ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Więcej FPS w Q4?

śro, 02 listopad 2005 13:44:30 | Autor: pat | Quake 3 Arena

Doczekaliśmy się pierwszego skutecznego sposobu na znaczne zwiększenie iliści FPSów, mianowicie są to nowe wersje Quake'owych mapek z których zostały wycięte wszystkie światła z wyjątkiem jednego głównego. Jak widać efekt jest dokładnie taki sam jak po zastosowaniu komendy "r_vertexLight 1" w Quake'u 3. Sposób ten jest bardzo skuteczny i pozwala cieszyć się płynnością gry nawet na komputerach z procesorem 1GHz, 256MB ram i Geforce 2MX. Na szybszych komputerach spokojnie można grać na Ultra High Detail w rozdzielczości 1024x768. Narazie nowe mapki mogą nam posłużyć tylko do rozgrywek Lanowych, ale wkrótce powinny trafić na chociaż niektóre servery internetowe.

Download: 13.5 MB

Gravatar

tęczowa.zemsta | 2005-11-02 13:47:22 +0100

no w koncu...

StaWik | 2005-11-02 13:47:54 +0100

www.uvm.pl dawno dawno temu: p

furi | 2005-11-02 13:48:12 +0100

Spoko spoko na naszych privach juz sa ;q

castor | 2005-11-02 13:57:23 +0100

wisicie mi piwo ;A

screen z mojego ftpa bez mojej zgody? :

pat | 2005-11-02 14:02:40 +0100

sory panowie ze tak z waszego ftpa ale musailem szybko cos znalesc na probnego newsa, castor masz piwo ;)

castor | 2005-11-02 14:06:40 +0100

spoko, zartowalem ;)

pat | 2005-11-02 14:11:49 +0100

thx misiu ;) :*

zoom | 2005-11-02 14:19:42 +0100

Czekamy na osp lub q4max ! w ktorym beda owe mapki oraz fajny blyszczacy zielony sexi komandos :-P

SL4VE | 2005-11-02 14:28:25 +0100

yep :). Oby się przyjeło, bo chodzi miodnie :)

7328221o | 2005-11-02 14:29:09 +0100

1GHz, 256MB ram i Geforce 2MX ?? I ile to fps bedzie na 640x480 ?? Hmm jak kolo 40 to moze i sie skusze xD

davep | 2005-11-02 14:30:22 +0100

w q4max te brightskiny sa do dupy, ja tam czekam na jakis konkretny mod typu OSP, a nie amatormody.
W kazdym badz razie, pak z mapkami jest dobry, zdecydowanie przyspiesza gre ale jeszcze bardziej pogorszyl sie widok modeli, no zalezy na jakiej mapie bo na edge jeszcze idzie jakos przebolec ;)

Pionier | 2005-11-02 14:37:22 +0100

q4 smiga teraz jak pojebany:D tylko czekac az panowie admini q4 zaczna te mapki wgrywac na serwerki :) standardowe mapki szlak trafi ;)

pat | 2005-11-02 14:41:44 +0100

"1GHz, 256MB ram i Geforce 2MX ?? I ile to fps bedzie na 640x480 ?? Hmm jak kolo 40 to moze i sie skusze xD "

powiem Ci ze wystarczajaco :P srednio kolo 30 ale nic nieklatuje :P

Mav_8217 | 2005-11-02 14:46:25 +0100

Ja też z niecierpliwością czekam na q4comp albo osp.

Razor | 2005-11-02 14:55:46 +0100

mappack jest dostepny takze u nas

quake3.imro.pl/?id=9&akcja=details&kat=2&file=10409

kos | 2005-11-02 14:59:54 +0100

""pozwala cieszyć się płynnością gry nawet na komputerach z procesorem 1GHz, 256MB ram i Geforce 2MX""

Mam Athlona 1,2 troche przekręconego i q4 wogóle się mi nie odpala, wywala tylko taki komunikat

"CPU does not support the Intel Streaming SIMD Extensions (SSE)"
A wy mówicie że na jeszcze gorszym sprzęcie (ram, grafa) z tymi mapkami śmiga 30 fps =ooo a mi się odpalić nawet nie chce;/

Gravatar

solar | 2005-11-02 15:06:54 +0100

oooo :D bankowo sie skusze, nobla temu panu kto to wymyslil

Pionier | 2005-11-02 15:07:21 +0100

no wlasnie mnie to tez interesuje jak oni to poodpalali :D jak gra wymaga instrukji sse pewnie od 1 do 3 minimum :> a procki do athlona 2.0 tych instrukcji nie maja:>

1|LaM4 | 2005-11-02 15:47:01 +0100

try:
com_forceGenericSIMD 1
albo inne parametry, niewiem czy pomoze, ale sprubowac niezaszkodzi.

albo jeszcze cos:

-- Download WCPUID, a freeware utility that displays information about your computer’s CPU, from here . Follow the on-screen instructions to install and run it. If WCPUID indicates that your processor supports SSE, choose Tweaks > AMD Athlon MP/4 SSE Control > [b]SSE Enable[b] to enable SSE. Note: Using WCPUID to enable SSE requires you to reenable SSE each time you restart the computer.

-- Download and install the latest BIOS for the motherboard.

jeszcze jedno:
www.gamespot.com/pc/action/quake4/show_msgs.php?topic_id=24278282&pid=531883&page=2

dAde | 2005-11-02 15:47:48 +0100

Lepiej byłoby chyba zrobić jakiś podział na 2 działy, albo opcję przy wrzucaniu, że się wybiera do jakiej giery i pokazywałaby się stosowna ikonka czy coś... ;)

Gravatar

tiger | 2005-11-02 15:56:40 +0100

Jak myślicie po zainstalowaniu tego packa Quake 4 pujdzie mi na: P4 1,6 ghz Geforce 2 MX400 128 i 256 ram ??

Vymmiatacz | 2005-11-02 16:08:28 +0100

A czy dwóch klientów, jeden z defaultowymi mapami, drugi z tymi wybrakowanymi, będzie mogło grać ze sobą?

zoom | 2005-11-02 16:16:09 +0100

Nie beda mogli zagrac ze soba bo q4 poprostu widzi tego paka jako osobne mapy to tak jakbys chcial zagrac z kims na cpm3a a druga osoba by miala zwykla cpm3 :-)

pat | 2005-11-02 16:34:05 +0100

kos to zalezy od plyty glownej, na forum masz napisane wiecej szczegolow

THRAWN | 2005-11-02 17:12:15 +0100

sprawdziłem i jest 63 fps , cool :DD

castor | 2005-11-02 17:31:37 +0100

Vymmiatacz:
q4 narazie ma tez pewien bug ktory uniemozliwia osobie z czystym q4 podlaczenie sie do serva ktora ma jakiegos dodatkowego paka. (obojetnie czy jest on wlasnie grany czy nie).

admini do dziela kurde mole :f

sYnth|baal | 2005-11-02 17:48:11 +0100

Ja 17:45:34

siemasz

scar 17:45:47

salut

Ja 17:45:52

mam pytanko jak sadzisz myslisz ze oni na OC zmienia mapy na te które maja

Ja 17:46:02

powyłanczane swiatła?

scar 17:46:13

watpie =x

scar 17:46:19

clanbase napedza rynek

scar 17:46:21

...

scar 17:46:31

nie wylacza tego bo zapotrzebowanie na karty graficzne

scar 17:46:35

spadnie o 60%

Ja 17:46:47

dobra: D

scar 17:46:48

poza tym cb ma to w dupie bo na zachodzi i tak kazdy ma duzo fps

scar 17:46:56

to pewnie jakis biedny rusek sobie wymyslil

scar 17:47:00

co go nie stac na sprzet

scar 17:47:06

a polacy w tym sensacji szukaja

scar 17:47:08

imo

Imo mysle podobnie więc nie ma co liczyć żeby jakies ligi odbywały sie na tych pakach...

*Luk4S* | 2005-11-02 18:02:18 +0100

siemka Thrawn jak ty masz sprzet to zobacze czy ja se pogram na procku1.7 :D

lucas131 | 2005-11-02 19:03:48 +0100

nie mam stalych fps na kompie athlon 2600+ 512 ddr 9600 pro, na dm17 longest day i doctors skazce nawet do 30-40 ale ogolnie 50-60

wishoza | 2005-11-02 19:13:27 +0100

Ogolnie gitara, w sumie na normalnych mapkach tez mam ~60 fps przy high detalach w 1024, ale teraz po prostu nie schodzi z 63, nie ma takiej opcji, podoba mi sie to bardzo ... ale nie wiem czy w ogole ktos przemyslal taka opcje - jak beda wygladac filmy zrobione na tych mapach - jak wiadomo nie wygladaja one zbyt ciekawie, nawet na high detach ... Teraz pozostaje albo zajebiscie potezny przekret (osobiscie nawet nie mam pomyslu jak to zrobic), albo grac dla samej przyjemnosci ... Bo generalnie dla ludzi "z branzy" nawet film z tych map prawdopodobnie bedzie atrakcyjny, bo dla "nas" licza sie przedewszystkim fragi (right?), ale jesli obejrzy to ktos inny, to prawdopodobnie stwierdzi, ze wyglada to dosc slabo ... No anywayz, ja na pewno mam wieksza przyjemnosc z gry na tych mapach, bo fps nie spadaja nawet na sekundy, przy wlaczonym gg i jetAudio (atl 2200+@2800, 512ddr@dual@2-2-2-5, r9800[jeszcze nie kręcony - nowy, brak chłodzenia ;p]), a na normalnych mapach bywa tak, ze ilosc klatek nie raz potrafi srogo spaść. Na bank nie ma zadnej komendy, na wylaczenie oświetlenia ?

Juz chyba mam pomysl :P Jakis maly pliczek, ktory by wylaczal to oswietlenie, a przy np. zrzucaniu klatek do filmu pliczek ten by sie usuwalo, badz - przy wiekszym "zautomatyzowaniu" - bylaby mozliwosc wlaczania/wylaczania oswietlenia z poziomu menu :) To by bylo najs ... Okej, znikam, tymczas ;)

castor | 2005-11-02 20:55:37 +0100

wlasnie sobie wygenerowalem klucz do q4 ktory dziala : D

www.castor.daap.net/qw/shot00004.jpg

owned?

Gravatar

h00lsfanat1c | 2005-11-02 22:16:42 +0100

Fajna sprawa
Ten pak napewno pozwoli wielu ludzia ze slabym sprzetem grac w q4 ;)

cerfes | 2005-11-02 23:22:38 +0100

fakt, ja zmieniłem płytę na nowszą i nagle się okazało, że mam procka z sse (athlon 1200@1540MHz czyli athlon XP1800+)

czekam jak będzie za 99zeta

pablo | 2005-11-02 23:24:46 +0100

w końcu

1|LaM4 | 2005-11-03 08:11:46 +0100

castor brawo kur..... teraz jakis czlowieczek wyda 250 zyli za gre i se chu.ja pogra, dlaczego? bo ktos podpierd.olil mu klucz, wlasnie kogoś okradles.

ej ludzie z atkami 1.2 dajcie znac czy cosik z tego co napisalem ponizej zadzialalo.

bfr_aka_pablonzo | 2005-11-03 08:31:48 +0100

63 fps @ ultra @ 1024 ;] wczesniej mizernie - 640x480 low detail 15-40 fps. komp: sempron 2400+ 15,gb ramu DDR, gf fx 5500 128 mb. brawa dla castora :]

castor | 2005-11-03 09:20:33 +0100

lama nie goraczkuj sie ; o

widizalem topic na forum, kolesiowi juz sie to zdazylo, odniosl gre dostal nowa ; o pozatym jak bedzie wersja PL to zakupie dla cd-keya i pamiatki w postaci dvd ;asd

1|LaM4 | 2005-11-03 12:44:04 +0100

to nie corvus napisal tylko ja :P
a tak btw to moj text byz spowodowany ze tez zamiezam se kupic wersje PL wlasciwie tylko wylacznie dla keya, wiec chcialbym zeby dzialal.

r00kie | 2005-11-03 20:23:01 +0100

miałem w zasadzie zawsze 63fps czasami spadło do 40 teraz tylko jest stabilne 63 choć myślałem że będę miał więcej...:/ szkoda ale i tak dobry ten mappack.. :D

pat | 2005-11-04 18:58:29 +0100

więcej się nieda mieć, takie ograniczenie gra stawia więc raczej niemasz powodów do zmartwień ;)

Gravatar

TymoN | 2005-11-04 20:28:22 +0100

Ladna i dobrze wykonana mapa. Grywalnosc tez wporzadku. Gralem na niej z botami cpma i musze stwierdzic, ze dziwnie latwo mi sie na niej gralo, nawet na skillu 100.
Zdecydowanie brakuje mi na niej jeszcze jednego armora.Mozna by dodac GA na to podwyzszenie naprzeciwko ammo do LG.
Nie podobaja mi sie te "krawedzie", po ktorych mozna dostac sie do RA, wydaje sie ze zrobiles je specialnie dla botow albo dla lamek nieumiejacych skakac ;) Tak samo ulatwienie skoku do RA od strony SG, tez niepotrzebne.
Troche za duzo wysokich schodow. Bedac na polce nad MH, zahacza sie o sufit podczas skoku(w strone tele takze). Mozna by zwiekszyc ilosc heatlhu.
Moje itemy wygladaly by tak:
w miejscu SG - drugi RL, w miejscu LG - drugi YA, a w miejscu GL lub tam wyzej LG.

1|LaM4 | 2005-11-05 12:24:08 +0100

wiecej nie potrzeba, to nie q3.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63