Sqf in action
pon, 27 czerwiec 2005 13:46:54 | Autor: fhantom | Quake 3 Arena
Witam. Tym razem nie na own-age, lecz na esr znalazłem namiar na produkcję godną uwagi. Sqf in action autorstwa
Peyo przedstawia nam fragi francuskiej sceny (między innymi: thefou, link1n, appleseed, whylf czy Zerg-Spirit). Produkcja może pozytywnie kojarzyć się z Lyon Connection głównie ze względu na dwa czynniki. Pierwszy to użycie dużej liczby klatek na sekundę (tym razem aż 50 co jest sporą przesadą) natomiast drugi może nieco zastopować entuzjazm fanów efektów zrobionych przy użyciu Adobe After Effects i tym podobnych programów. Autor skupił swoją uwagę na pokazaniu fragów i niestety sam editing, czyli to co najbardziej interesuje koneserów kfakowego kina został potraktowany po macoszemu (ot kilka filtrów, tu shine, tam glow czy blur - oprawa jest niestety bardzo przeciętna). Na editing oczywiście składa się wiele rzeczy, min. synchronizacja muzyki z obrazem. Tutaj również peyo się nie popisał - jedynie pierwszych kilka sekwencji przy remixie requiem for a dream trzyma jako taki poziom, reszta to po prostu zlepek fragów z zaimplementowanymi dźwiękami z gry. Należy również odnotować, że sam dobór muzyki do soundtracku nie był najlepszy, sprecyzujmy: był bardzo mało oryginalny. Ponad połowę utworów mogliśmy już kilka razy usłyszeć w innych produkcjach, szczególnie dotyczy to motywu przewodniego Kill Billa czy też właśnie samego requiem for a dream. Jakość - całkiem niezła jak na wersję lq, z którą miałem do czynienia ale swoją drogą ciekawe ile będzie zajmowała wersja hq którą autor obiecał wydać na dniach (kompresja mogła być duuuużo lepsza). Jak sami zdążyliście zauważyć na wielu płaszczyznach jest to obraz niczym nie wyróżniający się spośród kilku gb które ściągam co tydzień... Jest jednak naturalnie coś, co przyciągnęło moją uwagę i zapewne przyciągnie twoją drogi czytelniku. Mam tu na myśli fragi których w tej szesnastominutowej produkcji nie brak, powiedziałbym wręcz: wylewają się z tego filmu jak mojemu poczciwemu staruszkowi brzuch ze spodni :-). Oczywistym faktem jest, że nie liczy się ilość ale jakość. Nie masz się o co martwić - poziom akcji w tym obrazie stoi na bardzo wysokim poziomie. Zobaczysz dziesiątki robiących niemałe wrażenie rakiet, spawnrape'ów, quadrunów, raili a nawet trafień z granatnika czy też piły. Właśnie pod tym względem jest to jeden z najlepszych filmów, jakie widziałem a widziałem całkiem sporo. Decyzję czy warto kliknąć w download musisz jednak jak zawsze podjąć sam - osobiście polecam.
Przedsmak
Nazwa: Sqf in action
Download: ftp.outsize.org, levi.teamspeak.org
Długość: 16 min 3 sek
Rozmiar: 559 mb lq
Kodek: XviD
Rozdzielczość: 720x480
Fizyka: vq3








enjoy | 2005-06-27 13:54:32 +0200
" poziom akcji w tym obrazie stoi na bardzo wysokim poziomie."
- skoro tak to nie ma bata, zasysam to cos :]
#720175
furi | 2005-06-27 14:35:03 +0200
Jakos mnie ten film nie rusza :/ Chyba juz nic mnie nie zaskoczy w tej grze :S Do tego prawie same akcje z ctf bleh
#720178
MateoMartinezz | 2005-06-27 14:35:21 +0200
a działa Wam ten link z newsa? na esr wstawiłem mirrora - ftp://wired.s6n.com/ninjafada/peyoypeupas/-1-sqf_in_action_LQ.avi
#720179
fhantom | 2005-06-27 14:42:47 +0200
Mateo - wcześniej bankowo działał, teraz nie wiem
może za dużo ludzi się naraz rzuciło i serwer padł ? link który zapodałeś na esr ponoć prowadzi do wadliwej wersji (komentarz na esr) dlatego nie zdecydowałem się go dodać do newsa
#720180
Mav_8217 | 2005-06-27 14:57:07 +0200
Nie wiem jak Wam, ale mi to bardzo wolno idzie. Ma ktoś jakiś mirror? I co to znaczy, że wersja do której link podał Mateo jest wadliwa? ;)
#720181
wishoza | 2005-06-27 14:58:14 +0200
Cały czas myslalem, ze oba linki kulawe, az w koncu obadalem, ze na partycji (60gb ;o) brak miejsca ... W jakies 3 min zrobilem 5 gb wolnego ... Niby taki mam porzadek, a jednak zawsze ’cos’ sie znajdzie ;p
Sciagam, jak bedzie to ocenie ;) Pozdro
fh ladna recenzja ;]
#720182
fhantom | 2005-06-27 15:00:56 +0200
By hemostick’s grenade hemosaek - Reply to #14
(Reply)
Don’t use this mirror, the file used to be corrupt there.
A few megs missing at the end -> you skip the whine in french @ Teamspeak which might be ok, but also some of the regular ending. Plus the file will buffer like hell and seeking will be very slow.
mav znasz ang, czytaj :p
w1sh - :* ;D
#720183
cin | 2005-06-27 15:07:51 +0200
no filmik nawet nawet baaardzo duzo ctf-a
nie jest to wprawdzie rocco czy vivid ale ujdzie :]
#720184
7328221o | 2005-06-27 15:09:33 +0200
cin Ty Ty erotomanie ;)
#720185
voodoo|norad | 2005-06-27 15:10:28 +0200
omg ponad 500 mb na lq ? :o znowu caly dzien ssania :s
#720186
revic | 2005-06-27 15:25:27 +0200
narazie chyba sobie odpuszcze sciaganie :f
#720190
Hakan | 2005-06-27 15:48:27 +0200
fh dobrze, ze napisales o edycji - wybor jest prosty - nie sciagam...
#720191
Mav_8217 | 2005-06-27 15:58:46 +0200
Dopisano 27.6.2005 o godzinie 15:09 [ Tehnick ] [kasuj komentarz ]
cin Ty Ty erotomanie ;)
LOL! Ja nawet nie wiedziałem o co mu chodzi, ale najwidoczniej Ty też jesteś obczajony w tych motywach-motywikach :DD
fh - aha =]
#720192
MateoMartinezz | 2005-06-27 16:11:53 +0200
rzeczywiście Fh - ja jeszcze nie ściągnąłem , non stop zrywa lub sie wiesza lub 5kb/s :D - poczekam :D dla 50fps warto poczekać :d
#720193
gr. | 2005-06-27 16:32:33 +0200
a co to da ze jest 50fps?
#720195
fhantom | 2005-06-27 16:49:48 +0200
większa płynność obrazu
#720196
Hakan | 2005-06-27 17:03:09 +0200
I to, ze film zamiast zajmowac jakies 250-300 MB zajmuje prawie 600...
#720197
szłem | 2005-06-27 17:19:32 +0200
lynk cos nie kosi
#720198
wishoza | 2005-06-27 17:34:10 +0200
Mavek, nie wiesz kto to Rocco i nie wiesz co to Vivid ? : o Weeez stary, juz nie jesteś w be ! :D
fh :* ;p
No zajmuje zdecydowanie za duzo, ale .. ehhh, zobacze :D
Aha i jeszcze cos ... Imo 50 fps
#720199
lecho | 2005-06-27 17:40:32 +0200
ja tam mysle, ze koneserow kfakowego kina powinny interesowac przede wszystkim dobre fragi, a nie milion efektow na sekunde - ale kazdy ma swoje zdanie ;) imo edit powinien nie przeszkadzac, ale w zadnym razie nie wysuwac sie na plan pierwszy... (vide fragaddict..)
#720200
THRAWN | 2005-06-27 18:25:12 +0200
imo Lyon Connection był super to sciagam ten obowiazkowo :D ctf tdm 1v1 - nie ma znaczenia.
#720187
gr. | 2005-06-27 18:26:47 +0200
musze sie zgodzic z lechem efekty sa przyjemne i podnosza poziom ale przeciez tak naprawde nawet najlepsze fajerwerki nie zastapia soczystych akcji rodem z mojego ulubionego just quake by cky :D
#720201
szłem | 2005-06-27 19:27:53 +0200
imo najlepszy byl get quaked 2
aha, zaczalem ssac z linka matea, wyszedlem z domu, tera wracam i stoi wszystko na 39% :q
#720203
fhantom | 2005-06-27 20:01:43 +0200
i tutaj się nie zgodzę
przy odpowiednim editingu (i proszę pamiętać że w tym słowie nie zawierają się tylko efekty) można zrobić ze zbioru przeciętnych fragów bardzo dobrą produkcję (czego przykładem jest np. virtuosity) natomiast bez odpowiedniego retuszu nie da się osiągnąć tak wspaniałego efektu (będzie to po prostu kolejny film z dobrymi akcjami, nic więcej)
same fragi wystarczały kiedyś... najlepiej byłoby żeby zarówno editing jak i poziom akcji był na odpowiednio wysokim poziomie, wtedy mamy do czynienia z filmem kompletnym
oczywiście to tylko moja subiektywna opinia :]
#720205
rAko | 2005-06-27 20:46:56 +0200
A teraz niech mi znawcy powiedza co mam zassac: ten movie z newsa czy [w] dupe klan movie ?? He?
#720208
castor | 2005-06-27 21:02:56 +0200
fajtom ze ci sie chce to wszystko sciagac :) :* respecta
rako: mozesz zassac to -> 8========o
:>
#720213
fhantom | 2005-06-27 22:00:28 +0200
castorku dobre łącze do ściągania -> żaden problem
:*
rako - ja bym ściągnął ten z newsa :]
#720215
revic | 2005-06-27 22:38:46 +0200
wow przy takich fragach niezwracam uwagi na efekty ;q
#720217
[BF]M@lin | 2005-06-27 23:00:44 +0200
Link z newsa nie działa mi !! a wam ??
Ale za to podany przez Mateo juz tak :P
#720220
yoda | 2005-06-27 23:10:39 +0200
imo filmik powinien miec niezle fragi , cos jak Bullshit Expedition i najlepiej jakas fajna muze z ktora fragi sie fajnie lacza , efekty odgrywaja wazna role ale jakos ... :/ wole tylko dobra jakos obrazu a nie jakies swiatelka itd
Ide zasysac ...
#720222
PeterSchiff | 2005-06-27 23:18:08 +0200
najlepszy i tak jest the painful movie :P
#720223
wishoza | 2005-06-27 23:33:22 +0200
... a skromność zawsze była jego największym plusem ....
#720226
PeterSchiff | 2005-06-28 00:23:10 +0200
skad moge @#$% sciagnac DEMKA TYCH KOLESI?
#720229
nxs.izap | 2005-06-28 00:40:34 +0200
calkiem konkretny film!
#720233
fhantom | 2005-06-28 07:52:41 +0200
no ba - izap ja zawsze przedstawiam same konkretne ;D
nowy mirror dodany
#720237
MateoMartinezz | 2005-06-28 11:07:53 +0200
no w koncu zassałem - muszę przyznać - niezła jazda - fragi smakowite. Kurcze jednak 50fps swoje robi - super
#720243
JaraCz | 2005-06-28 11:31:11 +0200
ściągam edit później :] btw: w LC nie było zaś nic takiego prze pro :)
edit: OMG !! zawartośc na 10 !!! nie widziałem w zadnym filmie takich fragsów nie trzeba było wiele edycji zeby ogladac ten film lekko i przyjemnie sie go oglada sporo mape no i te roxy :|||||||||||||||||||||||||
#720245
wishoza | 2005-06-28 11:50:40 +0200
O cholera : o Spodziewałem sie czegos gorszego ... Musze przyznac z czystym sercem - film jest super ! Polecam go każdemu, 50 fps daje rade, ale tu nie o to chodzi ... Te fragi ... Ci kolesie mają Rail Guna chorego na głowe ... po 12 raili pod rząd i jeszcze im mało ... A wiekszość midów = oun : o
Na prawde polecam gorąco ... I jeszcze to, że film jest dość długo ... Czyli można się wkrecic i nie urwie się nagle ... ;) Pozdro
#720246
move | 2005-06-28 12:10:30 +0200
Bardzo dobry film jeśli chodzi o fragi, świetny config do zgrywania akcji, a płynność uzyskana dzięki 50 klatkom na sekundę powala na kolana :). Polecam!
#720247
m1ru | 2005-06-28 14:05:44 +0200
lol :p ja mam jakies chyba stare kodeki bo mam pixeloze jak ja pierdu ;p
#720263
Tramal | 2005-06-28 15:03:41 +0200
dla fajnych fragów, dla dobrej jakości, dla długości, dla różnorodnosci map warto ściagnąć tę pozycje !!!
#720269
coolfon | 2005-06-28 16:34:43 +0200
50 fps...
wlasciwie na tym moglbym zakonczyc ten komentarz... plynnosc po prostu mnie powala...
#720288
THRAWN | 2005-06-28 19:06:01 +0200
chyba mi sie film do konca nie sciagnol albo co bo niewidze listy muzy jaka byla :E film super
#720295
coolfon | 2005-06-28 20:12:38 +0200
aha mam pytanko co do tego filmu, dokladnie chodzi mi o akcje z 5:30, frag z gauntleta.
pytanie brzmi: łot de fak? o co come on? skad ten frag? czego nie wiem/ nie rozumiem? :))
#720303
wishoza | 2005-06-29 00:43:44 +0200
Moze ktos, komu dobrze dziala ten film spisac mi "soundtrack" ? U mnie ten film dziala ... Nieco dziwnie i nie bardzo moge przewinac do outra a jak ogladam to tez nie dochodzi do konca ... Dziekuje z gory :)
#720338
Mav_8217 | 2005-06-30 08:50:34 +0200
wow, ale fragi!
Tylko ten green day sucks :P
#720441
Zaloguj się by dodać komentarz.