ORG

quake.net.pl » Polskie Centrum Quake od 1998 roku



Event Horizon 3

pią, 01 luty 2008 20:24:01 | Autor: rono | Quake 3 Arena

Od dawna wyczekiwany trickmovie ze stajni temporalpictures.

Kolejna, 3 już część pokazów ekipy z "-O-" przed nickiem. Szykuje się

saga na miare "Mody na sukces" :) Ale przejdźmy do rzeczy...
Tworzeniem najnowszego dzieła temporalpictures zajmował sie Ebola, znany również z występu w kilku trickmovie. Jest to jego pierwsza produkcja.

Podjąłem się ściągnięcia wersji MediumQuality, i nie wiem jak jest z innymi źródłami ale z QuakeUnity.com transfer był niezły. Za zadbanie o dobry hosting pliku również należy się pochwała.

Pierwsze rzeczy jakie ujrzymy po załączeniu, to logo wytwórni po którym następuje nieco zbyt długie przestawienie graczy, choć jego oprawie nie mogę niczego zarzucić. Potem rozpoczyna się akcja i już trzeba powiedzieć że jest na co popatrzeć :)

Ogólnikowo rzecz biorąc ujrzymy tu mnóstwo rozmaitych tricków począwszy od wygibasów pojedyńczych graczy poprzez tricki teamowe, i na teamowych FastCapach kończąc ! Naprawdę różnorodność i co najważniejsze oryginalność powoduje czerpanie przyjemności z oglądania. Oczywiście zdarzają się momenty w których uświadamiamy sobie że 'już to gdzieś widziałem', ale tego dzisiaj trudno uniknąć.

Od strony technicznej jest to dobrze wykonana robota bez dwóch zdań. Praca kamer bardzo dobra, często mamy możliwość obejrzenia akcji z różnych ujęć jednocześnie. Przejśia również prezentują się nieźle

Muzyka prezentuje się również całkiem całkiem. Techniczna w miarę spokojna nie narzucająca się nuta. Bardzo przyjemne w odbiorze. Podczas 17 minut trwania, przez 5 minut mamy przyjemność oglądania napisów końcowych. Gdyby nie te akcje które możemy w międzyczasie zobaczyć, możnaby się zanudzić.

Ogólnie rzecz biorąc naprawdę kawał świetnej roboty. Pozycja obowiązkowa dla fanów DeFRaGa i nie tylko...

Występują: sp4rky - nebuLa - Fleshw3lder - KiD - RTB - Flayzerannyx - Stasis - Metaxa - Frank - Varelse - Crim - Amrit - Afu - Khabbi

Czas trwania: 17 minut 12 sekund
Dostępne wersje:

  • Low Quality, 720p, 390MB

  • Medium Quality, 720p, 641MB

  • High Quality, 720p, 1.6GB
    Download @ Own-age.com

Polisz olstars by ORG

pią, 01 luty 2008 20:22:01 | Autor: guhard | Quake 3 Arena

Jako, że na scenie CPMA: Promode pojawia się coraz więcej nowych twarzy i dodatkowo nic poza tym się specjalnego nie dzieje... Kanał #promode.pl @ irc.quakenet.org reprezentowany przez moją skromną osobę wraz z serwisem quake.net.pl postanowili zorganizować turniej pod dźwięcznym tytułem ORG Promode Cup #1: All Stars.
Tak tak moi drodzy. Zawodnicy nie będą walczyć o super wypasione nagrody, bo na takowe nikogo nie stać. Zresztą, po co im nowe słuchawki lub nowa myszka ;-) Wracając do meritum, mamy nadzieję na dobrą zabawę graczy i jeżeli to będzie możliwe, wysoką frekwencję na GTV. Jeżeli dopisze publika nie omieszkamy zorganizować kolejnych turniejów z cyklu open. Może to zmobilizuje innych do grania. A teraz trochę szczegółów.

Data: 16-17 lutego
Miejsce: gdzieś na polskich serwerach (głównie pewnie ASTER)
mod: CPMA 1.44
Zaproszeni gracze:

* jon4than
* pod1
* dziku
* sivek
* bsr
* ajss
* sting
* guhard
(lista może ulec zmianie)


Mapy:
* cpm1a
* cpm3a
* cpm15
* cpm22
* cpm24


Zasady

wg. normy "callvote mode 1v1" + wr 5 na odpowiednich mapach(1a, 22, 24)

Q4Max 0.81.

pią, 01 luty 2008 12:43:01 | Autor: Xsi | Inne

Wczoraj wieczorną porą w sieci miała miejsce premiera najnowszej wersji dobrze nam znanego moda Q4Max, oznaczonej numerkiem 0.81. Twórcy skupili się głównie na kosmetycznych poprawkach i dodatkach. Otrzymaliśmy kilka nowych komend dla SuperHuda, co ma na celu jak największe przybliżenie jego działania do pierwowzoru zaimplementowanego w CPMA. Oprócz tego dużej ilości zmian i dodatków doczekał się Freeztag, będący od jakiegoś czasu jednym z gametypów dostepnych w Q4Maxie.

Changelog

* add: Superhud: hud_useTeamColors 1 to make the hud use your cg_enemyColor / cg_teamColor.

  • add: Superhud: marineColor / stroggColor keywords can be

defined (usually in "!default") to set fixed colors for marine + strogg

(with hud_useTeamColors 0)

  • add: Superhud: added ^CMMM / ^CSSS for strogg/marine colour, and ^CTTT / ^CEEE for team/enemy colours.

  • add: Superhud: elements can use color W for the weapon's color.

Can also specify an alpha value (eg "W 0.9"). This can be used on any

color property of any element. If you set this on the weaponlist, the

colour applies to each weapon.

  • add: Superhud: textalign C can be used on percentage bars (health, armor, ammo) for scaling around their center point.

  • add: Superhud: iconOffset, itemSpacer, textOffset properties

for fine tuning of the weaponlist, poweruplist, spectimers and awards

hud elements.

  • add: Superhud: hud_textQuality. Can be used to adjust the font selections. Default of 1 is likely best for most.

  • add: superhud: font sizes are now based upon the screen resolution, improving rendering quality at high resolution.

  • add: mode/callvote: startammoMG -> startAmmoNPG for setting starting ammo.

  • add: mode/callvote: startweapons - bitmask of starting weapons.

  • add: Folder icon in the demo player list.

  • add: Serverside XML stat dumps now record powerup pickup counts + times.

  • chg: Superhud: You can now set the text alignment in lists

(weaponlist etc) independently of the alignment of the list itself.

TextAlign is used for the text, and ListAlign is used for the list

alignment. Note that 0.80 huds used TextAlign to specify ListAlign, so

you will need to update huds to use this alignment instead.

  • chg: Superhud: teamcolor 1 / enemycolor 1 have now become color T/color E. Can also specify an alpha value (eg "T 0.9").

  • chg: Superhud: the "visible" keyword can be used to make

elements apply only to specific gametypes. All tags after the visible

keyword will be ignored if they do not apply to that type of game.

  • chg: Superhud: TO now truncates player names at column end, not fixed at 5 chars.

  • chg: Superhud: minimal hud has a new weaponlist layout. Also

uses red vs blue marine/strogg colors, and colored h/a/ammo numbers.

  • chg: Superhud: weaponlist, ammo, and all color W items now

switch slightly quicker than before. Can be out of sync with weapon

anim, but feels more responsive.

  • chg: FT: end of round respawn logic respects lastKiller now

  • chg: FT: players killed by the void now teleport to a respawn point as a frozen player.

  • chg: FT: bots now have an understanding of FT. They know to thaw (sometimes), and wont keep shooting at frozen players.

  • chg: Altering r_archiveLightDetailLevel triggers the lights to change immediately.

  • chg: pm_thirdperson* changed to cg_* to prevent q4mp having

these cheat protected as causing problems (for those not setting

fs_game correctly)

  • chg: removed pm_thirdPersonDeath and g_stopTime, since both are

dead code paths, and should never be used (and cheat protected in q4mp)

  • chg: multipov now works with simple items, and so no longer turns them off when in multipov mode.

  • chg: WeaponList highlight now shows the weapon you're switching

to, not the current weapon. Feels more responsive (although not

technically current weapon)

  • chg: bot_maxAimError default increased, and no longer cheat

protected so if bot_skill isnt making them bad enough aim, you can

increase this further.

  • chg: Banlist made much more robust. It now saves the banlist immediately, and will tell you if it fails.

  • chg: Q4TV viewers can now change pov / freefloat while the game is paused. Can also view scores too.

  • chg: skip the napalm ember dynamic-light with bse_scale < .8

  • fix: Superhud: TO resets color after the player name, to prevent colored names affecting the rest of the row

  • fix: Superhud clearing chat etc - was mainly at end of game, and also when respawning.

  • fix: Superhud: TO was not clearing unused slots properly in the superhud, so caused apparent duplicate players

  • fix: Superhud: crosshair squash ratios were switched between 16:9 and 16:10 modes.

  • fix: Superhud: CTF flag icons werent visible for freefloats (hud .cfg fix)

  • fix: Superhud: the damage indicator got stuck "on" after using pause/timeout.

  • fix: FT: overtime + sudden death now actually work

  • fix: FT: thawed players now gib where they were frozen, not the spawn point. The gibs are now given a frozen look too.

  • fix: FT: frozen players can no longer switch weapons.

  • fix: FT: Knockback of frozen players should feel more normal now.

  • fix: FT: Allowed frozen players to cycle spectators when in multipov mode using crouch/fire as normal.

  • fix: FT: Frozen players are always forced out of multipov mode when they are thawed.

  • fix: FT: crosshair text when multipov'ing was showing for the local player, not the spectated player.

  • fix: FT: Crosshair text shows -273 health for frozen players, not 1

  • fix: FT: Multipov shows the correct "following" text when speccing

  • fix: Server crash when running with bots, where a player disconnects while a bot is tracking projectiles they fired.

  • fix: Anti-cheat protection was preventing the cammod from being used.

  • fix: setting r_vertexlight 0 no longer turns on lights it should not, based upon r_lightDetailLevel.

  • fix: runBotAAS checks that maps exist before scheduling a reload to prevent an infinite loop.

  • fix: Ingame menu automatically displays the correct list of video modes for non 4:3 aspect ratios

  • fix: You can now remove IP based bans via the gui.

  • fix: Corrected issue which caused the ingame menu to stop working after removing a ban via the admin menu.


Lista mirrorów

POL vs SWE CTF NationsCup XI

czw, 31 styczeń 2008 21:25:01 | Autor: olek | Quake 3 Arena

Już dzisiaj w ramach premier league ClanBase NationsCup XI Q3A - Capture The Flag odbędzie się mecz naszej reprezentacji ze Szwecją! Będzie to pierwszy mecz turnieju, inauguracja w wielkim stylu! Za ścierkami, tzn. szmatami, tj. flagami, nasi będą biegać od godziny 21:00, a wszystko oglądać będzie można na żywo na **GTV: 213.239.212.245:30000

**
relacja... POLSKA vs SZWECJA

2:4
q3wcp1

2:0 (screen)

q3wcp1

0:2 (screen)

q3wcp5

0:1 (screen)
dema z meczu do ściągnięcia ze strony meczu w ClanBase!

CyberAsy 2007

czw, 31 styczeń 2008 21:24:01 | Autor: freak | Inne

CyberAsy 2007 to plebiscyt

organizowany przez serwis Cybersport.pl, oficjalnej strony

informacyjnej ligi HLC. Wśród kategorii znalazł się Quake 3, jako, że w

zeszłym roku w ramach ligi odbył się turniej tejże gry. I tak matr0x

otrzymał (wspólnie z Chrisem, graczem NFS'a) największą liczbę

nominacji: CyberAs sceny Quake III, Zawodnik Roku, CyberAs Graczy i

Kibiców. Nasza ulubiona gra otrzymała również nominację w kategorii

Sceny Roku. Zwycięzców w nadchodzącym miesiącu wybierze kapituła wraz z

czytelnikami cybersport.pl Wręczenie kart odbędzie się w stolicy

podczas uroczystej Gali. W dalszej części newsa, lista nominacji.

**

CyberAs sceny Quake III:**
Matusz "matr0x" Ożga

Maciej "zik" Jakuć

Zawodnik Roku:
Filip "Neo" Kubski (CS)

Maciej "Av3k" Krzykowski (Q4)

Krzysztof "Chris" Sojka (NFS)
Mateusz "matr0x" Ożga (Q3)

Przemysław "Paladyn" Wadoń (W3)

Wiktor "TaZ" Wojtas (CS)

Krzysztof "Draco" Nalepa (SC)

Mariusz "loord" Cybulski (CS)

Klan Roku (multiklan, organizacja gamingowa):

PGSPokerStrategy.com
Frag-eXecutors

Wilda D-Link

Team Delta

Scena Roku:
CS

AA

NFS

Fifa

WC3
Q3

Redaktor Roku:
Carmac

d00mer

guandi

lecho

cwir3k

Cyru

Fomfny

Pavilon

Sawik

CyberAs Graczy i Kibiców:
HLC (nie bierze udziału)

Chris (gracz NFS)

FX (klan)

HSTV (internetowa telewizja HeadShot)
**matr0x (gracz Q3)

p.s. chciałbym podziękować dowcipnisiowi, który nominował mnie do kategorii Gracz Roku Q3, zamiast Redaktor Roku (otrzymano natomiast zgłoszenie ogólne serwisu quake.net.pl). Jednakże, nie bez wzruszenia, ową nominację, jako członek kapitułu postanowiłem odrzucić ;D
**

Quake4.tdm 2v2 Winter Cup (#2)

czw, 31 styczeń 2008 17:03:01 | Autor: olek | Quake 4

Krótko po świątecznym turnieju Q4 2v2 panowie eagle i dozer postanowili zorganizować kolejną edycję cupa, nie kryjąc zadowolenia na myśl o nowych zmaganiach! Turniej wystartuje pod nazwą Quake4.tdm 2v2 Winter Cup już 10 lutego w niedzielę! Zapisy są cały czas otwarte. Poniżej trochę szczegółów dotyczących przebiegu i reguł!

Zasady

* DE dla 16 drużyn
*

  • Rozgrywki tylko na europejskich serwerach
  • Potwierdzenie obecności na kanale #quake4.tdm o 16:00 CET

  • Turniej startuje o godzinie 17:00 CET

  • Przegrani wysyłają wyniki do adminów

  • Q4max v 0.80 @ Q4 1.4.2

  • BO3

  • Timelimit 20min, 2min overtime

Lista map

* Q4DM7tmp Over The Edge
*

  • Q4DM2tmp Sandstorm
  • Q4DM1tmp Fragging Yard

  • [CMP]City Heat


Zapisy przyjmowane są przez operatorów kanału #quake4.tdm @ quakenet lub e-mailem na adres [email protected] w postaci: Nazwa drużyny/Gracze/Kraj! Zachęcamy teamy z Polski do wzięcia udziału. Zostało 13 slotów do zapełnienia, a zapisy kończą się o godzinie 15:00 w dniu rozpoczęcia cupa!

Mysz 3D - rewolucja, czy zwykły bajer?

czw, 31 styczeń 2008 16:16:01 | Autor: Wujek_Bogdan | Quake 4


Novint Falcon

Pod tą nazwą kryje się urządzenie wstępnie zaprojektowane jako precyzyjny manipulator szkoleniowy dla chirurgów. Choć z pozoru Quake i chirurgia nie mają ze sobą nic wspólnego, to zawsze można to zmienić za pomocą cg_gibs 1. Prawdopodobnie idąc tym tokiem rozumowania panowie z firmy HAPTX postanowili przystosować urządzenie do codziennych zastosowań.

Dla Quake 4 powstał nawet mod obsługujący tą ciekawą zabawkę. Dzięki systemowi Force Feedback (pod warunkiem, że mamy około 200$ do dyspozycji) możemy na własnej skórze poczuć nie tylko odrzut RL (nie polecam graczom CA), czy wibracje MG, ale nawet rodzaj powierzchni, której "dotykamy"!

Nie jest to co prawda rewolucja na miarę Jellyclick, ale z całą pewnością urządzenie jest godne uwagi ;)

FILMIK

Jubileusz LEGO

czw, 31 styczeń 2008 11:54:01 | Autor: [M]aniek | Inne

Jest 28 stycznia roku 1958, godzina 13:50. Duńczyk Ole Kirk Christiansen przekracza właśnie próg urzędu patentowego, by za dokładnie 8 minut opatentować plastikowe klocki z małymi wypustkami. Nie wie jeszcze, że jego wynalazek zapisze się w historii całej ludzkości.
Rok 2012, znajdujemy się w niewielkim pokoju jednego z milionów polskich mieszkań. Wokół panuje nieład, porozrzucane pudła z napisem LEGO wypełniają niemal każdy centymetr pomieszczenia, ale nie środek. Oto bowiem w centrum widzimy małego chłopca, który wraz ze swym ojcem pieczołowicie układa kolejne klocki. Godziny mijają, a w centralnej części pokoju wyłaniają się zarysy konstrukcji. Tak, to matr0x i jego syn układają pro-q3dm6 z Klocków LEGO.
Czy taki scenariusz będzie miał kiedykolwiek miejsce? Czy w 2012 roku możliwe będzie jeszcze kupienie oryginalnych Klocków LEGO? W poniedziałek obchodziły one swoje 50 urodziny. Okazuje się jednak, że firma przechodziła ostatnimi czasy kryzys i znalazła się na krawędzi bankructwa. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy, jest zdecydowanie rozwój Internetu i gier komputerowych. Miejmy nadzieję, że marce LEGO uda się utrzymać na rynku. Być może klocki z wypustkami wrócą jeszcze do łask.

Ewolucja Klocków LEGO

Nations Cup - dema z pierwszego tygodnia

czw, 31 styczeń 2008 11:16:01 | Autor: move | Quake 3 Arena

Organizatorzy Nations Cup przygotowali nam bardzo miłą niespodziankę w postaci nagrań wszystkich meczów ligowych z pierwszego tygodnia rozgrywek. Jeśli zapomnieliście o jakimś spotkaniu, które chcieliście obejrzeć na GTV, możecie zaopatrzyć się w paczkę i nadrobić zaległości! A było co oglądać...
Wszystkie dema zostały nagrane w Multipovie, dlatego każde z nich ma średnio po 9MB. Cała paczka waży ponad 160MB, jest do ściągnięcia tutaj:
[click]
Muszę naprawdę pochwalić czeską organizację Nations Cup'a, bo dbają o każdy szczegół w oprawie turnieju. Kawał dobrej roboty! Tak trzymać, a będziemy świadkami najlepiej zorganizowanych Mistrzostw Nacji w historii Q3!

Co nowego

  1. baks stworzył temat: Stara gwardia
  2. Requiem napisał post: Update: Powolutku do przodu, czyli wróciłem do budowania nowej map... / [FINAL] Blast from the Past - rocznicowa mapa Q3/QL
  3. kaboom napisał post: Może coś z tego będzie :) / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  4. Requiem napisał post: Dzięki! Wrzuciłem newsa, ale widzę że organizatorzy opis wygenerowa... / "mistrzostwa polski" na pga 2026
  5. kaboom stworzył temat: "mistrzostwa polski" na pga 2026
  6. MucieK napisał post: @rAko: siema, a no gdzieś między palcami przeleciało... nie wiadomo... / hellou ludziska :)
  7. Requiem napisał post: Haha tak :D Mieliśmy w domu rodzinnym dokładnie to co widziałeś na ... / ogloszenie parafialne
  8. rAko napisał post: No siema, kurde gdzie te 20 lat minęło.. Pozdro <3 / hellou ludziska :)
  9. Szczawson napisał post: Quake live? / Quake 1 w 2026
  10. Szczawson napisał post: Tak ja w tej okolicy. Dawaj na maila numera to se pogadamy na GG cz... / Sylwester 2025
  11. Requiem napisał post: Niestety musisz go wysłać na jakiś serwis hostingujący obrazki... / szukam starej mapy: M-City
  12. Magus napisał post: Jak to dodac obrazki? widze tylko opcje z url ... / szukam starej mapy: M-City
  13. Requiem napisał post: Tak, na steam możesz kupić remaster za 40zł: https://store.steampow... / Quake 1 w 2026
  14. Requiem napisał post: Koniecznie :D / szukam starej mapy: M-City
  15. Magus stworzył temat: Quake 1 w 2026

Pokaż więcej »

Cytaty

Quakecon will soon start getting sponsored by hair loss solutions, erection pills, life insurance and QVC.

Źródło: http://esreality.com/post/2891023/clawz-everyone-can-give-me-a-hard-time-it-is-about/#pid2891208

Dodał: tath

Ankieta

OMPQ3 2023 - turniej 1v1 online (gracze sami się dogadują, finał 21 maja))

Głosów: 63