ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Remake ZTN’a autorstwa Zeicon’a

śro, 30 listopad 2005 23:04:38 | Autor: pat | Quake 3 Arena

Na stronie www.esreality.com ukazał się remake mapy znanej już z czasów QuakeWorld. Zdobyła ona wtedy nie małą popularność jako ztndm3. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, o co chodzi, to powiem tylko, że jest to dokładnie to samo, co ztn3tourney1 w Quake’u 3, czyli nasza ukochana mapka, na której na pewno każdy już grał i to nie mało ;) . Właśnie ukazała się jej najnowsza odsłona na platformę Quake 4. Tym razem jednak jej nazwa to DM_gelato. Z uwagi na pewne różnice w poruszaniu się, pomiędzy Quake 3, a Quake4, jak na przykład wyższe skakanie, autor wprowadził zmiany takie jak podniesienie sufitu w niektórych miejscach aby nie obijać się o niego głową, czy powiększenie korytarzy. Nie wpłynęło to zasadniczo na wygląd mapy, lecz znacznie poprawiło dynamikę gry.

Jak widać mapa prezentuje się całkiem nieźle, jednak pamiętajcie, że jest to tylko wersja beta i ulegnie ona jeszcze pewnym zmianom, jeśli doszukacie się w niej jakiś błędów, lub będziecie chcieli się wypowiedzieć na jej temat zapraszam na forum strony www.esreality.com.

Download # 1 [quake.imro.pl]
Download # 2 [esreality.com]

Sądząc po tym, że w Quake’u 3 mapa ta przyjęła się bardzo dobrze to myślę, że i w tym przypadku będzie podobnie, co prawda owa beta nie będzie jeszcze zbyt grywana, ale po wprowadzeniu poprawek i po ukazaniu się wersji finalnej powinna być dość popularną mapą, gdyż trzeba przyznać, że jest wręcz genialnie zaprojektowana i granie na niej sprawia podwójną przyjemność. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć Wam GL HF ;)

voodoo|norad | 2005-11-30 23:23:26 +0100

o looool ostro :D

pat | 2005-11-30 23:44:11 +0100

no @#$% raczej ^^

Gedi | 2005-12-01 00:10:20 +0100

No niebardzo. W każdym razie w q3 ta mapa ma klimat, tutaj - porażka :(. Jakbym miał proponować, to należy zrezygnować z krągłości. Q4 lepiej wygląda na "ostro" :D. No i dobór tekstur niezbyt trafny. Wydaje się, że lepiej będa wyglądać metale, zardzewiałe metale :). Brązy i pomarańcze zupełnie nie pasują. Ściany w stylu q4dm7, to by było coś :D!

Pozdroofko,

bryan | 2005-12-01 08:22:05 +0100

z kolor zardzewialy to jaki ? wlasnie braz z pomaranczem :D

castor | 2005-12-01 08:41:29 +0100

czy bedziemy ta mape ogladac juz bezprzerwy? ja rozumiem ze jest zajebista, wypasiona i wogole , ale no @#$% bez przesady. W kazdym Q byla... zzz

jarq. | 2005-12-01 09:52:57 +0100

i dobrze :) - przeciez grac nie musisz - q4 jest przecież "pełen fantastycznych map" ...

Gedi - to jeszcze beta - moze cos pozmieniają. Fajnie by bylo np. gdyby zrobili odbicie lustrzane geometrii mapy :D - ale by byla jazda :P

Gravatar

cin | 2005-12-01 10:05:47 +0100

ten ztn jest jak rower....sama rama bez dynama :D

Gravatar

voodoo|seRious | 2005-12-01 10:11:43 +0100

no jeszcze t4 , t2 i hub3aeroq3 i bedzie mozna grac w q4 :ASD

davep | 2005-12-01 11:10:56 +0100

tak jak edge nie przyjal sie w q3 tak ztn sie nie przyjmie w q4 poniewaz gralismy z equ na tej mapce kilka dueli i jest conajmniej daremnie :D gdyby mapka nie byla tak grywana w q3 to nawet by nikt na nia nie zwrocil uwagi. Nie jest poprostu grywalna w tej czesci kwaka no chyba ze jeszcze cos zmienia, ja uwazam ze mapki takie jak lost fleet, sandstorm, phrantic sa mapkami w ktore mozna juz smialo pykac duele i to calkiem przyjemnie. Po co w kolko te same mapki grac przez 15 lat :D oby pdm6 nie przerobili.

ps. a pozatym to mapka pojawila sie jakis miesiac temu ;>

v1n5 | 2005-12-01 11:50:27 +0100

no bez kitu.... niech jeszcze jakis bystrzak przerobi wszystkie mapy z q3 (te grywalne, turniejowe) to wdupie laćki :) pojebalo was ludzie? moze by tak wkoncu zaczac grac na czyms innym :o dawac jakies nowe mapki ale q4 niech ktos cos konkretnego zmontuje.... pozdro

THRAWN | 2005-12-01 12:27:39 +0100

no !! i co co misie lubią najbardziej :dsasdsdads
nawet fajnie sie ja gra , pare poprawek i ownedż ; D
...i niegadac mi tu , że znowu ztn bo to mapa kultowa ! i dobrze ze jest na q4 jak jest grywalna !:D
Bo jak narazie dlamnie zdecydowana wiekszosc map na q4 to porazka ;o

Ale przydało by sie aeby wyszły wkoncu jakies nowe i wyrabane mapy + gtv : D

edit: dave - "ps. a pozatym to mapka pojawila sie jakis miesiac temu ;>" - no kurde wiedziłem ze cos mi tu niegra : D

dAde | 2005-12-01 13:48:22 +0100

:|
Za takie rzeczy powinni karać...

jabol | 2005-12-01 14:34:52 +0100

dm6 juz dawno jest :D ale duuuuuuzo fps zjada

Gedi | 2005-12-01 21:30:52 +0100

@bryan, brąz i pomarańcz to w żaden sposób nie jest kolor rdzawy :). Co rdza, to rdza. Kolor pomarańczowej rdzy powstaje raczej nienaturalnie, czyli np. w zakładach chemicznych, czy wykorzystujących chemię :). Q4 to chemia? Chyba nie, zbyt nienaturalne. Jedynie co mi się podoba z Q4 to cienie i światła, chciałbym takie w Q3.

Jeśli ktoś twierdzi, że nie należy robić remake-ów map, to się myli. Są mapy wg mnie "nieśmiertelne", które zawsze i wszędzie należy dodawać, tak jak np. q2dm1 (The Edge), którą nie wszyscy lubią, ale jak dla mnie to klasyk. Tak samo ztn3tourney1, czy q3dm17. Kilka remakeów w gierce nie zawadzi, ale tych najlepszych i nie ważne, że "oblatane". Np. ja osobiście uwielbiam mapy charon, mają klimat. Wcale bym się nie obraził, jak ktoś zrobiłby charon3dm3 pod Q4, albo np. coś w stylu crem1, psc3dm1, senndm2, alkdm06 czy rdogdm4.

Mapy to tylko mapy. Chcesz to ściągasz, nie chcesz, to nie musisz grać :).

pat | 2005-12-01 22:38:27 +0100

no i racja, a co do tych mapek ktore wymieniles pod koniec to nigdy nawet nie slyszalem o nich, a nie wspomne juz zeby widziec, albo co lepsze grac ;D :asd

gr. | 2005-12-01 22:54:14 +0100

sciagam -.-

Gedi | 2005-12-02 13:44:14 +0100

@pat, nie znasz tych wymienionych przeze mnie mapek? To polecam sie z nimi zaznajomić -> ..::LvL

Gravatar

b4m | 2005-12-02 20:42:40 +0100

dobrze ze jest i nie fajnie ze sie pojawila :asd

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63