ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Quake4 dopiero w 2004 ?

wto, 20 sierpień 2002 14:10:26 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Planetquake.de przytoczył wypowiedź Todda Hollensheada z QCon. Wynika z niej, że Raven jest dopiero w fazie konceptualnej nowego quake'a - czyli prace nad kodowaniem nawet się nie zaczęły. Raven poświęci więcej uwagi Q4 dopiero jak zakończy swoje bieżące projekty. Todd powiedział też, że na następnym QCon zostanie zaprezentowany Q4 podobnie jak teraz D3. Q4 będzie robiony na silniku Doom3a - Doom3 będzie miał opcję multiplayer, ale maksymalnie do 4 graczy, o ile dobrze zrozumiałem wcześniej wypowiedź JC.

Tak więc nie ma się co spodziewać Quake4 na półkach przed połową roku 2004. Oznacza to, że jeszcze przez dwa lata jesteśmy skazani na starą i zużytą grę jaką jest q3 :-)

Lucas_1 | 2002-08-20 14:34:56 +0200

Co marudzisz - bedziesz mial robote do 2004 :D

Lucas_1 | 2002-08-20 14:34:58 +0200

Co marudzisz - bedziesz mial robote do 2004 :D

Gravatar

StaryOrgowicz_161 | 2002-08-20 14:36:14 +0200

:D bede mial za 2 lata new komp wiec bede mial jak grac W Quake4: )

Rozz | 2002-08-20 14:37:37 +0200

AHahaahha no nie lucas...

Senior | 2002-08-20 15:05:21 +0200

No zgadza sie - 4 graczy max oraz brak mozliwosci dolaczenia sie do trwajacej rozgrywki. Warto dodac, ze multiplayer ma byc powazniej potraktowany w dodatku do Doom 3, czyms w rodzaju extension pack.

ash | 2002-08-20 15:51:12 +0200

bedzie ut2003;)

Gravatar

StaryOrgowicz_9 | 2002-08-20 16:40:46 +0200

ash, mam to gówno w pełnej wersji na twardzielu :p Powiem tak: grafika - piękna, grywalnośc - beznadziejna, klimat - żałosny i plastikowy. Thats all folks

MateoMartinezz | 2002-08-20 16:45:42 +0200

Rozz uważaj! :))) Narażasz się :))))

bryan | 2002-08-20 17:05:11 +0200

Ad. komentarza SleetSenior'a :
W podstawowej wersji q1 tez maxplayers bylo 4 i dopiero po cmd line patams sie zwiekszylo .... czyzby to znak ze nowy dumek bedzie takim przelomem jaki wprowadzil q1 ?:)

Gravatar

StaryOrgowicz_3 | 2002-08-20 17:07:50 +0200

Co do Doom - spodziewałem się czegoś w tym rodzaju.
Kiedyś wróżyłem tej grze karierę podobną do tej, jaką zrobił Max Payne.
Nieprędko, naprawdę nieprędko doczekamy się czegoś równie grywalnego i sportowego jak wysłużony q3.
Ta gra ma wszystko co trzeba.
Każdy jej klon, mimo lepszej grafiki, nowych broni jest skazany na porażkę w starciu z Pierwowzorem i Legendą.
Każda jej próba ulepszenia przez zmianę broni, fizyki będzie odbierana jako ciekawostka i traktowana jak mody- wiadomo - żaden nie przebija popularnością vq3 (który oczywiście sux ;) )
Mam przeczucia co do q4 - nie pytajcie jakie...

Senior | 2002-08-20 17:47:32 +0200

bryan... oby sprawdzilo sie twoje przypuszczenie, inaczej powieje nuda. niestety "przechlapalem swoj czas" nie grajac w q1 i q2, wiec trudno jest mi wypowiadac sie w tej kwestii glebiej. jezeli jednak cos bedzie na miare q (juz mniej wazne ktorego), to powinien to byc przelom. ale czy bedzie? - time will tell...

Shadow | 2002-08-20 17:58:11 +0200

Slawek ja tez mam przeczucia co do Q4. Tylko szkoda że złe. Nie wiem czemu ale obawiam sie ze q4 upodobni sie klimatem do UT. Będzie o wiele bardziej futurystczne. Mieliśmy q1, mieliśmy q2 teraz jest q3. Ale czy q4 bedzie tak jak z poprzednikami? Coś czuje że kolesie odwalą niezłą kiłe, i obym sie mylił. Poczekamy zobaczymy.
Pozdrowionka =:-]P

*MR.GOD* | 2002-08-20 18:31:54 +0200

a co to q4 ??

*MR.GOD* | 2002-08-20 18:32:22 +0200

rotfl :)

bryan | 2002-08-20 18:56:05 +0200

za czasow q1 ludzie mowili: nie moze byc nic lepszego niz q1! wyszlo q2... spodobalo sie , przed premiera q3 mowili : nie moze byc nic lepszego od q2! znowu sie mylili :) czyzbscie teraz mowiac o zlych przeczuciach wzgledem q4 tez sie mylili ?;]
Co do futurystycznego klimatu - na pewno bedzie sadzac po modelach hybryd i gladiator , ale porownujac q3 z q2 i q2 z q1 w sequelach jest duzo bardziej futurystyczny klimat niz w pierwowzorach :)
SleetSenior:
mam tez druga teorie :)
q1- killer-game :)
q2-kamper-game :)
q3-killer-game
q4....kamepr-sux-game-2 ?:))

zobaczymy ktore z moich przypuszczen sie sprawdzi ,ale na dzien dzisiejszy q3 pozostaje najbardziej dynamiczna gra fpp ... przynajmniej jak dla mnie ... no moze jeszcze q1-promode :)

Senior | 2002-08-20 19:29:38 +0200

heh - bryan - bardziej podoba mi sie twoja pierwsza teoria :)

bryan | 2002-08-20 19:47:56 +0200

wiesz co ... mi chyba tez :PP

Vymmiatacz | 2002-08-20 20:07:41 +0200

Wszystko już zostało wymyślone... Nie wierzę, że Q4 będzie bardziej grywalny niż Q3. Nie po tym wszystkim czego dorobił się Q3. Pewnie, będzie lepsza grafika ale czy to ona decyduje o grywalności?

rooseck | 2002-08-20 20:10:56 +0200

nie zgodzie sie. mozna wymyslec wszystko. mozna wymyslec wszystko co nie jestes jeszcze wymyslone :D a jest tego kurewsko duzo w @#$%.

ja mam jedna teorie

                           QUAKE RULEZ!!

Rozz | 2002-08-20 20:59:49 +0200

Ja mysle tak. D3 bedzie zajebista gra sp - grafa, klimat i w ogole full wypas, ale nie bedzie robiony dla mp. Z kolei q4 bedzie mial ta sama grafe i klimat (ten sam silnik), ale bedzie pisany specjalnie dla mp. Jak wiemy q3 byl tez pisany specjalnie dla mp i doswiadczenie sie udalo. Dlatego jestem przekonany ze jesli tylko bedziemy mieli sprzet na nowy silnik obie gry beda udane.
Mysle tez ze q4 bedzie podrasowanym q3 tak samo jak ut2003 podrasowanym ut. Obu producentom podejrzewam nie bedzie sie chcialo wprowadzac rewolucji, bo mogli by sie pomylic i wyjdzie niewypal. Tak samo epic jak id beda kontynuowac glowne zalozenia swoich gier. I tak samo jak w ut2003 zobaczymy rl z wielokrotnym ladowaniem, to w q4 raila itd. Wszystko tylko ulepszone i przygotowane pod rywalizacje w duchu esportu.
Zaloze sie tez, ze bedzie w q4 mapa w stylu Camping Ground III (II byla pro-), zeby przyciagnac tych z q3...
Bedzie spoczko.

Gravatar

StaryOrgowicz_3 | 2002-08-20 21:41:02 +0200

No, jeśli NIC nie zmienią, to będzie OK :D
Obawiam się tylko, że rację ma jeden z poprzedników piszący (słusznie zresztą), że WSZYSTKO można wymyślić.

Gravatar

dev | 2002-08-20 21:50:27 +0200

Pamietajcie ze Quake1 tez byl robiony pod sp. Zgadza sie rozbudowali w q1 duzo w stosunku do dooma ale kod zrodlowy pozwalal ta gre rozbudowac (qw). Pozyjemy zobaczymy. Jedynym mankamentem dooma3 podczas premiery beda uwczesne standarty sprzetowe nie pozwalajace na dobra gre (podobnie jak bylo z doomem, quake1 i 3)

Shadow | 2002-08-20 22:34:38 +0200

Ja obawiam sie jednego. Je tak jak robienie programów. pierwsza wresja dooobra, druga lepsza bo ulepszona, trzecie ma wiecej funkcji i jest profesjonalna, a nastepna uproszczona wrecz do zera wogóle nie przypominając wersji poprzednich. Mnie tylko to martwi ze bedą chcieli coś do tego doskonałego produktu dodać i zjebią (przepraszam miałem na mysli zepsują) wszystko co dotychczas zrobili. Może i jestem pesymista. Ale u mnie q3 niechodzi, żeby pograć chodze do pracy (zreszta i tak niedługo już), a jak nadejdzie q4 to bedzie koniec. Mimo ze sprzet tanieje, kasy nadal nie iwdać na niego. Zobaczymy jak szyko rozpowszechni się Q4. Życze powtórzenia sukcesu naszej kochanej trójeczki. Tylko adres tej stronki bedzie trzeba zmienić. :)))

Pozdrowionka =:-]P

Senior | 2002-08-20 22:40:19 +0200

no trudno ci odmowic racji slawek - niebezpieczenstwo takie istnieje ale nie mamy na to wplywu. istotna moim zdaniem kwestie poruszyl Rozz. rowniez zastanawiam sie jaki wplyw na ostateczna postac q4 bedzie mial rozwoj esport'u. jezeli tworcy q4 wezma te okolicznosc pod uwage to - wydaje mi sie - spelnia nasze oczekiwania i bedziemy mieli kontynuacje q3 w doskonalym wydaniu. w przeciwnym wypadku trzeba bedzie przelknac gorzka pigule i czekac na inne rozwiazania. tylko czy to nam odpowiada?

Lucas_1 | 2002-08-20 22:49:16 +0200

Wezcie pod uwage jedno - q4 ma byc kontynuajca q2 (stroggowie i spolka) i robi go Raven...

Senior | 2002-08-20 22:52:44 +0200

.. pod okiem raven - zgadza sie ale sadze, ze tak jak sobie tego zyczy id, choc pewnego rodzaju "skazenie " moze miec miejsce.

Rozz | 2002-08-20 23:18:23 +0200

Ja zmienilem swoje sceptyczne podejscie do raven po przejsciu RTCW, ktory okazal sie moja czwarta najlepsza w kolejnosci gra sp fpp - po doomie2, hl i unrealu. A wierzcie mi gralem w bardzo duza ilosc gier sp fpp.
Stad mysle ze raven pod czujnym okiem id sprosta sprawie, tak jak zrobil to przy rtcw, ktoremu znacznie ustepuja mohaa (EA) i sof2 (sam raven) - a trzy gry sa podobne.

Gravatar

kontoskasowane | 2002-08-21 04:13:31 +0200

sila tkwi w COUNTER-STRIKE'u

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63