ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Sqf in action

pon, 27 czerwiec 2005 13:46:54 | Autor: fhantom | Quake 3 Arena

Witam. Tym razem nie na own-age, lecz na esr znalazłem namiar na produkcję godną uwagi. Sqf in action autorstwa Peyo przedstawia nam fragi francuskiej sceny (między innymi: thefou, link1n, appleseed, whylf czy Zerg-Spirit). Produkcja może pozytywnie kojarzyć się z Lyon Connection głównie ze względu na dwa czynniki. Pierwszy to użycie dużej liczby klatek na sekundę (tym razem aż 50 co jest sporą przesadą) natomiast drugi może nieco zastopować entuzjazm fanów efektów zrobionych przy użyciu Adobe After Effects i tym podobnych programów. Autor skupił swoją uwagę na pokazaniu fragów i niestety sam editing, czyli to co najbardziej interesuje koneserów kfakowego kina został potraktowany po macoszemu (ot kilka filtrów, tu shine, tam glow czy blur - oprawa jest niestety bardzo przeciętna). Na editing oczywiście składa się wiele rzeczy, min. synchronizacja muzyki z obrazem. Tutaj również peyo się nie popisał - jedynie pierwszych kilka sekwencji przy remixie requiem for a dream trzyma jako taki poziom, reszta to po prostu zlepek fragów z zaimplementowanymi dźwiękami z gry. Należy również odnotować, że sam dobór muzyki do soundtracku nie był najlepszy, sprecyzujmy: był bardzo mało oryginalny. Ponad połowę utworów mogliśmy już kilka razy usłyszeć w innych produkcjach, szczególnie dotyczy to motywu przewodniego Kill Billa czy też właśnie samego requiem for a dream. Jakość - całkiem niezła jak na wersję lq, z którą miałem do czynienia ale swoją drogą ciekawe ile będzie zajmowała wersja hq którą autor obiecał wydać na dniach (kompresja mogła być duuuużo lepsza). Jak sami zdążyliście zauważyć na wielu płaszczyznach jest to obraz niczym nie wyróżniający się spośród kilku gb które ściągam co tydzień... Jest jednak naturalnie coś, co przyciągnęło moją uwagę i zapewne przyciągnie twoją drogi czytelniku. Mam tu na myśli fragi których w tej szesnastominutowej produkcji nie brak, powiedziałbym wręcz: wylewają się z tego filmu jak mojemu poczciwemu staruszkowi brzuch ze spodni :-). Oczywistym faktem jest, że nie liczy się ilość ale jakość. Nie masz się o co martwić - poziom akcji w tym obrazie stoi na bardzo wysokim poziomie. Zobaczysz dziesiątki robiących niemałe wrażenie rakiet, spawnrape'ów, quadrunów, raili a nawet trafień z granatnika czy też piły. Właśnie pod tym względem jest to jeden z najlepszych filmów, jakie widziałem a widziałem całkiem sporo. Decyzję czy warto kliknąć w download musisz jednak jak zawsze podjąć sam - osobiście polecam.

Przedsmak

Nazwa: Sqf in action
Download: ftp.outsize.org, levi.teamspeak.org
Długość: 16 min 3 sek
Rozmiar: 559 mb lq
Kodek: XviD
Rozdzielczość: 720x480
Fizyka: vq3

enjoy | 2005-06-27 13:54:32 +0200

" poziom akcji w tym obrazie stoi na bardzo wysokim poziomie."
- skoro tak to nie ma bata, zasysam to cos :]

furi | 2005-06-27 14:35:03 +0200

Jakos mnie ten film nie rusza :/ Chyba juz nic mnie nie zaskoczy w tej grze :S Do tego prawie same akcje z ctf bleh

MateoMartinezz | 2005-06-27 14:35:21 +0200

a działa Wam ten link z newsa? na esr wstawiłem mirrora - ftp://wired.s6n.com/ninjafada/peyoypeupas/-1-sqf_in_action_LQ.avi

fhantom | 2005-06-27 14:42:47 +0200

Mateo - wcześniej bankowo działał, teraz nie wiem
może za dużo ludzi się naraz rzuciło i serwer padł ? link który zapodałeś na esr ponoć prowadzi do wadliwej wersji (komentarz na esr) dlatego nie zdecydowałem się go dodać do newsa

Mav_8217 | 2005-06-27 14:57:07 +0200

Nie wiem jak Wam, ale mi to bardzo wolno idzie. Ma ktoś jakiś mirror? I co to znaczy, że wersja do której link podał Mateo jest wadliwa? ;)

wishoza | 2005-06-27 14:58:14 +0200

Cały czas myslalem, ze oba linki kulawe, az w koncu obadalem, ze na partycji (60gb ;o) brak miejsca ... W jakies 3 min zrobilem 5 gb wolnego ... Niby taki mam porzadek, a jednak zawsze ’cos’ sie znajdzie ;p

Sciagam, jak bedzie to ocenie ;) Pozdro

fh ladna recenzja ;]

fhantom | 2005-06-27 15:00:56 +0200

By hemostick’s grenade hemosaek - Reply to #14

(Reply)
Don’t use this mirror, the file used to be corrupt there.
A few megs missing at the end -> you skip the whine in french @ Teamspeak which might be ok, but also some of the regular ending. Plus the file will buffer like hell and seeking will be very slow.

mav znasz ang, czytaj :p
w1sh - :* ;D

Gravatar

cin | 2005-06-27 15:07:51 +0200

no filmik nawet nawet baaardzo duzo ctf-a
nie jest to wprawdzie rocco czy vivid ale ujdzie :]

7328221o | 2005-06-27 15:09:33 +0200

cin Ty Ty erotomanie ;)

voodoo|norad | 2005-06-27 15:10:28 +0200

omg ponad 500 mb na lq ? :o znowu caly dzien ssania :s

Gravatar

revic | 2005-06-27 15:25:27 +0200

narazie chyba sobie odpuszcze sciaganie :f

Hakan | 2005-06-27 15:48:27 +0200

fh dobrze, ze napisales o edycji - wybor jest prosty - nie sciagam...

Mav_8217 | 2005-06-27 15:58:46 +0200

Dopisano 27.6.2005 o godzinie 15:09 [ Tehnick ] [kasuj komentarz ]
cin Ty Ty erotomanie ;)

LOL! Ja nawet nie wiedziałem o co mu chodzi, ale najwidoczniej Ty też jesteś obczajony w tych motywach-motywikach :DD

fh - aha =]

MateoMartinezz | 2005-06-27 16:11:53 +0200

rzeczywiście Fh - ja jeszcze nie ściągnąłem , non stop zrywa lub sie wiesza lub 5kb/s :D - poczekam :D dla 50fps warto poczekać :d

gr. | 2005-06-27 16:32:33 +0200

a co to da ze jest 50fps?

fhantom | 2005-06-27 16:49:48 +0200

większa płynność obrazu

Hakan | 2005-06-27 17:03:09 +0200

I to, ze film zamiast zajmowac jakies 250-300 MB zajmuje prawie 600...

szłem | 2005-06-27 17:19:32 +0200

lynk cos nie kosi

wishoza | 2005-06-27 17:34:10 +0200

Mavek, nie wiesz kto to Rocco i nie wiesz co to Vivid ? : o Weeez stary, juz nie jesteś w be ! :D

fh :* ;p

No zajmuje zdecydowanie za duzo, ale .. ehhh, zobacze :D

Aha i jeszcze cos ... Imo 50 fps

lecho | 2005-06-27 17:40:32 +0200

ja tam mysle, ze koneserow kfakowego kina powinny interesowac przede wszystkim dobre fragi, a nie milion efektow na sekunde - ale kazdy ma swoje zdanie ;) imo edit powinien nie przeszkadzac, ale w zadnym razie nie wysuwac sie na plan pierwszy... (vide fragaddict..)

THRAWN | 2005-06-27 18:25:12 +0200

imo Lyon Connection był super to sciagam ten obowiazkowo :D ctf tdm 1v1 - nie ma znaczenia.

gr. | 2005-06-27 18:26:47 +0200

musze sie zgodzic z lechem efekty sa przyjemne i podnosza poziom ale przeciez tak naprawde nawet najlepsze fajerwerki nie zastapia soczystych akcji rodem z mojego ulubionego just quake by cky :D

szłem | 2005-06-27 19:27:53 +0200

imo najlepszy byl get quaked 2

aha, zaczalem ssac z linka matea, wyszedlem z domu, tera wracam i stoi wszystko na 39% :q

fhantom | 2005-06-27 20:01:43 +0200

i tutaj się nie zgodzę
przy odpowiednim editingu (i proszę pamiętać że w tym słowie nie zawierają się tylko efekty) można zrobić ze zbioru przeciętnych fragów bardzo dobrą produkcję (czego przykładem jest np. virtuosity) natomiast bez odpowiedniego retuszu nie da się osiągnąć tak wspaniałego efektu (będzie to po prostu kolejny film z dobrymi akcjami, nic więcej)
same fragi wystarczały kiedyś... najlepiej byłoby żeby zarówno editing jak i poziom akcji był na odpowiednio wysokim poziomie, wtedy mamy do czynienia z filmem kompletnym
oczywiście to tylko moja subiektywna opinia :]

rAko | 2005-06-27 20:46:56 +0200

A teraz niech mi znawcy powiedza co mam zassac: ten movie z newsa czy [w] dupe klan movie ?? He?

castor | 2005-06-27 21:02:56 +0200

fajtom ze ci sie chce to wszystko sciagac :) :* respecta

rako: mozesz zassac to -> 8========o

:>

fhantom | 2005-06-27 22:00:28 +0200

castorku dobre łącze do ściągania -> żaden problem
:*

rako - ja bym ściągnął ten z newsa :]

Gravatar

revic | 2005-06-27 22:38:46 +0200

wow przy takich fragach niezwracam uwagi na efekty ;q

[BF]M@lin | 2005-06-27 23:00:44 +0200

Link z newsa nie działa mi !! a wam ??

Ale za to podany przez Mateo juz tak :P

yoda | 2005-06-27 23:10:39 +0200

imo filmik powinien miec niezle fragi , cos jak Bullshit Expedition i najlepiej jakas fajna muze z ktora fragi sie fajnie lacza , efekty odgrywaja wazna role ale jakos ... :/ wole tylko dobra jakos obrazu a nie jakies swiatelka itd

Ide zasysac ...

PeterSchiff | 2005-06-27 23:18:08 +0200

najlepszy i tak jest the painful movie :P

wishoza | 2005-06-27 23:33:22 +0200

... a skromność zawsze była jego największym plusem ....

PeterSchiff | 2005-06-28 00:23:10 +0200

skad moge @#$% sciagnac DEMKA TYCH KOLESI?

Gravatar

nxs.izap | 2005-06-28 00:40:34 +0200

calkiem konkretny film!

fhantom | 2005-06-28 07:52:41 +0200

no ba - izap ja zawsze przedstawiam same konkretne ;D
nowy mirror dodany

MateoMartinezz | 2005-06-28 11:07:53 +0200

no w koncu zassałem - muszę przyznać - niezła jazda - fragi smakowite. Kurcze jednak 50fps swoje robi - super

Gravatar

JaraCz | 2005-06-28 11:31:11 +0200

ściągam edit później :] btw: w LC nie było zaś nic takiego prze pro :)

edit: OMG !! zawartośc na 10 !!! nie widziałem w zadnym filmie takich fragsów nie trzeba było wiele edycji zeby ogladac ten film lekko i przyjemnie sie go oglada sporo mape no i te roxy :|||||||||||||||||||||||||

wishoza | 2005-06-28 11:50:40 +0200

O cholera : o Spodziewałem sie czegos gorszego ... Musze przyznac z czystym sercem - film jest super ! Polecam go każdemu, 50 fps daje rade, ale tu nie o to chodzi ... Te fragi ... Ci kolesie mają Rail Guna chorego na głowe ... po 12 raili pod rząd i jeszcze im mało ... A wiekszość midów = oun : o

Na prawde polecam gorąco ... I jeszcze to, że film jest dość długo ... Czyli można się wkrecic i nie urwie się nagle ... ;) Pozdro

move | 2005-06-28 12:10:30 +0200

Bardzo dobry film jeśli chodzi o fragi, świetny config do zgrywania akcji, a płynność uzyskana dzięki 50 klatkom na sekundę powala na kolana :). Polecam!

m1ru | 2005-06-28 14:05:44 +0200

lol :p ja mam jakies chyba stare kodeki bo mam pixeloze jak ja pierdu ;p

Tramal | 2005-06-28 15:03:41 +0200

dla fajnych fragów, dla dobrej jakości, dla długości, dla różnorodnosci map warto ściagnąć tę pozycje !!!

coolfon | 2005-06-28 16:34:43 +0200

50 fps...
wlasciwie na tym moglbym zakonczyc ten komentarz... plynnosc po prostu mnie powala...

THRAWN | 2005-06-28 19:06:01 +0200

chyba mi sie film do konca nie sciagnol albo co bo niewidze listy muzy jaka byla :E film super

coolfon | 2005-06-28 20:12:38 +0200

aha mam pytanko co do tego filmu, dokladnie chodzi mi o akcje z 5:30, frag z gauntleta.
pytanie brzmi: łot de fak? o co come on? skad ten frag? czego nie wiem/ nie rozumiem? :))

wishoza | 2005-06-29 00:43:44 +0200

Moze ktos, komu dobrze dziala ten film spisac mi "soundtrack" ? U mnie ten film dziala ... Nieco dziwnie i nie bardzo moge przewinac do outra a jak ogladam to tez nie dochodzi do konca ... Dziekuje z gory :)

Mav_8217 | 2005-06-30 08:50:34 +0200

wow, ale fragi!

Tylko ten green day sucks :P

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63