ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Q3 w TVN24 !

czw, 08 sierpień 2002 17:01:57 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Właśnie obejrzałem kawałek serwisu informacyjnego na TVN24 traktującego o grach komputerowych. Autorom głównie chodziło o zwrócenie uwagi na robiący karierę przemysł gier - porównano nawet budżety niektórych gier do budżetów produkcji z Hollywood. W reportażu q3 pojawił się aż dwa razy - a jakże mogłoby być inaczej! Pierwszy raz obok pana o nazwisku Jacek Goc, który wypowiadając się na temat gier miał za sobą monitor z włączonym głównym menu q3. Drugi raz, nieco później mogliśmy obejrzeć fragment z gry na ospdm5 i zobaczyć napis You Fragged [A]Linux! Jeżeli dobrze dostrzegłem, to pan Linux z klanu Assassins właśnie rozpoczął karierę na małym ekranie :) I zauważmy że skoro autor reportażu wybrał do pokazania osp i to nie z botami to musiał się znać na rzeczy. To dobrze wróży na przyszłość.

Oprawa reportażu była raczej standardowa - zobaczyłem jeszcze kilka innych gier w tle (jedną z nich był RTCW lub MOHAA), usłyszałęm krótki wykład z historii gier i starą jak świat dyskusję o uzależnieniach od komputera. Wypowiadał się nawet pan z Komputer Świata, który zachęcał do wychodzenia na spacer w przerwach między graniem. Była też migawka z Korei - niemal przecież stolicy progamingu, gdzie zwrócono uwagę na popularność tamtejszych gier multiplayer.

Ponoć dziś są 40 urodziny pierwszej gry, polegającej na strzelaniu do siebie dwoma statkami. Z moich wiadomości wynika jednak, że pierwsza gra polegała na odbijaniu piłeczki przez dwie barierki - komu wypadła - przegrywał.

Jestem bardzo zadowolony, że coraz częściej mówi się w Polsce o rosnącym znaczeniu gier. Bezpośrednich odwołań do esportu w reportażu nie było, ale jestem pewny że to jedynie kwestia czasu. No i najważniejsze - TVN nie gra w Kamper Strajka, tylko w Queja !

Gravatar

StaryOrgowicz_27 | 2002-08-08 17:18:10 +0200

hehe to pewnie byl ten vq3 :PP co w tvn pracuje :PP cos zadzialal tam :P

obni | 2002-08-08 17:57:16 +0200

kurde a ja niemam TVN24 :|

Gravatar

solid | 2002-08-08 17:59:01 +0200

w tv4 program chyba tilt , panna mowila cos o cgl3 i ze za tydzien powiedza cos wiecej na ten temat ....

ortho | 2002-08-08 18:10:32 +0200

to byl nomad z mojego klanu :/ :) gg nomad
P.S. licze ze teraz pojdziemy za ciosem i za wzorem iC i bedziemy sie nazywac mm*nick-tvn :)))))))

Rozz | 2002-08-08 18:19:09 +0200

No to na bank byl [a]linux - widzialem drugi raz :)

hust | 2002-08-08 18:52:29 +0200

tylko szkoda ze bylo "You Fragged [A]Linux!" a nie odwrotnie:)

kaeres | 2002-08-08 19:51:42 +0200

Ta gra w barjerki to sie nazywa PONG :)

l3zza_1 | 2002-08-08 19:54:28 +0200

hmm... spoko, też się cieszę że polacy corab więcej i coraz bardziej się przejmują grami. Ale z drugiej strony czy chcecie aby nasze dzieci chodziły do szkoły mając pod pachą notebooka ???. Bo ja takiego czegoś nie chcę i szczerze mówiąc nie popieram tego newsa. Nie mówię żeby w telewizji nie było reportarzy o grach, bo sam lubię takie cos oglądać ale widząc w telewizji 12 latka który zabija swoją babcię siekierą , no to już jest @#$% przesada z lekka .

Gravatar

StaryOrgowicz_264 | 2002-08-08 20:10:55 +0200

ale jebnal :D az mi sie srac zachcialo :P ide....

obni | 2002-08-08 20:26:43 +0200

:DDDDDD

White]Smurff | 2002-08-08 20:31:14 +0200

No to przecierz wiadomo, ze kajdy gra w queja a nie w durnego cs ;-)))

Gravatar

StaryOrgowicz_27 | 2002-08-08 20:42:04 +0200

CO MA @#$% SIEKIERA DO QUAKA @#$% TWOJA JEBASNA MAC ????!!!! JAK MNIE TO WQWIA CIEKAWE CZY JAKBY GRY NIE ISTANIALY TO BY TEZ MLODY Z SUEKIERA LATAL NO PEWNIE ZXE TAK !!!! @#$% SAM BYM KLATAL Z SIEKIERA BO BYM MIAL MALO DO ROBOTY !!!

Aki | 2002-08-08 20:48:06 +0200

true..true..

Zell | 2002-08-08 21:08:20 +0200

"CO MA @#$% SIEKIERA DO QUAKA" - a gauntlet :D ? (bardziej gauntlet przypomina pile mechaniczna ale przeciez siekiera tez mozna drewno rabac;0)

Gravatar

StaryOrgowicz_27 | 2002-08-08 21:12:25 +0200

:P TY JUZ @#$% SIE TAK NIE WYMADRZAJ !!! :P

Requiem | 2002-08-08 21:19:08 +0200

w q1 była przecie siekiera:DDDDD

Gravatar

StaryOrgowicz_114 | 2002-08-08 22:42:49 +0200

EEE ludzie sorry... jedno słowo: uzywam xywy Q od 2 lat i przez ten czas nie uzywalem zadnego takiego syfu... i prosze mnie nie mylic z tą lamą... moje Q jest niebieski (pozatym)

*M4STER* | 2002-08-08 23:34:25 +0200

Wniosek: Rąbanie babcie siekierą to to samo co frag z gantleta :DDDDD

Pchelek | 2002-08-08 23:56:58 +0200

nagral to ktos ?
kumpel ma karte tv to mi nagra kiedy powtorka ?

Gravatar

monja | 2002-08-09 01:26:01 +0200

rozz slij kasetke bo akurat niedawno kupilam se karte graf z tv out (pisales ze ogladales 2 raz, mam nadzieje ze to nie byla powtorka :P ),

ortho | 2002-08-09 11:45:51 +0200

wlacha przydalo by sie looknac :)

SweepeR | 2002-08-09 14:32:42 +0200

Widac jednak koles, sie tak za bardzo nie znal skoro nie pokazali CS'a =)

Gravatar

monja | 2002-08-09 17:11:31 +0200

ja bym cs'a w programie nie pokazala o :P

Gravatar

StaryOrgowicz_110 | 2002-08-09 21:02:18 +0200

źałosne! ej chłopaki, co wy odpierdalacie !~, podniecacie sie każdym urywkiem 2 sekundowym na ekranie waszych telewizorów z obrazem quaka?, jak ja widze quaka to nie spuszczam się odrazu aby wpisywać Newsa !~!! troche zwolnijcie z tymi manianami. Świat się dalej kręci, a że zobaczyłeś w TV 2 screeny z q3 to odrazu piszesz newsa. NIE

*M4STER* | 2002-08-09 23:00:07 +0200

hee
a ja pamiętma jak to z h.urbanskim pykalem na cpma :D

Gravatar

StaryOrgowicz_314 | 2002-08-10 16:53:39 +0200

BANANEK w telewizji:))))))) lol

Gravatar

xts | 2002-08-11 22:29:00 +0200

jacek goc = nomad

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63