzialem analize po meczu tej sytuacji i w momencie podania spalonego nie bylo. Juz wiecej nic nie pisze :)

eng | 2008-06-14 12:25:39 +0200

Oceniajac na chlodno to gdyby nie bledy sedziego i A. Boruc - Austria wygrywa 3:0 :o

sYnth|Bubu | 2008-06-14 12:38:02 +0200

click
No faktycznie jaki tam spalony, raptem ponad pol metra :)

move | 2008-06-14 15:28:26 +0200

pic na wodę fotomontaż :DDDDDDDDDDDDD

Vymmiatacz | 2008-06-14 15:34:47 +0200

Nieśmiało przypominam ludkom, że to jest portal o kłejku, nie o piłce kopanej :/

move | 2008-06-14 16:30:58 +0200

offtopic, a portal skupia głównie płeć męską, która przeważnie interesuje się piłką.

shiv | 2008-06-16 11:40:59 +0200

to od tego jest forum, jest tam subforum sport gdzie jak widze jest temat euro 2008 i tam mozna podyskutowac =o

move | 2008-06-16 12:05:47 +0200

Ile masz tam wpisów odnośnie meczów Polski? Wiele osób nie korzysta z forum, stąd wydarzenia najważniejsze są tutaj.

pablo | 2008-06-16 12:40:38 +0200

Przecież nikt Wam nie każe czytać news'ów które Was nie interesują.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63