ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



QuakeCon 2005 - retrospekcje

wto, 16 sierpień 2005 20:30:33 | Autor: Mav_8217 | Quake 3 Arena



Quakecon 2005 będzie na pewno zapamiętany z kilku powodów. Jednym z nich mogły być niezwykle udany turniej Enemy Territory. Za inny bardzo udany aspekt imprezy można uważać, chyba pierwszy w historii, tak bardzo emocjonujący turniej Doom 3, który prawie zastąpił publiczności zgromadzonej w Gaylord Texan emocje związane z turniejami Quake'a III. Największa niespodzianka to oczywiście dominacja małżeństwa Quick. Z kolei Gwoździem programu przez duże Q... znaczy się G były oczywiście prezentacje i specjalne Multiplayer Demo Quake'a IV. Jednak z drugiej strony, cały świat może być z kilku innych powodów mocno zawiedziony. Bardzo słaby coverage ze wszystkich turniejów, bardzo słaby przekaz medialny z zawodów, które tak na dobrą sprawę nie interesowały tak dużej ilości internatów jak zwykle to zdecydowanie największy downside imprezy. Najzwyczajniej na świecie, bardzo niewielu Europejczyków poczuło ten sam dreszczyk emocji, jaki mógł im towarzyszyć podczas poprzednich QuakeCon'ów. Gry i turnieje straciły na tych zawodach to, dzięki czemu zyskały tak dużą popularność - rozgłos medialny. Zostały one przyćmione czymś, co jeszcze przez kilka miesięcy się nie ukaże. Każdy, kto mógł omijał strefy dla spektatorów zmagań E-Sportowców i udawał się w nieco inne miejsce, gdzie mógł jeden z niewielu ludzi na świecie pograć już dziś w Czwarty Wstrząs. Nawet mnie, pisząc te słowa drży ręka, a kiedy jeszcze pomyślę o tym, że ID Software i Raven najzwyczajniej nie zawiodło naszych oczekiwań. Jednak o tym za chwilę.


Narazie skoncentrujmy się na aspekcie rywalizacji na QuakeCon 2005. Spragnionym informacji czytelnikom na pewno spodoba się fakt, że Quake'owe małżeństwo Quick - Ms.X oraz Gopher odniosło na QuakeCon ogromny sukces. Posiadacze tatuażów przedstawiających Q3-Loga spisali się wprost wyśmienicie. Pan Quick wygrał turniej Doom 3, pokonując w finale faworyzowanego pogromcę Fatal1ty'ego - Rocketboya a Pani Quick zajęła drugie miejsce w kompetycji Ms. QuakeCon Quake 3. Poza tym, bardzo cieszy informacja o Polskim akcencie w zawodach Quake 2. Otóż bardzo dobrze spisał się KaiTech^, który zajął ostatecznie 7/8 miejsce w turnieju pokonując w jednym ze swoich potyczek m.in słynnego Carnage'a. Poza tym, bardzo cieszy postawa dziewczyn z Girlz 0f Destruction, które zgarnęły 30 000$ oraz wszystkie trzy pierwsze miejsca w kompetycji Ms. QuakeCon. Oto wyniki wszystkich turniejów:

  • Doom 3 DeathMatch 1on1:
  • gopher
  • RocketBoy
  • Slaine

  • Ms. QuakeCon Quake 3 1on1 female: [ Final Demos ]
  • Missy
  • Ms.X
  • trito

  • Wolfenstein: Enemy Territory 6on6:

  • CheckSix (U96 Dasboot)

  • United5

  • idle.ee

  • Quake 2 Retro DeathMatch 1on1:

  • purri

  • Doze

  • Rigge5
    (...)
    7 / 8. KaiTech^ / Sarge P Doom

    A co z Czwartym Wstrząsem? Na pewno masa filmików już pobudziła Wasze chęci na kupno nowych maszyn, które w ogóle będą w stanie udźwignąć ciężar operacji, jakie wymusi na nich Quake IV. Ja osobiście dodam od siebie, że z wielką ulgą spoglądałem na każdy kolejny filmik ukazujący Quake'a IV w akcji. Już na pierwszy rzut oka widać, że gra będzie wyraźnym sequelem Quake'a III w Multiplayer - trybie głównie nas interesującym. Już tylko czekać, kiedy scena Quake'a z powrotem zacznie się rozrastać do dawnych rozmiarów a kolejne turnieje nie będą już tylko marzeniem ściętej głowy. A co o samym gameplay'u sądzą prawdziwi pro-gracze? Bardzo polecam dziennik doświadczonego i dobrze znanego zawodnika zza oceanu substance'a. Jest on dostępny pod tym linkiem: [ Click! ]

Na zakończenie, bardzo gorąco polecam odwiedzenie kilku poniższych linków:

Pamiętniki z QuakeCon 2005:


* Day 1 @ Bjorn3d
* Day 2 @ Bjorn3d
* Day 3 @ Bjorn3d
* Day 0 @ legitreviews.com
* Day 1 @ legitreviews.com
* Day 2 @ legitreviews.com
* @ Tom's Hardware.com
* Day 1 @ thetechlounge.com
* Day 2 @ thetechlounge.com
* Pre-Con Coverage @ gamerati.net
* Day 1 Cover @ gamerati.net
* Day 1 Wrap-Up @ gamerati.net
* Day 2 Cover @ gamerati.net
* Keynote tidbits @ gamerati.net
* Day 3 Wrap-Up and Tournament Results @ gamerati.net
* QuakeCon 2005 - Final Wrap Up @ gamerati.net
Galerie z QuakeCon 2005:

Mav_8217 | 2005-08-16 20:36:55 +0200

Thx maniek za pomoc przy pisaniu ;)

gr. | 2005-08-16 20:46:11 +0200

i like [HIDE] [/HIDE]

bryan | 2005-08-16 20:54:22 +0200

bardzo ladny news.

eng | 2005-08-16 21:04:58 +0200

te panie byly dolaczane rowniez jako nagroda ?:>

k3m | 2005-08-16 21:08:50 +0200

Juz myslalem, ze nikt nie napisze o Paniach z q: q3 :)
gj

Mav_8217 | 2005-08-16 21:19:57 +0200

Napisałbym duuuużo wcześniej, ale miałem w domu remont i prawie żaden dostęp do kompa nie mówiąc już o czasie =o

Cały czas zresztą coś się w domku dzieje, tylko po prostu mój pokój jest już gotowy, więc all meble i kompa mam z powrotem ;)

March | 2005-08-16 21:28:10 +0200

dx-monia by je tam wszystkie zmiazdzyla ;D

rzu | 2005-08-16 21:30:13 +0200

kto mi lopatologicznie wytlumaczy z obcego na nasze co to jest "downside imprezy" i "coverage"?

Mav_8217 | 2005-08-16 21:44:11 +0200

Rzurzu - już Ci kiedyś powiedziałem: Nie chcesz, to nie czytaj.

rzu | 2005-08-16 21:49:18 +0200

a co poradzisz jak chce? i co to w ogole ma do rzeczy???
mam rozumiec ze ty nie wiesz.. (?)
to troche gópjo tak: sam piszesz a nie umiesz mi przetlumaczyc jak grzesznie prosze.. :—(

d00mer | 2005-08-16 21:50:09 +0200

coverage to taka relacja na bieżąco
ale ty jednak jestes taki ograniczony naprawde zeby nie wiedziec czy tylko udajesz?

Mav_8217 | 2005-08-16 21:50:42 +0200

Jak byś naprawdę chciała, to byś siary mi na prv nie robiła.

downside - wada
coverage - relacja

ed: Akurat to, że nie jestem dla Ciebie fajny nastraja mnie raczej pozytywnie ;)

rzu | 2005-08-16 21:51:39 +0200

aaaaaaaaaaaaaaaaa
a wiec jednak są polskie odpowiedniki.. nono... :D
fascynujace :f ale i tak nie jestes fajny

[M]aniek | 2005-08-16 22:25:26 +0200

gr ja bym powiedzial nawet wiecej (o/

[M]aniek | 2005-08-16 22:28:33 +0200

co do rzurzanny to widac ewidentnie, ze leci na mava i jest napalona jak piec w szczycie ruskiej zimy

(o/ - ludek tanczy bo sie cieszy ze piec grzeje go w pupe :D

kos | 2005-08-16 22:45:23 +0200

www.qconpics.org/tomservo05_08-14/adr?full=1

lal ;d

gr. | 2005-08-16 23:25:38 +0200

wyszlo ladnie tylko po co ten gosciu tam na rekach stoi?

kosob | 2005-08-16 23:31:15 +0200

ej dobra, co to coverage i downside to jeszcze mi bacia stinga powiedziala (pozdro dla niej), ale za ch...iny ludowe nie potrafila mi powiedziec co to ku**a znacza te dwa znaczki na dole:

     o/

Moze nie jestem trendi ani dzejzi, nie mam stajla (czy co tam teraz jest modne w tych slangach ziomalskich). Ktos mi powie ozochozi?

rzu | 2005-08-17 00:18:14 +0200

kosob jak chcesz byc trendi kul i dżezi to musisz pisac "coverage" zamiast "relacja" i jakies dałnsajd albo pisac zrodlo: "my own", albo robic takie znaczki /o (o/ [niewazne co znacza ale fajnie wygladaja] - buaaaaa... ftedy ty byc fajny i wogule stajla jou miec ziom! jak dzwon!
maniek - glodnemu chleb.. :>

Mav_8217 | 2005-08-17 00:30:50 +0200

zdaje się, że " o/ " oznacza po prostu machanie komuś :))
o/ albo (o/ - obie ręce do góry, taniec, radocha, etc. Sam nie wiedziałem co to znaczy aż mi maniek przed chwilą wyjaśnił

a rzurzu dalej zawija je w te sreberka

eng | 2005-08-17 00:53:47 +0200

hm o/

eXe|Korol | 2005-08-17 01:25:49 +0200

glodny glodnemu chleb wypomina

d00mer | 2005-08-17 02:24:20 +0200

a tak wogle to fjowy news Mav :)

kosob | 2005-08-17 08:51:49 +0200

pewnie, ze fajowy tylko imho za duzo tych newsow z qconu i q4, ale nic tam, przynajmniej jest co czytac ;)

a teraz ladnie wam pomacham o/, rzurzu tez pomacham bo moze da sobie na wstrzymanie troche o/

(wiecie, ze poczatkowo myslalem ze to krzywy lub skrocony lol? bo tak to troche wyglada... :)

p0nchek | 2005-08-17 10:33:56 +0200

fajnie ze sie all cieszy ze Q4 wyjdzie i wogule, ale wg mnie jak on wyjdzie to ten org padnie :|

kos | 2005-08-17 10:42:00 +0200

a kogo obchodzi org ;P płakał nie bede :D

wishoza | 2005-08-17 11:31:39 +0200

Bardzo lubie angielski ogolnie bla bla, ale tu chyba rzurzu ma racje ... Jesli sa polskie odpowiedniki to - przynajmniej w newsach - powinnismy/cie sie powstrzymywac od zastepowania ich slowani zaporzyczonymi/z jezyka obcego ;p Ogolnie news kozacki max (czyt. z angielskiego fest) i w zyciu bym sie do tych slowek nie przyczepil, wspomnialem tak tylko, skoro Rzurzu juz to zrobila :p

@p0nczek - Ty chyba nie wiesz na jakiej to bedzie zasadzie - nic nie padnie, nie kce mi sie pisac :P

coolfon | 2005-08-17 12:44:29 +0200

o ile do newsow Mava czepiam sie bardzo malo (jesli w ogole) to ten downside rzeczywiscie razi. nie jestem jakims strasznym purysta jezykowym ani wrogiem angielszczyzny (wrecz przeciwnie - uwielbiam ten jezyk) ale spokojnie mozna bylo zastapic ten wyraz polskim odpowiednikiem. moze to kwestia przyzwyczajenia, bo zdecydowanie czesciej pojawiajacy sie coverage bardzo mi pasi.

aha i jakos wyjatkowo podobaja mi sie komentarze rzurzu pod tym newsem:) tzn podoba mi sie ich ton i ironia:)

Dopisano 16.8.2005 o godzinie 21:50 [ d00mer ]

coverage to taka relacja na bieżąco
ale ty jednak jestes taki ograniczony naprawde zeby nie wiedziec czy tylko udajesz?

pff troche szacunku! normalnie zadane pytanie i taka reakcja... i uwazaj na koncowki wyrazow wskazujace na plec... doh doh...

[wiem ze to nie atak na mnie ale ogolnie nie lubie takich odpowiedzi]

gr. | 2005-08-17 12:46:55 +0200

a ona ciagle cisnie tego raula biednego z tym motywem my own ;asdasdasd

ps. male sprostowanie chcialem napisac |o/ tylko zamiast kreski "|" mial byc backslash czyli ta pochylona w lewo krecha ktorej nie widac w komentarzach bo jest ukrywana jako niepelny html right?

Mav_8217 | 2005-08-17 13:25:12 +0200

Za dużym brytanofilem już jestem i czasami jak zapominał słów po polsku to walę takie coś... jakby dziwnie to nie brzmiało - tak jest naprawdę ;)

szłem | 2005-08-17 13:34:53 +0200

gadasz z mavem, a on no tak of cors.

news, fajowy, najfajniesza piersza zdjęcia. kto to ten chloposzek i tak pupcia ? :D

a tak w ogole to ile rzurzu ma lat ? bo fajna dziewczyna sie wydaje.

o/

gr. | 2005-08-17 15:41:09 +0200

Zuza to goraca szesnastka t_T

wishoza | 2005-08-17 16:42:54 +0200

Ej sorry rzurzu, ale nie moge sie powstrzymać ... Czy Ty na avatarze masz zdjęcie swojego kapcia ? : o

kos | 2005-08-17 16:49:46 +0200

lol co za qwa avatar :D

szłem | 2005-08-17 17:45:36 +0200

"Zuza to goraca szesnastka t_T"

oo lubie takie @_@

Gravatar

Mani | 2005-08-17 23:05:02 +0200

hehe o/

k3m | 2005-08-18 13:11:47 +0200

Wieczny okres :D

paker | 2005-08-18 13:41:20 +0200

WYglada mi to na ludzkiego cheesburgera ;)

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63