ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Wielkie granie na małym ekranie

wto, 22 luty 2005 10:25:57 | Autor: bryan | Quake 3 Arena

Informacja w zasadzie pośrednio związana z tematem Quake'a, ale myślę ze sporo osób się ucieszy. Otóż zapewna spora rzesza z Was miała przyjemność grać w Quake'a 1 lub Doom'a na telefonie komórkowym wyposażonym w system Symbian (Nokia N-Gage, Siemens SX1 etc.). Gierka chodziła i wyglądała równie płynnie jak orginał, sprawiając przy 'konsumpcji' w pociągu lub w szkole wielką frajdę, zwłaszcza przy grze multiplayer:) Stoimy na progu wprowadzenia na dobre w Polsce telefonii 3G (trzeciej generacji). Pewnie wielu z was chciałoby zagrać również w q3 na telefonie - już niedługo sprzętowo telefony będą w stanie podołać takim wymaganiom, a to między innymi za sprawą nVidii, która zaprezentowała swój nowy układ graficzny - GoForce 3D 4800 - przeznaczony właśnie dla telefonii 3G. Układ ma się charakteryzować również bardzo małym poborem mocy, co jest bardzo ważne przy akumulatorkach maszych przenośnych słuchawek. Ma on posiadać wbudowany dekoder mpeg-4 przystosowany do pracy w rozdzielczosci svga i oczywiście akcelerator 3D do gier ;-) Pozostaje nam jedynie czekać na jego zastosowanie !

Gravatar

psich1cer | 2005-02-22 10:46:45 +0100

I po co komu pecet jak wystarczy do telefonu podlaczyc klawiature mysz monitor i q3 bedze smigac :D dla mnie rotfl

kaboom | 2005-02-22 11:14:44 +0100

idiotyzm......jak ktos chce sobie pograc to niech sobie gameboya kupi

niedlugo w telefonach bedą mixery do koktajli i szczotki do zębów

wishoza | 2005-02-22 12:25:42 +0100

...q3 będzie śmigać, ale np. 3dsmax - nie ; >

Kaboom - też tak kiedyś myślałem, ale co w tym złego ? Po co mam nosić w kieszeni komórę, aparat fot., kalendarz, gameboya, notatnik i wiele innych rzeczy, kiedy mogę w kieszeni mieć telefon ? : )

Gravatar

edix | 2005-02-22 12:27:05 +0100

jaaaaaaaaa chce n-gage : DDDDDDDDDd

Mav_8217 | 2005-02-22 12:38:50 +0100

Zawsze było wiadomo, że to kiedyś nastąpi. Mnie zaskakuje tylko szybkość takich zjawisk. Tak czy owak, w1sh dobrze gada.

Jednak ja jeszcze bardziej bym wolał rozwój w stronę większych możliwości komunikacji. Wideokonferencje przez telefon, takie rzeczy.

bryan | 2005-02-22 13:13:14 +0100

no w 3G wlasnie wideokonferencje beda na dziendobry na porzadku dziennym ;)

Gravatar

Fabian | 2005-02-22 13:24:36 +0100

Ja tam polecam szczerze Gameboy’a Advance.
Skołowałem sobie za 200 zł, kupiłem doom’a 2 za
50 zł, powiem tak, wyśmienicie się gra. Grałem już z takim
kolesiem przez kabelek, zjechałem go 10 do 2 :P.
Kupicie to cacko już myśle, że od 200 zł, ale 200 zł
to sporo $$$ więc najpierw dobrze się zastanowić.
Pozdrawiam.

kaboom | 2005-02-22 15:20:40 +0100

wish ale notatnik, kalendarz to są rzeczy przydatne i ich mijesca w komrókach jest jak najbardziej na miejscu

niedługo to będziesz musiał myszke podpiac pod komórę, żeby móc ją obługiwać

Gravatar

GunneR | 2005-02-22 16:28:27 +0100

Jak dla mnie to ma sens. Nie jestem za umieszczaniem kiciarskich aparatow w tel. tego nie popieram. ale takie ktore beda mialy te 2mp to rozumiem. W sumie coraz bardziejz aczynam popierac palmy. To jest przyszlosc tak mysle. telefony powoli zaczynaja sie w tym kierynku rozwijaci mysle ze niedlugo nie bedzie miedzy nimi zauwazalnej roznicy. chyba ze ktos wymysli telefon rokladajacy sie z zalozmy 8cm na 4cm w telefon z duzym ekranikiem jak palm. Czekam tylko jeszcze az bedzie dostepna mozliwosc glosowego obslugiwania tel. kompletnie bez uzycia rak:> A co do q3 na tel to niech ktos mi powie w jaki sposob sterowalo by sie celownikiem:> czy normalnie np 2, 4, 6, 8 a np ruch do przodu to 1 a do tylu to 2:P a strzal to 3 zmiana broni 9:P :asd. nie widze jakos tego. chyba ze zastosowac przezroczysty dlugopis ktorym poruszalo by sie po czulym na dotyk ekraniku:>:P :asd

lukas_1 | 2005-02-24 23:54:41 +0100

ja tam wole swojego PocketPC i granie w Worms World Party podczas oczekiwania na pizze w
[krypto-] da*grasso [-reklama] ;)
(hi bry! hi markolm!)

poza tym na wykladach mozna przycinac w Tomb Raidera, Quake 1, Descent (wszystkie te gry of course w 3D)
a jak znudzi sie granie mozna na nim po prostu notowac wyklady - potem przerzucam z karty pamieci do kompa i drukuje na papier zeby miec sie z czego uczyc (albo od razu na sciagi ;P )
IMO brakuje tylko modulu GSM ale sa juz palmiki wyposazone w wbudowany telefon, wiec nie ma sie czym martwic.

W moim modelu brakuje do pelni szczescia tylko Bluetooth i WiFi.. bo siedzenie na necie pilnujac czy IrDA w telefonie widzi sie z IrDA w palmie bywa niewygodne (oczywiscie dziala w pelni funkcjonalny klient GG, poczty, SSH, FTP no i oczywiscie Internet (S)explorer)

Popieram technologie mobilne!! Bryanowate SX1owate smartfony tez ;P

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63