ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Scumbot by RoX97

nie, 25 maj 2003 02:11:39 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Pan RoX97 podesłał mi swojego bota, którego napisał edytując skrypty odpowiedzialne za charakterystyki botów. Według niego w ten sposób można z bota wyciągnąć więcej niż oferują programy do tworzenia botów. Testując bota miałem wrażenie że faktycznie gra nieco inaczej, ale czy lepiej od zwykłych czy tych robionych programami to nie jestem pewien. Ocenicie sami.

Poniżej opis od autora:

"Dwa slowa o moim bocie... Najwazniejsza sprawa jest to, ze nie jest to mod tylko bot. Czyli niema nawet mozliwosci porownywalnych do spiterbota, jednakze niejest to kolejny zupelnie 'zwykly' bot... Od 'zwyklego' bota rozni sie tym, ze nie byl tworzony przy uzyciu dostepnych do tego celu programow, a co za tym idzie nie jest ograniczony przez pewne parametry, ktore one narzucaja... (tworzenie/modyfikowanie bota jest dziecinnie proste i jedyne czego nam potrzeba to np. notatnik z windowsa i troche czasu).

Teraz male wyjasnienie jesli chodzi o te parametry o ktorych wspomnialem wczesniej. Programy przygotowanie specjalnie do szybkiego i prostego tworzenia botow maja takze pewna wade (pisze to jedynie na podstawie tych z ktorymi sie zetknalem, np. botstudio). Maksymalne wartosci jakie mozemy za pomoca takiego programu wprowadzic sa nizsze niz maksymalne wartosci jakie gra moze przyjac i z nimi dzialac.

Ponizej prosty przyklad:

Zalozmy, ze chcemy zmodyfikowac parametr odpowiadajacy za celnosc naszego bota, czyli "CHARACTERISTIC_AIM_ACCURACY". Botstudio daje mozliwosc maksymalnego ustawienia tego parametru na 1.0, jednak rzeczywista granica jest troche wyzej :) Dotyczy to wszystkich parametrow opisujacych naszego bota. Specjalnie nie napisze jakie parametry gra jest w stanie przyjac, jednak bot ktorego stworzylem ich nie osiagnal.

Wspomne jeszcze o parametrze "CHARACTERISTIC_VIEW_MAXCHANGE", ktory okresla o ile stopni bot jest w stanie sie obrocic przy jednorazowym wywolaniu przez gre komendy odpowiadajacej za obrot bota. Logika podpowiada ze 360 czyli pelny obrot to maksimum i wiecej nie potrzeba, blad :) !Scum, bo tak nazwalem mojego bota, uzywa tego parametru na 360 (na skilu hadrcore i nightmare), czyli normalnie, jednakze inna dosc znana produkcja uzywa go na 720 :) Czyli to chyba nie tylko moja teoria...

Jednak moge sie mylic, wiec najlepiej odpal mojego bota i sam sprawdz :)

Milej gry zyczy RoX97"

.:: Scumbot

Sh1eldeR | 2003-05-25 02:18:54 +0200

Rozz, wez ty spij a nie o drugiej w nocy newsy o botach piszesz... Juz ktorys raz ci sie zdarza chlopie. Eh, zloto nie redaktor. Zazdroscic? Wspolczuc? Isc spac...! ;-)

SAI4H | 2003-05-25 11:33:17 +0200

Po tym co pokazali nam tworcy spiterbota nie sadze, zeby ktos sie nim podniecal. ;]

Lucas_1 | 2003-05-25 11:37:54 +0200

Ee... - ale ja z tego wywodu malo zrozumialem ...

jordan | 2003-05-25 11:45:55 +0200

spiter bot loozak jest =)

hanti | 2003-05-25 14:29:22 +0200

shielder a ty jeszcez puzniej komentarze piszesz ;d

a ten scumbot to troszke lepszy od majora

damndog | 2003-05-25 23:26:48 +0200

kolekcje takich botow to ja juz 2 lata temu robilem :P i to ze skinami :D jako bonus masa smiesznych tekstow po polsku :) jeden bot mial wszystko na max tyleze musial na kazdego chata odpowiadac, heh wystarczylo w odpowiednim momencia wcisnac jakiesgos texta i po bocie :) nie ma jak spiter :0

Gravatar

kino | 2003-05-26 07:02:45 +0200

dziwne ze sie jaracie tym spiterbotem jak nie mozna z nim grac w osp a ustawienia w modzie sa conajwyzej ubogie, dla mnie to duzo za malo zeby grac z przyjemnoscia, pozatym to bot chodzi o to zeby sobie postrzelac dla zabawy i moze pocwiczyc movement wiec po co ma byc dobry, tylko bedzie przeszkadzal:D

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63