ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



q3dm6ctf?

sob, 29 listopad 2003 23:38:38 | Autor: szaky | Quake 3 Arena

Najczesciej grana mapa w... trybie ctf? Tak!

Niedawno na necie pojawiła się przeróbka tej mapy, której podjął się Joh@nson.

Całość prezentuje się nieźle, z wyglądu to praktycznie ta sama mapa. Zmienione zostały tylko texturki, flagi, tak aby odpowiadały kolorom baz.

Duże zmiany zaszły w konstrukcji. Aby była grywalna pod ctfa, musiały powstać dwie bazy. Konstrukcja została skopiowana, i odpowiednio obrócona. Połączenie znajduje się w miejscu, gdzie na pro-q3dm6 znajduje się RA. Teraz powstała tam centralna arena, gdzie na zmiane pojawiają się powerupy haste i quad. Nad tą areną jest zawieszona platforma z rl. Platforma z railem jest dwa razy co pozwala wykonać sporo ciekawych trików (z raila na mostek, na platforme, na mostek drugiej bazy). Na głównej arenie danej bazy znajduje się regeneration. MH został umieszczony w miejscu obok shotuna, na dole. RA jest przypada jedno na jedną bazę, znajduje się na zakręcie przy schodach. Natomiast najważniejsza część każdej mapy ctf - flagi, znajdują się tam gdzie YA w oryginale, na tej półce, za kolumnami.

Podsumowując ciekawa mapka, niezłe rozwiązania. Wydaje mi się że jest troche za dużo health, a nieco zamało zbroi...

Jako że rozmiar jej jest 2x taki jak standardowej deemszóstki, zalecana jest większa liczba graczy, najlepiej 4v4.

Mapka jest jeszcze oznaczona jako wersja beta, więc mogą wystąpić jakieś drobne błędy, jednak ja zbyt dużo ich nie wypatrzyłam.

Poniżej screeny na zachęte i link :)


.:[ Download]:.

gr. | 2003-11-29 23:42:11 +0100

ooooooooooo w koncu cos dla mnie ;s ide popatrzec co to takiego :))

EDIT: no nie mylilem sie mapka jest na serio cool tylko.. nie dla mnie bo nie mozna dodawac botow jakos sie dodawalo te pliki aas zeby mozna bylo dodac ale ja sie na tym nie znam :

mutonek | 2003-11-29 23:47:16 +0100

HEHEHE to teraz pol polskiej sceny moze tez CTFa grac :D

Rozz | 2003-11-30 00:03:24 +0100

Dm6 nie ma chyba jeszcze tylko w camperstrajku. (a moze sie myle? :p)

szaky | 2003-11-30 00:13:32 +0100

i tak nic nie zmieni tego ze dm6 sux, choc ta ctf mi sie podobala...
aas... to jest beta, jednak jak da sie dorobic i nei bedzie zajmowal zbyt duzo to moze nagram do paku...

@NdJ | 2003-11-30 00:21:32 +0100

jesli o mnie chodzi to spodobalo mi sie szczegolnie skakanie pomiedzy pomostami i ta dodatkowa poleczka , mozna naprawde sie tam fajnie pobawic a predkosc da sie wykrecic tez niezla... polecam

bfr_aka_pablonzo | 2003-11-30 00:28:31 +0100

nieeeeeeeeeee ! :/ dm6 na ctf LOL :/

nxs.mlk | 2003-11-30 01:07:27 +0100

brakuje jeszcze tylko ra3map1 pod ctfa :)))

dAde | 2003-11-30 01:09:41 +0100

"HEHEHE to teraz pol polskiej sceny moze tez CTFa grac :D"
Dobre :D.
A mapka ciekawa - zainteresowanie z mojej strony większe niż w przypadku standartowej dm6 / pro6, chociaż i tak nie będę grał :P.

bryan | 2003-11-30 02:18:06 +0100

szczerze powiedziawszy to pro6 mi sie widzi przerobka jedynie 6+ i 6++ ... to samo tyczy sie dm7, wprawdzie DMowe , ale jednak wg. mnie duzo ciekawsze od orginalow.

Ruzam9k | 2003-11-30 09:16:15 +0100

Ciekawe rozwiazanie ..
No teraz to wszytko bedzie grane pro-q3dm6 ..
Ale mapa ogulnie mi sie podoba .. :>

NecrosiS | 2003-11-30 11:10:18 +0100

Mamy jush dm6 do ra ctf tdm 1v1 ciekawe co jeszcze ... To juz jest choroba normalnie !

SpOOnman | 2003-11-30 11:16:17 +0100

Ehh no i po co nam ta sux mapa w CTFie? :P

rav | 2003-11-30 11:37:26 +0100

jaka sux jaka sux ? :D bl@ck to bedzie nasza homemap :>

Gravatar

den | 2003-11-30 11:40:03 +0100

a w q2 jest pdm6 ?? ;] orientuje sie ktoś??

Gravatar

]RaKu_[ | 2003-11-30 11:40:16 +0100

Mapka barzdo oryginalnie wykonana :) W sumie ciekawy pomysł na przerobienie tej planszy na ctf-a. Jak narazie zuważyłem mały bug . Jak są Red Armory na pólpiętrach to bodajrze w Red Teamie jest on podwójny! w suie tesz fajnie bo ma sie odrazu 200 Armoru :P ale w Blue Teamie jest tylko jeden :(. Czeakam na poprawienie tej planszy.

zablotzky | 2003-11-30 12:01:09 +0100

ja mialem taki pomysl zeby zrobic takie cus do ctfa, ale nie mialem pomyslu gdzie laczenie wstawic i nie bardzo mapy umiem robic :D co jak co... fajnie sie skacze po niej... zoabczycie, na dniach bedzie grane w ctfie tylko q3dm6ctf :)))

SpOOnman | 2003-11-30 12:50:28 +0100

[i] zoabczycie, na dniach bedzie grane w ctfie tylko q3dm6ctf :))) [/i]
A to dobre :)

damndog | 2003-11-30 14:29:19 +0100

tak jak mowilem: wszystko co ma "dm6" w nazwie bedzie popularne ;p

elBatro | 2003-11-30 14:31:45 +0100

szakal jak juz sam spominles to niemoglo byc zipa tylko pk3 :)

Requiem | 2003-11-30 16:11:35 +0100

req-dm6 ? ;)

damndog | 2003-11-30 17:55:52 +0100

szakal jak juz sam spominles to niemoglo byc zipa tylko pk3 :) elBatro znow piles ;p

reqdm6 tysz :D

Gravatar

khaard | 2003-11-30 18:15:50 +0100

Łączenie występuje tam gdzie jest YA, a nie RA.
Poprawić ;P

Prosektor | 2003-11-30 19:35:05 +0100

Nie wiem o co chodzi ale na normlanym "dm6" na najwyzszych detalach mi nic nie zabi a na TEJ mapce przy 640x480 i Vertexie, schodzi mi do 25-30 fps. WTF???

Tez to zauwazyliscie czy mam po prostu kompa zjebanego

zablotzky | 2003-11-30 19:42:46 +0100

na laczeniu fpsy zzera, normalka

dadek | 2003-12-01 11:03:23 +0100

opis q3dm6cft:
połaczenie dwóch dm6 jakimś mostem i dodanie flag :p

Dr34d | 2003-12-01 14:34:39 +0100

w sumie niezła reklama ctf'a dla jednomapowców :P ( fajna 2xq3dm6:))

Prosektor | 2003-12-01 20:27:58 +0100

Tak... wywalmy obie flagi i bedzie idealna mapa dla 2vs2 na polskich zawodach gdzie bez dm6 sie nie moga obejsc :/

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. Requiem napisał post: Cały czas :D Napisz swoje wspominki z tamtych lat! / Stara gwardia
  2. baks stworzył temat: Stara gwardia
  3. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  4. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  7. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  8. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  9. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  10. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  11. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  12. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  13. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  14. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  15. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63