ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



ultra Freeze Tag - garść informacji!

śro, 27 grudzień 2006 23:35:01 | Autor: olek | Quake 3 Arena

Modów wyłącznie railowych, jest na scenie q3 zatrzęsienie. Nie wiedzieć czemu, nie cieszą się one jednak dużą popularnością, przez wielu uznane za zbyt proste. Nic bardziej mylnego. Aby posługiwać się Railgunem po mistrzowsku, również potrzeba długiego treningu.

Połączenie idei FreezeTag z InstaUnlagged dało znakomite efekty. Scena 1.32 ultraFreeze Tag jest dziś doskonałym przykładem, jak wiele można zdziałać, mając nieograniczone pokłady zapału i chęci. Jak grupa zapaleńców, bez niczyjej pomocy może zmobilizować scenę i stworzyć coś naprawdę dobrego.

Jednak czym jest wspomniane ultraFreeze Tag? Spieszę z wyjaśnieniami. Zasady rozgrywki są banalnie proste. Mod jest typowo TDM-owy - dwie drużyny stają w szranki dzierżąc w dłoniach tylko RG. Celny strzał kończy się zamrożeniem przeciwnika i jego unieruchomieniem. Takiego delikwenta, odmrozić może tylko członek jego drużyny - przystając przy nim na ustalony czas (w tym wypadku 2 sekundy). Drużyna wygrywa w momencie gdy wszyscy przeciwnicy zostaną zamrożeni. Team zdobywa punkt i rozpoczyna się kolejna runda. Proste? Tak się tylko wydaje ;-) Jeśli dodać do tego możliwość wykonywania railjumpów, co znacznie przyspiesza rozgrywkę, oraz cały szereg założeń taktycznych, otrzymujemy interesującą mieszankę o niewiarygodnej grywalności!

Scena uFreeze nie jest duża. Aktualnie tworzy ją ledwie 12 aktywnie grających klanów. Nie znaczy to jednak, że nie ma z kim grać ;-)

Trwająca Liga ultraFreeze Tag cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony graczy. Rozegrano do tej pory 7 z 11 rund. Poniżej chciałbym przedstawić wyniki poszczególnych starć ostatniej kolejki.

Black Roses vs Dead's Riders Clan

Spotkanie, które przyniosło najwięcej kontrowersji. Nie ze względu na wynik, bo zwycięstwo BR było niemal w 100% pewne, ale przez przeoczenie liderów tego klanu. Zgodnie z regulaminem, w spotkaniu mogą uczestniczyć tylko gracze zgłoszeni mailem - wraz z podanym guidem. W szeregach BR występował w tym meczu niezarejestrowany gracz, co spowodowało przyznanie przez organizatorów jednego punktu karnego. Black Roses wychodzi zwycięsko z tego spotkania, jednak za wygraną dostają 2, a nie 3 punkty!

[q3dm6 27:10]
[q3dm3 47:21]
Wynik spotkania 2:0

all Quake stars vs Dałn Tim Klan

Zdecydowanym faworytem tego spotkania, byli gracze aQs. Nikt nie przewidywał tutaj sensacji. I słusznie! Rozegrano regulaminowe dwie areny - q3dm5 oraz q3dm6. Obie skończyły się zwycięstwem faworytów, jednak wynik rywalizacji areny q3dm5 wskazuje, że gracze DTK nie oddali łatwo skóry! All Quake Stars jest w tej chwili jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w lidze!

[q3dm5 23:18]
[q3dm6 19:9]
Wynik spotkania 2:0

Killing Obsession vs LEMON TEAM

Ciekawie zapowiadające się spotkanie klanów spoza sceny uFreeze. Jednak i tym razem widowisko było raczej jednostronne. Obie areny zakończyły się wysokim zwycięstwem KO, a niektórzy po cichu liczyli na triumf cytrynek ;-) Killing Obsession po raz kolejny pokazało, ze zgranie drużyny stanowi najgroźniejszą broń, nawet przeciwko doświadczonym przeciwnikom!

[q3dm3 33:20]
[q3dm6 26:4]
Wynik spotkania 2:0

FORTEPIANY vs Fighting For Frags

Od początku wyrównane spotkanie. Oba klany walczą o jak najwyższe miejsca dolnej części tabeli. Pierwsza runda grana była frag za fraga, jednak FORTEPIANY kontrolowały przebieg gry do samego końca. Druga arena również należała do graczy sf i po gongu kończącym spotkanie to właśnie klawisze cieszyły się ze zwycięstwa.

[q3dm3 30:26]
[q3dm6 18:12]
Wynik spotkania 2:0

Hardcore X Gamers vs Quake Team Power

Ostatni mecz rundy, rozegrany dziś wieczorem, zarazem kolejny rozstrzygnięty wynikiem 2:0. Tym razem bez straty mapy pozostał klan HxG, zdobywając kolejne ważne punkty w tabeli. Po ostatniej karnej stracie punktowej, gracze HxG nie mogą sobie pozwolić na porażki jeśli chcą myśleć o podium!

[pro-q3dm13 17:14]
[q3dm3 38:22]
Wynik spotkania 2:0

Tabela ligi, po 7 rundach przedstawia się następująco

LP
Klan
M
W
P
R
w/o
Pkt
1.
all Quake stars
7
6
0
1
0
20
1.
Killers Of Pain
7
6
0
1
0
20
3.
Black Roses
7
5
1
1
0
16
4.
Hardcore X Gamers
7
5
2
0
0
14
5.
Killing Obsession
7
4
2
1
0
14
6.
FORTEPIANY
7
4
3
0
0
12
7.
Quake Team Power
7
3
4
0
0
10
7.
Fighting For Frags
7
3
4
0
0
10
9.
Dead's Riders Clan
7
2
5
0
0
6
10.
Dałn Tim Klan
7
1
6
0
0
4
11.
LEMON TEAM
7
1
6
0
0
3

Jeśli ktoś miałby ochotę pograć na modzie uFreeze, zachęcam do jego pobrania TUTAJ i połączenia się z jednym z serwerów (PointRelease 1.32):

» hxG | Ultra FreezeTag ~ hxg.q3f.info 195.149.227.19:19741
» * FORTEPIANY.ORG @ ISRGAMES.COM * 85.232.238.91:27970
» Black Roses 195.26.78.139:27961

Życzę miłej gry i emocjonującego śledzenia dalszych rund Ligi ultraFreeze Tag

Gravatar

noXus | 2006-12-28 00:39:42 +0100

pięknie. ; )
Zapraszamy graczy na uFreeze :-)

pzd.

wendel | 2006-12-28 00:47:11 +0100

od czasu do czasu warto dla odróżnienia pograc sobie w mrożonki niż w pocie czoła ganiać za pancerzykami i MHami :) co wam, moi drodzy, gorąco polecam.

RauL | 2006-12-28 00:59:10 +0100

dobry news, gj! olek! oby tak dalej i częściej...

Gravatar

spec177 | 2006-12-28 01:01:19 +0100

Hmm :D widze ze jako pierwszy z uf skomentuje prace Ola :) wiec gj man i polecam wszystkim graczom uf, jak to powiedzial wendel dla odskoczenia od red armorow :D

nord | 2006-12-28 01:15:46 +0100

Pierwszy raz o tym słysze ale tak mnie zakręciło ze musze spróbować biore sie do gry :) GJ olek.

THRAWN | 2006-12-28 01:16:30 +0100

ładnie napisane :)

MisieX | 2006-12-28 02:24:58 +0100

Jeden z niewielu newsów, których nie musiałem poprawiać :P

move | 2006-12-28 09:06:25 +0100

Świetny news, ale używaj hide, żeby nie zawało całej strony.

pepz | 2006-12-28 10:04:02 +0100

o tez sobie pogram w to :D

Gravatar

adam-the-great | 2006-12-28 12:00:38 +0100

nice olek ;)
a pamięta ktoś jeszcze freezeinstaunlagged? :>

Gravatar

Sh4w | 2006-12-28 12:17:18 +0100

Nom ładny news olek :). GJ. Zapraszamy na naszą scenę :).

MisieX | 2006-12-28 12:23:59 +0100

move - jakiego hide ;/

avalon | 2006-12-28 12:31:53 +0100

Gj Olo bardzo dobry news =] zapraszam wszystkich do sprobowania swoich sil na tym modzie.Pozdrawiam =]

nord | 2006-12-28 14:11:20 +0100

mi niestety nie dziala ;/

olek | 2006-12-28 14:14:47 +0100

nord, co nie dziala konkretnie?
mod rozpakuj do katalogu glownego q3, albo po prostu polacz sie z serwerem fortepianow z parametrem cl_allowdownload 1 i poczekaj az sam zassa moda ;-)

powodzenia

nord | 2006-12-28 16:13:34 +0100

na fortepiany trzeba miec hasło a oglniej ak sie łącze to mnie wywala i wyskakuje takie info: "Server disconnected - unpure client detected. Invalid .pk3 files referenced !" :E??

olek | 2006-12-28 16:34:29 +0100

ano tak...
password na wiekszosc serwerow ufreeze to /password freeze

a na unpure tylko Ty sam mozesz poradzic, bo masz syf w baseq3, albo niedozwolone dopalacze ;-)

move | 2006-12-28 17:01:26 +0100

Jak to jakiego? "czytaj dalej" - część ukrywasz i pokazuje się po kliknięciu.

olek | 2006-12-28 17:12:23 +0100

w swojej naiwnosci myslalem, ze wszystkie newsy tak wlasnie wygladaja... ;-)

nord | 2006-12-28 19:14:02 +0100

zainstalował bym nowe q3 ale wtedy pb nie działa i dupa..

FRANT!C | 2006-12-28 19:24:39 +0100

GW! Tez sobie pogram :D

Gravatar

exc | 2006-12-28 22:21:15 +0100

no olek sie spisal jak zawsze GJ ! :d

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63