ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



VirtuositY by Liquide

pon, 28 luty 2005 17:30:53 | Autor: fhantom | Quake 3 Arena

Witam. Na own-age.com pojawił się nowy film autorstwa Liquide'a - VirtuositY. Produkcja utrzymana w klasycznej konwencji typowego fragmovie oferuje nam akcje aż 42 graczy z całego świata (wliczając w to naszych rodaków d4widova i Jaracza). Głównym atutem tego obrazu jest editing - już w intrze możemy zobaczyć kreatywność autora; wstęp okraszony jest świeżymi i profesjonalnie zastosowanymi filtrami oraz efektami. Zresztą jeżeli już zacząłem mówić o inwencji twórczej autora to nie sposób nie wspomnieć o synchronizacji muzyki z obrazem. Przez większość filmu stoi na najwyższym poziomie, zsynchronizowane zostało wszystko co możliwe - ruchy kamery a nawet pojedyńcze uderzenia z plasma guna zapewnią nam mocne wrażenia. Jakość (podobnie jak editing) jest rewelacyjna a kompresja również nie pozostawia wiele do życzenia - 28 mb/min przy tak miłym dla oka obrazie nie jest złym wynikiem. Spytacie zapewne - co nie stoi na najwyższym poziomie ? Otóż szczerze mówiąc byłem tym raczej zaskoczony - fragi. 42 graczy a poziom fragów jest średni (kilka akcji z wyższej półki ginie w gąszczu przeciętności). Reasumując: od strony technicznej wszystko na najwyższym poziomie - jednak jeżeli nie jesteś fanem techna ani koneserem kfakowego kina i przedkładasz jakość fragów nad editing - zastanów się 2 razy zanim klikniesz download. Tak czy owak całość pozostawia po sobie raczej pozytywne wrażenie - zapraszam do ściągania.


# Nazwa: VirtuositY by Liquide

# Download: own-age

# Długość: 10 min 19 sek

# Rozmiar: 285 mb

Gravatar

JaraCz | 2005-02-28 17:56:38 +0100

Powiem tyle film jest pro !! ściągnołem tylko jak zobaczyłem ze tam są moje akcje nie wiem właciwie skąd sie tam znalazły ale w sumie wysyłałem do GQ3 polecam film naprawde inny niż wszystkie !!

d4widoV | 2005-02-28 18:15:30 +0100

moj asytuacja tak samo wygląda :D

Yeltzyn | 2005-02-28 18:49:49 +0100

Zaj.e.biscie ze to wisi na swertcw, przynajmniej bedzie wznawianie sciagania, a nie jak uploaduja na filefront, i trza sciagac calosc jednego dnia.

Gravatar

avek | 2005-02-28 19:08:07 +0100

Bym se zassal jakbym mial neo+ D:

Pionier | 2005-02-28 20:19:15 +0100

jak dlamnie ten film jest sredni!! muzyka techno i akcje zwalniane jak by ta timescale 0.3 powodowalo ze film odzuca od razu... duzo lepiej mi osobiscie sie ogladalo sie film v1n5’a. fakt taki ze kto robil film znal sie na programach ktorych uzywal do robienia tego ale same zemioslo bez kszty finezji w efekcie koncowym dalo dno! ja tak przynajmniej uwazam!

Gravatar

scar | 2005-02-28 20:38:45 +0100

pierwsze 2 minuty :) lepszych nie widzialem :)

bryan | 2005-02-28 21:00:53 +0100

generalnie na dzwiek techno nastepuje u mnie odruch wymiotny, zwlaszcza na clubbing, a tutaj mi sie ... podobalo ?:) Ni no filmik mimo ze krotki nie jest to nie nudzi ani przez chwile , oglada sie bardzo dobrze

davep | 2005-02-28 21:04:11 +0100

ja powiem wam ze wczoraj na esr znalazlem ten filmik i odrazu zassalem- glownie z filmu przypadla mi predkosc calej akcji, nie ma przynudzania, nonstop napierducha przy zwawej muzyce, ale czasami akcje nie godne do pokazania na filmie :-)
ogolnie to podobal mi sie bardzo

jaracz, davidow: wlasnie, skad wy sie tam wzieliscie ? :D

PeterSchiff | 2005-02-28 21:35:35 +0100

oo fajnie ze jest ten news;P film mi sie bardzo podobal i taki wlasnie bedzie fragtime 2 (muzyka bedzie troche inna, nie taka techniawkowa ale "electic" czy jak to sie tam nazywa ten gatunek) intro calkiem podobne do tego ktore planowalem zrobic we fraktajmie ;p efekty na najwyzszym poziomie, sync wypas ale fragi slabe :)

d4widoV | 2005-02-28 22:21:16 +0100

skad my sie tam z jarazcem wzielismy? dobre pytanie, wiec jak kazdy wie, ze nie jeden poslal swoje akcje na get quaked 3 do feia, on natomiast poslal kilka pakow demek, ktore odtrzymal na GQ3 do liquide, zeby on z tego dobra robote zrobil, wiec tak wyszlo :D

7328221o | 2005-02-28 22:46:32 +0100

Kurcze za dużo przejść kamer. Gdyby nie to, to film by sie oglądało kilka razy a tak raz zobaczyłem i skasowałem.

d4widoV | 2005-02-28 22:49:18 +0100

ta, co za duzo to nie zdrowo, wlasnie zassalem i ogladnalem, obrobka swietna, zgranie z muza itp, ale fragi... ;/

Gravatar

JaraCz | 2005-03-01 00:35:34 +0100

nie ma źle ja ogulnie Ciesze sie ze tam sie znalazłem film jest extra Dave nie mam pojęcia jak tam sie znalazłem nie zmienia to faktu ze akcje są moje :]

VipeR | 2005-03-01 12:37:59 +0100

No film naprawde dobry, podobal mi sie, choc nie jest to szczyt, do annihilation i get quaked 2 sporo mu brakuje.

zablotzky | 2005-03-01 14:25:55 +0100

mowicie ze techno w tle... mmmm czas sciagnac xD

czego lsucha bry? hmh folku? :) :asdasdas
a wiem... kaczki z nowej paczki... rotflmao :))

no offence

PeterSchiff | 2005-03-01 14:37:20 +0100

"No film naprawde dobry, podobal mi sie, choc nie jest to szczyt, do annihilation i get quaked 2 sporo mu brakuje"

obejrzyj sobie teraz annihilation i potem virtuosity :) bez porownania virtuosity bije na glowe annihilation ;d

Gravatar

JaraCz | 2005-03-01 15:31:44 +0100

VIPER co ty pisze to jest leprzy film ...... tak pozatym jest to idealny przykład na to jak z bardzo przeciętnych fragów zrobic elegandzki film !!

fhantom | 2005-03-01 18:43:32 +0100

raVen - zależy pod jakim względem
jako całość ViruositY jest filmem zdecydowanie gorszym w mojej opini (tylko w kilku aspektach AnnihilatioN mu ustępuje - ma już swoje latka więc oczywistym jest że chociażby editing z roku na rok stoi na zupełnie innym, wyższym poziomie)

PeterSchiff | 2005-03-01 20:31:47 +0100

annihilation przewaza tylko fragami, dlugoscia/rozmiar (jakosc jest gorsza;p) i tym ze zrobil go ten padalec own-age

fhantom | 2005-03-01 20:49:57 +0100

nie zgodze się z tobą
synchronizacja muzy również stoi w produkcji ’’padalca’’ na bardzo wysokim poziomie, wręcz podręcznikowym
to wszystko składa się na kreatywność - nie mówie o samym synchro - innowacyjne efekty; niezapomniane chateau czy 1 scena w filmie, wspaniały klimat...
jakby to powiedział gr: niezły hardkor
uważam że AnnihilatioN jest o klasę lepszy, ot moja subiektywna opinia (i nie mówię bynajmniej że VirtuositY jest słabą pozycją, oj nie; zresztą moja recenzja mówi sama za siebie)

VipeR | 2005-03-02 11:00:31 +0100

Virtuosity zajmuje 285 MB, Aniihilation 288 MB przy czym jest o 5 min dluzszy, jakosc tego drugiego jest gorsza, ale przeciesz strasznej pixelozy nie ma prawda? Virtuosity jest dobry, nie mowie ze nie, ale pomimo swego wieku Annihilation nadal stoi wyzej (bynajmiej dla mnie) - gdy sie go oglada to nie ma monentow gdy chce sie wcisnac alt+f4 - film trzyma w napieciu, ten pierwszy podobnie ale to nie to samo, efekty zastosowane w a. sa swietne i pasuja idealnie do calosci, o synchronizacji nie bede wspominal, bo pan ponizej juz to dokladnie wytlumaczyl. Frago sa swietne - pona 60 % fragow to midaairy i nie sa denne i schematyczne i powtarzalne, muza jest dobrze dobrana. To wlasnie sprawia ze Virtuosity jeszcze troche brakuje do Annihilation.

PeterSchiff | 2005-03-02 17:21:18 +0100

fh zsynchronizowac muze do takiej piosenki jak seizure of power to nawet moj tata umie ;p jesli chodzi o kreatywne efekty to ja widzialem tylko ten z ikonami quada i excelenta, i ten zoom na railu coollera. Nie chce mi sie klocic o to ktory film jest lepszy bo to kwestia gustu, a poza tym i tak kazdy wie ze own-age ssie czlonki

fhantom | 2005-03-02 17:39:49 +0100

oczywiście - rzecz gustu
ale nie tylko seizure of power było dobrze zsynchronizowane
no i widziałem znacznie więcej kreatywności w editingu niż wymieniłeś ale nie ma co polemizować :]

marm4n | 2005-03-02 19:04:06 +0100

moze mi ktos powiedziedz jakie leca tam piosenki bo mi sie zapodobaly a nie wiem jakie maja tytuly bo po nazwach samych wykonawcow nie wiem co sciagac..
dajcie tytuly :p

yoda | 2005-03-03 09:37:55 +0100

wlasnie obejzalem ten filmik , mi sie w miare podobal chodz nie lubie tak super techno no i fragi niektore troche mniej ciekawe

codo anahilation znam niejednego czlowieka ktory ten film ogladam po kilka czy kilkanascie razy , tez kwestia gustu kto lubi jaka muzyke , dla mnie ten film jest idealny dla mnie :)

seizure of power , reolad - rob zombie i chyba jakies chateu

PeterSchiff | 2005-03-03 16:26:17 +0100

mniemam ze marmanowi nie chodzilo o annihilation tylko o virtuosity ( tytuly piosenek;p)

Gravatar

revic | 2005-03-04 20:11:34 +0100

wiem tyle ze zmiksowal gms - Juice by GMS i benasiego - Satisfaction a reszty to niwim :q

Tramal | 2005-03-13 00:42:49 +0100

Intro na kozaku !! najleprze jakie widziałem, reszta średnia, fragi słabe

Gravatar

orbital | 2005-03-20 09:22:06 +0100

Ja osobiscie przyznaje temu filmowi tytul najlepszej produkcji tego roku, naprawde wg mnie nie ma sie do czego przyczepic, no moze oprocz przejscia pomiedzy intrem a glownym filmem. Muzyka, zgranie to jest poprostu majstersztyk editingu, w zyciu nie widzialem czegos podobnego, a widzialem juz duzo :). Fragi w filmie zbytnio mnie nie intersowaly nigdy bo jak chce je poogladac to sobie wejde na serwer. Film to ma byc film, a nie doslowny zapis akcji z gry... tak ja mysle. Peace!

Moja ocena: 10/10 (orbital’s recomendation 2 dl ;-])

PS. Tez mnie interesuje dokladna lista trackow w filmie, jakby ktos znal to niech sypnie komentarzem

  1. Trevor Jones - Sleep Now (Hughes Hall) [Dark City O.S.T.]
  2. GMS - Juice [Requiem for a Dream O.S.T.]
  3. Infected Mushrooms - [???]
  4. Dj Skazi - [???]
  5. Benny Bennassi - Satisfaction
  6. ????

To narazie tyle co ja wiem, w miare poglebiania emulowej wiedzy bede to uzupelnial :-)

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63