Quake IV SDK
śro, 09 listopad 2005 22:43:48 | Autor: Ze4loT | Quake 3 Arena

Mimo iż Quake 4 pojawił się dosyć niedawno, ID software zdecydowało się już opublikować dokumentacje do Q4 SDK. Na stronie IDDEVNET.COM zostały umieszczone wszelkie opisy, porady oraz tutoriale dzięki którym każdy zainteresowany może spróbować swoich sił w tworzeniu własnych map lub modów bądź elementów składowych takich jak efekty, animacje, tekstury itp. przy pomocy edytorów wbudowanych w engine Q4. Quake4SDK jest stroną przejrzystą oraz zaprojektowana z trzeźwym podejściem. Zrezygnowano z graficznych ‘wodotrysków’ na korzyść szybkości jej działania oraz intuicyjnego poruszania się po niej. Ponadto do większości opisów są dołączone materiały pomocnicze do pobrania, przez co szybciej i efektywniej można się korzystać z poszczególnych funkcji aplikacji edycyjnych. Dodatkowo - co mnie zaskoczyło - wyszły przy okazji nowe komendy do konsoli q4, pokazujące dokładne statystyki wyświetlanego obrazu, tektur, świateł oraz innych rzeczy.
Teraz kiedy już każdy ma możliwość wtajemniczenia się w edycje Q4, pozostaje mi więc życzyć przyjemnej edycji Quake’a 4 oraz szybkich i ciekawych efektów pracy





szaky | 2005-11-09 23:31:32 +0100
Hmm.. Troszke przykrotki ten news...
Moze napisalbys troszke wiecej na temat?
Co wchodzi w sklad pakietu, jakis krotki opis?
Jedna informacja .. wyszlo to i to, pomocne przy tym i tamtym, wiecej info na -link tutaj-. Koniec.
Przejrzyj inne newsy, rozwin troche wypowiedz, jakis lekki komentarz co o tym myslisz tez nie zaszkodzilby...
Dokladnie 3 zdania, z czego jedno tylko na takie
rozwiniecie tematu...#728763
bryan | 2005-11-09 23:36:19 +0100
szakal juz sie tym zajalem :))
#728765
pat | 2005-11-09 23:39:22 +0100
widze, że teraz wzieliscie sie za szkolenie kogos innego ;)
#728769
szaky | 2005-11-10 00:41:18 +0100
Bryan: W momencie jak pisalam comment byly ledwo 3 zdania.
Good work :>
Pat: Jeden newswritter do gry, ktora dopiero zacznie sie rozwijac to moze byc malo. A niestety zbyt duzego zainteresowania od osob, co przedtem prowadzily q4.imro.pl .. nie widze.
Wlasciwie to poza toba i Zealotem ... Brak zaangazowania, czy to w serwis, czy to w forum.
#728803
1|LaM4 | 2005-11-10 08:44:30 +0100
poprawcie linka
#728820
Mav_8217 | 2005-11-10 11:59:20 +0100
Błąd początkującego newsmana - w podlinkowaniu zamiast "www...... " pisz zawsze "www..... ", bo potem sznurki są popsute.
#728835
Vymmiatacz | 2005-11-10 12:55:58 +0100
Link do tej pory jest zepsuty, poza tym tam jest SDK tylko do dooma3, do q4 ponoć ma być wkrótce.
#728844
1|LaM4 | 2005-11-10 12:59:31 +0100
jak zagladam na ta strone to nic nie pisze, tylko jakiestam gupoty w stylu ze jest dopiero przygotowywane.
trzeba miec konto zeby dalo sie czytac zawartosc?
edit: posiadanie konta nic nie zmienia :/
#728845
Ze4loT | 2005-11-10 22:15:33 +0100
sry ale niestety nie zabrakło http:// ale na tej stronie zamiast "" używa sie ’ ’ o czym nie wiedziałem :p
Dodatkowo co jeszcze wczoraj widziałem to to, że sdk normanie już było opisane, prawdo podobnie aktualizują stronkę czy coś...
pozostaje chwilę poczekać
#728799
Zaloguj się by dodać komentarz.