Polski rekord w wieży - 59 !!
sob, 08 marzec 2003 23:55:45 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena
Po czterech godzinach prób jednak udało się! Pobiliśmy rekord Portugalczyków w ustawianiu wieży z graczy. Wynosił on oficjalnie 54, nieoficjalnie 57 - polska ekipa dała radę ustawić oficjalnie 59 a nieoficjalnie 60/61!
Co tu można mówić - początki były ciężkie, zwłaszcza kiedy jeszcze na serwerze były włączone bronie. Po wielu trudach udało się je wyłączyć, więc w końcu gracze mogli się skoncentrować na zabawie a nie na piłowaniu innych. Kilka prób zakończonych niepowodzeniem, parę razy serwer nie przetrzymał natłoku wysyłanych informacji i kikował, ale w końcu się udało. Serwer był przez ostatnią godzinę pełen (64 graczy).
Myślę jednak że trza będzie popracować nad rekordem 63 przy nieco lepszej organizacji, ponieważ za parę dni pewnie usłyszymy o kolejnym rekordzie Portugalczyków lub kogoś innego.
Oki - udokumentowaliśmy wieżę złożoną z 59 graczy jeśli nie liczyć 60-tego leada który 'doczepił się' z boku. Na demie jest to liczenie numer 6 z 8 na nim przeprowadzonych. Po ósmym razie wieża padła, jednak wskutek raczej czynnika losowego niż zachowania któregoś z uczestników.
Wszystkim którzy wzięli udział w zabawie i potrafili ją docenić - wielkie dzięki. Podziękowania także dla adminów serwera BR - Macabry, Stabbera i Adixa którzy z oporami wprawdzie, ale w końcu zgodzili się zmienić ustawienia na bardziej rozsądne.
Poniżej zip zawierający dwa dema, screeny i informację w readme. Szczegóły właśnie w readme.
.:: Dema, screeny i info z zabawy
Lista graczy którzy stali w momencie gdy wieża miała wysokość 59, od samego dołu:
- [UVM]empire'h4, 2. god, 3. CalEB, 4. |WoA|Coijn, 5. Blacha, 6. sYnth.nikon, 7. foq, 8. Yackoo, 9. r9v.mag, 10. Kindybalek, 11. Shogun, 12. E-Takiproszek, 13. V!rus*PL, 14. [UVM]AcidRain, 15. b3im0, 16. Terror, 17. d1r3.cD, 18. Yaboll, 19. AlucarD, 20. DL*Alien, 21. Michael_Jackson, 22. ur!me.pl, 23. 303|Vampir123, 24. d3v!l, 25. kood, 26. g4n, 27. =BR=Ravage, 28. mst, 29. Arnold, 30. BADZIEWI, 31. Tomith, 32. b3im0, 33. [warrior], 34. Rogo, 35. o_o, 36. cod.solar, 37. aiken, 38. trele, 39. R.W.G, 40. 492|Y45Q, 41. rambiak, 42. Slepa Niania, 43. byq, 44. h'vTm, 45. b3im0, 46. wd.Reik, 47. PTC|Goly, 48. ac-S!Xt33n, 49. ac-B*E*S, 50. [UVM]RiCo, 51. shark, 52. *B!cIor*PL, 53. co1jn'53, 54. qlee_rD, 55. pro syn[r9v], 56. millo, 56a. lead - nie uwzględniony, 57. Requiem, 58. karAmba, 59. nieznany (bloody lub SzakaL).
Lead nie jest uwzględniony ponieważ doczepił się z boku. Ostatnią osobą wieży był bloody.cD lub SzakaL. Na spekcie byłem ja oraz sacret i jest to kompletna lista 64 graczy jacy znajdowali się na serwerze w tym momencie. Jak może zauważyliście np. b3im0 występuje na liście 3 razy, ale nie jest to chyba rzecz którą powinniśmy się przejmować. Gracz jest gracz.
Demo sacreta jest trudne w ocenie, ciężko jednoznacznie powiedzieć czy był taki moment że w wieży stanęło rzeczywiście 61 osób. Dlatego umawiamy się na razie, że oficjalnie jest to 59 graczy. Na koniec kilka screenów:








BRMacabre | 2003-03-08 23:58:22 +0100
swieta matko bolka i lolka 4,5 godziny
mozna to bylo zrobic w 10 min :)
#636202
Nikon | 2003-03-09 00:03:15 +0100
mozna bylo to zrobic szybciel ale przez pewien czas ustawienia serva byly z dupy :D i pisze to tutaj bo do poprzedniego newsa nikt juznie zajrzy co wy na to zeby za tydzien zrobic jeszcze raz i tym razem ustanowic dorzywotni rekord dla polski 63 graczy 1 spec ktory nagrywa demko robi screny i jak wszystko zrobi to robi stop demka i wlazi jako ostatni na wierze generalnie jest to do zrobienia ale trzeba ustawic porzadnie server i FLOODPROTECT JEST NAJWAZNIEJSZY + zajebiscie by wygladalo jak kazdy przed nikiem mial by POLAND np. POLAND.sYnth>nikon
#636205
]SharK[ | 2003-03-09 00:04:59 +0100
troche zamieszanka było i przez to że kogoś owsiki zaatakowały zaczoł się wiercić i tak padła wieża :
#636206
sYnth|Bubu | 2003-03-09 00:07:39 +0100
looooooooooooooooooooooooooooooool i to big qwa ale fajne :d
#636209
Requiem | 2003-03-09 00:07:51 +0100
za jakis czas dostarcze pare screenow + demka, bo niezle wyszly
#636210
ciastek | 2003-03-09 00:08:51 +0100
Ja tez bylem :PP
#636211
szaky | 2003-03-09 00:09:27 +0100
:)))) rekord jest :))))))))
#636212
ur!mepl | 2003-03-09 00:11:41 +0100
no wreszczie :)), ale qrde rzeznia byla ;) ale sie udalo ;D
gg for all :P i bijemy nastepny rekord :)
a moze jaks piramidke zbudujemy ?
jak polak chce - to potrafi ;)
#636213
skejwen | 2003-03-09 00:14:44 +0100
Ja proponuje pobic rekord budowy wiezy wysokosci 63 graczy... z tym ze na czas... :>
btw. szkoda ze nie moguem w tym uczestniczyc... musialem wyjsc z domku :(
#636214
sacret. | 2003-03-09 00:17:53 +0100
A ja mam demo ktore wlasnie wyslalem Rozzowi i na moim demie w naszej wieży stoi 60 osob a prze moment moge sie mylic, ale sprawdzalem to 2 razy i mam wrazenie ze stoi nawet 61! :)
#636215
szaky | 2003-03-09 00:24:31 +0100
to ile wkoncu nas stalo??? na serwie pisaliscie ze 61, teraz ze 59, to jak wkoncu??
#636216
devil_2 | 2003-03-09 00:25:47 +0100
Ale fajnie ja też tam byłem nawet siebie widze specjalnie tak stanołem krzywo aby było mnie widać model TAnkjr :) fajna zabawa ze server wytrzymał cud nad wisłą cud na Polską , teraz niech Portugalczycy sobie głowy nabijają ze Polacy też umieją :D
#636217
devil_2 | 2003-03-09 00:27:34 +0100
Pójdżmy na kompromis i powiedzmy ze było nas 63 :) niech barany z POrtugali się głowią:)
#636218
3st | 2003-03-09 00:28:06 +0100
ba i mnie tez tam nie moglo zabraknac :D
jak dobrze popatrzycie to taki maly punkcik nizej srodka wiezy to ja :D GG @LL :*
#636219
Logitech|kar | 2003-03-09 00:30:51 +0100
ciekawe ktory jestem.......57/58/59 ? :D
#636220
Requiem | 2003-03-09 00:31:22 +0100
Oto demo z 61 - 62 graczami na wieży (wyniki liczenia mozna zobaczyc pod koniec w konsoli)
requiemxf.republika.pl/polish_tower_08_03_2003_q3dm19_61-62_players_demo1_by_requiem.zip
#636221
ur!mepl | 2003-03-09 00:32:53 +0100
ej chlopaki nie uwierzycie:
ja stoje na majkelu dzeksonie (michel jackson) :PP
jeszcze raz gg dla wszystkich :D
chociaz poczatki nie byly obiecujace ;)
#636222
devil_2 | 2003-03-09 00:43:10 +0100
a ja stoje na Elvisie Presleyu :D
#636223
RZELKY | 2003-03-09 00:43:52 +0100
za tydzien dojdziemy do 63 !!
#636224
magic | 2003-03-09 00:55:10 +0100
Hurra, jest potwierdzone 60 osob na wiezy, teraz jeszcze analizujemy czy nie bylo 61..
#636225
Requiem | 2003-03-09 01:00:46 +0100
errata:
krótkie demko z koncowki budowania wiezy... znajduje się tam od 60 do 62 graczy (dokładnie nie wiem, bo rozne liczby sie pojawialy:)
requiemxf.republika.pl/polish_tower_08_03_2003_q3dm19_60-62_players_demo1_by_requiem.zip
#636226
Vieczy | 2003-03-09 01:11:23 +0100
Bylem tam :) (byq) Wiecej takich imprez towarzyskich :) Tego co stal na samym dole z deka pewnie banka boli, LOL.
#636227
Logitech*hMr | 2003-03-09 01:21:11 +0100
ja staŁem na dole :D, spoko sprawa. Dzieki za wspolna zabawe guys :)
#636228
Mattias | 2003-03-09 01:29:37 +0100
to moze jutro zrobimy rekord na q3dm17 ? :D
#636229
Requiem | 2003-03-09 01:31:09 +0100
jutro mam pranie... :D
#636230
Yaboll | 2003-03-09 01:39:18 +0100
Dobra to ja otwieram szampana i zapraszam wszystkich na babelki. PUFF oo wlasnie strzelil korek na stale wplosowujac sie w oko Slepej Niani.
#636231
Rozz | 2003-03-09 01:47:19 +0100
Req chyba nie dalo rady - jesli ty nagrywales to juz max mogloby na wiezy 61 bo jeszcze mnie i sacreta nie bylo. A na demie ciagle ktos sie paleta po mapie. Moze przed sekunde bylo 60, ale to slabe 60 jest.
A w ogole czemu wyscie nie mogli wskoczyc tam na ta sama gore ;))
#636232
Requiem | 2003-03-09 01:48:24 +0100
Rozz: nie dam glowy, bo nie moge przeliczyc:)) Ale zapewne masz racje:)
#636233
lidek | 2003-03-09 03:09:40 +0100
ej no bylem na samej gorze ale ktos mi tak spadl na glowe ze mnie posunelo w bok dlatego bylem na boku :D
no ale na wiezy bylem wiec powinno byc 60 osob :D
#636235
lidek | 2003-03-09 03:12:48 +0100
to pewnie requiem !!! :)
#636236
Rozz | 2003-03-09 03:41:02 +0100
Powysylalem gdzie sie dalo za granice, sprawdzcie rano serwisy.
#636237
Blacha | 2003-03-09 03:56:18 +0100
THX Rozz, ze zajales sie tym do konca! :)
#636238
Chaos | 2003-03-09 04:40:56 +0100
co niektóym to wiadac ciezko wejsc na góre .. zero poszanowania dla tych co byli na dole. btw .. a nie mozna tego nagrac tak ze stoi 63 graczy a potem ten co nagrywa staje i mamy 64 potem całosc mozna nagrac jeszcze z pova tego co stoi na samej górze tylko połączyc ssie przez gtv i zmienic kamere na followcamera (czy jak tam to sie zwie) to bedzie z pewnej odległosci i bedzie całosc widac... next time odpale q3 5 razy i tez sie tam dolacze .. PIĘCIOKROTNIE :D GL dla tych co grzecznie stali
#636239
Arnold | 2003-03-09 07:57:31 +0100
Zrobilismy to!! :)
A juz mialem chwile zwatpienia. Szkoda ze sie nie udalo 63 ,tak niewiele brakowalo. Jesli nastepnym razem ustawimy rekord to nikt nam go juz nie odbierze. Ale wierza wyglada imponujaco na screeenie :)
#636241
am3is | 2003-03-09 08:40:21 +0100
zajebi**** się cieszę , gratulacje dla uczestników
#636243
ejw*ramb!ak | 2003-03-09 08:59:05 +0100
...buahaha jak by nie paczał na poczatek budowania to bylo zajekurna fajnie :DDD zróbmy jeszcze raz , zróbmy jeszcze raz :PPP ...
#636245
ejw*ramb!ak | 2003-03-09 09:01:49 +0100
...buahaha gdyby nie paczał na paczatek budowania to bylo zajekurnafajnie :DDDD zróbmy jeszcze raz , zróbmy jeszcze raz :PPP ...
#636246
^M^ | 2003-03-09 09:06:17 +0100
Tylko dlaczego mnie wywalalo po 1sekundzie?! :[... @&%*(&^ punkbuster :|...
Aha jest juz news na: www.planetquake3.net. Zapraszam :]... GJ
#636247
t0mith | 2003-03-09 09:07:06 +0100
SIEMKA LUDZIE TO JA KTORY STAL NA 31 MIEJSCU OD DOLU SUPER SIE CZULEM NO CHYBA ZE TEN KOLO NEDEMNA ZACZAL SIKAC I JUZ BYLO PO ZABAWIE!!! ALE MASA ZE MAMY WRESZCIE TEN ZAPYZIALY RECORD I TERAZ MA BYC NAS GDZIES KOLO 70 A NIE 63 KURDE I PO JAKIEGO .... ONI USTAWIALI NA GORZE DRUGA WIEZE??????
#636248
kino | 2003-03-09 09:16:01 +0100
jestem w szoku :)
#636250
Razor | 2003-03-09 09:24:45 +0100
gratuluje :) Kiedy kolejna proba bicia rekordu? Zamierzam sie przylaczyc do jej bicia... :)
#636252
qw3rterro | 2003-03-09 10:27:19 +0100
kurwaaaa, a qw3rty, gl0wny organizator, glupek jeden nie mogl wejsc na server!!! :[[[... cala godzine probowalem
szkoda ze mnie nie bylo z wami... taka pamietna chwila... ale przy kolejnej probie moze bedzie inny serv... i jakos wejde... GJ all :DDD
#636254
kood | 2003-03-09 10:33:47 +0100
ehkm, bylo BMF|kood (pieprzone czarne tlo hehe), ale wybaczam i mysle, ze Polska wybaczy niejakiemu obywatelowi Aikenowi za calkiem mily i non-pro-playerski flood co skutkowalo zwiecha servera :>> Nikon, gdyby nie ty nie bylo mnie tam, sniiif.
#636257
vult | 2003-03-09 10:50:50 +0100
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja nie wytrzymałem i poszłem :( Chociaz sie czesze ze mogłem chociaz serwera poszukać :D gj
#636258
3st | 2003-03-09 11:01:31 +0100
ej @#$% ja tez tam bylem a mnie nie ma na liscie. stalem na arnoldzie, pozniej pod sYn'em, pozniej pod kood'em, nastepnie pod milio. no mala przesada - nie wyczytali mnie bo mialem czarny nick ? :/
#636259
ciastek | 2003-03-09 11:05:48 +0100
LoL! Ja tez bylem na liscie. Stalem obok sacreta na dole :D i jak mnie poprosiliscie, zebym poszedl do gory to poszedlem. Stalem do konca!!! I tristana tez widzialem, wiec dopiszcie nas.
#636260
StaryOrgowicz_515 | 2003-03-09 11:24:07 +0100
qlee : heeh dobrrze bylo tylko wiem ze napewno ciacho z tristem byli sam sie balem ze mnie nie dopiszecie ale fajnie sie robilo :P mielismy 62 tylko jakis debil poszedl i wszycy sie zrypali :[ ale nic gratuluje all :D
#636263
SAI4H | 2003-03-09 11:24:07 +0100
A mnie oczywiscie zabraklo, przez ping.. ;p
Dla wszystkich, ktorzy brali udzial - GJ niggas. :)
#636264
3st | 2003-03-09 11:27:33 +0100
no wlasnie ja chlopakow tez widzialem... ciastek na poczatku stal gdzies na samym dole wiec chyba mam potwierdzenie co ? do tego mam demka i screeny ! fuck kto to liczyl ?
#636265
ciastek | 2003-03-09 11:35:54 +0100
bylem tam 3-4 godziny i nawet mnie nie dopisali. BIG LOL
#636266
Mattias | 2003-03-09 11:37:45 +0100
teraz chlopaki trzeba zrobic z 63 :D
#636267
magic | 2003-03-09 11:44:14 +0100
kurcze no ale 60 stoi na wiezy na bank. nie liczac lead'a.. Przez doslownie ulamek sekundy bylo 61, ale trwalo to 1-2 sekundy. Jednakze 60 bylo!!
#636268
Vampir123 | 2003-03-09 12:07:42 +0100
Rozz dodaj mi |PL do nicka :P hehehe ;)
Co do wiezy jestem przekonany ze udalo by nam sie zorbic 63, a nawet 64, pomysl ze na koncu wskakuje ten co demko nagrywa jest good pomyslem :)
#636271
pawson | 2003-03-09 12:10:12 +0100
A więc gratulacje for all :)
Jest mi smutno troszku bo byłem tam z prawie 4 h z czego 1 h sie dolanczalem :/ :) lecz przy ostatecznym podejsciu mnie nie bylo :(
Jeszcze raz gratulacje !
#636272
nsx | 2003-03-09 12:15:59 +0100
cholerka, no jeszcze 4 osoby mogly sie upakowac :D ale i tak jest git!
good job
#636273
Gra | 2003-03-09 12:35:08 +0100
Gratulacje dla Polaków
#636275
aiken | 2003-03-09 12:38:41 +0100
pasowaloby doniesc na esr
#636276
kon1o-MATURA | 2003-03-09 12:51:04 +0100
jednym slowem była zajebista faza
#636279
Requiem | 2003-03-09 13:02:43 +0100
trzeba to powtorzyc na innej mapie:D
#636280
vult | 2003-03-09 13:16:11 +0100
moze cos1beta7 ????????????????? :>>>>>
#636283
S!Xt33n | 2003-03-09 13:30:26 +0100
zabawa byla przednia :x , ale musze przyznac ze sie rowno wq****em jak bylo 61 osob a tu nagle wierza poszla sie je*ac ! nastepnym razem na serq musza byc jakies floodprotecty i trzeba pamietac ze ukladamy jedna wierze a nie dwie :P
#636285
Requiem | 2003-03-09 13:52:45 +0100
piszcie na jakisch serwisach dali info o nas:))
#636286
b31m0 | 2003-03-09 14:19:03 +0100
NO KURNA GRATULUJE PANOWIE!!!! :DDDDD Mnie tam jest 3 :PPP Mam nadzieje że to nie jest uznawane jako jakis cheat czy cos ;) Komp to juz mi prawie spłonął przy trzecim uruchamianiu q3 :DDDD Ale było OK!!! Kiedy następny rekord? Jak nam pyknie 63 na wiezy to mamy DOŻYWOTNI REKORD!!!!! Nie zapomnijcie mnie powiadomić jak będziecie sie do tego zabier4ć :D GooD JoB PEOPLE! Jestem z Was doomny ;))
#636287
cOijN | 2003-03-09 14:26:31 +0100
hehe jakby ktos blyskotliwy zauwazyl to ja tez tam jestem 2 razy :p
2x q3 [512x384 r_mode 2] i ledwo to chodzilo ze 2 povem ledwo na wieze wskoczylem ;p
jeden to |WoA|cOijN [dzieki za niepoprawna pisownie mojego nicka :(]
a drugi co1jn'53 [o dziwo na 53 miejscu na wiezy!:DDD przypadek? szczesliwa liczba! :p]
jakby tak 32 osoby sie zebraly donbrze zorganizowani i kazdy 2 razy kuczy odpalil i stanol na wiezy to niebyloby takih problemow z organizacja :]
#636289
HaSu_Szlauf | 2003-03-09 14:37:24 +0100
bleh szkoda, że musiałem wyjechać :[
#636290
ognos | 2003-03-09 14:38:42 +0100
hmm w czym jest problem zeby zrobic wieze 64? :) przeciez ostatni z wiezy moze wejsc na speca przejechac po wszystkich, wejsc do gry i stanac na wiezy, i w tym czasie caly czas nagrywac :)
to by bylo na tyle z wiezami... :]
#636291
StaryOrgowicz_14 | 2003-03-09 14:51:40 +0100
KAWAL DOBREJ ROBOTY PANOWIE!!!!!
#636293
Rozz | 2003-03-09 15:08:49 +0100
Tristan i ciastek bez kitu was nie widzialem jak liczylem rekord. Byliscie wczesniej ale wtedy was nie widzialem, wiec nie napisalem.
Kood, faktycznie przez czarne tlo nie moglem rozgryzc klanu :)
Vampir masz juz dosc glupich znakow w ksywie :)
Coijn nie denerwuj mnie bardziej :P
#636297
semp2 | 2003-03-09 15:52:43 +0100
Rozz mnie tez chyba nie widziales :(((
#636299
Rozz | 2003-03-09 16:02:16 +0100
Nie no bez przesady. Przez serwer przetoczylo sie pewnie ponad 200 osob, ale W MOMENCIE kiedy liczylem wieze z 59 graczy stali w niej ci wymienieni. Dla innych nie byloby juz miejsca na serwerze po prostu. Moze akurat ciastka wywalilo, ty dales reconnect czy cos i was nie bylo.
#636300
semp2 | 2003-03-09 16:13:53 +0100
no mozliwe ,ze dalem reconnecta bo pamietam ,ze jak wszyscy krzyczeli ,ze REKORD NASZ! to mi sie w tym momencie komp zawiesil :( ale jak wrocilem to odrazu wskoczylem spowrotem na wieze. ale widzocznie za pozno ... szkoda bo jakbys troszke poczekal bylo by 60 osob w wiezy :P
#636302
3st | 2003-03-09 16:26:08 +0100
heh no ja bylem caly czas nawet jak krzyczeli REKORD NASZ, ale ja tez na poczatku kilka razy dawalem reconnect... no i ROZZ nie wtedy co trzeba zaczal liczyc, bo gdyby ze mna liczyl byloby 61-62 :D
PS. proponuje ustawic dwie wieze na dm17 albo na tej samej mapie zrobic ludzki most na tej dlugiej skoczni... lub ewentualnie pomiedzy dwoma czesciami platformy
GG :D
#636304
enjoy | 2003-03-09 16:43:48 +0100
elo zobaczcie moje demko pod tytulem fontanna :D nagrane podczas ustawiania wiezy :>
www.strony.wp.pl/wp/enj0y
#636306
Arnold | 2003-03-09 16:44:57 +0100
Faktycznie tristan stal nade mna ,zgadza sie. Pode mna byl mst.
#636307
3st | 2003-03-09 16:51:16 +0100
Arnold spox... sciagnalem oba demka jakie sie tutaj przewinely i na obu bylem bardzo czytelnie pokazany... ale luz... akurat jak bylo liczenie to mnie nie bylo najwyrazniej ;
#636308
Rozz | 2003-03-09 17:07:33 +0100
A moze zmieniles nick na BADZIEWI :)
#636309
semp2 | 2003-03-09 17:25:48 +0100
ogladalem demko i znalazlem sie (semp|cw) :D jestem nad
26. g4n i pod 28. =BR=Ravage.
#636310
]SharK[ | 2003-03-09 19:12:14 +0100
LOR 2 WIEŻE to ścierwo w porównaniu do tego co wczoraj dokonaliśmy !!!!!!!
#636323
nxs.rush | 2003-03-09 19:44:35 +0100
gratulacje wszystkim bioracym udzial w zabawie :) zaluje ze mnie tam nie bylo :(
#636325
cd.bloody | 2003-03-09 20:08:51 +0100
Ale pamiętajcie rekord jest nadal do pobicia wrrr. :) PS jakby wierza sie nie zawalila to by sie rekordu pobic nie dalo by by nylo max =]
#636330
3st | 2003-03-09 20:20:22 +0100
boshe ludzie... pisze sie WIEŻA przez Ż - niech niektorzy ida do szkoly zamiast grac w Q3 :D
#636333
cOijN | 2003-03-09 20:56:05 +0100
rozz ja cie nie denerwuje specjalnie, dziwi mnie jednak dyskryminacja!! inni maja nicki wpisane poprawnie bedzblednie- takie one sa a moj se skrociles i napisales z duzej litery... moze to moje widzimisie ale jak masz pisac tak to juz napisz wszystko z malej... zreszta to szczegol, ale itak czuje sie dyskryminowany. sam nigdy bym na to nie wpadl zeby komuc nicka przekrecic jakkolwiek gupi by byl :d
#636341
obni | 2003-03-10 09:51:31 +0100
tu o nas pisza
www.q3arena.com/
:P
#636413
Zaloguj się by dodać komentarz.