ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Reality is a Motherfucker! - JaraCz i STZ w akcji!

wto, 09 maj 2006 22:56:01 | Autor: voodoo|norad | Quake 3 Arena

Ostatnio dosyć głośno o Jarku, wkońcu to on wpadł na pomysł "Quake Movie Night", który poruszył wielu graczy, tych obecnych i byłych. Nie będę Wam może dużo przedłużał R.I.A.M to kolejna produkcja filmowa Jaracza i Stolarza, wcześniej dali się nam poznać chociażby takimi filmami jak Eviled czy sam trailer do R.I.A.Mu. Oglądając film byłem zaskoczony dosłownie wszystkim, pamiętam słowa Jaracza kilka miesięcy temu kiedy mówił "nie wysyłaj mi nawet demek z dm6" i naprawde starał się ich unikać mimo, że jak wiemy czasem nie jest to możliwe.

Stolarz o filmie: "wiemy, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty, podoba nam się to co stworzyliśmy i mamy nadzieję, że będzie się to Wam podobać równie mocno jak nam."

Dane filmu:
* Autor: JaraCz & STZ
* Czas trwania: 14 min 13 sek
* Rozdzielczość: 640x480
* Kodek: x264 & xvid
* Akcje pochodzą z: vQ3, CPMA
* Download: Click
*

Sam główny bohater skorzystał z demek takich graczy jak: av3k, avenger, beast, bodzo, br1tney, crup5, Davidov, enjoy, JaraCz, kos, lee, Load1ng, Lopez, marc3l, Mavel1ty, nhsb, norad, orzech, psychic, revic, seRious, STolarZ, taz, vin5. Znacie te niki prawda? To raczej pełna gwarancja, że nie sam editing może Was zaskoczyć.

Opinia po obejrzeniu filmu: Śmiem powiedzieć, że to obecnie nasz najlepszy film. Kiedy za starych czasów nie mogłem wyjść z podziwu dla Areny by Sacret (który do tej pory jest moim idolem jeśli chodzi o q3) teraz nie moge wyjść z podziwu dla tego filmu. Niesamowite dopasowanie dźwięku, cała masa akcji z różnych map, świetne long-range airy czy podwójne raile sprawiają, że te 14 min. mija niesamowicie szybko i włączasz film jeszcze raz. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że w jednym klanie gram z tak wszechstronną osobą...

Mav_8217 | 2006-05-10 00:33:23 +0200

Film to kawał porządnej roboty. A mój nick to mavality a nie mavelity, rotfl =P

sYnth|Bubu | 2006-05-10 00:40:16 +0200

Zacznij znowu pisac to ludzie przypomna sobie ta smieszna pisownie : D

enjoy | 2006-05-10 00:42:32 +0200

aaaaaa filefront ! :x
zapuszcze na noc i paciorek zmowie zeby sie sciagnal caly zanim transfer spadnie do 0,05 kB :s

Vymmiatacz | 2006-05-10 01:06:19 +0200

Jestem raczej rozczarowany - film sprawia wrażenie chaotycznego, w dodatku ta muzyka, takie sobie jakieś flegmatyczne pobrzdąkiwanie bezpłciowe bez wyraźnego motywu :/ Plus dla autorów, że jest h.264, ale na boga, dlaczego te 50 fps? Ładnie chłopaki dojebali, a co się będą szarpać, następnym razem jebnijcie od razu 100, tak by film wchodził na płytę CD :/
Jedna akcja która naprawdę mi się spodobała to quadrun z railem, ale to za mało, na 90% nie zachowam tego filmu.

voodoo|norad | 2006-05-10 02:03:13 +0200

rofl

ramm | 2006-05-10 10:37:14 +0200

nic nowego wiec nie ma czym sie zachwycac :) fragi jak fragi, ogolem pozytywny odbiór ale bez zachwytu

a nie przepraszam, takie przejscie ładne zrobione korytarzy na ztn3 to zdecydowanie mi sie podobalo, ale ja malo filmow ogoladam wiec moze to juz gdzies bylo...

d4widoV | 2006-05-10 10:51:00 +0200

filmoz wypas, a moj nick to nie Davidov yeno d4widoV :E

Mav_8217 | 2006-05-10 11:07:00 +0200

@ bubu - dobrze wiesz, że nawet jeśli zacznę, to nie tutaj ;)

Drunkinho | 2006-05-10 11:52:40 +0200

Sorry za te literówki ;> JaraCz jest dyslektykiem :]

fhantom | 2006-05-10 12:12:22 +0200

wreszcie miałem możliwość obejrzenia najnowszej produkcji Stolarza i Jaracza i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem (swoją drogą filefront to już kompletne dno - gdyby nie kumpel który ma tam chociaż te nędzne 20 kb/s zapewne czekałbym na inny mirror)
muszę zgodzić się z noradem, że jest to obecnie najlepszy polski obraz który śmiało obroni się sam na zagranicznych forach czy też na own-age, widzę wyraźnie, że nasza dwójka wirtualnych reżyserów ciągle się rozwija i wyciąga wnioski a przede wszystkim - ma pasję, wielkie zamiłowanie do tworzenia filmów (a to właśnie pasja i pomysł, kreatywność jest najważniejsza)
R.I.A.M. to klasyczny fragmovie który przypadł mi do gustu głównie ze względu na trzy czynniki:
- klimat - muza mi "przypasiła" a sam film ma mocny wydźwięk i dzięki temu autorzy byli wstanie nakreślić swego rodzaju więź między obrazem a odbiorcą, byłem ciekawy co będzie dalej i oglądałem film w skupieniu
- oldschool style i przejrzysta edycja - miałem już dosyć kolejnych przebajerowanych produkcji, miałem dosyć tricków (mam gdzieś - żeby nie powiedzieć dosadniej -> w dupie - kolejne niesamowicie złożone i trudne do wykonania akrobacje rodem z Deception), chciałem fragów w najczystszej postaci, z dźwiękami z gry, dobrą muzą i domieszką fachowej edycji (bez miliona niepotrzebnych kamer i efektów) tak więc nie zawiodłem się - jako odbiorca dostałem to na co miałem ochotę, oldschoolowy fragmovie zrobiony z polotem
- jakość - zawsze jest niesamowicie istotna i cieszy mnie fakt, że również tutaj autorzy stanęli na wysokości zadania, wersji skompresowanej przy użyciu kompresora x264 nic nie brakuje
szkoda jedynie, że nie zdążyłem z newsem na czas, mógłbym przecież napisać bardziej obszerną recenzję R.I.A.M. bo właśnie na taką Jaracz i Stolarz zasługują
gorąco polecam

kos | 2006-05-10 12:23:12 +0200

ładny filmik nie zawiodłem się ;)

enjoy | 2006-05-10 12:36:24 +0200

podpisuje sie pod tym co fhantom napisal

PS obraz (w sensie obraz:) jest jest zayebisty i soczysty :] moglibyscie yackoo wytlumaczyc jak sie to robi :F

Gravatar

JaraCz | 2006-05-10 12:47:09 +0200

to proste musiał by nagrywać aviki w 50 fps a nie w 30 tak jak No zwykł to robić ;)

Mav_8217 | 2006-05-10 13:45:59 +0200

"to proste musiał by nagrywać aviki w 50 fps a nie w 30 tak jak No zwykł to robić ;)"

Tak, jaracz chyba jest dyslektykiem :) Zresztą, tak samo jak ja :)))

.lee. | 2006-05-10 14:48:16 +0200

"Znacie te niki prawda?"

o tak :D ktos mnie zna? :ASD

Gravatar

pro_L0rd | 2006-05-10 14:53:01 +0200

dobra robota chopoky;x

THRAWN | 2006-05-10 15:05:37 +0200

a mi sie sciagnac niechce ::ASD

ff_ave | 2006-05-10 15:43:37 +0200

a moj nick pisze sie z malych liter, a nie jak AvengeR’a z q1 bo to zupelnie inna osoba ;ddd

voodoo|norad | 2006-05-10 16:03:27 +0200

fhantom, obiecuje, że jak dostane info od Jarka o kolejnej produkcji będziesz pierwszą osobą, która dostanie od nas link ;-)

.gogi | 2006-05-10 16:44:41 +0200

jaki kodek jest potrzebny ?
bo mi odtwarza tylko dzwiek w vlc player, obraz to jedna klatka na 1 min :P
prosze o lepsza kompresje ;d

Drunkinho | 2006-05-10 16:56:39 +0200

logitech>avenger: dostaliśmy demka opisane: AvengeR. To Twoje były wogóle ? :> Wątpie bo były opisywane w plikach txt po angielsku :>

voodoo|norad | 2006-05-10 17:21:33 +0200

No to zdecydujcie sie :DDD bo zmieniłem na małe A i R ;-DDDDD

ff_ave | 2006-05-10 17:36:15 +0200

scaignie sie film to powiem czy moje czy nie ;D
jeszcze 40 min ;)

Gravatar

JaraCz | 2006-05-10 17:47:20 +0200

a Ja napisze tak @#$% m,ac @#$% wam w dupe jak macie jakis problem z nikam to nie przysyłac demek ja @#$% jak sie mozna o 1 letere chajac i to jescze ze nie jest z duzej tylko z małej jak bede chciał to pisze "AvEnGeR" i @#$% jeszcze z błendem !!! specjalnie!! skonczcie pierd,olic bo mnie to wqr,wia juz bardzo !!

Drunkinho | 2006-05-10 17:48:20 +0200

Jarek co się tak stresujesz :]

Gravatar

JaraCz | 2006-05-10 17:49:41 +0200

@#$% to jak kto z was mi jeszce cos przyśle i w niku bedą jakies jedynki albo trujki albo bedzie z duzej litery cos gdzies w środku to nie ogladam nawet wypie,rdalam od razu .....

voodoo|norad | 2006-05-10 18:08:56 +0200

Jarek spokojnie ;d przecież wiemy, że to nieważne ;ddd

Mav_8217 | 2006-05-10 18:10:16 +0200

Jarek, nie denerwuj się tak bo będziesz miał zmarszczki :*

c0l0ssus | 2006-05-10 18:35:23 +0200

ej panowie podajcie link stronki z kad mam zassac tek kodek ok
bo cosik niechce dzialac

fhantom | 2006-05-10 18:42:46 +0200

ściągnij sobie vlc www.videolan.org/vlc/download-windows.html

enjoy | 2006-05-10 18:47:36 +0200

ahahaha gogi own, powiedz jaka wersje sciagneles to ci powiem jaki kodek :asssss

PS a u mnie ten vlc player (zarowno wersja instalacyjna jak i bez) straszliwie sie zamula, klikne gdzies myszka to po 10 sekundach jest efekt, niby film sie odtwarza ale dajcie spokoj....

Drunkinho | 2006-05-10 18:50:32 +0200

Wersja xvid działać powinna na każdym kompie praktycznie. Wersja x264 niekoniecznie :>

ff_ave | 2006-05-10 18:54:19 +0200

mi z tymi kodekami chodzi idealnie download.softpedia.com/software/multimedia/video/divx/Satsuki.Decoder.Pack.3.1.0.2.exe

demka nie moje ;)

filmik zajebisty !!!

c0l0ssus | 2006-05-10 18:54:29 +0200

THX

Drunkinho | 2006-05-10 19:00:38 +0200

Dostępny jest nowy mirror w Download na own-age. Duuuuuuuuuuużo lepszy niż filefront. Wersja x264.

.lee. | 2006-05-10 19:06:18 +0200

OMG! z ciekawosci zasysam x264 i z tego nowego mirrora leci mi 2mb/s ! OWN!

v1n5 | 2006-05-10 20:23:30 +0200

JaraCz daj sobie na looz - maja ludzie racje ze poprzekrecales ksywki ale co z tego? moja tez jest inaczej ale wali mnie to fajnie ze akcje sa w filmie

ps. Twoja ksywa z dużą Literą J i C jest w filmie dobrze wpisana.... :) mogles wiec wszystkie dobrze wpisac :) pozdro !

Drunkinho | 2006-05-10 20:29:05 +0200

To wszystko wina PO :D

k3m | 2006-05-10 21:19:14 +0200

Ściągam!
Kiedyś zedytuję :d

voodoo|norad | 2006-05-10 21:58:44 +0200

Narzekacie, ja na filefront miałem 65-70 kilosów :)

Drunkinho | 2006-05-10 22:41:22 +0200

Wersja xvid również dostępna na levitation-gaming.com :)

vacq | 2006-05-11 11:02:12 +0200

ogolnie film niezly, tylko po co az 50fps lol
nie jestem do konca przekonany ze jest az taka duza roznica w plynnosci dzialania w porownaniu do np 30fps, za to na pewno wplywa to niekorzystnie na rozmiar i predkosc odtwarzania na starszych kompach. I te fragi na dm17... na tej mapie to juz 2x midairy nikogo nie dziwia :)

Ale faktycznie NAJLEPSZA POLSKA PRODUKCJA !!

good job

Drunkinho | 2006-05-11 11:26:22 +0200

vacq: jest różnica, nie nagrywaliśmy w 50fps bo Lepper został wicepremierem. A co do fragów to użyliśmy tych które nam ludzie przysłali. Jak masz coś lepszego na dm17 to przyślij. Wykorzystamy w następnym filmie :>

PTC|Faketa | 2006-05-11 14:40:03 +0200

produkcja godna uwagi;
brak nowych, oryginalnych rozwiązań
warto obejrzeć, jednak nazywać ten film najlepszą polską produkcją to z pewnością za wiele!

Drunkinho | 2006-05-11 14:43:38 +0200

Ludzie.... Czytajcie Description a potem piszcie że nie ma nowych, oryginalnych rozwiązań a raczej nie piszcie bo nie w takim stylu chcieliśmy ten film zrobić i to jest w opisie zaznaczone...

PTC|Faketa | 2006-05-11 15:55:36 +0200

nie znalałem description w ściągniętym pliku; a śmierdzącej strony own-age nie czytam, dlatego piszę co zauważyłem...

Drunkinho | 2006-05-11 16:57:14 +0200

Omfg no comment :>

Gravatar

Mani | 2006-05-11 17:56:22 +0200

Tego filmu nie da sie sciagnac, walic filefront.
Są inne linki ?

Drunkinho | 2006-05-11 18:12:07 +0200

A stąd ?
download.levitation-gaming.com/?action=download&fileid=2386

Tak swoją drogą przed chwilą sprawdziłem i z filefronta 70 kB/s miałem.

m1ru | 2006-05-12 12:34:57 +0200

sciagnalem .. i musze powiedziec szok : O bardzo milo sie zaskoczylem oby wiecej takich produkcji : >

szłem | 2006-05-12 14:06:40 +0200

nie znacie orzecha, za ch.uja :D

kaboom | 2006-05-12 16:52:20 +0200

a mi sie zatrzyamlo na 98% i nie idzie dalej :/

PS: no poszło... ogladamy :)

PS#2: no produkaja naprawdę dobra, szkoda ze tak malo akcji bardziej znanych graczy, ale ogólnie git

d4widoV | 2006-05-12 18:25:41 +0200

jak to ’malo akcji bardziej znanych graczy’ przeciez ze 3 tam byly moje :ASD

Gravatar

Mani | 2006-05-13 09:50:37 +0200

Z levitation’a sciaga sie o wiele szybciej niz z filefront.

marcosx | 2006-05-16 21:00:54 +0200

a mi sie dzwiek z obrazem rozsynchronizowuje (trodne slowo :P)

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63