ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



v3ndor mistrzem Polski online!

pon, 05 styczeń 2004 14:38:23 | Autor: SAI4H | Quake 3 Arena

IMP, turniej 1v1 vq3 online, organizowany przez ODC dobiegł końca. Wczoraj zostały rozegrane decydujące mecze. Tym, którzy śledzili na bieżąco nie dowiedzą się z tego newsa nic nowego. Jednak dla tych, którzy przespali (lub przepili, anyway...) najważniejsze mecze IMP, postaram się przybliżyc nieco sytuację.

O godzinie 18:00 został rozegrany mecz prottos'a z celnikiem. Spotkanie zakończyło się łatwym zwycięstwem tego pierwszego, 2:0. Poniżej wyniki:

  • 20:10 @ pro-q3tourney4

  • 10:8 @ q3tourney2

Godzinę po tym spotkaniu był grany Finał Winners Bracket. Naprzeciw siebie stanęli matr0x, zwycięzca ODC#1 i v3ndor, który, przyznam, zawsze imponował mi swoim defensywnym stylem gry i był moim cichym faworytem. Wielu jednak było za matem, który przyzwyczaił nas do swojego nieziemskiego aima, niszczącego wszystko, co stanie na jego drodze. Mecz był bardzo zacięty, na pierwszej mapie obaj gracze zdobyli tylko 8 fragów, a mecz na pro-q3dm6 należał do tzw. "dreszczowców". Wyniki:

  • 3:5 @ ztn3tourney1

  • 11:12 @ pro-q3dm6

V3ndorowi udało się pokonać matr0xa, dzięki czemu pojawił się w finale. Mata czekał jeszcze jeden mecz - z protossem, w finale LB.

Graczowi z Rybnika niestety nie udało się pokonać rozpędzonego pogromcy celnika, który wygrał obie mapy, wchodząc do wielkiego finału.

  • 11:5 @ pro-q3dm6

  • 10:8 @ ztn3tourney1

Wielki Finał
v3ndor vs protoss

Protoss nie miał łatwego zadania. Zgodnie z zasadami zwycięzca drabinki przegranych musi pokonać zwycięzcę WB dwa razy w systemie best of 3 (krótko mówiąc wygrać co najmniej 2 razy 2:1). Skoncentrowany protoss rozpoczął swe dzieło przegrywając na pro-q3dm6, dosyć wysoko - 16:7. To jednak zmusiło go do jeszcze bardziej przemyślanej gry i... udało mu się. Kolejne 2 mapy należały do niego! 2:1 dla protossa. V3ndor zdawał sobie sprawę z tego, że jeszcze nic straconego. Protoss, będąc świadom tego, jak blisko jest wygranej starał się nie popełniać żadnych błędów. Przyznam, że bardzo dobrze mu szło, bo pierwsza mapa - pro-q3tourney4 - znowu należała do niego. Wygrał 7-ma fragami. Pro-q3dm6 było ostatnią nadzieją dla gracza sYnth. V3n miał w pamięci swoją wcześniejszą przegraną na tej mapie, dlatego podszedł do meczu spokojnie. Mecz nie był tak jednostronny, jak ostatnim razem i zwycięzca WB dopiął swego - wyrównał. O wszystkim miała zadecydować ostatnia już mapa - t2. To był bardzo zachowawczy mecz obu stron, obaj starali się unikać ognia przeciwnika, co owocowało bardzo małą ilością fragów. Celniej jednak trafiał gracz sYnthesis i dzięki temu... wygrał - 4:1. To oznacza, że...

v3ndor wygrywa IMP i zostaje mistrzem Polski 1v1 vq3 online!

Poniżej pełne wyniki:

  • 16:7 @ pro-q3tourney4 - v3n

  • 8:11 @ pro-q3dm6 - protoss

  • 7:9 @ q3tourney2 - protoss

  • 8:15 @ pro-q3tourney4 - protoss

  • 12:10 @ pro-q3dm6 - v3n

  • 4:1 @ q3tourney2 - v3n

Demek szukajcie na stronie IMP/ODC.
Update: Zell uploadował dema z finału również na ORG. Możecie je zessać z działu dema, bądź po prawej z rubryki Top Demos.

GG dla wszystkich graczy i wielkie GJ dla organizatorów, którzy wykonali kawał dobrej roboty. Gratuluję profesjonalizmu i wytrwałości!

Czekamy na kolejne turnieje pod znakiem ODC.

.:: Online Duel Cup

l1nk | 2004-01-05 14:50:07 +0100

ile cały finał trwał ? bo 6 map to ciut sporo

Gravatar

ur!mepl | 2004-01-05 15:02:19 +0100

respect dla organizatorow =]
gg dla plajerow =]

rkniunia | 2004-01-05 15:02:56 +0100

6 X okolo 20 minut = 120 minut = 2 godziny? :ASD gg :)

sYnth|Bubu | 2004-01-05 15:11:14 +0100

Jeszcze raz gg dla obu

:P
mimo iz sedziowie posadzali protossa o ogc czy cus :P

BobeK | 2004-01-05 15:35:39 +0100

Nie liczy się, nie było pary S&S, czyli ShieldeR & SL4VE.

eng | 2004-01-05 15:37:29 +0100

rotfl !!!

nxs.mlk | 2004-01-05 15:37:49 +0100

gg v3n :DDD

Zenith | 2004-01-05 15:53:27 +0100

musze powiedziec ze jestem zdziwiony ze protoss tak daleko zaszedl i nie dal tak latwo venowi wygrac ;o

brawo! ;)

raZox | 2004-01-05 16:05:27 +0100

no GG dla was panowie patrzalem na caly final , fajnie ze wkoncu ktos napisal czemu dwa razy grali hehe :P

ps. demka na stronie odc juz dzialaja , mozna ssac

SAI4H | 2004-01-05 16:11:48 +0100

Strasznie dlugi ten news jak teraz na niego patrze, a dosc szybko udalo mi sie go napisac. :>

move | 2004-01-05 16:39:32 +0100

sai, powiedzialbym ze taki sredniej dlugosci :), dobrze napisany :). luknij w starsze newsy na odc, to zobaczysz "dlugie" :D, nawet ta historyczna krowa w wykonaniu slave'a na orgu (zreszta tez o naszych rozgrywkach) chowa sie przy jednym bodajze newsie asha i kilku moich :)

g0ld | 2004-01-05 17:00:35 +0100

sa 2 bledy
"Skoncentrowany protoss rozpoczął swe dzieło przegrywając na pro-q3dm6, dosyć wysoko - 16:7."
1 mapa chyba byla pro-q3tourney4 ?
taka byla kolejnosc

16:7 @ pro-q3tourney4 - v3n
8:11 @ pro-q3dm6 - protoss
7:9 @ q3tourney2 - protoss

a drugi se sam poszukaj :P

viltZz | 2004-01-05 17:26:46 +0100

wp celnik.

Gravatar

thrud | 2004-01-05 17:53:33 +0100

mam takie pytanie skad sie wzial ten protoss ?? drugie miejsce w ODC swietna tdm forma w 3M wogole.... gral wczesniej pod jakimis innymi nickami ?

sYnth|Bubu | 2004-01-05 18:15:24 +0100

Nie. cały czas gra jako protoss
jak dobrze pamietam gral 2 razy an Turnieju TDM w Tarnowie + Krakow + w elite plebs tzn mates :> gra juz dosc dlugo :D
no offence :>

Gravatar

intens1ty.dk | 2004-01-05 18:20:43 +0100

Jest jeszcze jeden blad:
"Pro-q3dm6 było ostatnią nadzieją dla gracza sYnth. V3n miał w pamięci swoją wcześniejszą wygraną na tej mapie,"

On wczesniej na niej przegral. :P (8:11 @ pro-q3dm6 - protoss)

g0ld | 2004-01-05 18:45:30 +0100

mowilem ze nie chce mi sie kopiowac 2-go bledu :P

Gravatar

wizard | 2004-01-05 22:50:07 +0100

i tak to nie zmienia faktu ze jestescie ciency w komputer

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. Requiem napisał post: Cały czas :D Napisz swoje wspominki z tamtych lat! / Stara gwardia
  2. baks stworzył temat: Stara gwardia
  3. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  4. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  7. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  8. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  9. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  10. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  11. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  12. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  13. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  14. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  15. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63