ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



ZeRo4 PL

wto, 13 lipiec 2004 22:25:49 | Autor: gr. | Quake 3 Arena



Wreszcie dostępny jest już w wersji polskiej wywiad z amerykańską ikoną Quake'a - ZeRo4. O przetłumaczenie go prosiło mnie sporo osób. Trochę niestety się jego umieszczenie opóźniło, bo miałem problemy z autoryzacją od Carmac'a, który w oryginale przeprowadzał ten wywiad. Cóż więcej mogę napisać..? Chyba nic pozostaje mi tylko zaprosić do zapoznania się z nim, naprawdę warto, wywiad bardzo ciekawy. Poniżej na zachęte dwa pytanka :) - miłego czytania.

Carmac: Czy spotykasz się z zagraniami, z którymi nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia?

ZeRo4: Jest mało sytuacji w Q3, gdzie gracz myśli i działa w inny sposób, niż ja bym to zrobił. W każdym razie staram się je zapamiętywać, po to żeby w przyszłości z nich skorzystać. Generalnie nie ma takich zagrań, które na serio mogłyby mnie zaskoczyć. Zazwyczaj dokładnie wiem co mój przeciwnik robi lub co próbuje zrobić, wszystko zależy od tego, czy właśnie tak postąpi, czy nie.

Carmac: Ile twoich raili opiera się na umiejętnościach, a ile na doświadczeniu?

ZeRo4: Są trzy typy railowania w Quake 3. Pierwszy to taki błyskawiczny rail, którego można nauczyć się z czasem, ale wymaga wrodzonych zdolności. Jedni gracze go mają, inni nie. Z tego typu skill’em trzeba się po prostu urodzić. Innym typem raila jest celowanie po poziomej linii, czekając na to, aż przeciwnik sam wejdzie na celownik i wtedy strzelić. Wreszcie są też raile przewidywane, są one według mnie naprawdę najbardziej widowiskowymi railami tej grze. Chodzi o trafienie kogoś kto np. właśnie będzie wychodzić zza rogu, celownik masz wtedy dokładnie skierowany tam gdzie się on pojawi. Żeby się tego nauczyć potrzeba sporo czasu i doświadczenia, ale jeśli się tego nauczysz to znacznie ulepszy twoją grę. Moje raile to kombinacja wszystkich tych trzech typów i używam każdego z nich, w zależności od sytuacji.

Gravatar

Fabian | 2004-07-13 22:28:36 +0200

Dziękujemy Ci gr.
First post.

Gravatar

SixCo | 2004-07-13 22:41:52 +0200

drugi :/

Gravatar

ciem | 2004-07-13 23:26:46 +0200

third ..
gj gr ;)

Logitech|kar | 2004-07-13 23:30:24 +0200

super, wielkei dzieki za przetlumaczenie.

gr. | 2004-07-14 00:51:52 +0200

nie ma sprawy chlopaki, cala przyjemnosc po mojej stronie

Panplayer1 | 2004-07-14 01:18:37 +0200

chlopaki to sa w agencji ;p

eng | 2004-07-14 01:21:17 +0200

we want more !

Gravatar

heaveN | 2004-07-14 02:30:57 +0200

zero4ormy ma troche pecha :) ale troche potrenuje i bedzie gral prawie tak jak ja :D hehehee

Gravatar

insane_pl | 2004-07-14 03:12:13 +0200

edit:jeszcze jest jeden typ railowania z wyskoku :P i jeszcze inne :D

mortez | 2004-07-14 08:23:03 +0200

o big danke gr:> naprawde WIELKIE dzieki ;]

gr. | 2004-07-14 09:00:23 +0200

a ja Tobie dziekuje za: 'this map is estonia???' :DDDDDDDDDDD najlepszy qotd na orgu ^^

PeterSchiff | 2004-07-14 09:59:09 +0200

po co mi to gr meczycie, zapierdalac po slownik i sztumigraj :);p nie no joke gr thx przynajmniej moge sobie zobaczyc ktore slowa przeoczylem czytajac po angielsku;p

mortez | 2004-07-14 11:27:00 +0200

haha gr:DD nom widzisz teraz jaki moj ang jest PRO:D

nord | 2004-07-14 15:09:57 +0200

gdzie moge zobaczyć demka tego gracza??

Gravatar

solid | 2004-07-14 16:14:02 +0200

heh a ja tez zrodlo byc doh doh :D

Gravatar

.... | 2004-07-14 19:02:44 +0200

Dobrze ze przetlumaczone na j. polski :d
grEAT JOB :D

Zaloguj się by dodać komentarz.

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63