ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Polska vs Francja

pią, 17 grudzień 2004 20:19:31 | Autor: Mav_8217 | Quake 3 Arena

Dziś na godzinę 19 planowany był mecz w ramach Clan Base Nations Cup VII pomiędzy reprezentacjami Polski oraz Francji. Mecz, chociaż nieco opóźniony non-stop obserwowany był przez ok. 80 osób z których większość to oczywiście kibice znad Wisły.

Składy przedstawiały się następująco:

Polska: syn, zik, creepy oraz mar1o

Francja: appleseed, linkin, taz oraz WhYLf

Wybór map nie był dla nikogo większą niespodzianką. Naszym typem była q3dm14tmp z kolei Francuzi wybrali cpm4.

74:106 @ q3dm14tmp


Początek był zdecydowanie dla Francuzów. Pomimo podziału powerupów Francuzi objęli kilkufragową przewagę. Na mapie wprost szalał appleseed, który w pewnym momencie z netem +9 wzbudzał spory postrach! Podopieczni Ognosa jednak systematycznie odrabiali stratę i już od około 5 minuty mieliśmy remis a nawet 2-3 fragową przewagę. Nie można natomiast nas pochwalić za dopilnowanie power-up'ów, bo duża ich większość była dla nas stracona. Przez to w 11 minucie straciliśmy prowadzenie a to co się działo po minucie 15-tej pragnę pominąć milczeniem, ponieważ wyglądało to tak, jakby naszym reprezentantom zabrakło motywacji do gry. Ostateczny wynik, to: 74:106 dla Francji.

105 : 108 @ cpm4


Wszyscy wiedzieli, że ten mecz nie będzie należał do najłatwiejszych. Francuzi jak dotąd cpm4 traktowali jako swojego pewniaka. I niestety, początek był bardzo podobny! Dwa pierwsze quady padły łupem Francuzów i objęli oni sporą, bo około 10-fragową przewagę. Czas mijał, ale nic nie wskazywało na poprawę sytuacji. Dopiero w 10-tej minucie crp zdołał podnieść pierwszego quada i przewaga lekko zmalała. Widać przestraszyło to naszych oponentów, bo w 11 minucie przy stanie 58:56 dla Francji linkin wykorzystał timeout. Thefou zmienił linkina i... Poskutkowało! Quada podniósł appleseed, który z powrotem zaczął grać jak z nut. Nasi zdołali jeszcze obudzić się w porę. na 3-4 minuty do końca zdołaliśmy uczknąć 2 power-up'y i objąć małą przewagę, ale... ostatni padł ofiarą WhYLf'a, który w ostatniej minucie z okrzykiem Vive la France ustalił wynik meczu na 105:108.

Reasumując: Zasłużyliśmy sobie na taki wynik przegrywając w takim stylu na q3dm14tmp. Nie mogliśmy przecież w taki sposób oddać naszej mapy. Potem po takiej porażce najgorsze co może się stać, to stracić sporo na początku 2-giej potyczki. Pokazaliśmy pazurki pod koniec cpm4, ale przesądziły power-upy.

Ostateczny wynik
Polska 0 : 2 Francja

mortez | 2004-12-17 20:22:47 +0100

gg chopaki... szczegolnie na cpm4... bylo tak blisko:((

Mav_8217 | 2004-12-17 20:29:10 +0100

Wielka szkoda... W szczególności tej ostatniej minuty na CPM4, bo rzeczywiście szansa była. Ale mówiąc szczerze - zagraliśmy to na co sobie zasłużyliśmy. Czyli tylko dość bliski wynik na ostatniej mapie. Stać nas na więcej, ale cóż...

t5-syn | 2004-12-17 20:41:09 +0100

moja wina . spieprzylem

gr. | 2004-12-17 20:58:56 +0100

dobry news fajnie jesli nadal bedziesz takim tempem pisal

k3m | 2004-12-17 21:05:19 +0100

GJ Nasi & Mav9lity !

szłem | 2004-12-17 21:06:28 +0100

PFFF

Pionier | 2004-12-17 21:11:24 +0100

syn nie przejmoj sie ja tam obstawiam ze zjebal crp:> a tak serio to jednak francja to jak by nie patrzec lepszy przeciwnik...

Gravatar

edix | 2004-12-17 21:11:45 +0100

dolina : [

lidek | 2004-12-17 21:20:04 +0100

tak na przestrzeni trzech sezonow jakie tp gra w cb to jedyne co zaobserwowalem to to ze albo 99 procent grajacych znalazlo sie w tp przez pomylke albo jeden czlowiek (niewazne kto) jest lamerem i przez niego tp przegrywa mecze ktore moznaby wygrac....a moze good but not enought ?

akk0 | 2004-12-17 21:23:21 +0100

co wy piepszycie? na takiego przeciwnika, jakim jest Francja to zagraliśmy bardzo dobrze! Szkoda tej cpm4, ale widać, że forma Francuzów jest denna, albo Polacy rosną w siłę! oby to 2 GG TP

Mav_8217 | 2004-12-17 21:26:46 +0100

"GJ Nasi & Mav9lity !"

Czyli do dupy? =)

marm4n | 2004-12-17 21:29:19 +0100

lid wqrwia mnie twoje podejscie, wszystko ci nie pasi wiec albo napisz kto i co i ze jestes taki pro by grac w tp albo nie pisz takich glopot.

Pionier | 2004-12-17 21:33:51 +0100

marman np. eq nie powinien sie tam znalesc. wiec w sumie nie pisze tak bez sensu...

cocaine | 2004-12-17 21:34:22 +0100

gg tp :) i tak wygramy więc pff :P

szłem | 2004-12-17 21:54:02 +0100

poka screeny

Gravatar

scar | 2004-12-17 21:57:16 +0100

pokazcie psychicowi screeny bo chce zobaczyc kto zakonczyl z dodatnim netem :DDDDDDDDDDD

Mav_8217 | 2004-12-17 22:06:25 +0100

Cholera, nie mam gdzie wrzucić :

eng | 2004-12-17 22:16:22 +0100

kertalowy- wiekszosc ludzi jakich znam uwaza ze eq nie powinien grac w tp ale to jest ich zdanie przeciez, nie badz smieszny :)

ukojenie | 2004-12-17 22:41:16 +0100

narod wam wybacza

Gravatar

ren0x_pl | 2004-12-17 22:53:35 +0100

a tak wszyscy mowili "z francja nie bedzie trudno wyagrac itp..."

Mav_8217 | 2004-12-17 23:15:54 +0100

Scr dodane. Przepraszam, że 2 godziny za późno ;)

ATi | 2004-12-17 23:45:24 +0100

ping -.-

edit :

eee syn zakompleksiony :DDD

edit2 :

mav9lity atakuje ;q

t5-syn | 2004-12-18 00:34:02 +0100

e mi sie cos zwalilo i sie uzeram z kompem a przy okazji psuje tdma druzyny -.- i sie wkurwiam bo $$$$ w kompa wlozylem a mam 80 fps co chwile ;-o

lidek | 2004-12-18 00:42:22 +0100

nie badzmy minimalistami like slow-motion marnym4n:DDDD

Pionier | 2004-12-18 00:55:05 +0100

i co cieszysz sie debilu ze potrafisz usuwac komentaze?

davep | 2004-12-18 01:00:04 +0100

eke widac ze sie usmiechnales do flesza na pierwszej fotce :-)

Mav_8217 | 2004-12-18 01:56:07 +0100

Kto usuwa komenty pod tym newsem? Ej jeśli coś to proszę o to, żebym ja tu mógł zachować jakiś względny porządek a sam zapewniam, że nie będe się wpierdalał innym redaktorom. Net’a mam non-stop i o to, że czegoś nie dopilnuje się nie martwcie.

Sorry za język, ale trochę mnie to przed snem wpieniło.

Sh1eldeR | 2004-12-18 03:53:42 +0100

nie "quad’a" a "quada"

nie "spowrotem" a "z powrotem"

Zaskakujaco pozytywna postawa tp na cpm4 - nic nie wskazywalo na to, ze nasi beda tam tak zaciekle walczyc. A jednak! gg!

Francuzi natomiast sa teraz slabi, ale patrzac na to w ten sposob to wszystkie potegi TDMowe sa slabsze niz kiedys - rowniez Szwecja (ich squad, nc), czy Niemcy. Konkurencja maleje...

dinhkertal | 2004-12-18 08:49:22 +0100

eng faktycznie eq po dojściu do tp dostał słabej formy, nie prezentuje poziomu godnego tp ale też i nie gra. Powód to w dużej mierze lagi (jak ma ustawioneg teamspeaka to momentalnie kiepsko mu się gra za granicą :) oraz troche mniej czasu(uczelnia). Natomiast nie kumam tekstów typu: creepy zjebał. Pokaż mi pjonjerku mecz wcześniejszy gdzie miał net mniejszy niż -5 i pokaż mi mecze w których dzięki crp zapewne wygraliśmy. Tych drugich będzie więcej. Bo wiesz też sobie moge napisać: no bo wiecie wg. mnie to pionier i tak zje.bał. I to będzie miało taki sam sens jak tekst: że zje.bał crp. No offence dudes ale za porażke po pierwsze obwinia się team nie graczy. GG wszyscy!
p.s. syn nie łam się, wcale nie zwaliłeś meczu. GG TP, wychodzimy tym samym z grupy chyba na 3cim miejscu prawda?:)

MaS | 2004-12-18 09:34:01 +0100

gg TP ... mało brakowało na cpm4 :) ...

Gravatar

h00lsfanat1c | 2004-12-18 09:52:25 +0100

Cos syn’owi nowe lacze nie pomaga :>

akk0 | 2004-12-18 10:40:48 +0100

napewno equ dochodzac do tp bym w wysmienitej formie bo inaczej by go nawet kumple nie wzieli, a ze teraz ma troszke slabsza forme to nie znaczy ze nie moze grac w tp GG

Mav_8217 | 2004-12-18 10:45:23 +0100

shielder - świetny komentarz za który bardzo dziękuje!

Ale z naszą zaskakująco dobrą postawą na cpm4... Przypomina mi się mecz ctf’a pomiędzy PPP a QQ. PPP na 2-giej mapie dosłownie minutę do końca przegrywało 1:0. W ostatniej minucie w szalonym stylu donieśli aż 2 flagi i wygrali mecz 1:2. Nie zasłużyli sobie może? Mniejsza z tym! Na 3 mapie QQ musiało pokazać lwi pazur jeśli myślało o tytule zwycięzcy w najsłabszej dywizji (3, 4 czy tam 5-ta, też nie istotne). Natomiast PPP na ostatniej mapie bardzo szybko doniosło pierwszą flagę. I wtedy już zadziałała psychologia. Nasi po takiej przegranej niemieli prawa się podnieść jeśli na dodatek na kolejnej mapie szybko stracili tyle do oponentów.

Gravatar

den | 2004-12-18 10:47:18 +0100

tak patrze ze mar1o wcale wyśmienicie nie zagrał na cmp4, strasznie mały dmg miał :/ co on sie chował po kątach, czy jaki ch.. ?? :)))) może go brakowało w strategicznych miejscach na mapie, przez co większość quadów padała łupem przeciwników :|
tak czy owak, GG!

sYnth|Bubu | 2004-12-18 10:47:40 +0100

Aimowo jetsesmy na ich poziomie albo lepsi. Przegralismy taktycznie ( za wyjatkiem cpm4 bo mglo byc 109:108 dla nas czy poodobnie ) na dm14 jak mielismy jednego PU to gra byla bardzo wyrownana ale pozniej chyba 10 z rzedu PU nalezalo do Francji. Odskoczyli robiac fragi quadem lub bs a pozniej czasami po respach. Dopracowac obstawiania PU i Francja spokojnie do pojechania.

Den racja :|
dg cieniutki....

zoom | 2004-12-18 12:39:50 +0100

bubu ale co mecz piszecie to samo ze aimowo jestescie rowni ale taktycznie nie :-DDDDDD wiec pora to zmienic :-P bo ja nie pamietam zeby polska wygrala z kims lepszym niz biedne czechy czy slowacja

freak | 2004-12-18 13:11:20 +0100

no to masz niezłą sklerozę...

z1p | 2004-12-18 13:16:25 +0100

GG TP!! niezly meczyk na cmp4 :)

sYnth|Bubu | 2004-12-18 13:16:49 +0100

Heh zoom ja to pierwszy raz napisalem bo takie odczucie mialem po meczu :D
Jak PU rozkladaly sie po rowno to i wynik byl rowny.
Co do taktyki to wiadomo kto za nia odpowiada.

abort ra!

dinhkertal | 2004-12-18 13:50:25 +0100

ej @#$% z niemcami wygraliśmy... przez w/o :D
"Pionier ma 19 lat" -> ej @#$% kto taką famę puścił?:Q

Gravatar

.... | 2004-12-18 19:36:07 +0100

Za pare lat ich w koncu zjedziemy :) Duzo nie brauje :]

Pionier | 2004-12-19 05:09:54 +0100

kertal a co ma moj wiek do tego co pisze?

co do neta ponizej -5 to chodzby gra z francja na dm14 no i w dg to on tez nie blyszczy na tle teamu O.o to mamy juz 3 osoby ktore w tp grac nie powinny

ff/crp ,ff/equ, i ff/ognos O.o

dinhkertal | 2004-12-19 19:10:07 +0100

@#$% gościu komuna też była dobra bo wszyscy mieli pracę ! Bez kitu , przeczytaj jesio raz swoje posty w ramach pracy domowej i sie zobacz gdzie błędy robisz w rozumowaniu -> nie dziwne że Polacy są mistrzami absurdu :D Chyle czoła gościu,zauważ net -15 zika, niski dmg given maria na cpm4 czy net -8 syna na którejś tam mapie. Ale nie jestem na nich zły że tak zagrali, imho zagrali najlepiej jak potrafili i chwała im za to. W reprezentacji za to powinni grać bubu, pionier, psychic i gruby rysiek spod dziesiątki ( najlepszy skill w zbieraniu butelek:P)

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63