ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Quake na wielkim ekranie!

pią, 11 listopad 2005 13:44:21 | Autor: SAI4H | Quake 3 Arena


Zdziwiło mnie, że do tej pory nikt jeszcze nie postanowił napisać o tym na stronie głównej ORGa. Mówię oczywiście o kolejnym filmie na podstawie serii gier komputerowych, a mianowicie naszej najlepszej, naukochańszej i niedoścignionej serii Quake, która już jest w produkcji i niedługo trafi na wielkie ekrany polskich kin.

Prezes ID Software - Todd Hollenshead przyznał, że kinowa adaptacja "Gwoździa" była planowana już długo przed "Doom'em". Czy oznacza to, że projekt odszedł w niepamięć, czy też uznano, że nie warto nad nim pracować?

Wręcz przeciwnie! "Doom" jest, możnaby rzecz, eksperymentem, który ma sprawdzić jak przyjmie się film, którego bazą jest seria gier komputerowych... i jak wiadomo opinie na jego temat są różne. Jedni bardzo chwalą sobie produkcję Andrzeja Bartkowiaka i reszty, inni zarzucają jej marną fabułę, niezbyt dobry dobór i grę aktorów, czy w najgorszym wypadku nazywają po prostu "marną nawalanką".

Pomijając to, ekipa realizatorska zyskała przede wszystkim sporo doświadczenia, które niewątpliwie przyda się przy tworzeniu wymagającej produkcji, jaką z pewnością będzie "Quake" - "Wiele nauczyliśmy się podczas kręcenie filmu, teraz, wiem jak zrobić dobry film" - powiedział Holleshead.

Póki co wiadomo, że film zostanie osadzony w świecie z części drugiej i czwartej, bo trzeba przyznać, że Quake 3: Arena i jego "fabuła" oraz lokacje raczej się nie nadają, jako iż tryb single player jest tam wepchnięty raczej "na siłę". "Wyzwaniem jest wybranie z czego zrobić film" - mówi twórca gry. "Quake 2 i 3 są zupełnie różne, a Quake 4 to w pewnym sensie prequel do drugiej części. Więc najprawdopodobniej wybierzmy świat z drugiej i czwartej części. To na początek".

Na szczęście sukces "Doom'a" nie będzie miał żadnego wpływu na to, czy "Quake" pojawi się w kinach. "To nie robi nam różnicy. Rozpatrujemy te projekty niezależnie". Dobrze było usłyszeć, że "w razie sukcesu, nasza ranga w Hollywood wzrośnie i zapewne pojawią się kolejne filmy na podstawie naszych gier", bo póki mimo wszystkich negatywnych komentarzy na jego temat "Doom" osiąga wielki sukces, jeśli chodzi o sprzedaż biletów, na całym świecie i... oby tak pozostało.

.:: Filmweb.pl

Gravatar

cin | 2005-11-11 13:50:47 +0100

first :D:D:D:D:

Gravatar

edix | 2005-11-11 13:50:57 +0100

co ty pizdicie ze q3 nie ma fabuly ? eh ludzie to nie wiedzea jakie sily drzemia w naturze:P

SAI4H | 2005-11-11 13:57:12 +0100

Wiedziałem, że pisząc się narażę się wielu osobom. ;) Trudno. :>

bryan | 2005-11-11 14:07:02 +0100

omg :D saiek:reaktywacja :D :D dawaj dawaj wiecej =p mi to sie naraziles niepisaniem a nie pisaniem :D :D :D
A q3 ma fabule , ktora z reszta jest bardzo ladnie opisana w instrukcji do gry , ktorej 80% graczy na oczy nie widziala bo rezygnacja z kilku piw to zbyt duze poswiecenie zeby zakupic orginal :)

voodoo|norad | 2005-11-11 14:10:32 +0100

Akurat Doom i jego obsada była bardzo dobra no, ale to mniej ważne jest.

Na q3 pójde od razu w premiere ;>

Razor | 2005-11-11 14:25:52 +0100

kazdy czekal az Ty to napiszesz sai :P

SAI4H | 2005-11-11 14:27:57 +0100

Bryanku - możesz przybliżyć? Bo przyznam, że szczegółów nie znam. ;)

W każdym razie, chyba każdy się zgodzi, że fabuła i świat Q2 i Q4 to lepszy materiał na film... Zresztą - robią film na podstawie Quake’ów - jak można narzekać! ;]

Xhaq | 2005-11-11 14:28:54 +0100

eh robia nastepna tandete :C

voodoo|norad | 2005-11-11 14:59:20 +0100

sai pewno, że lepiej z q2 i 4 : >

enjoy | 2005-11-11 15:04:48 +0100

oby byl dobry :s

Ze4loT | 2005-11-11 15:23:23 +0100

Ja jednak wierze, że Quake będzie dobrym filmem. Zastanówcie sie, przecież świat kłaka to naprawde wypas materiał na film: Nadlatująufoki i przeprowadzaja inwazje na ludzi, łapią ich i zamieniają w strogi! Mało tego, akcja nie skupia sie na jednej planecie ale na kilku + kosmos. Mając ’na tacy’ pomysł i detale wystarczy tylko wymodzić bochatera a’la Riddick który ma zamiar wyciąć strogańskie ścierwo i nakopać ’Makaronowi’. Trzeba by było być naprawde nie kumatym, żeby zepsuć taki film albo nie widzieć gry na oczy (to trugie prędzej)...
Ja będę czekał niecierpliwie :D

bryan | 2005-11-11 15:33:44 +0100

sai specjalnie dla ciebie na sotd - fabula q3 :D

gr. | 2005-11-11 15:42:42 +0100

sajek sie wzial za pisanie :OMG
:)

komentarz numer 13
..

Vymmiatacz | 2005-11-11 15:52:57 +0100

To co, są już jakieś sensowne linki p2p do filmu Doom?
EDIT: wszystkich świętych uprzejmie proszę o STFU.

Gravatar

b4m | 2005-11-11 17:04:56 +0100

do kina chodze zadko ale nie wiem jaki by byl to i tak go zobacze w kinie :)

damndog | 2005-11-11 17:11:47 +0100

nooo, bardzo ładnie! aż se pograłem ;)
imho imro jest do dupy:P mapka sciągała mi sie 20min :
szkoda, że mam za starego procka na q4 ;D

k3m | 2005-11-11 17:52:36 +0100

Doom, z tego co słyszałem, to nieciekawie wyszedł (głównie obsada).
Mogliby nakręcić cały film na pro6.

Ze4loT | 2005-11-11 19:43:17 +0100

rozwaliłeś mnie teraz k3m :D - niezły hardcore by był =]

plej | 2005-11-11 20:45:37 +0100

@#$% zmień ktoś kolor czcionki w komentarzach, bo do chu.ja wafla tego się nie da przeczytać (CTRL+A my ass)...

aiken | 2005-11-11 21:22:07 +0100

Ja tam sobie wyobrazam film na podstawie areny. Schemat podobny do tego z filmu Mortal Kombat, ale konecznie 1 czesc MK! Film mi sie podobal bardzo, choc niektorzy twierdza ze kicz.

Fabula nie musialaby byc niewiadomo jak pokomplikowana, sek w tym zeby stworzyli tam swiat o fizyce zblizonej do tej z gry. Areny centralnie nawet te same (pro6-mniam).

Ewentualnie mogloby byc tak ze ludzie normalni sa tylko ze wskakuja w zielone exoszkielety :) i wchodza na Arene, countdown, fight. UniverseCyberGames 2124 juz nie w formie virtualnej ale rzeczywistej aczkolwiek podrasowanej. Turniej, rywalizacja, mlody dobry chlopak ze swoja kochajaca dziewczyna i kilkoma kumplami z klanu uderza na elimki do Singapuru potem na finaly na Marsa gdzie stawic bedzie musial czola najlepszym graczom z calego wszechswiata, aby w koncu w finale zmierzyc sie z jedym i niepowtarzalnym miejscowym wymiataczem Zeroforem (:

SAI4H | 2005-11-11 22:45:37 +0100

Ale film będzie bazował na Q2 i Q4, więc dm6 itp. zajawek z Q3 raczej nie zobaczysz. ;)

ARS | 2005-11-12 11:17:27 +0100

Właśnie @#$% zmien ktos ten kolor komentarzy bo w firefoxie ni chuja ich nie widac .... bez wsponmnianego przez pleja ctrl+a

Pheu | 2005-11-13 04:20:05 +0100

"bo póki mimo wszystkich negatywnych komentarzy na jego temat "Doom" osiąga wielki sukces, jeśli chodzi o sprzedaż biletów, na całym świecie i... oby tak pozostało.
"
widac, ze wcale sie nie staraja zeby film byl dobry , bo wiedza ze i tak gracze beda ogladac go z ciekawosci, przy czym zarabia na tym mnostwo kasy. Chodzi tylko o kase ... szkoda

THRAWN | 2005-11-13 22:31:41 +0100

DOOM był do dupy :E

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63