ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



XreaL

pią, 10 kwiecień 2009 07:52:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Inne

XreaL


XreaL - to nazwa projektu, którego celem jest stworzenie darmowego FPP bazującego na mocno zmodyfikowanym silniku ID Tech 3 (a w zasadzie na IOQuake3).

Projekt jest na razie w stanie pre-alpha. Jest to raczej pokaz samego silnika. Engine pomimo, że wywodzi się od ID Tech 3, czyli dobrze nam znanego silnika Quake 3, został mocno podrasowany, więc w chwili obecnej bliżej mu do Doom3/Quake4!
Żeby nie wdawać się w szczegóły techniczne wspomnę tylko o najistotniejszych z punktu widzenia gracza modyfikacjach. Jedną z ciekawostek jest obsługa modeli oraz modelu animacji z Doom 3 oraz ... Unreal Tournament 2004/Unreal Tournament 3! Poprawiona została także wydajność dzięki przeniesieniu obliczeń z CPU na procesor karty graficznej. Pełną listę zmian znajdziecie TUTAJ. Niestety zespołowi brakuje grafików, więc screeny nie pokazują pełni możliwości silnika.

Wymagana jest karta graficzna z obsługą Shader Model 3.0. Wszystkie karty nowsze od Geforce 6600 GT oraz ATI Radeon X1300 powinny być kompatybilne.

Wczesna wersja pre-alpha dostępna jest na platformy Windows oraz Linux
Gra wydana jest na licencji GPLv2+, można ją więc Pobrać z oficjalnej strony projektu, dowolnie rozpowszechniać i modyfikować zgodnie z zasadami licencji.
Tryb DM można testować na serwerze: XreaL FFA DM Server 85.31.186.100:27960

Jeżeli masz problem z uruchomieniem gry i pojawia się komunikat
“This application has failed to start because the application configuration is incorrect.”, pobierz i zainstaluj
Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package.

źródło: OSnews.pl

MatiZ | 2009-04-10 10:42:49 +0200

Już ściagam... Może być ciekawe...

AM1G0 | 2009-04-10 11:37:10 +0200

jak ktos troche pogra to niech napisze czy fajne :P

_Vh | 2009-04-10 12:48:25 +0200

pff, przyjechałem do domu na święta i nie mam na czym uruchomić :

Bloodpa1nt | 2009-04-10 13:03:15 +0200

Idź do kościoła a nie komputer...

tath | 2009-04-10 13:24:06 +0200

nie idz do kosciola, to kosciol przyjdzie do ciebie - wczoraj babka mnie szatanem straszyla SA:DAS

Wujek_Bogdan | 2009-04-10 13:57:37 +0200

włączyłem to na chwile....i rzeczywiście potrzebuję grafików. menu wyglada tragicznie, teksturki są takie sobie, ale za to na pierwszy rzut oka widac roznice w efektach graficznych (polecam ustawic od razu wszystko na max), niestety przy niektorych fps potrafią drastycznie spasc (do kilkunastu). bardzo ciekawie wygladaje np. efekty rozmycia. po zmiejszeniu detali chodzi calkiem plynnie.
testowane na nvidia 8500gt, 2gb ddr2, dualcore e2180.

Gravatar

szefu | 2009-04-10 15:11:09 +0200

ja z kolei chciałbym sie dowiedziec jak zmienic ... 'PR'? ; D bo jak sciagnalem gre z tego linka i chce wbić na podany sv to pisze, ze nie ta wersja gry ^^

grzesiontko | 2009-04-10 19:22:41 +0200

przy ustawieniach na max chodzi gorzej niż Crysis, a grafika nie powala :(
taki q3 ze zmianą broni jak w cpma, odgłosami granatów i plazmy jakby pustakiem o pustak stuknąć, i z dodatkowymi efektami graficznymi
póki co nic ciekawego :-(

Wujek_Bogdan | 2009-04-10 21:30:40 +0200

@grzesiontko
oceniasz jakość tekstu, efekty dźwiękowe itd.
niestety zespol sklada sie na razie jedynie z programistow. bez wkladu artystow ciezko pokazac mozliwosci silnika.

grzesiontko | 2009-04-10 22:03:00 +0200

wiadomo, dlatego magiczne "póki co" :)

MatiZ | 2009-04-11 15:56:58 +0200

Wywala mnie na starcie D:

Choooy | 2009-04-11 17:48:21 +0200

Mi wyskakuje błąd aplikacji przy próbie uruchomienia gry :(

ZP1K | 2009-04-11 18:47:30 +0200

polecam zainstalowac najnowsze stery od grafy, tez mialem problemy z uruchomieniem, nowsze stery pomogly.

Jeczenie tego bota przyprawia mnie o mdłosci ;p no i mydlany puls hehe ;]

Wujek_Bogdan | 2009-04-11 19:43:10 +0200

@Chooy
cytat z FAQ:

Q: When I start the xreal.exe I get “This application has failed to start because the application configuration is incorrect.”

A: You need to download and install the Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)

Choooy | 2009-04-11 22:33:04 +0200

No zrobiłem to zanim napisałem komentarz =) Nie pomogło.

EDIT:

Aha ja nie mam komunikatu, że aplikacja jest źle skonfigurowana, ja mam komunikat, że wystąpił problem z aplikacją i zostanie ona zamknięta ble ble ble wiadomo co dalej.

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63