ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



WCG 2003 - bez q3

pon, 24 luty 2003 01:30:38 | Autor: Rozz | Quake 3 Arena

Nie będzie q3 na tegorocznym grudniowym WorldCyberGames. Powód jest dość... dziwny. Poniżej fragment z oficjalnej strony WCG:

"Out of the many criteria we apply, including the surveys and polls that in which many of you may have participated, the above three are of special relevance to the decision to exclude Quake III: Arena from the WCG 2003. Although many efforts were made to approach and hopefully work together with the publisher of this game title, we have not had success as the publisher has made it clear to us that they are not willing to be associated with the WCG. Thus, after numerous efforts to reverse this negative into a positive, we have been compelled to drop Quake III: Arena from the official game event lineup this year."

Tak więc chodzi o to, że na rozgrywanie zawodów w q3 nie zgadzają się producenci gry czyli id/Activision. Nie chcą oni żeby q3 był kojarzony z marką WCG. Dlaczego? Jedyny sensowny powód jaki mogę znaleźć to taki że id woli promować swój QuakeCon, który stanie się największą imprezą q3 na świecie, jak nie będzie on grany na WCG. Marketingowo być może zagranie właściwe, jednak nieliczenie się z samymi graczami nie jest w stylu id, dlatego myślę że sprawa ta jest nieco bardziej skomplikowana.

To decyzja ostateczna - quake3 nie będzie grany na WCG w tym roku.

move | 2003-02-24 01:42:53 +0100

pierwszy! dali plame i tyle :/

ash | 2003-02-24 01:53:28 +0100

Jak zawsze chodzi o pieniadze.
id niechce promowac q3 nie na swoim podworku:/

MsK | 2003-02-24 02:33:38 +0100

id zaczelo w kulki sobie leciec, przeciez mogliby promowac QuakeCon na WCG jakas reklama czy cus.
BG id

bryan | 2003-02-24 04:05:24 +0100

ich sprawa , szkoda tylko ze odbija sie to na graczach , czyli ich docelowym srodowisku ;(

frag | 2003-02-24 04:32:02 +0100

NIEZLA SCIEMA ! wedlug mnie to na wcg organizatorzy nie chcieli dac q3 a id niemoglo sie z tym pogodzic i sobie wymyslili ze to id niezezwala na propagowanie ich produktu na tym turnieju....zreszta o jaka promocje q3 im chodzi lol przecierz to jest smieszne bo jak by niechceili q3 na wcg to by i w zeszlych latach tez zabraniali im wystawiac q3 jako platforme do rozgrywania mistrzostw....Teraz bardziej ID chce wysc z twarza i zwrocic uwage graczy na to ze to oni zrobia najleprze mistrzostwa w q3 a nie jakies tam wcg co mysli ze q3 juz umarlo!!! I to chyba najlerze posuniecie ze strony tej firmy w tym calym zamieszaniu jakie odwalili goscie od wcg...

Gravatar

og0r | 2003-02-24 08:36:19 +0100

ale lipa ja wogule nie moge zakumac jak te typy z id mogom cos takiego robic nam quakerom ...
to juz jest szczyt glupoty zebu q3a nie bylo na WCG to

P.s. juz som jaja

abs | 2003-02-24 11:15:50 +0100

zgadzam sie z fragiem. Uwazam ze to organizatorzy nei chcieli dac q3 bo uwazaja to za gre "wypalona" juz. Za q3 wskoczyl Warcraft III ktory ide o zaklad nie ma nawet w 1/3 takiej sceny jak q3. Czy nie mogli poczekac az scena w3 sie troche rozbuduje i dojdzie do poziomu sceny q3? prawdopodobnie byla taka opcja ale ID jak tylko zobaczylo jakies watpliwosci po prostu wycofalo q3 i juz nic nie pomoglo. CHujowo na maxa:/

ash | 2003-02-24 11:22:47 +0100

Poczytajcie co pisze w komentarzach na orgu sujoy, tym bardziej ze on nie jest organizatorem a tylko redaktorem, wiec jego sprawozdanie moze byc chyba brane najbardziej powaznie.
Takie wcg to jest wielki monopol, i tu raczej nie wystarczy sobie powiedziec: no to na tych mistrzostwach gramy w to to i to

ash | 2003-02-24 11:24:42 +0100

a abs: a za quake to wskoczyl raczej ut2k3, a w3 i tak ma dwa razy wieksza scene niz q3.

aiken | 2003-02-24 17:32:20 +0100

w3 rosnie w sile to fakt, nie wysuwajcie swoich scenariuszy nie wiadomo skad wyssanych, moze id wyda rowniez wyjasnienie w tej sprawie i wtedy albo nawiarze sie "dochodzenie" kto zawinil albo dokladnie wszystko bedzie jasne...

MaxDamage | 2003-02-24 20:30:24 +0100

A ja przepraszam ze wulgarnie i po chamsku ale wlasnie tak mysle - NIECH SIE P I E R D O L A !

shiv | 2003-02-24 22:34:52 +0100

jak zwykle o wszystkim decyduja wielkie pieniadze , zalosne ale true:P

abs | 2003-02-24 23:23:01 +0100

ash masz racje ale mialem raczej na mysli staz sceny:) w sumie
q3 jest bardziej "utytulowana" gra:)(przynajmniej z mojej perspektywy)
a nawet nie wiedzialem ze bedzie ut2k3D:

Gravatar

[FPP]Krypton | 2003-02-25 13:24:50 +0100

Szkoda, ale pociesze was ze niedlugo QuakeCon :P

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63