ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Techniczny, kolejna odsłona

śro, 02 październik 2002 10:42:43 | Autor: LaGranda | Quake 3 Arena

Ciekawostki

  • Radeon 9700 bije rekordy - po schłodzeniu ciekłym azotem udało się podkręcić Radka do wartości (455/730MHz). Dodaktowo całości dopełniły P4 2,4GHz @ 3,9GHz (również chłodzenie ciekłym azotem) oraz pamięć 256MB. W efekcie zabawy otrzymano wynik 20372 3DMark, drugi na świecie.
  • Legenda i upadek Voodoo - tak można streścić artykuł jaki pojawił się na stronach FiringSquad. Znajdziecie tam całą historie Voodoo, od jedynki do piątki (tylko pojedyńcze egzemplarze). Co spowodowało upadek takiej firmy jak 3dfx, jak zmieniła ona rynek układów 3d itd., to wszystko w tym ciekawym artykule.

  • Nowe pakiety Symantec, symbolika 2003. Najwięcej nowości w AntiVirusie (wykrywa Nimde i Badtrana, skanowanie załączników komunikatorów internetowych) oraz Personal Firewallu. Cała armia pakietów NSW2003, NPF2003 i NIS2003 niedługo w sprzedaży (zreszta już dostępne wiadomo gdzie :)).

Hardware

  • Nowości Creative Labs - oficjalnie zapowiedziano Sound Blaster Audigy 2, czyli następce Audigy. 24-bitowych przetwornik A/C, 24-bitową precyzja przy próbkowaniu 192 kHz. Kompatybilna z sytemami Dolby Digital EX 6.1 i THX. Reszte parametów pomine bo jeszcze się pogubicie :D. Dla zainteresowanych podam ceny: Sound Blaster Audigy 2 : $129.99, Sound Blaster Audigy 2 Platinum : $199.99. Jak widać karty działają w systemach 6.1 (7 głośników), tak więc CL wyskoczyło od razu z nowymi głośnikami. Gdzie się wkłada ten ostatni głośnik? Kurde sam nie wiem, ale chyba pod poduszke :D. Zreszta zlookajcie to na stronie Creativa.
  • Jeden głośnik zamiast sześciu? - Ciekawe hmm, taka oto innowacje chce wprowadzić Pioneer Electronics. PDSP-1 to pierwszy na świecie cyfrowy projektor dźwięku (1 głośnik),a dostarcza 6-kanałowy dźwięk przestrzenny w standardzie 5.1. Jego moc to 500W, składa się 254 małych głośniczków. Więcej pod tymi linkami link1 oraz link2.

  • Troche coolerów - Serwis Tom's Hardware przetestował 55 coolerów, natomiast na łamach FrazPc znajdziecie artykuł dotyczący montażu coolerów Socket 462 (AMD) oraz 370 (Intel).

  • Plany ATI do końca roku - poniższa lista przedstawia układy jakie już wyprodukowano/wyprodukuje ATI do końca tego roku:

  • RADEON 9000 PRO - taktowanie 275/550 MHz, 64MB DDR SDRAM, D-Sub, DVI-I, TV-Out, AGP 4x, DirectX 8.1

  • RADEON 9000 - taktowanie 250/400 MHz, 64MB DDR SDRAM, D-Sub, DVI-I, TV-Out, AGP 4x, DirectX 8.1

  • RADEON 9500 PRO - 128MB DDR SDRAM, D-Sub, DVI-I, TV-Out, AGP 8x, DirectX 9.0

  • RADEON 9500 - 64/128MB DDR SDRAM, D-Sub, DVI-I, TV-Out, AGP 8x, DirectX 9.0

  • RADEON 9700 PRO - taktowanie 325/620 MHz, 128/256 MB DDR SDRAM, D-Sub, DVI-I, TV-Out, AGP 8x, DirectX 9.0

  • RADEON 9700 - taktowanie 300/600 (275/275?) MHz, 128MB DDR SDRAM, D-Sub, DVI-I, TV-Out, AGP 8x, DirectX 9.0

  • FIRE GL X1 - 256MB DDR SDRAM, Dual DVI, Stereo, AGP 8x, DirectX 9.0

  • FIRE GL M1 - 128MB DDR SDRAM, Dual DVI, Stereo, AGP 8x, DirectX 9.0

  • ALL-IN-WONDER RADEON 9700

  • ALL-IN-WONDER RADEON 9500

  • ALL-IN-WONDER RADEON 9000

Software

Wersje dla Win 9x/Me można pobrać tutaj. Pojawiły się też BETA Detonatory Win XP/2000 w wersji 31.40. Można je pobrać tutaj.
*

LaGranda | 2002-10-02 20:28:52 +0200

Czy ktos te newsy czyta?

Gravatar

StaryOrgowicz_140 | 2002-10-02 21:12:44 +0200

spoko jest.....tu hyba cos nie tak z tymi linkami:
"Więcej pod tymi linkami link1 oraz link2."
ogulnie dobrze ze piszesz takie newsy.....moges wstawic jakies skriny : P

BobeK | 2002-10-02 21:43:19 +0200

czasem sie czyta te "Wypociny LaGrandy" :)

ps. ale to bardziej denerwujace jest jak sie ma 1-linijka jedno machniecie skrolla wlaczone i przesuwac na dol (:

LaGranda | 2002-10-02 21:47:40 +0200

www.1limited.com/tech/sp/ -zobacz w takim razie to (Plazma 42 cale i ten glosnik)

slawek | 2002-10-03 09:07:03 +0200

Każdy czyta:)
Ale trudno dyskutować o sprzęcie, którego jeszcze się nie widziało na oczy, a co tu mówić o przetestowaniu samemu.
IMO - to są zajefajne newsy

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63