ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Q3 engine open source ?

czw, 05 sierpień 2004 10:32:45 | Autor: szaq | Quake 3 Arena

No więc jak w temacie. Otóż news nie jest "najświeższy", ale nie chciałem wrzucać jednego po drugim w odstępie 2 czy 3 godzin. Pewnie i tak się pojawią różne komenty w kierunku mojej osoby, ale co tam.
Wczoraj, co bardziej dociekliwi mogli znaleść na serwisie slashdot.org, krótką wypowiedź nikogo innego, jak samego Johna Carmack'a. Twórca naszego ukochanego softa odpowiedział na pytanie, zadawane już od dłuższego czasu, czyli: "Quake3 engine open-source? When?". Tak wyglądała odpowiedź:

"***By the end of the year. There are still a lot of higher priority things, but it is coming soon.
Hopefully punkbuster will keep the source release from having any negative impact on the player community."

John Carmack


Wedle zapowiedzi szefa [dzięki Mateo] stajni id software, kod źródłowy gry zostanie za darmo udostępniony już pod koniec tego roku. Oryginalną wypowiedź Carmack'a macie tutaj: slashdot ; bierzcie się za siebie i szykujcie nowe gry na silniku Q3, =].

Gravatar

_riper_ | 2004-08-05 10:49:38 +0200

eh Szakal sam chciales, bym to skomentowal ale szkoda mi slow na Ciebie :asd . Kurde to trzeba bedzie zrobic sobie samemu q4 zanim zrobi to raven-i spaprze cala robote:D

MateoMartinezz | 2004-08-05 11:31:10 +0200

jednego z braci? hehehehehehehehehhehehehe Adrian i John nie są braćmi - to tylko zbieżność nazwisk :D

bamc | 2004-08-05 11:44:50 +0200

zjebanie , nowe , lepsze zboty będą jak będzie kod źródłowy udostępniony :|

gr. | 2004-08-05 12:16:35 +0200

nie widze nic zlego w tym ze sie pisze jeden news pod drugim ja miewalem i 10 pod rzad newsow heheheh

MateoMartinezz | 2004-08-05 12:50:37 +0200

kod żródłowy już jest dostępny, tym że obecna zmiana wprowadza istotną zmianę - teraz będzie za free

szaq | 2004-08-05 12:54:30 +0200

Mateo a kto napisał, że oni są braćmi ?
Heheeee ... ale plama, dzięki, że mnie poprawiłeś - masz u mnie browara i może pada za promocyjną cenę ... =].

MateoMartinezz | 2004-08-05 13:11:38 +0200

jest kuliolrajt :D
browców nie pijam, pada mam (everglide giganta optical :])
Ale chętnie się spotkam przy splicie z kolą

Mav_8217 | 2004-08-05 14:26:21 +0200

"Hopefully punkbuster will keep the source release from having any negative impact on the player community."

Jush się boję :D

Pawuj | 2004-08-05 14:56:48 +0200

"No więc jak w temacie. Otóż news nie jest "najświeższy", ale nie chciałem wrzucać jednego po drugim w odstępie 2 czy 3 godzin. Pewnie i tak się pojawią różne komenty w kierunku mojej osoby, ale co tam."

Jak masz co pisac to pisz 10newsow po kolei tak zeby org caly czas byl w ruchu :>

fileex_ | 2004-08-05 18:36:42 +0200

a jak Bubu robił, bywało tak że w short news to tylko jego newsy były ;p

Gravatar

3rr0r | 2004-08-05 19:13:28 +0200

hehe a ja mam pytanie co to znaczy ta wypowiedz tego gosica? ;p bo na angielskim sie nie znam wiec nie wiem :D

Wr0|s0pEE | 2004-08-05 19:51:51 +0200

To sie zacznie :D

Yaboll | 2004-08-06 14:18:38 +0200

No i co ze open source....??
Jak i tak w licencji bedzie klauzula o tym, ze jedynie do wykorzystania NIE komerycjnego.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63