ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



V-Sports All Stars

pon, 23 maj 2005 18:26:34 | Autor: Mav_8217 | Quake 3 Arena


Nigdy nie było imprezy zrzeszającej ogół graczy w której braliby udział najlepsi na świecie, przekraczającej wszelkie granice przynależności ligowej, nacjonalistycznej czy sponsoringowej... aż do teraz...

Ten jakże podnoszący nas wszystkich na duchu cytat zawsze wita nas, kiedy wchodzimy na stronę http://www.vsportsallstars.com/ - internetową siedzibę imprezy zorganizowanej po raz pierwszy przez Global Gaming League i mającej na celu rozpropagowanie ich lig jak i ogólnego pojęcia profesjonalnego gamingu wśród zwykłych ludzi. Pomysł rzeczywiście był świetny. Zaczęło się od wybrania kandydatów, spośród których każdy gracz na całym świecie mógł zagłosować na tych graczy, których on uważał za godnych reprezentowania jego kontynentu. Dla nas oczywiście najbardziej znaczące były zaproszenia w dziedzinie Quake III. Jak zapewne wszystkim wiadomo, Amerykę Północną reprezentowały dwie legendy, które z q3 są niemal od q3testu - ZeRo4 oraz czm. Z kolei stary kontynent wybrał wielce doświadczonego coollera oraz przedstawiciela narodu, który ma największe w Europie tradycje E-Sportowe - Szweda - foxa.

Wszystko miało miejsce na targach E3 w Los Angeles, które miały w zamyśle przyciągnąć ogromną ilość osób pragnących zobaczyć, jak prezentują się najnowsze tytuły lub gry jeszcze niewydane. Jednak pojawiła się też nie mała grupa osób bardziej lubiąca oświetlenie typu vertex i tekstury rozmazane do granic możliwości. Niestety nikt nie był w stanie prowadzić relacji z całego tego wydarzenia na żywo. Tylko pierwszego dnia działał mocno wadliwy system "streamingu". Polegający mniej-więcej na tym, że poprzez aplikację ze strony łączono nas do dość wolnego serwera, który w zamyśle miał nam oferować z góry zsynchronizowany przekaz obrazu i dźwięku bez nawet wymogu posiadania kopii gry na dysku, jednak w praktyce jedyne co się dało oglądać to pokaz slajdów, niskiej jakości dźwięk a jeśli chodzi o Age of Mythology - równie niskiej jakości shoutcast.

Poza tym, wszystkim doskwierały małe problemy organizacyjne. Zamiast obiecanych 10, NVidia w swojej budce zapewniła zawodnikom tylko 8 maszyn - i już nici z meczu All Stars Counter-Strike 5v5. Zresztą i tak XeqtR się nie pojawił, więc Europa nie miała wszystkich reprezentantów. I tak z powodu lekkiego opóźnienia i zamknięcia targów, nie rozegrano w tym lekko zmodyfikowanym meczu dogrywki i ogłoszono remis! Za to kwakerzy pojawili się wszyscy. Pomimo tego, że cooller przyleciał dopiero drugiego dnia, jednak dobrze, że nie miał np. kłopotów z visą, przez którą Rosjanie już nie raz i nie dwa razy musieli rezygnować z udziału w różnych eventach. Należy jeszcze wspomnieć o tym, że nie powinno się tych wyników brać na bardzo serio. Wszyscy grali na monitorach LCD i z tego co nam wiadomo, każdy raczej był nastawiony na dobrą zabawę niż na ostrą rywalizację. Popatrzcie np. na wynik jedynego meczu na aero podczas E3 oraz podczas ESWC. Jednak nie przedłużając już - oto wyniki:

  • ZeRo4 vs czm (21:45 pro-Q3Tourney4) demo
  • ZeRo4 vs fox (15:12 pro-Q3DM6) demo
  • ZeRo4 vs Cooller (7-26 ZTN3Tourney1) demo
  • czm vs fox (60:5 Aerowalk) demo
  • Ameryka Północna vs Europa (28:85 @ pro-Q3DM6) demo demo demo
  • czm vs Cooller (25:10 ZTN3Tourney1) demo
  • Cooller vs fox (11:8 pro-Q3DM6) demo

Tak więc widzimy, że wszystkie swoje mecze duelowe wygrał jedynie Paul Nelson aka. czm. Za nim w ostatecznej klasyfikacji rzutem na taśmę wskoczył Cooller, który dopiero w ostatniej minucie z pojedynku z foxem wyszedł zwycięsko. Otrzymali oni procesory Intel Pentium 4 3,6 Ghz. Z kolei dwójka ZeRo4 oraz fox muszą zadowolić się kartami graficznymi GeForce 6600GT.


Po wszystkim GGL zrehabilitowało się nieco udostępniając demka z całego turnieju. Podobno zrippowany przekaz streamowy także ma być do ściągnięcia, jednak nie wiadomo jeszcze kiedy. Zresztą dla całej publiczności po wszystkim miejsce miał całkiem pokaźny bankiet, za który GGL w pełni zapłaciło. Z ciekawostek można jeszcze przytoczyć to, że Fatal1ty został pokonany w swoim Shootoucie, tym razem na platformie UT2k4. Do domu bogatsi o 2 500 dolarów wrócili... Lauke i CombatCarl, którzy w UT'ka odnieśli dużo więcej sukcesów od Johnatana i byli na E3 jednymi z zaproszonych gwiazd. Jednak zasady są jasne - jeśli komukolwiek się uda - zabiera do domu kasę!

Wszystkimi za to wstrząsnęła inna informacja. Otóż z powodu poświęcenia się swojemu nowemu zajęciu - profesjonalnej grze w pokera oraz chęci przeznaczenia większej ilości czasu dla rodziny - John "ZeRo4" Hill ogłosił, że kończy definitywnie z graniem w Quake III. Jest to na pewno bardzo smutna wiadomość dla wszystkich a już na pewno dla setek fanów oglądania jego nadzwyczajnego talentu. Trzeba zaznaczyć, że od 2000 roku, John wygrał ok. 200 000 $ na samym tylko graniu w q3. Swoją drogą, teraz już kulkowe myszki MS Intelli Mouse w ogóle przestaną się sprzedawać. Good Game John! I powodzenia w dalszym życiu!!!

rzu | 2005-05-23 18:36:03 +0200

problem z visą? eventach??
a w pokera to można więcej zarobić niż w ciotecznym gonieniu i zabijaniu zielonych robotow! o ile sie ma szczescie :>

MaS | 2005-05-23 18:40:51 +0200

Ale czm upokożył foxa :EEE

Gravatar

psich1cer | 2005-05-23 18:40:59 +0200

Widac ze nie tylko polacy potrafia spaprac wszelkiej masci turnieje - 8 kompow zamiast 10ciu ? monitory lcd do q3 ? to juz wogole jakies nieporozumienie.
A co do samej gry, tak jak wczesniej wspominalem - czm ROX! :]

Mav_8217 | 2005-05-23 18:41:57 +0200

zobaczymy na ESWC psichicer :PP

mas: fox nie gra już w q3 od baaardzo dawna. Teraz gra w WoW. Poważnie! Podobno dniami i nocami w niego napieprza!

rzurzu: to jest spory problem. Polos i unkind odczuli go już na własnej skórze :/ I to nie tylko oni :/

Gravatar

psich1cer | 2005-05-23 18:55:00 +0200

mav9l... co do foxa to mimo kleski na aero z czm (:D) to i tak pokazal klase na dm6 z coollerem mimo wszystko uwazam ze fooki spisal by sie lepiej (jesli chodzi o caloksztalt).
Co do eswc to czm zownuje wszystko co sie rusza :]

Mav_8217 | 2005-05-23 19:06:05 +0200

nigdy się nie dowiemy czy fucky zagrałby lepiej :) A tak w ogóle, to przecież to było All Stars a nie Last Season Stars (czy ja to już kiedyś pisałem? =o).

Po głębszym zastanowieniu... nie było tam Brescii. Fooki by dał dupy :D

Gravatar

psich1cer | 2005-05-23 19:34:06 +0200

Mav... - www.cyberfight.org/site/demos/11070/ :D

davep | 2005-05-23 19:56:35 +0200

Swoją drogą, teraz już kulkowe myszki MS Intelli Mouse w ogóle przestaną się sprzedawać."
tylko bez takich podsumowan ok mav ? :D

coolfon | 2005-05-23 20:23:34 +0200

"Amerykę Południową reprezentowały dwie legendy, które z q3 są niemal od q3testu - ZeRo4 oraz czm"

cos mi tu geografia nawala...

sYnth|Bubu | 2005-05-23 20:38:44 +0200

60:5- przy tym poziomie graczy nie ma innej mozliwosci odnosnie wytlumaczenia wyniku jak, nie znajomosc mapy przez foxa.

:P

Mav_8217 | 2005-05-23 20:39:59 +0200

haha, dobre spostrzerzenie coolfon. Pomyliło mi się z takim serialem "Na Południe", tylko nie wiem dlaczego, w meczach już napisałem dobrze :D Swoją drogą, dobrze wiedzieć, że pisze się dla ludzi inteligentnych, którzy wszystko to co napisałem przeczytają :)

amir | 2005-05-23 20:40:49 +0200

tyle ze foxu zna ta mape :O

Mav_8217 | 2005-05-23 20:43:01 +0200

bubur, ale fox przegrał na ESWC mecz z czm’em na tej mapie jednym fragiem. Więc innym wytłumaczeniem może być - gra 4 fun. Zresztą nie dało się tam za bardzo grać na poważnie. Swojska atmosfera, Madfrog który pewnie nieźle schlał foxa, partyjki w pokera z z4, żeby pokazać kto jest naprawdę plo no i monitory LCD :)

Gravatar

psich1cer | 2005-05-23 20:58:51 +0200

Mav9lity ty masz na wszystko wytlumaczenie w obronie foxa ? Zauwaz ze wszyscy grali 4fun, wszyscy mieli lcd...

GaD | 2005-05-23 21:24:21 +0200

mogli mnie zaprosic, proc mi potrzebny :ASD

coolfon | 2005-05-23 21:48:47 +0200

mav no problem:)
dobrze wiedziec ze ktos czyta moje komentarze :)
a news fajnie napisany, to co mialem nie przeczytac :> fajnie czasami popatrzec na literki zamiast cyferek, ukladow, funkcji falowych itp :d

Mav_8217 | 2005-05-23 22:00:15 +0200

errr... no po prostu mi na to wygląda :D

gr. | 2005-05-23 22:21:50 +0200

szkoda ze Z4 konczy z Q3, a fatalowi pewnie glupio sie zrobilo jak az 2 graczy go pokonalo :D
ps. zgubiles literke jedna w GeForce :)

Gravatar

insane_pl | 2005-05-24 00:16:50 +0200

Mogli by mi dac tego proca i gforce’a na farta za ladna buzie :D.
Wielka przykrosc mi zrobil ZeRo4 ze konczy z q3 szkoda go bo przeciez ownuje jakby jeszcze potrenowal kto wie czy na eswc by nie zbil czma a takto czm wszystko zownuje szkoda wielka szkoda :D

Gravatar

insane_pl | 2005-05-24 00:22:06 +0200

aha zapomnialem wam powiedziec bede chcial zorganizowac dobry turniej w wakacje z dobra nagroda gtv i 20 kompami co wy na to? :-)))

PeterSchiff | 2005-05-24 00:27:46 +0200

mnie w sumie z4 nie szkoda:) dobrze zrobil. Ma gosc rodzine, wlasne zycie, pora wydoroslec. Przeciez nie mozna cale zycie grac w q3 (mozna, ale jest tyle piekniejszych rzeczy do zrobienia:P)

shiv | 2005-05-24 01:33:06 +0200

Tak tylko ze z4 na grze w q3 zarobil ladne pieniazki, jak pisal mav okolo 200000$ przez te kilka lat, nawet w stanach nie sa to male pieniadze.

Mav_8217 | 2005-05-24 08:13:53 +0200

insane - już kiedyś miałeś chyba jakiś turniej robić, eh? :b Ten w Kielcach no nie?

d4widoV | 2005-05-24 10:03:20 +0200

qfa, kidy zaczalem grac w q3 (poczatek 2003) pierwsze demko jakie looknalem to ownatorskie demko ZeRo4 vs XBN-frost, wtedy kiedy byl guru na calym swiecie (chociaz w 2003 byl o pozycje nizej :>), a teraz przykro ze odchodzi :/ zawsze jego styl gry uwielbialem... pozostaja demka, ktorych nie ma nowych zbyt duzo

eXe|Korol | 2005-05-24 12:43:19 +0200

"Wszystkimi za to wstrząsnęła inna informacja. "

no zajebiscie wstrzasajace, jakis gostek pzrestal garc w q3 : D

slawek | 2005-05-24 13:03:08 +0200

Ech... najpierw jarq, teraz zerofor - q3 juz nie będzie nigdy takie samo.

Gravatar

JaraCz | 2005-05-24 13:09:00 +0200

jest moze gdzie film z tej imprezy ?

canibal | 2005-05-24 13:29:17 +0200

tupilem.com/przystankersi

kos | 2005-05-24 14:49:34 +0200

Z4 to nie był jakiś tam gostek - kiedyś na t4 był pratycznie nie do pokonania.

GaD | 2005-05-24 15:13:37 +0200

Ja chyba sie zamkne w sobie bo zero4 nie gra juz w robociki ;(

PeterSchiff | 2005-05-24 15:24:25 +0200

co innego bylo jak Jordan odszedl z nba ;) pamietam ze wtedy plakalem (za pierwszym i drugim razem). Ale nie jakis tam robo`kop :)

Gravatar

zik | 2005-05-24 15:49:48 +0200

lauke - holender, nie wloch :P

Mav_8217 | 2005-05-24 16:34:39 +0200

o cholera, rzeczywiście :) Pokopało mi się z Forrestem :)

dinhkertal | 2005-05-25 13:54:02 +0200

polecam demo czm vs fox na aerowalku -> masakra na spawnach ;) jeszcze 15sek przed końcem było 55:5 :D widać pare zagrań takich że można się podjarać :D

Gravatar

PYTON | 2005-05-25 19:40:54 +0200

Cóż szkoda, że ZeRo4 odszedł - mój idol :P Ale nie ma to jak być zjechanym przez czm’a. Przekonałem się na własnej skórze, jak to jest z nim grać na hubie ;)

GaD | 2005-05-26 02:55:51 +0200

bota nazwales czm ?

Mav_8217 | 2005-05-26 11:32:07 +0200

:DDDDD

Gravatar

qwe | 2005-06-06 10:20:09 +0200

"polecam demo czm vs fox na aerowalku -> masakra na spawnach ;) jeszcze 15sek przed końcem było 55:5 :D widać pare zagrań takich że można się podjarać :D"

a widziales demko cooller vs czm na aerowalk (jakis wczesniejszy turniej)

nieziemskie !!
pozniej pokazane jest z pova coollera
to widac ze chlopak niewie co sie dzieje

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63