ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Railgun już nie tylko w Q3?

pon, 29 marzec 2004 22:59:47 | Autor: SAI4H | Quake 3 Arena

Wszystko wskazuje na to, że TAK! W sierpniu zeszłego roku w Iraku, amerykański czołg Abrams został trafiony wcześniej niespotykanym pociskiem, który przestrzelił pojazd na wylot! Powołując się na słowa dziennikarzy niemieckiego dziennika Der Spiegel, pocisk pozostawił po sobie otwór o średnicy 7mm, przeleciał przez środek i taką samą dziurę pozostawił w pancerzu z drugiej strony pojazdu. Gracze Q3 na pewno skojarzyli już sobie broń, z której mógł zostać wystrzelony dany pocisk. Tak - chodzi po prostu o dobrze znanego nam raila, a bardziej oficjalnie Railguna. Podobno Amerykanie od lat 80' prowadzą badania nad działkami elektromagnetycznymi o tej właśnie nazwie. Amunicja wystrzeliwana z broni osiąga prędkość 3 km na sekundę! Badania nad elektromagnetyczną bronią przeciwpancerną prowadziły także inne kraje zachodnie, Rosja oraz Chiny.

Ciekawe, czy USA zapożyczyło nazwę nowej broni o niewyobrażalnej sile przebicia z Q3, czy raczej na odwrót? ;)

.:: WebExpress

** thx w1sh*

v1n5 | 2004-03-29 23:01:23 +0200

czytalem jush o takim cacu na esport... ludzie jush schizy maja, zaniedlugo wyjdziesz na ulice i cie serio RAILEM pierdykna :D

nxs.mlk | 2004-03-29 23:03:43 +0200

huhu a spawara i granatnik gdzie?? :] tym tematem zajmie sie nasz reporter wish :dd

wishoza | 2004-03-29 23:04:08 +0200

mlk'afk dla Ciebie zmienie kommenta :* :DDDDDD

RauL | 2004-03-29 23:05:04 +0200

rail, LUL

.WeeD | 2004-03-29 23:05:46 +0200

Nie ma to jak informacje z FAKTU :DDD [ onet.pl ]

SAI4H | 2004-03-29 23:07:39 +0200

imo szok, jeszcze brakuje, zeby mi afgany po ulicach biegaly z railem w lapie :E
musialbym porzadek zrobic.. :p
rofl :P

MsT | 2004-03-29 23:07:43 +0200

uuuu dzizus :o

.gogi | 2004-03-29 23:09:18 +0200

hey yo w komentsach na onecie odnosnie tego arytkulu przeczytalem ze hamerykanie pracuja rownierz nad bronia ala spawara :D a ma ona dzialac na zasadzie przyciagania jakichs tam jonow ktore sa w powietrzu i paralizowac na odlegosc :P

wishoza | 2004-03-29 23:10:57 +0200

hmmm ostatnio ide sobie przez ulice i nagle slysze jakis znany swist, patrze w gore, a tu leci na mnie granacik !! dobrze ze sie przesunelem ;)

ej a serio - miewacie nieraz cos takiego ze jest cicho a nagle slyszycie dzwiek z gg, beep z q3 albo prepare to fight ? :D ja musze przyznac ze lubie nieraz usłyszeć :D

plej | 2004-03-29 23:16:29 +0200

Drugs are bad m'kayyy ;P

Mav_8217 | 2004-03-29 23:22:27 +0200

Zapadłem w @#$% ale obudziłem się po 10 latach.

Wyszedłem na zdezelowane walkami ulicznymi miasto mając jeszcze w pamięci ten ESWC 2004 (zapadłem w @#$% przed tuż przed finałem). Jak najszybciej podążam do kafei netowej przeszukać archiwa orga sprzed 10 lat, aż tu nagle w łapsko w tym całym zamieszaniu wpadł.... RAILGUN????

Jaki z tego wniosek?

@#$% lol.

.gogi | 2004-03-29 23:22:30 +0200

wish idz na odwyk !!!!! ;D

v1n5 | 2004-03-29 23:23:27 +0200

:D

sYnth|Bubu | 2004-03-29 23:27:15 +0200

czołg Abrams -100 | Dobić

SAI4H | 2004-03-29 23:32:20 +0200

Bubu ;D

cih | 2004-03-29 23:42:41 +0200

skoro to dzialo wali 3km/s a na dm17 stojac na kladce z railem strzelajac wlasnie z tej broni trzeba wyprzedac crossem strzal o jakies 300ms, to mapy z q3 sa wyjeibiscie wielkie, a taki sarge ma w rzeczywistosci rozmiar trzech yeti jeden na drugim. lol a myslalem ze modele z q3 byly porownywane z ludzkimi odpowiednikami ;D

Panplayer1 | 2004-03-29 23:47:23 +0200

Jak Sarge ma wielkosc 3 yetich jak to jest przedstawiciel rasy ludzkiej :ASD

.gogi | 2004-03-29 23:55:03 +0200

cih a skad ty masz takie informacje ?:D

Gravatar

Caleb | 2004-03-29 23:59:34 +0200

c1h. jak to trzeb wyprzedzac railem wystrzal? nic nie trzeba wyprzedzac chyba ze na lagu

wuder | 2004-03-30 00:00:21 +0200

a ma te informacje z wp :o

eng | 2004-03-30 00:17:32 +0200

troche nierealne jest stowrzenie broni co wali rdzeniem uranowym i ma nieograniczony zasieg :E

bfr_aka_pablonzo | 2004-03-30 00:19:00 +0200

tutaj macie link na onet !!
info.onet.pl/893038,12,item.html

spEN | 2004-03-30 00:31:56 +0200

Ciekawe czy by sie pojawil napis wtedy:
"bin laden was railed by J.W.Bush" ;o.

wishoza | 2004-03-30 01:05:13 +0200

heh spen :D

Osama Bin Laden was railed by John Bush
Saddama Husajn was railed by John Bush

Impresive, Excelent ;>>>> (dual rail :D)

gra ktos z was CTF ? mozecie poprobować teraz swoich sił w CTH -> info.onet.pl/_i/galeria/saddam_zlapany/10.JPG

nxs.mlk | 2004-03-30 07:56:08 +0200

troche przykampil bush , i tak go nie chca w zadnym klanie :>

bryan | 2004-03-30 08:14:51 +0200

rdzeniem uranowym i ma nieograniczony zasieg

1)zuzyte prety paliwowe ;-)
2)rail ma ograniczony zasieg, mozna sprawdzic np. w tunelu na cos3_beta7 =)

slawek | 2004-03-30 10:14:17 +0200

A kim jest John Bush?
Jakaś nowa gwiazda q3?

Gravatar

mmNomaD | 2004-03-30 10:24:56 +0200

Tak, z klanu Pentagon

bryan | 2004-03-30 10:54:37 +0200

slawek nie czepiaj sie ;P nie kazdy musi znac imie kazdego , nawet najmniej waznego polityka ;)

Gravatar

miKe^ | 2004-03-30 10:59:08 +0200

John Bush ;asd a tak wogóle to niezłe jojca z tym rail'em =o tylko czekać jak ruscy zaczną przypominać tankjr'a =D

^t0d | 2004-03-30 11:27:40 +0200

niedowiarki: nazwa pochodzi od szyny - 'rail' - bno pocisk zostaje przyspieszany w czyms na kształt szyny (no moze rury ale wiecie o co chodzi :D)
poczytajcie sobie te stronki i obejzyjcie filmiki:

www.railgun.org/
www.powerlabs.org/railgun.htm
www.powerlabs.org/railguncurrent.htm

tam nawet plazme robia :D

wishoza | 2004-03-30 12:12:38 +0200

tak john bush to on sobie dal taki fake w q3 i dlatego a jak tylko zorbil ta kacje to odrazu John Bush renamed to George Bush :D widziałem demko ;o fajna nawet na ospdm5

slawek | 2004-03-30 12:51:16 +0200

w1sh - :D

Dobre objaśnienie.

kood | 2004-03-30 13:35:21 +0200

niech redeemera, czy jak to ustrojstwo z ut sie nazywa, nie robia bo bedzie po nas.. a railgun, taka pikawa by sie przydala, co by przestrzelila sciane, mebel i wieze sasiada z gory, ktory puszcza w kolko techno na max.. nawet by sie nie zorientowal :)

Gravatar

miKe^ | 2004-03-30 14:40:19 +0200

a potem sąsiad odlałby Ci sie na głowe! =]

Gravatar

deluka | 2004-03-30 14:46:38 +0200

George II(W) Bush aka junior - w skrocie BuBu

Gravatar

sld | 2004-03-30 15:06:22 +0200

hehe...dobre dobre ! :PPP

move | 2004-03-30 16:43:01 +0200

dawno o tym bylo na esp.pl

slawek | 2004-03-30 17:01:45 +0200

Pewnie sajek nie wchodzi na esp, to może nie wiedzieć, prawda?

Vymmiatacz | 2004-03-30 18:51:03 +0200

Railgunów przenośnych (a nie montowanych np. na pojazdach) jeszcze długo nie będzie - powód? Nie wiadomo, czym to zasilać. Chyba że ktoś lubi dźwigać 200 kg akumulatorów na plecach... ale technologia idzie do przodu.
Co innego rakiet lanczery - to już od dawna jest w użyciu.

srakal1ty | 2004-03-30 19:11:38 +0200

Ee, Railgun owszem, ale chyba nie ten z Q3. Najlepszy railgun byl w Red Faction, tam nie dosc ze rozwalal czlowieka za jednym strzalem to jeszcze strzelal przez sciany i mial taki "podgladzik" pozwalajacy widziec wrogow za przeszkodami, mniam :P.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63