ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Troche kitu, kleju i będzie pięknie!

śro, 16 listopad 2005 19:59:45 | Autor: bryan | Quake 3 Arena

Zaczyna się łatanie. Raven wypuścił pierwszego patcha do Quake'a 4 oznaczonego numerkiem 1.0.4.0. Niestety, nie jest to jeszcze to, na co czekali gracze. Główne poprawki dotyczą server browsera wbudowanego w grę, oraz kosmetyki. Dosyć znaczącym udogodnieniem może być możliwość dogrywania map bez konieczności wychodzenia z gry (w q3 nie było to możliwe, gdyż przy starcie indeksował pliki i korzystał z tak utworzonej listy). Poza tym komenda "com_allowconsole" nie będzie musiała być wpisywana przy każdym uruchomieniu gry - teraz zostanie zapamiętana. Natomiast wracając do przeglądarki serwerów: poprawiono w niej sortowanie znalezionych aren, samą jej obsługę (przewijanie) i dodano możliwość wyświetlania do 1000 pozycji. Poprawek multiplayerowych w zasadzie brak - zmieniono jedynie tytułowanie okna serwera - teraz wyświetlana jest nazwa serwera zamiast samej nazwy gry. Takie posunięcie Raven'a wydaje się lekko chybione, na szczęście jednak zmiana wersji nie pociągnie za sobą żadnych problemów z odtwarzaniem dem nagranych na 1.0.0.
Oto dokładna lista zmian:

Zmiany ogólne
* Skopiowane pliki map mogą być nadpisane/skasowane bez wychodzenia z gry.
* Komenda "com_allowconsole" zachowuje swoje ustawienia po wyjściu z gry.

Interfejs
* Poprawione sortowanie i filtrowanie serwerów w przeglądarce: można sortować według trzech kryteriów, które są wyświetlone zaraz pod listą serwerów. Ostatnio wybrane kryterium sortuje w pierwszej kolejności. Np. żeby posortować listę według pingu, potem według liczby graczy i trybu gry trzeba wybrać kryteria w odwrotnej kolejności: klik na "Gametype", potem "Players", na końcu "Ping". Lista będzie posortowana według najmniejszego pingu, potem według liczby graczy (serwery z mniejszą liczbą użytkowników wyświetlane są w pierwszej kolejności) i w końcu według trybu gry. Klikanie na kategorię kilkakrotnie nie spowoduje zmiany ważności kryterium, ale zmieni kolejność wyświetlania (największy ping na początku listy, etc.)
Po posortowaniu listy można ją jeszcze przefiltrować. Każde filtr zachowuje się inaczej w zależności od tego czy klikniemy nań pojedynczo czy podwójnie.
* Favorite Server: wyświetla tylko ulubione serwery/wyświetla wszystkie z wyjątkiem ulubionych
* Password Enabled: wyświetla tylko serwery z hasłem/wyświetla wszystkie z wyjątkiem tych z hasłem
* Dedicated Server: wyświetla tylko serwery dedykowane/wyświetla wszystkie z wyjątkiem dedykowanych
* Punkbuster Enabled: wyświetla tylko serwery z PB/wyświetla serwery bez PB
* Server Name: wyświetla serwery w kolejności A-Z/wyświetla serwery w kolejności Z-A
* Ping: sortuje według pingu rosnąco/sortuje według pingu malejąco
* Players: wyświetla serwery według ilości graczy: od największej do najmniejszej, od największej do najmniejszej (bez pełnych), od najmniejszej do największej, od najmniejszej do największej (bez pustych)
* Gametype: sortuje według trybu gry
* Map: wyświetla według mapy od CTF1 do DM9/wyświetla według mapy od DM9 do CTF1

  • Przeglądarka wyświetla teraz więcej niż 1000 serwerów
  • Naprawiono błąd z czasem odświeżania przeglądarki serwerów
  • Dodano filtr pokazujący serwery pełne lub puste
  • Można połączyć się z serwerem kiedy przeglądarka się odświeża
  • Po sortowaniu pokazywane są prawidłowe parametry serwera bez potrzeby odświeżania listy
  • Kliknięcie na dowolne miejsce na pasku przewijania z wyjątkiem samego przycisku spowoduje przewinięcie strony w górę lub w dół zamiast natychmiastowego przejścia do wskazanego miejsca
  • Filtrowanie niepełnych serwerów ignoruje serwery pełne
  • Okienko nad przeglądarką zmienia się po zmianie opcji sortowania
  • Naprawiono zwalnianie działania przeglądarki przy dużej liczbie serwerów
  • Przewijanie listy serwerów jest możliwe przy pomocy kółka na myszcze, kursorów klawiatury i przycisków Page Up/Page Down
  • Okienko nad przeglądarką pojawia się tylko gdy najedziemy kursorem myszy na podświetlony serwer
  • Sortowanie według nazwy ignoruje nazwy kolorowane, nawiasy, itp.

Multiplayer
* Okienko serwera dedykowanego ma w tytule nazwę serwera ustaloną przy pomocy komendy si_name zamiast napisu "Quake 4".

Razem z patchem wypuszczone zostało jednak to, na co każdy modorób czekał, czli Quake4 Software Development Kit. Zestaw jest do ściągnięcia z FTP id Software w wersji pod Windows, oraz Linux.

..:: Quake4 Patch [ Download@Fileshack ] [ Download@ORG ] [Download@FearFactory ]

..:: Quake4 SDK [ Download ]

..:: Quake4 SDK [ Info ]

ognos | 2005-11-16 20:18:36 +0100

dodatkowy mirror do patcha - www.fearfactory.pl/downloads/Quake4_1_0_4_Patch.exe ;]

sYnth|Bubu | 2005-11-16 20:20:22 +0100

heh przylozyliby sie do q4 na poczatku a nie teraz milion patchy modow i innego ciulstwa tylko problemu narobia i co chwila komus cos nie dziala : D

bryan | 2005-11-16 20:39:00 +0100

zasadniczo gra miala wyjsc w grudniu, niestety kasa zadecydowala ze wyszla wczesniej. pewnie do grudnia by wszystko bylo skonczone. skoro nie jest to musimy sie bawic w pacze :D

Lukin | 2005-11-16 20:44:02 +0100

Ach, pisałem newsa i zanim dokończyłem już było po frytkach. Dlatego skopiowałem co nieco z tego co zdążyłem napisać.

bryan | 2005-11-16 20:47:44 +0100

no ok niech ci bedzie :P dodaje jeszcze mirrory dla pliku

lidek | 2005-11-16 21:35:42 +0100

a mi na karcie x-fi na nowych sterach nie dziala ani normalna wersja ani z patchem q4 grrrr !
na starych sterach dziala :(

davep | 2005-11-16 22:19:59 +0100

SDK jest do sciagniecia ? To raczej o tym pwinien byc news, a ostatnie dwie linijki o patchu :D

Vymmiatacz | 2005-11-17 01:52:30 +0100

No fakt, gra powinna być max dopracowana, ale cóż, teraz znowu się zacznie, parę wersji do wyboru, nooby ciągle grające na 1.0, porażka...

1|LaM4 | 2005-11-17 07:28:54 +0100

SDK nareszcie :) yaaay

bryan | 2005-11-17 08:23:12 +0100

q3 wyszlo zgodnie z terminem i wersja byla 1.11 , a nie 1.0 ;) chociaz na wersji 1.0 tez mialem (nie)przyjemnosc grac. Raven mogl poczekac , chociaz z ich perspektywy liczyy sie kasa , a do grudnia zyski beda mieli ze zlokalizowanych wersji gry.

szaky | 2005-11-17 18:16:21 +0100

SDK jest do sciagniecia ? To raczej o tym pwinien byc news, a ostatnie dwie linijki o patchu :D

O tym byl juz news wczesniej, stad pewnie tylko taki wspomninie o samym sdk..
q3arena.gry.imro.pl/?id=1&akcja=komentarze&n=9814

Lukin | 2005-11-18 17:10:34 +0100

Szakalo - tamten news był o dokumentacji do SDK. Samo SDK pojawiło się razem z patchem. Według mnie to jednak łata jest zdecydowanie ważniejsza bo ile osób będzie robiło mody?

1|LaM4 | 2005-11-19 09:56:40 +0100

ale tem pacz nic prawie nie zmienia pozatym ze łata dziury w przegladarce serwerow (pewnie i duzo wiecej ale ciiiiiii)

a moda jak chcesz jakiegos to daj znac to napisze :P
ale po tym jak skoncze prace dyplomowa :]

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63