ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Wieści z own-age

pią, 28 styczeń 2005 22:32:39 | Autor: fhantom | Quake 3 Arena

Witam. Na own-age.com pojawiły się dwie nowe bardzo interesujące pozycje. Zacznę może od dania głównego w postaci Obliterate autorstwa Rinera. Już po chwili każdy wytrawny znawca wideoteki wstrząsu spostrzeże że nie będzie to przeciętna produkcja - renderowana animacja wprowadzająca nas w następne minuty tego filmu zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Następnie muzyka na chwile się wycisza po czym słysze początek dobrze znanego mi utworu Franka Klepackiego z albumu Hell March [pamięta ktoś poczciwego Red Alerta 2?]. Pierwszy frag, potem drugi i kolejne - akcje naprawdę z wysokiej półki, miłe dla oka a niektóre wręcz imponujące. Różnorodność map została zachowana [ospdm5, t4, dm7, t2, ztn, dm17, dm6], tempo muzyki pokrywa się z tym co widzimy na ekranie. Ok świetnie się bawiłem ale co dalej ? Pamiętacie może outro The Second Generation ? Defragowe kamery przy użyciu ghostów ? To samo rozwiązanie aczkolwiek kamery są o wiele ciekawsze i bardziej dynamiczne. Sekwencja tego typu ujęć przedstawiająca bardzo ładne fragi w połączeniu z muzyką Harrego Williamsa pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Niestety potem jest już tylko krótkie outro prezentujące bardzo ładne fragi z lg.. a szkoda bo naprawdę film ma swój klimat i garść atutów dzięki którym widz jest przykuty do ekranu monitora. Jakość - bez najmniejszego zarzutu natomiast kompresja powinna być troszkę lepsza. Konkluzja: z ręką na sercu polecam każdemu, jak dla mnie naprawdę mocna ósemka w dziesięciostopniowej skali.


# Nazwa: Obliterate by Riner

# Download: own-age

# Długość: 8 min 35 sek

# Rozmiar: 236 mb

The Bloody Scene 2 by sMoVe zostawiłem sobie na deser. Intro [muzyka Overseer - Supermoves] przedstawia nam autorów akcji oraz mapy przy użyciu dynamicznych kamer z defraga. Kilka chwil i pierwsze fragi - z kilkoma wyjątkami przeciętne, widać od razu że nie będzie to drugi Get Quaked natomiast synchronizacja muzyki z obrazem jest bardzo dobra. Następnie usłyszymy utwór Roba Zombie - Dead Girl Superstar co w kombinacji z włączonymi dźwiękami z gry zapowiada się całkiem nieźle. Film ogląda się przyjemnie mimo tego że niczego wgniatającego w fotel nie zobaczyłem. Następnie rzuca się w oczy bardzo ładne i kreatywne przejście do następnej części filmu, gdzie przy muzyce Drowning Pool obejrzymy kolejną porcje fragów. Wszystko to okraszone przyzwoitym editingiem i całkiem niezłą jakością obrazu aczkolwiek kolory wydają się być troszkę wyblakłe [zapewne nieodpowiednio dobrany cfg]. Outro natomiast jest naprawdę przyjemne - najlepsze sytuacje autor definitywnie zostawił na koniec. Konkluzja: w moim odczuciu film jest godny uwagi ale niczym szczególnym się nie wyróżnia, słaba siódemka.


# Nazwa: The Bloody Scene 2 by sMoVe

# Download: own-age

# Długość: 11 min 40 sek

# Rozmiar: 265 mb

Blizzen | 2005-01-28 22:34:33 +0100

pierwszy:D

gr. | 2005-01-29 00:18:39 +0100

kurcze screeny tego pierwszego wygladaja kuszaco

Gravatar

edix | 2005-01-29 02:00:29 +0100

wkoncu jest co ssac ^_^

KaszaWspraju | 2005-01-29 02:29:33 +0100

narazie nic nie da sie ssac , stan na 29.01 2.30 h
mowa o 1 filmie

Gravatar

kubus_q3 | 2005-01-29 03:47:31 +0100

w 3 min sciagnalem ten drugi film. bardzo ladna grafika i logo poczatkowe :) i swietna jakos. moja ocena to 8/10 :) dobry film :D

teo | 2005-01-29 09:29:27 +0100

zgadzam się, ten 2 film jest wyjebany, miałem go już wcześniej, zanim sie tutaj pojawił ^^

pepz | 2005-01-29 10:15:56 +0100

w 3 min sciagnalem ten drugi film

????????????????????????????????????????????????

MisieX | 2005-01-29 11:28:56 +0100

Po kiego opisują film, do którego nie ma linku??? :/

fhantom | 2005-01-29 11:42:25 +0100

wczoraj ściągałem Obliterate i było wszystko w porządku niestety później mirror chyba padł
powinni to w miarę szybko naprawić stay tuned

Tramal | 2005-01-29 11:45:04 +0100

Autor filmu Obliterate chyba strzelił rekord pod względem jednorazowych przejsc Dfragowych kamerek za 1 razema efekt jest piorunujący !!!
Ładny editing, fragi i muza.... do tej pory ciekawi mnie jak zosatło zrobione intro, czy to animacja w 3dmaxie czy same skrypty efekty i filtry !!!

Podsunowując bardzo dobra produkcja !!!! polecam kazdemu !!!!!!!

Co do The Bloody Scene 2 by sMoVe również niemam większych zastrzeżeń, Intro oczywiscie w 3dMaxie częśc fragowa przyzwoita no i zakonczenie przy muzie Stereo MC’s - connection
ten film również warto mieć!!

No ale jeśli ktoś niemoze się zdecydowac bo ma słabe loncze to wybrał bym pierwszą pozycje !

fhantom | 2005-01-29 11:57:59 +0100

cieszę się że zgadzasz się ze mną odnośnie tych filmów bo wiem że raczej niełatwo cię zadowolić :]

Tramal | 2005-01-29 12:05:21 +0100

no wiesz, ściągam filmy od okolo 2 lat i jestem juz troszke bardziej wybredny niz inni :))) film musi mieć to "cos" co inaczej zmieszam go błotem ;)))

btw miałem napisac do jakiegoś redaktora zeby walną newsa do The Bloody Scene 2 bo juz kilka dni sobie lezy na own age.
Ostatnio tylko ty piszesz newsy o filmach :( co się dzieje z resztą ? wypaliłą się ich wena ? :>

fhantom | 2005-01-29 12:06:30 +0100

dokładnie - przez mój dysk przewinął się niemal cały own-age i pq3, ciężko nie być wybrednym :]

coolfon | 2005-01-29 12:18:35 +0100

Obliterate - bardzo przyjemny filmik. Mialem zanim pojawil sie news:) Defragowe kamery robia naprawe dobre wrazenie. Znalazlem tylko jednego buga - przy ostatnim fragu na prot4 na dole ekranu pisze: map tourney2. No ale moze sie czepiam ;]

Drugi film wlasnie zaczalem sciagac. Bedzie dopiero za godzine bo mam cos slaby transfer :/

EDIT: co do drugiego filmiku... hehe tez bardzo przypadl mi do gustu. muza ok, fragi tez. aha no i bardzo ladnie zrobione napisay koncowe :) choc moze nie takiego komentarza oczekiwalby autor ;]
A ostani quadrun - rotfl :d

Gravatar

edix | 2005-01-29 13:23:14 +0100

the blood..... najlepszy film jaki widzlem z VQ3 a tamtego nie moge sciagnac ;-(

gr. | 2005-01-29 13:30:27 +0100

no edix zacheciles mnie do dloadu nie sadze zeby byl lepszy niz wg mnie najlepszy just quake by CKY ale milo bylbym zaskoczony jesli stalby sie moim nowym vq3 liderem :o

Gravatar

edix | 2005-01-29 23:08:18 +0100

hmm to poszukaj i dal mi linka na ge ge :)

PeterSchiff | 2005-01-30 09:57:03 +0100

obliterate srednio mi sie podobal ale the bloody scene 2 jest spoxik :)

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63