ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



WCG w Gazecie Wyborczej (tytuł - "Palce za pół miliona dolarów")

śro, 06 listopad 2002 12:13:15 | Autor: freak | Quake 3 Arena

We wczorajszej Gazecie Wyborczej ukazało się takie oto info:

Palce za pół miliona dolarów

Alex Nikitin, 17-latek z Londynu, ubezpieczył swoje palce na kwotę 375 tys. funtów (około 580 tys.dol.). Powód? Nikitin jest zawodowym graczem komputerowym.

Młody Anglik bierze udział w finałach cyberolimpiady World Cyber Games, które dziś rozpoczęły się w Korei, a konkretnie w turnieju "Quake III". Wzorem prawdziwych sportowców, Nikitin postanowił się ubezpieczyć na wypadek kontuzji. Choć kwota ubezpieczenia może wydawać się zawrotna jak na małoletniego gracza komputerowego, młody Anglik wie, co robi. Zawodowy gracz jest w stanie przez jeden sezon zarobić ponad 200 tys. dolarów. E-sporty stają się bowiem niezwykle intratnym przedsięwzięciem. Rośnie liczba dobrze płatnych zawodów, do tego dochodzą sponsorzy (Nikitin jest sponsorowany przez firmę Telewest - dostawcę szerokopasmowych usług internetowych). Piewszą walkę w turnieju Nikitin odbędzie jutro. Nie ściskamy kciuków - i to bynajmniej nie ze względu na obawę przed kontuzją. W tym samym turnieju wystepuja bowiem Polacy - Mateusz Ozga i Andrzej Marcin. I to im życzymy powodzenia!

Sprawdziłem kilkukrotnie nie dowierzając własnym oczom. Wszyscy przecież wiemy że WCG rozpoczął się już tydzień temu i w dodatku zakończył się... trzy dni temu! Do tej pory uważałem G.W. za tą z najwyżej półki...

P.S.: Dla nieco mniej zorientowanych w temacie: ten zawodnik to Sid, podczas eliminacji grupowych zmiażdzył matr0x'a na pro-q3dm6 (12:3). Grał jako Sidney11_uk. Po wyjściu ze swej grupy Alex pokonał if22'a (17:5), aby po tym przegrać z wicemistrzem (Akiles - Hiszpania) wynikiem 2:9 i ponownie "wtopić" po zaciętej walce z kuku (Kanada) 12:18. Ostatecznie młody Anglik zajął ex. 16 miejsce w turnieju.

Gravatar

monja | 2002-11-06 12:28:08 +0100

lol... sa na czasie :) btw jak ktos wczoraj ogldal tenbit to widzial napewno migawke z wcg. Mowili tylko o blackmanie... no zajal to 3 miejsce ale chociaz mogli wspomniec o matroxiu i gadziolku pfffffffffffffffff :/

freak | 2002-11-06 12:29:26 +0100

o czym tu wspominać?! że nie wyszli nawet ze swoich grup? HA! :/

slawek | 2002-11-06 12:36:08 +0100

Są na czasie????
Powiem coś - wczoraj GW w dodatku komputer pisała o wyjeżdzie naszych na WCG. WCZORAJ napisali, że życzą im powodzenia itd. w ndchodzących bijach...
Moja gazeta, którą czytam od pierwszego numeru...
Freak - o tym juz było u nas i na ESR i wszędzie przd WCG.

freak | 2002-11-06 12:38:10 +0100

? :P

massif | 2002-11-06 13:25:07 +0100

GW z wyzszej polki heh :)
to taki mcdonalds gazetowy.. a jak pisza cos o grach to rece opadaja.
no afair i to nie sid a dreg zblaznil sie tym ubezpieczeniem :)

Szczawson | 2002-11-06 13:30:15 +0100

Chcialem zauwazyc ze ta gazeta nalezy to odpowiednich partii, nie trzeba byc gupolem by stwierdzic ze ukazuje sie tylko to co jes dobre dla partii....tak samo jak TVP czy newsweek (od czasu jak dali reportaz o Oswiecimiu ze zbudowali tam disco na grobach-a w rzeczywistosci budynek ten jes oddalony 2km od Muzeum).......
........Tak to jes jak LOUFRY!!! pisza o czyms o czym pojecia nie maja......qwa ciekawym z jakiego "zrodla" czerpal ten pojechany (zg)redaktorzyna...

slawek | 2002-11-06 14:10:24 +0100

"ta gazeta nalezy to odpowiednich partii"
LOL
Jakich partii wg. Ciebie?
Chętnie podyskutuję na prv...

Szczawson | 2002-11-06 14:18:45 +0100

Z poprzednich rzadow co sie nazarly.......Suchocka ,Mazowiecki jakies tam Unie Wolnoosci...poprostu Partie Kolesi........zreszta dziwne pytanie zadales....

skejwen | 2002-11-06 14:30:57 +0100

"dzisiejsze czasy sa polityczne" jak to napisala szymborska :]

(my chcemy batnow! my chcemy batonow!)

aiken | 2002-11-06 14:45:09 +0100

GaD ma na nazwisko Marcin? Ja myslalem ze Sobolewski...

jam | 2002-11-06 16:57:12 +0100

i nastepny blad jest taki ze to nie jest sid ktory zmiazdzyl matroxa tylko dreg... sid nazywa sie James Faulkner...

freak | 2002-11-06 17:13:12 +0100

:PPP

tifu | 2002-11-06 20:07:01 +0100

massif, szczawson - pelne poparcie, a poza tym lepiej niech pisza tak niz w ogole

zet | 2002-11-07 21:18:23 +0100

dreg zblaznil sie ubezpieczeniem? lol
ubezpieczenie zafundowal blueyonder - jego sponsor (chyba przy okazji dali mu kase na lot do korei),
i jak widac byly to bardzo dobrze ulokowane pieniadze - informacje o tym ukazaly sie w wielu gazetach i serwisach informacyjncych

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63