ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Quake IV SDK

śro, 09 listopad 2005 22:43:48 | Autor: Ze4loT | Quake 3 Arena


Mimo iż Quake 4 pojawił się dosyć niedawno, ID software zdecydowało się już opublikować dokumentacje do Q4 SDK. Na stronie IDDEVNET.COM zostały umieszczone wszelkie opisy, porady oraz tutoriale dzięki którym każdy zainteresowany może spróbować swoich sił w tworzeniu własnych map lub modów bądź elementów składowych takich jak efekty, animacje, tekstury itp. przy pomocy edytorów wbudowanych w engine Q4. Quake4SDK jest stroną przejrzystą oraz zaprojektowana z trzeźwym podejściem. Zrezygnowano z graficznych ‘wodotrysków’ na korzyść szybkości jej działania oraz intuicyjnego poruszania się po niej. Ponadto do większości opisów są dołączone materiały pomocnicze do pobrania, przez co szybciej i efektywniej można się korzystać z poszczególnych funkcji aplikacji edycyjnych. Dodatkowo - co mnie zaskoczyło - wyszły przy okazji nowe komendy do konsoli q4, pokazujące dokładne statystyki wyświetlanego obrazu, tektur, świateł oraz innych rzeczy.
Teraz kiedy już każdy ma możliwość wtajemniczenia się w edycje Q4, pozostaje mi więc życzyć przyjemnej edycji Quake’a 4 oraz szybkich i ciekawych efektów pracy

szaky | 2005-11-09 23:31:32 +0100

Hmm.. Troszke przykrotki ten news...
Moze napisalbys troszke wiecej na temat?
Co wchodzi w sklad pakietu, jakis krotki opis?
Jedna informacja .. wyszlo to i to, pomocne przy tym i tamtym, wiecej info na -link tutaj-. Koniec.
Przejrzyj inne newsy, rozwin troche wypowiedz, jakis lekki komentarz co o tym myslisz tez nie zaszkodzilby...
Dokladnie 3 zdania, z czego jedno tylko na takie rozwiniecie tematu...

bryan | 2005-11-09 23:36:19 +0100

szakal juz sie tym zajalem :))

pat | 2005-11-09 23:39:22 +0100

widze, że teraz wzieliscie sie za szkolenie kogos innego ;)

szaky | 2005-11-10 00:41:18 +0100

Bryan: W momencie jak pisalam comment byly ledwo 3 zdania.
Good work :>

Pat: Jeden newswritter do gry, ktora dopiero zacznie sie rozwijac to moze byc malo. A niestety zbyt duzego zainteresowania od osob, co przedtem prowadzily q4.imro.pl .. nie widze.
Wlasciwie to poza toba i Zealotem ... Brak zaangazowania, czy to w serwis, czy to w forum.

1|LaM4 | 2005-11-10 08:44:30 +0100

poprawcie linka

Mav_8217 | 2005-11-10 11:59:20 +0100

Błąd początkującego newsmana - w podlinkowaniu zamiast "www...... " pisz zawsze "www..... ", bo potem sznurki są popsute.

Vymmiatacz | 2005-11-10 12:55:58 +0100

Link do tej pory jest zepsuty, poza tym tam jest SDK tylko do dooma3, do q4 ponoć ma być wkrótce.

1|LaM4 | 2005-11-10 12:59:31 +0100

jak zagladam na ta strone to nic nie pisze, tylko jakiestam gupoty w stylu ze jest dopiero przygotowywane.
trzeba miec konto zeby dalo sie czytac zawartosc?

edit: posiadanie konta nic nie zmienia :/

Ze4loT | 2005-11-10 22:15:33 +0100

sry ale niestety nie zabrakło http:// ale na tej stronie zamiast "" używa sie ’ ’ o czym nie wiedziałem :p
Dodatkowo co jeszcze wczoraj widziałem to to, że sdk normanie już było opisane, prawdo podobnie aktualizują stronkę czy coś...
pozostaje chwilę poczekać

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63