ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Quake3.xg.pl - koniec!

nie, 30 styczeń 2005 16:24:10 | Autor: Mav_8217 | Quake 3 Arena

Ostatnimi czasy dużo dobrego dzieje się na scenie Quake'a III. Jak to na początku roku zwykle bywa, ogłasza się całą masę informacji oraz list gier, jakie będą grane podczas rozmaitych turniejów i już nie raz i nie dwa razy zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni tym, że trzecia odsłona gry spod znaku dziewięcio calowego gwoźdźa znalazła swoje miejsce na większości z takich list. W najbliższym czasie czeka nas także kilka dużych zlotów LAN Party, np. gracze modu InstaUnlagged z Koła organizują zapewne najweselsze spotkanie jakie tylko może odbyć się w tym kraju, a główną jego atrakcją będzie możliwość skosztowania lokalnego trunku - Nalewki Wiśniowej. Także na serwerach widać coraz więcej nowych graczy z ogromnym zapałem. Pomimo tego, że jedni gracze, jak np. Xts kończą ze sceną, to inni, jeszcze dużo mniej znani, ale za to z ogromnymi ambicjami zakładają nowe klany, np. sD, które z czasem mają szansę stać liczącymi się na scenie drużynami z szansami walk o najwyższe trofea.

Jednak sytuacja na scenie nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie idealna. Jeśli idzie o samą grę i jej społeczność, jest z nami coraz lepiej, ale inne płaszczyzny tego, co dał nam wszystkim Quake III kurczą się. Całkiem niedawno miałem wątpliwą przyjemność informowania Was o zakończeniu działalności serwisu Quake.com.pl, który przez długie pięć lat sprawował się świetnie i posiadał wielce doświadczoną oraz kompetentną ekipę redaktorską. Niestety, konkurencji quake3.imro.pl coraz szybciej ubywa. Dzisiaj przeglądając w swoim FireFoxie zasoby globalnej sieci w poszukiwaniu jakiś ciekawych informacji, obowiązkowo zostawiłem też jedną zakładkę w której wpisałem adres www.quake3.xg.pl i miałem nadzieję ujrzeć jak zwykle rzetelnie napisane informacje, czasami nie pierwszej świeżości, ale też czasami coś, co umknęło reszcie redaktorów z innych serwisów. Niestety ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, jedyne co mogłem tam zobaczyć to smutna wiadomość:

*Z dniem dzisiejszym serwis quake3.xg.pl kończy swoją działalność. Przez ponad półtora roku redaktorzy dobrze spełniali swoją pracę, dostarczając Wam najświeższych informacji na temat wydarzeń ze scen Polski i świata. Jednak wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć. Można było zauważyć wyraźny spadek aktywności serwisu w ostatnim czasie. Doszły do tego pewne problemy, zarówno techniczne jak i kadrowe, co spowodowało, że serwis nie pracował zbyt dobrze. Wspólnie z redakcją doszliśmy do wniosku, że lepiej zakończyć działalność w tym momencie i nie pozwolić na dalsze podupadanie serwisu.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, zwłaszcza redaktorom, które w jakiś sposób, mniejszy lub większy, przyczyniły się do rozwoju tego serwisu. To wy go stworzyliście i to wam się należą słowa uznania za wykonaną pracę.

*
admini portalu x generation

Niestety w przyszłości nie zanosi się także na powstanie jakiś nowych stron o tematyce stricte Quake'owej a nie muszę chyba mówić, że brak konkurencji jest jeszcze gorszym zjawiskiem, niż jej nadmiar. Osobiście byłbym niezwykle zawiedziony, gdyby informacje na ten temat można było przeczytać jedynie na stronach poświęconych nie tylko Wstrząsowi, a takich wyspecjalizowanych serwisów jak quake3.xg.pl zabrakłoby w ogóle. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że już nigdy nie będziemy musieli pisać takich informacji a o dzisiejszym meczu pomiędzy Francją a Szwecją będziecie mogli poczytać w języku polskim nie tylko na naszym serwisie.

Gravatar

ezop | 2005-01-30 16:29:23 +0100

nic nie jest wieczne ...

Razor | 2005-01-30 16:30:47 +0100

ajc... no zle sie dzieje zle....na quake3.fpp.pl tez sie raczej nic nie dzieje:( heh, kiedys tak sie serwisy wyklocaly i zarly a teraz zaczyna ich brakowac...co za ironia losu.

Mav_8217 | 2005-01-30 16:36:01 +0100

Dobrze ujęte razorq.

k3m | 2005-01-30 17:18:01 +0100

Zonk ;l. Z checia czytalem newsy kabooma - jedne z lepszych. Mozna bylo zauwazyc ostatnio, ze serwis podupada - forum, mala ilosc komentarzy/gosci i aktywnych uzytkownikow przegladajacych strone. W kazdym badz razie dzieki za wszystko.

THRAWN | 2005-01-30 17:21:47 +0100

pozro kaboom i gj ! przykro ale trzba zyc dalej :D

MaS | 2005-01-30 17:43:16 +0100

Szkoda... :(

sYnth|Bubu | 2005-01-30 18:04:25 +0100

buuu :((

kaboom | 2005-01-30 18:42:12 +0100

no i dlatego postanowilismy to zakończyc.......po prostu cięzko jest znależc ludzi, którzy bedą to robić z sercem, a co najważniejsze - w miare często.

Ja osobiscie włożyłem w to sporo czasu, pracy i serca. Szkoda mi było to zakończyć, ale po prostu ten serwis przestał mieć po mału sens

Razor | 2005-01-30 18:53:59 +0100

Tak wogole to Kaboom odwalales tam kawal dobrej roboty! :) chwala Ci za to :)

ATi | 2005-01-30 19:20:44 +0100

;/

gl in new life ... =.=

szaky | 2005-01-30 19:32:04 +0100

A ja serwis znamtylko z wielkiego napisu !BAN! Bylam moze raz - konta nei zakladalam, komenta nie napisalam i wtf? :/

eng | 2005-01-30 19:41:31 +0100

a co z brickiem b., juz mu sie odmienilo ? :(

[dla niepoinformowanych jakis czas temu bb postanowil zakonczyc co-operation with org.]

wishoza | 2005-01-30 19:41:39 +0100

Nie napiszę, że szkoda ani nic z tch rzeczy, bo osobiście byłem tam może 3 razy.... Bardziej interesuje mnie dzisiejszy mecz fra vs swe (czy jakoś tak :D) :] Plz - powiedziece co? gdzie? kiedy ? jak ? :D

eng | 2005-01-30 19:47:16 +0100

Grand final NC ?
Godzina: 21:00
GTV: hunter.splatterworld.de

Mav_8217 | 2005-01-30 19:52:56 +0100

Tylko mi tam żadnego niusa ani kowera nie pisać :] Rezerwacja :]]

kaboom | 2005-01-30 20:22:01 +0100

razor może i odwalałem, ale w większości sam :/

akk0 | 2005-01-30 20:39:03 +0100

No szkoda szkoda, prawda w tym, że kaboom praktycznie sam tam pisał. GJ kab!

gr. | 2005-01-30 21:41:07 +0100

pozyskalem do orga pm ozaru i juz im serwis upadl :c

Razor | 2005-01-30 23:13:58 +0100

Kaboom tym wiekszy szacuneczek dla Ciebie :)

THRAWN | 2005-01-30 23:27:49 +0100

Francja wygrala !!!

kaboom | 2005-01-30 23:29:12 +0100

gr powiedz oz4ru, że jest świnią :P

bo szkoda bardzo, żebym się o jego odejściu dowiedział z innego serwisu

btw to nie jest akurat ta przyczyna, chodz na pewno też miała jakiś wpływ na moją decyzje

Razor | 2005-01-30 23:46:40 +0100

eh...

Gravatar

edix | 2005-01-31 00:21:19 +0100

[`] R.I.P

gr. | 2005-01-31 00:43:13 +0100

no coz kaboom ale musisz wiedziec ze to byla jego decyzja ja go nie podjudzalem do odejscia :c
ale glowa do gory widze ze znalazles sobie nowa miejscowke: esp kiepska bo kiepska ale zawsze ;o
(jakby przypadkiem widzial to ktos z esp - to byl zart)

kaboom | 2005-01-31 08:33:11 +0100

gr ale mi chodzi o to, że jakby przyszedł na gg i powiedział: "sorka, odchodze na org pm, pa" to przeciez nic by się nie stało, bycie reaktorem t ojest wolny zawód i przeciez nie robił bym żadnych scen

a on nie dość że poszedł bez żadnego słowa, to potem się jeszcze ukrywał albo nie odpowiadał na gg.

no ale było, minęło.....nieważne

freak | 2005-01-31 14:09:27 +0100

Kaboom ja chyba jak malo kto rozumiem twój ból... sładam Ci kondolencje i twojemy serwisowi. Chwała Ci za całą robotę jaką wniosłeś w ten portal. Amen:(

lecho | 2005-01-31 14:14:13 +0100

gr, piszesz takie rzeczy o nas na naszych i innych serwisow lamach - a potem dziwisz sie, ze my "na swoim podworku" obdarzamy cie przejawami jak to mowisz nienawisci, i jeszcze sie na to skarzysz. zarty zartami, kazdy wie jaki byl tego wydzwiek - chlopie, spojrz najpierw na siebie zanim zaczniesz wymagac, zeby cie kazdy lubil i docenial.

pepz | 2005-01-31 15:59:59 +0100

bijcie sie

Mav_8217 | 2005-01-31 16:08:15 +0100

Tia. Jak to mawia pewien mój znajomy - lejta się! Będzie mięso! :)

cmx | 2005-01-31 16:09:52 +0100

ej kaboom, ale jst też prawda ze ty miales qrde 95 newsów napisanych, inni o 1-2 a ja 14 wiec coś też pislaem :] co prawda rzadko, ale jak trzeba bylo cos o jakims meczu coverage, czy cos to kto to pisał ?? ja :> i np. o turnieju w rosjii ?? ja!! i to na esp i orgu pojaiwlo sie 2 dni po tym jak unas bylo :D mialem akura farta i o 4 nad ranem przegladalem cyberfight i znalazlem, wiadomo wiekszosc 90 % roboty ty tam odwaliles, ale ja tez sie staralem :/ fajnie ze maja to wszyscy w dupie, loozik thx :(

kaboom | 2005-01-31 16:42:39 +0100

no niewątpliwie cmx błyszczałeś najlepiej ze wszystkich zwykłych redaktorów

i za to ci dzieki :P

gr. | 2005-02-01 00:26:26 +0100

lecho zamiast sie madrowac to byc udostepnil dema z cnl bo ludzie chcieliby obejrzec moze pomyslales o tym?
poki co mamy wolnosc slowa moge sobie mowic co chce tym bardziej zartujac ale jesli nie potrafisz rozroznic agresji od zartu to pech

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63