ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Requiem for Demos

pią, 22 lipiec 2005 11:08:42 | Autor: gr. | Quake 3 Arena



Niedawno kolejny porządnie wykonany film ujrzał światło dzienne. Requiem for Demos - produkcja dedykowana nie istniejącemu już niestety serwerowi q3.demos.su, który przez ponad cztery lata dawał rozrywkę rosyjskim graczom, zakończył swój żywot w maju bieżącego roku. Chciałem od razu zaznaczyć, że avik wykonany przez egious'a jest specyficznym filmem, po to żebyście uniknęli zbędnego rozczarowania po ściągnięciu go. To nie jest klasyczny fragmovie, a raczej wyższa szkoła jazdy - krótkometrażowa historia ukazana w realiach Quake'a 3, to popis editingu i efektów, którymi autor sypie jak z rękawa. Nie oczekujcie zatem fragów, bo ich tam nie ma, natomiast jeśli lubicie filmy traktujące ogólnie o gamingu, szczególnie o tematyce Q3, to powinniście zobaczyć tę produkcję. Klimatyczna muzyka i doskonałej jakości obraz również stanowią jej mocne punkty. Dodatkowo w formie rekomendacji poinformuję was, iż film ten zdobył pierwsze miejsce na zakończonej niedawno pierwszej edycji imprez z cyklu Moscow International Cyber-Movie Festival. Zachęcam do downloadu i życzę samych pozytywnych wrażeń.


Nazwa: Requiem for Demos

Autor: egious

Długość: 6 mins 37 secs

Waga: 84.43 MB

Format | Rozdzielczość: AVI | 800x432 widescreen

Download: PQ3 | Cyberfight | own-age

ff7 | 2005-07-22 11:12:02 +0200

juz sciagam :>

edit:

niesamowite efekty ;) jestem pod wrazeniem :> najbardziej mi sie podobal moment zmiany modelu w ptaka :> i koncowy nagrobek :)

kos | 2005-07-22 11:22:12 +0200

takich efektów specjalnych to w filmie z q3 jeszcze nie widziałem ;o keel ownz

RauL | 2005-07-22 11:53:31 +0200

cudowny film ;-)

aromat | 2005-07-22 11:56:53 +0200

dobry film. crash rox ;]

k3m | 2005-07-22 12:05:26 +0200

Prawdopodobnie najlepsze efekty w filmie q3, jakie widzialem.
must see it!

freak | 2005-07-22 12:24:56 +0200

Ja naprawdę nie wiem czym ludzie się w tym filmie tak podniecają. Połowa to kopiuj/wklej z tempremental movie oraz tmp trailera.. Tak, ten keel i te kilka fragów na pro6 to są wycięte sceny. Jedynie crash i ten ptaszek oraz nagrobek q3.demos.su są nowymi sekwencjami. Jak dla mnie nuda. Może się spodobać conajwyżej pseudoromantycznym wgapiaczom w trawe :asd Muzyka nietrafiona. Nigdy też nie podniecam się grafiką tak jak inni, prędzej czy później ktoś zrobi to lepiej i z większymi fajerwerkami. Z resztą i tak za miesiąc mało kto będzie pamiętał co to był ten Requiem for Demos..

Międzynarodowy festiwal to kpina. Doś samozwańczy tytuł.. Rosja, Litwa, Białoruś. International ? lol Połowe filmów które tam pokazali można było ściągnąć i zobaczyć wcześniej. Właściwie jedyny film na który czekam to ten z ESWC. Mam tylko nadzieje że nie będą to wywiady w rosyjskim języku..

Tramal | 2005-07-22 12:31:09 +0200

film naprawde kozak, bardzo dobrze ze co jakiś czas wychodzą takie "nietypowe" filmy

Mav_8217 | 2005-07-22 12:41:20 +0200

Dla mnie - po prostu coś niesamowitego. Nigdy w życiu tak nie oglądałem tak doskonałego filmu stricte powiązanego z gamingiem.

Coś pięknego!

A dla takich ludzi jak freeq - trzeba mieć w sobie jakąś wrażliwość artystyczną, żeby docenić takie rzeczy imo. Żeby w pełni je pojąć.

gr. | 2005-07-22 12:56:54 +0200

eh freak wybrzydzasz na sile juz mi sie nawet nie chce odpierac calej tej wypowiedzi to tylko spytam o muzyke dlaczego nie trafiona a co ma byc disco polo heavy metal podczas gdy crash placze? drum&bass podczas sceny na q3tourney3?
blah

nxs.qmite | 2005-07-22 13:45:12 +0200

Film jest zdecydowanie najbardziej klimatycznym "dzielem" sposrod filmow q3 (i pewno nie tylko). Dodatkowo jest naprawde swietnie zrobiony (porzadnie to imho troche za malo powiedziane).

Co do muzyki to ehh.. najbardziej klimatyczny utwor z killbilla, intro nowej (genialnej) plyty soad... motyw przewodni z requiem for a dream.. gitara z truposza i na deser (forte)pianinko z Amelii.. no sory ale niema bardziej pasujacej muzy na ziemi. Moim zdaniem to muzyka tworzy ten film a nie obraz:P
Oczywiscie to kwestia gustu.. a gust jak wiadomo mozna miec lub nie..

jedyne czego zaluje to ze widzalem wczesniej trailery tego filmu z sajberfajta a w nich jest praktycznie caly film...

move | 2005-07-22 14:03:22 +0200

Ja naszczęście nie widziałem tych zapowiedzi wcześniejszych, dlatego na niczym się nie zawiodłem, bo wszystko było dla mnie nowe :).
Pełen wypasik, polecam!

niufel | 2005-07-22 14:28:07 +0200

zajebisty w @#$%

Gravatar

voodoo|seRious | 2005-07-22 15:40:37 +0200

a ja czekam na pro movie od freeq’a :D to dopiero bedzie hardcore :P trafiony na maxa i wogole :p

// sciagam

MaS | 2005-07-22 16:12:06 +0200

Film troche nudnawy ... nawet efekty nie były zbytnio ciekawe :( Ale jakby spojrzeć na to z tej drugiej strony to jest on bardzo nastrojowy :E

aimowy | 2005-07-22 16:48:16 +0200

hmm... skrajne te wypowiedzi :D

Gravatar

h00lsfanat1c | 2005-07-22 16:50:24 +0200

Wieje nudą....

teo | 2005-07-22 17:11:44 +0200

MaS, efekty nie były ciekawe ? ;asdsadsadasdasdsadasdasdaasdasdasdasdasdas

sor ale mnie rozjebałeś :DDDDDDDDDDDDddddd.

freak | 2005-07-22 17:21:23 +0200

o co wam hozi.. niektórym się podobają fajerwerki graficzne innym nie, tak samo jak ktoś lubi grafikę komputerową a inny woli poprostu coś innego, dlatego ja w tym filmie nic ciekawego nie dostrzegam co wcale nie świadczy o tym że jestem nieczuły na sztukę itd poprostu dostrzegam ją w innym świetle k thx bye :F

GrimmY | 2005-07-22 18:03:08 +0200

sama tresc filmu - co kto lubi.
ale... insane editing ! o/

Gravatar

voodoo|seRious | 2005-07-22 18:11:35 +0200

poprostu film ma swoj klimat i trzeba go zauzwazyc a nie siedziec na fotelu i czekac z mysla - KIEDY WYWALI KTOS KOGOS 100 M NAD ZIEMIE i Du.. Du.. Du.. 3 MID AIR i do tego 100 BLYSKOW :D
to nie dla takich ludzi ;]

k3m | 2005-07-22 18:43:13 +0200

’Film troche nudnawy ... nawet efekty nie były zbytnio ciekawe :(’

hahaha : DDD. Moze sciagnales calkiem inny film?

MaS | 2005-07-22 18:46:57 +0200

;ass Dla mnie były średnie... :E

zośka | 2005-07-22 22:16:40 +0200

czegos takiego w tematyce q3 jeszcze nie widzialem. nowa jakosc.

Gravatar

edix | 2005-07-22 22:23:13 +0200

rusek tez potrafi

p5|icem4n | 2005-07-22 22:51:29 +0200

Co tutaj dużo pisać ... zajebiste movie w dosłownym sensie tego słowa znaczeniu ...

m1ru | 2005-07-22 23:35:55 +0200

po prostu nice ;)

jarq. | 2005-07-23 00:08:32 +0200

mocne! ... az mi gesia skórka stanela :) ... coz - q3 jest niesamowitą grą i jak widac ciągle ulegamy jej urokowi.. Zacny ten filmik!

Gravatar

StaryOrgowicz_670 | 2005-07-23 09:29:36 +0200

Ogólnie film fajny. Nie rozumiem tylko momentu kiedy dm6 rozrywa sie na pół i pochłania Dooma. Popis umiejętności efektotwórczych ;-) ???? Ogólnie jestem na tak :D

spEN | 2005-07-23 12:13:56 +0200

Mistrzostwo.

MisieX | 2005-07-23 14:44:35 +0200

jak już wyjdzie q4 to tym panom zleciłbym "requiem for q3"...

Gravatar

zakampior[lr] | 2005-07-23 15:18:00 +0200

jak ogladalem czulem się tak samo gdy spotkalem sie z filmem clipq więcej takich motywów bym prosił

cocaine | 2005-07-23 16:56:25 +0200

jeden z najlepszych movie jakie widziałem :] szacuken :>

gr. | 2005-07-23 19:01:40 +0200

ciesze sie ze wreszcie film przeze mnie recenzowany komus sie spodobal :P

cocaine | 2005-07-23 19:21:35 +0200

gosu powinieneś tak jak kazdy inny film skrytykowac go :> a tobie sie spodobał... i jeszcze mówisz ze jest fajny... to do ciebie nie podobne :o

Gravatar

k0za-Q3 | 2005-07-23 19:31:28 +0200

cool:D filmek ma niezly klimat trzeba przyznac:D ogulnie jest wyrabisty:]

s|Bundy | 2005-07-24 00:04:04 +0200

efekty cool :S ale z pare fragow by sie przydalo :F good job

Pir@nia | 2005-07-24 02:09:33 +0200

zadko sciagam filmy q3, ale po recenzji i komentarzach, skusilem sie i nie zawiodl mnie. Naprawde dobry film, a przy sound tracku z filmy requiem dla snu mialem dreszcze :o :A

fhantom | 2005-07-24 08:41:38 +0200

film podsumuje jednym słowem - piękny
szkoda jedynie że większość tych oszałamiających scen widziałem wcześniej w przeróżnych trailerach i film stracił przez to uderzający impakt, suspens; nie zmienia to jednak faktu że jest to produkcja przedniej marki

gr. | 2005-07-24 10:54:07 +0200

a ja nigdy nie sciagam zadnych trailerow i to sie oplaca poczekac na efekt koncowy =)

voodoo|norad | 2005-07-24 12:15:27 +0200

Jestem w szoku po tym co zobaczyłem, szacunek na prawde świetnie to zrobili, sama końcówka mnie zgięła, ogólnie kawał dobrej roboty...

Pheu | 2005-07-24 13:02:34 +0200

Nie lubie gdy ktos wyciaga soundtrack z "requiem for a dream" uwazam, ze powinien on nalezec tylko i wylacznie do filmu, do ktorego dana muzyka byla tworzona, ale pomimo wszystko zaczynam sciagac..
Respect to Kronos Quartet & Darren Arronofsky

lucas131 | 2005-07-24 14:45:45 +0200

Moze i nie powinno sie ale dzieki tej muzyce ten krotki filmikzostanie pewnie zapamietany na dluzej, tak samo muzyke z requim for a dream kojarze z filmikiem redemption w ktorym takze ja wykorzystano...

rzu | 2005-07-25 11:04:23 +0200

fajniutkiee.. zwłaszcza początek z piosnką Nancy Sinatry
8/10 -2 za przebrzydłą i obsraną do granic możliwości dm6 :f

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63