Requiem for Demos
pią, 22 lipiec 2005 11:08:42 | Autor: gr. | Quake 3 Arena


Niedawno kolejny porządnie wykonany film ujrzał światło dzienne. Requiem for Demos - produkcja dedykowana nie istniejącemu już niestety serwerowi q3.demos.su, który przez ponad cztery lata dawał rozrywkę rosyjskim graczom, zakończył swój żywot w maju bieżącego roku. Chciałem od razu zaznaczyć, że avik wykonany przez
egious'a jest specyficznym filmem, po to żebyście uniknęli zbędnego rozczarowania po ściągnięciu go. To nie jest klasyczny fragmovie, a raczej wyższa szkoła jazdy - krótkometrażowa historia ukazana w realiach Quake'a 3, to popis editingu i efektów, którymi autor sypie jak z rękawa. Nie oczekujcie zatem fragów, bo ich tam nie ma, natomiast jeśli lubicie filmy traktujące ogólnie o gamingu, szczególnie o tematyce Q3, to powinniście zobaczyć tę produkcję. Klimatyczna muzyka i doskonałej jakości obraz również stanowią jej mocne punkty. Dodatkowo w formie rekomendacji poinformuję was, iż film ten zdobył pierwsze miejsce na zakończonej niedawno pierwszej edycji imprez z cyklu Moscow International Cyber-Movie Festival. Zachęcam do downloadu i życzę samych pozytywnych wrażeń.

Nazwa: Requiem for Demos
Autor:
egious
Długość: 6 mins 37 secs
Waga: 84.43 MB
Format | Rozdzielczość: AVI | 800x432 widescreen
Download: PQ3 | Cyberfight | own-age





ff7 | 2005-07-22 11:12:02 +0200
juz sciagam :>
edit:
niesamowite efekty ;) jestem pod wrazeniem :> najbardziej mi sie podobal moment zmiany modelu w ptaka :> i koncowy nagrobek :)
#722334
kos | 2005-07-22 11:22:12 +0200
takich efektów specjalnych to w filmie z q3 jeszcze nie widziałem ;o keel ownz
#722336
RauL | 2005-07-22 11:53:31 +0200
cudowny film ;-)
#722340
aromat | 2005-07-22 11:56:53 +0200
dobry film. crash rox ;]
#722341
k3m | 2005-07-22 12:05:26 +0200
Prawdopodobnie najlepsze efekty w filmie q3, jakie widzialem.
must see it!
#722342
freak | 2005-07-22 12:24:56 +0200
Ja naprawdę nie wiem czym ludzie się w tym filmie tak podniecają. Połowa to kopiuj/wklej z tempremental movie oraz tmp trailera.. Tak, ten keel i te kilka fragów na pro6 to są wycięte sceny. Jedynie crash i ten ptaszek oraz nagrobek q3.demos.su są nowymi sekwencjami. Jak dla mnie nuda. Może się spodobać conajwyżej pseudoromantycznym wgapiaczom w trawe :asd Muzyka nietrafiona. Nigdy też nie podniecam się grafiką tak jak inni, prędzej czy później ktoś zrobi to lepiej i z większymi fajerwerkami. Z resztą i tak za miesiąc mało kto będzie pamiętał co to był ten Requiem for Demos..
Międzynarodowy festiwal to kpina. Doś samozwańczy tytuł.. Rosja, Litwa, Białoruś. International ? lol Połowe filmów które tam pokazali można było ściągnąć i zobaczyć wcześniej. Właściwie jedyny film na który czekam to ten z ESWC. Mam tylko nadzieje że nie będą to wywiady w rosyjskim języku..
#722344
Tramal | 2005-07-22 12:31:09 +0200
film naprawde kozak, bardzo dobrze ze co jakiś czas wychodzą takie "nietypowe" filmy
#722345
Mav_8217 | 2005-07-22 12:41:20 +0200
Dla mnie - po prostu coś niesamowitego. Nigdy w życiu tak nie oglądałem tak doskonałego filmu stricte powiązanego z gamingiem.
Coś pięknego!
A dla takich ludzi jak freeq - trzeba mieć w sobie jakąś wrażliwość artystyczną, żeby docenić takie rzeczy imo. Żeby w pełni je pojąć.
#722346
gr. | 2005-07-22 12:56:54 +0200
eh freak wybrzydzasz na sile juz mi sie nawet nie chce odpierac calej tej wypowiedzi to tylko spytam o muzyke dlaczego nie trafiona a co ma byc disco polo heavy metal podczas gdy crash placze? drum&bass podczas sceny na q3tourney3?
blah
#722347
nxs.qmite | 2005-07-22 13:45:12 +0200
Film jest zdecydowanie najbardziej klimatycznym "dzielem" sposrod filmow q3 (i pewno nie tylko). Dodatkowo jest naprawde swietnie zrobiony (porzadnie to imho troche za malo powiedziane).
Co do muzyki to ehh.. najbardziej klimatyczny utwor z killbilla, intro nowej (genialnej) plyty soad... motyw przewodni z requiem for a dream.. gitara z truposza i na deser (forte)pianinko z Amelii.. no sory ale niema bardziej pasujacej muzy na ziemi. Moim zdaniem to muzyka tworzy ten film a nie obraz:P
Oczywiscie to kwestia gustu.. a gust jak wiadomo mozna miec lub nie..
jedyne czego zaluje to ze widzalem wczesniej trailery tego filmu z sajberfajta a w nich jest praktycznie caly film...
#722351
move | 2005-07-22 14:03:22 +0200
Ja naszczęście nie widziałem tych zapowiedzi wcześniejszych, dlatego na niczym się nie zawiodłem, bo wszystko było dla mnie nowe :).
Pełen wypasik, polecam!
#722354
niufel | 2005-07-22 14:28:07 +0200
zajebisty w @#$%
#722357
voodoo|seRious | 2005-07-22 15:40:37 +0200
a ja czekam na pro movie od freeq’a :D to dopiero bedzie hardcore :P trafiony na maxa i wogole :p
// sciagam
#722369
MaS | 2005-07-22 16:12:06 +0200
Film troche nudnawy ... nawet efekty nie były zbytnio ciekawe :( Ale jakby spojrzeć na to z tej drugiej strony to jest on bardzo nastrojowy :E
#722372
aimowy | 2005-07-22 16:48:16 +0200
hmm... skrajne te wypowiedzi :D
#722378
h00lsfanat1c | 2005-07-22 16:50:24 +0200
Wieje nudą....
#722380
teo | 2005-07-22 17:11:44 +0200
MaS, efekty nie były ciekawe ? ;asdsadsadasdasdsadasdasdaasdasdasdasdasdas
sor ale mnie rozjebałeś :DDDDDDDDDDDDddddd.
#722385
freak | 2005-07-22 17:21:23 +0200
o co wam hozi.. niektórym się podobają fajerwerki graficzne innym nie, tak samo jak ktoś lubi grafikę komputerową a inny woli poprostu coś innego, dlatego ja w tym filmie nic ciekawego nie dostrzegam co wcale nie świadczy o tym że jestem nieczuły na sztukę itd poprostu dostrzegam ją w innym świetle k thx bye :F
#722388
GrimmY | 2005-07-22 18:03:08 +0200
sama tresc filmu - co kto lubi.
ale... insane editing ! o/
#722393
voodoo|seRious | 2005-07-22 18:11:35 +0200
poprostu film ma swoj klimat i trzeba go zauzwazyc a nie siedziec na fotelu i czekac z mysla - KIEDY WYWALI KTOS KOGOS 100 M NAD ZIEMIE i Du.. Du.. Du.. 3 MID AIR i do tego 100 BLYSKOW :D
to nie dla takich ludzi ;]
#722394
k3m | 2005-07-22 18:43:13 +0200
’Film troche nudnawy ... nawet efekty nie były zbytnio ciekawe :(’
hahaha : DDD. Moze sciagnales calkiem inny film?
#722397
MaS | 2005-07-22 18:46:57 +0200
;ass Dla mnie były średnie... :E
#722398
zośka | 2005-07-22 22:16:40 +0200
czegos takiego w tematyce q3 jeszcze nie widzialem. nowa jakosc.
#722406
edix | 2005-07-22 22:23:13 +0200
rusek tez potrafi
#722408
p5|icem4n | 2005-07-22 22:51:29 +0200
Co tutaj dużo pisać ... zajebiste movie w dosłownym sensie tego słowa znaczeniu ...
#722407
m1ru | 2005-07-22 23:35:55 +0200
po prostu nice ;)
#722412
jarq. | 2005-07-23 00:08:32 +0200
mocne! ... az mi gesia skórka stanela :) ... coz - q3 jest niesamowitą grą i jak widac ciągle ulegamy jej urokowi.. Zacny ten filmik!
#722414
StaryOrgowicz_670 | 2005-07-23 09:29:36 +0200
Ogólnie film fajny. Nie rozumiem tylko momentu kiedy dm6 rozrywa sie na pół i pochłania Dooma. Popis umiejętności efektotwórczych ;-) ???? Ogólnie jestem na tak :D
#722422
spEN | 2005-07-23 12:13:56 +0200
Mistrzostwo.
#722424
MisieX | 2005-07-23 14:44:35 +0200
jak już wyjdzie q4 to tym panom zleciłbym "requiem for q3"...
#722434
zakampior[lr] | 2005-07-23 15:18:00 +0200
jak ogladalem czulem się tak samo gdy spotkalem sie z filmem clipq więcej takich motywów bym prosił
#722436
cocaine | 2005-07-23 16:56:25 +0200
jeden z najlepszych movie jakie widziałem :] szacuken :>
#722441
gr. | 2005-07-23 19:01:40 +0200
ciesze sie ze wreszcie film przeze mnie recenzowany komus sie spodobal :P
#722449
cocaine | 2005-07-23 19:21:35 +0200
gosu powinieneś tak jak kazdy inny film skrytykowac go :> a tobie sie spodobał... i jeszcze mówisz ze jest fajny... to do ciebie nie podobne :o
#722453
k0za-Q3 | 2005-07-23 19:31:28 +0200
cool:D filmek ma niezly klimat trzeba przyznac:D ogulnie jest wyrabisty:]
#722454
s|Bundy | 2005-07-24 00:04:04 +0200
efekty cool :S ale z pare fragow by sie przydalo :F good job
#722468
Pir@nia | 2005-07-24 02:09:33 +0200
zadko sciagam filmy q3, ale po recenzji i komentarzach, skusilem sie i nie zawiodl mnie. Naprawde dobry film, a przy sound tracku z filmy requiem dla snu mialem dreszcze :o :A
#722474
fhantom | 2005-07-24 08:41:38 +0200
film podsumuje jednym słowem - piękny
szkoda jedynie że większość tych oszałamiających scen widziałem wcześniej w przeróżnych trailerach i film stracił przez to uderzający impakt, suspens; nie zmienia to jednak faktu że jest to produkcja przedniej marki
#722476
gr. | 2005-07-24 10:54:07 +0200
a ja nigdy nie sciagam zadnych trailerow i to sie oplaca poczekac na efekt koncowy =)
#722479
voodoo|norad | 2005-07-24 12:15:27 +0200
Jestem w szoku po tym co zobaczyłem, szacunek na prawde świetnie to zrobili, sama końcówka mnie zgięła, ogólnie kawał dobrej roboty...
#722482
Pheu | 2005-07-24 13:02:34 +0200
Nie lubie gdy ktos wyciaga soundtrack z "requiem for a dream" uwazam, ze powinien on nalezec tylko i wylacznie do filmu, do ktorego dana muzyka byla tworzona, ale pomimo wszystko zaczynam sciagac..
Respect to Kronos Quartet & Darren Arronofsky
#722487
lucas131 | 2005-07-24 14:45:45 +0200
Moze i nie powinno sie ale dzieki tej muzyce ten krotki filmikzostanie pewnie zapamietany na dluzej, tak samo muzyke z requim for a dream kojarze z filmikiem redemption w ktorym takze ja wykorzystano...
#722498
rzu | 2005-07-25 11:04:23 +0200
fajniutkiee.. zwłaszcza początek z piosnką Nancy Sinatry
8/10 -2 za przebrzydłą i obsraną do granic możliwości dm6 :f
#722615
Zaloguj się by dodać komentarz.